Philips Avent Buharli Pisirici Blender Yorumlari Fiyati ve Incelemesi

Philips Avent Buharlı Pişirici Yorumları, Fiyatı ve İncelemesi

 • Buhar gücü
 • Kapasitesi
 • Blender özelliği
 • Fiyat/performans oranı
4.6/5Genel Skor

Philips Avent Buharlı Pişirici Blender Fiyatı

Philips Avent Buharlı Pişirici Blender özellikle bebekler için uygun bir kullanım sunar. Yiyecekleri mükemmel şekilde pişiren bu cihaz sonrasında dilediğiniz şekilde parçalamanıza olanak sunar. İdeal kıvamlı mamalar hazırlamak için kullanışlı olan bu makine ile ek gıdaya geçiş dönemleri kontrol altındadır! Ürün her ne kadar bebekli aileler tarafından çok fazla tercih ediliyor olsa da yetişkinler de günlük olarak mutfağında bu ürünü kullanabilir. 750 ml'lik yiyecek sepeti ile bebeğinizin günlük öğün ihtiyaçlarına cevap verebilir. Ürünün su tankı ise 180 ml'dir.

Artılar
 • Kıvamlı mama hazırlama
 • Pişirici ve blender özelliğinin bir arada olması
 • Sessiz çalışma
 • Pratik kullanım
 • Dairesel buhar teknolojisi
Eksiler
 • Yok

Hem Buharlı Pişirici Hem Blender

Philips Avent Buharlı Pişiricinin kullanışlı olmasının en önemli sebebi pişirme haznesinin aynı zamanda blender haznesi olarak da kullanılabiliyor olmasıdır. Pişirme haznesi içerisine parçalayıcı bıçak yerleştirilir ve ters çevirilerek ana gövdeye oturtulur. Buharda pişirme modu seçilir. Kap içerisine koyulan yiyecekler istenilen kıvamda pişirildikten sonra hazne tekrar ters çevrilir ve yeniden gövde üzerine oturtulur. Parçalama bıçağı bu defa alt kısımda bulunmuş olur. Cihaz blender konumuna getirildiğinde yiyecekler istenilen ayarda püre haline getirilir. 330 W güç ile çalışan bu cihaz pratik ve kompakt tasarımı ile ön plandadır. Seyahatlerde bile rahatlıkla yanınıza alabileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir.

Dairesel Buhar Teknolojisi

Philips Avent Buharli Pisirici Blender 26
Cihazın alt kısmında bulunan su tankı pişirme esnasına buharı yukarı doğru verir. Devamlı olarak aşağıdan yukarı dolaşan buhar sistemi sayesinde yiyecekler eşit miktarda pişirilir. Yiyeceklerin kendilerine has sıvıları içlerinde hapsolur ve bu doğal sular blender esnasında yiyeceklere kıvam verir. Cihazın arka kısmında bulunan kapak açıldığında su tankı pratik şekilde doldurulabilir.

Philips Avent Buharlı Pişirici Yorumları

Annelerin övgü ile bahsettiği Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender mama hazırlama sürecinde mutfaktaki en büyük yardımcılardan biri oluyor. Yiyeceklerin en sağlıklı şekilde hazırlanmasını sağlayan bu cihaz hem blender hem de pişirici görevi gördüğü için çok pratik bir kullanıma sahip. Çünkü yiyecekler piştikten sonra ayrıyetten bir de farklı bir blenderda parçalama işlemine gerek kalmıyor. Hem daha az bulaşık çıkmasını sağlayan hem de annelerin yükünü hafifleten Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender bebeklerin de ek gıdaya geçişteki en iyi arkadaşlarından biri. Bu ergonomik tasarımlı ürünün fiyatına ise diyecek bir şey yok.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok ama çok pratik bir ürün. Kontrol etme derdi yok. O bebeğiniz için pişirirken siz de diğer işlerinizle meşgul olabiliyorsunuz. Az bulasik da cabası.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok kullanışlı bir ürün bebeğimin ek gıdaya geçiş döneminde kullandım. Öncesinde birkaç tane cezve yakmıştım 😕 iyiki almışım

