Bosch Hamur Yogurma Makinesi Yorumlari Fiyati Ve Incelemesi

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Yorumları, Fiyatı ve İncelemesi (Bosch MUM9A66R00)

 • Motor Gücü
 • Malzeme Kalitesi
 • Hamurişi
 • Çiğ Köfte
5/5Genel Skor

Bosch MUM9A66R00 Hamur Yoğurma Makinesi Fiyatı

Bosch Optimum Mutfak Şefi, katı kıvamlı hamurlarda bile yüksek bir performans sergilemeyi amaçlayan bir makinedir. Kalabalık aileler için yapılacak olan hazırlıklarda mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan biri olan Bosch Optimum Mutfak Şefi kısa sürede mükemmel kıvamda hamurlar elde etmenizi sağlıyor. Tamamı demir malzemeden üretilmiş olan bu makine güven veren bir kaliteye ve görüntüye sahip. Kauçuk kaymaz ayakları ile Bosch Optimum Mutfak Şefi çalışma esnasında sarsıntı yapmıyor ve yerinden asla oynamıyor. 9,5 kg ağırlığa sahip olan bu ürün kırmızı rengi ve metal detayları ile de çok şık bir tasarıma sahip.

Artılar
 • Kaliteli malzeme
 • Güçlü motor
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir olması
 • Çalışırken sarsılmaması
 • 3 boyutlu karıştırma özelliği
Eksiler
 • Yok
 • Motor gücü: 1600w
 • Kapasite: 5,5 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Güçlü Motor

1600 W gücündeki motoru ile üstün bir performansa sahip olan bu hamur yoğurma makinesi sağlamlığı ile dikkat çeker. Piyasadaki birçok ürüne taş çıkartacak bir motor gücüne sahip olması ise tercih edilmesinde büyük bir etkendir. Güçlü motoru sayesinde her türlü karışımı duraksamadan hazırlayabilen Bosch Optimum MUM Mutfak Şefi yorulmak nedir bilmiyor.

3 Boyutlu Karıştırma Özelliği

Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi 3 boyutlu karıştırma özelliğine sahiptir. Bu sayede kabın içerisindeki; kenarlarda ve taban kısmında kalan hamurların tamamı karışıma rahatlıkla dahil edilir. Karıştırma uçları 3 farklı yönde hareket ettiği için hamur malzemeleri merkezde toplanır. Hiçbir malzemenin ziyan olmaması, ortaya tamamen homojen ve pürüzsüz bir hamur çıkarması ürünün en belirgin özelliklerinden biridir.

Ekstra Geniş Karıştırma Haznesi

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Hazne Buyuklugu
Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi 5.5 L’lik karıştırma haznesi ile tek seferde çok fazla karışım ya da hamur hazırlamanızı sağlar. Dibe doğru derin bir tasarımı vardır. Karıştırma haznesi gövdeden çevirilerek pratik şekilde çıkartılabilir. Eğer hamur karıştırma kabı tam anlamıyla yerine oturmazsa makine çalışmayacaktır. Bu da güvenlik konusunda ne kadar hassas bir makine olduğunun göstergesidir. Kap üzerinde bulunan sıçrama önleyici kapak ise karıştırma sırasında etrafa malzeme sıçramasına engel olur.

7 Kademeli Hız Ayarı

Hiz Ayari
Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi 7 farklı hız ayarı ile dilediğiniz hızda yoğurma ya da karıştırma yapabilmenizi sağlar. Pulse özelliği ise kısa sürede hızlıca hamur karışımları elde etmenizi sağlamaktadır.

3 Farklı Aparat

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Cirpma Aparati
Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi 3 farklı aparat ile kutusundan çıkar. Aparatlardan biri hamur kancasıdır ve yoğun kıvamlı olan hamurların istenilen kıvama gelmesini sağlar. Diğer aparat karıştırma için kullanılır ve uç kısmında silikon detayı vardır. Kek, krep gibi akışkan hamurların karışımında kullanılabilir. Çırpıcı ise yumurta çırpmak, krema yapmak için tercih edilebilir. Aparatların tamamı demirdir. Pratik şekilde takılıp çıkarılabilmeleri ise kullanım rahatlığı sağlar. Aparatları değiştirmek için ana gövdenin arkaya yatırılması gereklidir. Bunu yapmak için de hız ayarının alt kısmında yer alan mandal çevirilmelidir. Tek hareketle arkaya yatan gövdenin uç kısmında aparat yuvası göze çarpar. İsteğe göre, kullanılmak istenen aparat bu kısma takılır ve gövde yeniden yerine oturtulur. Aparatların tamamı yanlara doğru bombeli şekilde tasarlanmış olup, kabın her yerine ulaşabilecek bir yapıdadır.

Çok Amaçlı Kullanım

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Eklenti 1
Bosch Optimum MUM Mutfak Şefi sadece bir hamur yoğurma makinesi değildir. Makinenin üst kısmındaki metal kapaklar açıldığında 2 adet yuva göze çarpar. Bı kısımlardan birine blender diğerine ise kıyma ya da baharat öğütme makinesi yerleştirilebilir. Kutu içinden çıkmayan bu aparatlar isteğe bağlı olarak sonradan satın alınabilmektedir.

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Yorumları

Bosch Optimum MUM9A66R00 1600W Mutfak Şefi E-ticaret sitelerinde 4,8 şeklinde puanlanan bir ürün. Bu makinenin en güven veren kısmı ise gövdesinin demir döküm olması diyebiliriz. Kullananlar, plastik kasaya sahip hamur yoğurma makinesi tercih etmeyenlere bu ürünü şiddetle tavsiye ediyor. Çalışırken hiçbir şekilde sarsılmayan ve tüm aparatları ile kalite kokan Bosch Optimum MUM9A66R00 1600W Mutfak Şefi uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir makine.

Çiğ köfte, mercimek köftesi, mantı hamurunu kısa sürede istenilen kıvama getirebilen bu hamur yoğurma makinesi pratik bir kullanıma sahip. Yoğurma sırasında kabın her yerini süpüren ve sıçratma kapağı sayesinde etrafı kirletmeyen bu makine kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Kullanıcılar tarafından beğenilen bir başka özelliği ise tüm aparatların bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması. Ayrıca bu makine çalışırken ses ya da sarsıntı yapmıyor. Gerek malzeme kalitesi, gerek performans açısından değerlendirilecek olursa Bosch Optimum MUM9A66R00 1600W Mutfak Şefi kullanıcılarından tam not alan bir ürün.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Hayatı çok çok kolaylaştıran bir ürün. Bu ürünü almadan önce çok araştırdım. gövdesi plastik olan ürünler daha ucuz. onların yerinden oynama, ısınma gibi sorunları oluyormuş. bu ürünün gövdesi plastik olmadığı için hiçbir şekilde sarsılmıyor. ısınma hiç olmuyor. az malzemeyi bile basarili şekilde çırpıyor, karıştırıyor. ya da tek seferde büyük hamurlar yapabiliyorsunuz. kesinlikle tavsiye ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

On yıl önce alsaymışım da annemin elleri kolları yorulmasaymış dedirttiren kurtarıcımız... köfte, içli köftenin hamuru, kek, ekmek ve mercimekli köfte aklınıza ne gelirse 👌🏼

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

İmkanların el verdiği ölçüde her mutfakta olması gereken bir ürün. Kullanım kolaylığı, apartlari takma çıkarma, tek bulaşık ile mutfak düzeni harika. Hamur ve kek denemelerinde çok başarılı olduğunu deneyimledim. Herkese tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel bir ürün aldığım andan itibaren ekşi maya ekmek yapıyorum,daha önce almadığım için kendime kızıyorum. Apaeatların makineye atılması çok iyi. Ayrıca çalışırken ısınma ve sallanma yok.


Diğer hamur yoğurma makinesi incelemelerimizi görmek için