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ek gıdaya yeni geçtik. Ürünü almadan önce patates-kabak-havuç püresini tutturmak hep sorun oluyordu. Ürünle birlikte aynı kavanozda satılan hazır mamalar kıvamında ama tamamen kendi imalatım mamalar yapabilmeye başladım. Sabah sebzeleri içine atıp kahvaltınıza devam edin, mac 20 dk içinde pişmiş olur, tersini çevirip blender ile istediğiniz pütürde ezin. Bu kadar. Sadece bebek için değil, kendi akşam yemeklerimiz için de buharda pişirme makinesi olarak işe yarayacak bence. Hatta bir gün içine biraz daha tuz baharat koyarak kendime sebze çorbası yapmayı düşünüyorum 🙂 tek çekincem bebek iyice büyüyüp püre yemeyi bıraktığında gereksiz hale gelecek sanırım. Onu da o zaman düşünürüm 🙂

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bebekli annelere çok yardımcı bir alet. Sorunsuz ve pratik. Önce buharda Pişiriyor daha sonra ters çeviriyorsun pürüzsüz hale getiriyor ,onunda derecesini sen ayarlıyosun biraz pütürlü de bıraka biliyorsun.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Brokoli ve Brüksel lahanası denedim, gayet leziz pişirdi. Keşke haznesi biraz daha büyük olsaydı. Bebek haricinde kendi kullanımımız için haznesi küçük.


Philips Avent Buharlı Pişirici Kullanımı

Philips Avent Buharli Pisirici Blender 24
Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender hem karıştırma hem de buharlı pişirme özelliğine sahiptir. Ancak her iki özellik ayrı ayrı olarak da kullanılabilir. Buharda pişirilen yiyecekler karıştırma işleminden geçirilebilir. Ancak karıştırılan yiyeceklerin buharda pişirilmemesi gereklidir. Aynı yiyecekler 20 dakikadan uzun süre pişirilmemelidir. Bu cihazda buzlu olan yiyecekleri pişirmeyiniz. Dondurucudan çıkarmış olduğunuz yiyeceklerin buzlarının tamamen çözüldüğünden emin olmalısınız. Ayrıca Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender yiyecekleri ısıtmak amacıyla da kullanılmamalıdır.

 1. Buharlı pişiricinizi kullanmaya başlamadan önce su tankında yeterli miktarda su olup olmadığını kontrol edin. Belirtilen seviyeye kadar su ile doldurun.
 2. Bıçak ünitesi, haznede yer alan yuvasına yerleştirilmelidir.
 3. Eğer pişirilecek yiyecekler büyük ise küçük parçalar halinde doğranmalıdır.
 4. Valfin kapak kısmına iyi şekilde oturtulması gereklidir.
 5. Süzgeç haznenin kapağına tam olarak oturduğunda klik sesi duyulacaktır.
 6. Hazneye yerleşen kapak saatin ters yönünde çevrildikten sonra sabitlenir ve küçük çıkıntıları da yuvalara düzgünce geçirilir. Büyük çıkıntı da haznenin sapına sabitlenir. Motor ünitesinin üzerine ters çevirilerek yerleştirilen haznenin kapağı aşağı bakmalıdır. Sap sağ tarafta kalmalıdır. Hazne ve sap doğru konumda değilse cihaz buharda pişirme işlemini başlatmayacaktır.
 7. Son olarak kontrol düğmesi buharda pişirme konumuna getirilir ve pişirme lambası turuncu renginde yanar.
 8. Haznede ne kadar su varsa pişirme süresi de o kadar uzun olacaktır.
 9. Buharda pişirme işleminiz sonlandığında sesli uyarı veren cihazın ışığı söner.
 10. Kontrol düğmesini kapalı konuma getirmeli ve sıcak buhardan etkilenmemek için birkaç dakika beklemelisiniz.
 11. Yeni bir pişirme işlemine başlamak isterseniz 10 dakika cihazın soğumasını beklemelisiniz.
 12. Pişirme işlemi sona erdiğinde eğer haznede su kalmışsa boşaltılmalı ve kireç oluşumunun önüne geçilmelidir.
 13. Eğer pişirme işleminden sonra karıştırma da yapacaksanız hazneyi kavrayarak motor ünitesinden çıkartın ve ters çevirerek yerine oturtun.
 14. Kontrol düğmesini karıştırma konumuna getirin ve yiyecekleriniz istediğiniz kıvamda karışana kadar bu konumu sürdürün. Ancak blender tek seferde 30 saniyeden uzun çalıştırılmamalıdır.
 15. Eğer yiyecekler haznenin kenarlarına yapışırsa cihazı kapatmalı, malzemeleri spatula yardımıyla ortaya almalısınız. Bir miktar sıvı eklemek de işinizi kolaylaştırabilir. Bebeğiniz için uygun kıvamlı bir mama elde edene kadar sıvı ilavesi yapabilirsiniz.

Philips Avent Buharlı Pişirici Pişirme Süreleri

Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender özellikle bebeklere sağlıklı öğünler hazırlamak için ideal bir cihazdır. Buharlı pişiricide elma ve armut 5 dakikada, ananas 15 dakikada, portakal, şeftali, erik, kuşkonmaz ise 10 dakikada pişer.

Brokoli, taze fasulye, patates ve bezelye için pişirme süresi 20 dakikadır. Karnabahar, havuç, kereviz, kabak, pırasa, soğan, bal kabağı, biber, şalgam, ıspanak, domates 15 dakikada pişer. Et ürünleri için pişirme süresi 20 dakika iken balık için 15 dakika yeterli olacaktır.

Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender Temizliği ve Bakımı

Philips Avent Buharli Pisirici Blender 15
Cihaz her kullanım sonrasında temizlenmelidir. Motor ünitesi temizlik sırasında su ile temas ettirilmemelidir. Motor ünitesi haricindeki tüm parçalar bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Philips Avent Buharli Pisirici Blender 21

 1. Öncelikle cihaz fişten çekilir ve hazne motor ünitesinden ayrılır.
 2. Motor ünitesi nemli bir bez yardımıyla silinebilir.
 3. Hazneden çıkarılan kapak ters çevirilir.
 4. Valf ve süzgeç kapaktan çıkarılır, deterjan ve su ile yıkandıktan sonra durulanır.
 5. Aynı işlem bıçak ünitesi için de yapılır. Kenarları çok keskin olduğu için bıçak ünitesini temizlerken dikkatli olmanız gereklidir.
 6. Eğer su haznesinde kötü bir koku varsa o da temizlenmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Cihaz Neden Çalışmıyor?

Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender güvenli bir kullanım sunar. Eğer parçaları motor üzerine doğru şekilde yerleştirmezseniz cihaz çalışmayacaktır. Bu nedenle parçaların düzgün bir şekilde motor ünitesine yerleştirildiğinden emin olunmalıdır.

Neden Buhar Pişirme Işığı Yanmıyor?

Cihazınızın öncelikle fişe takılı olduğundan emin olun. Eğer fişe takılı olduğu halde ışığı yanmıyorsa haznenin motor ünitesi üzerine doğru şekilde oturtulup oturtulmadığını kontrol edin. Buhar ışığının yanmıyor olmasının bir başka nedeni ise 1. pişirme işleminden hemen sonra yeni bir pişirme işlemi başlatmaya çalışmanızdır. Cihaz buharda pişirme işlemi tamamlandıktan birkaç dakika sonra yeni bir programa hazır olacaktır. Bu nedenle yiyecekler piştikten sonra bir süre cihazın soğumasını beklemeniz gereklidir.

Buharda Pişirme Fonksiyonu Neden Çalışmıyor?

Eğer haznede kireç oluşmuşsa buharda pişirme fonksiyonu çalışmayabilir. Bu sorunun ortadan kalkmasını istiyorsanız cihazınızı düzenli olarak kireçten arındırmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz temizlik adımlarını inceleyerek cihazınızın daha uzun ömürlü bir kullanım sunmasını sağlayabilirsiniz.

Neden Doldurma Deliğinden Buhar Çıkıyor?

Doldurma deliğinin kapağını doğru şekilde kapatmamış olabilirsiniz. Kapağın düzgünce kapatıldığından emin olmalısınız.

Cihaz Nasıl Kireçten Arındırılır?

Cihazın sağlıklı kullanımı açısından belirli süreler ile kireçten arındırılması gereklidir. 150 ml suya 50 ml beyaz sirke eklenerek kireç temizliği yapılabilir.İsterseniz sitrik bir solüsyon da tercih edebilirsiniz.

Bir süre cihazın içinde yiyecek olmadan, sadece sirkeli ya da solüsyonlu su ile çalıştırın. Daha sonra suyu boşaltın ve durulayın.

Diğer buharlı pişirici incelemelerimizi görmek için tıklayın.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir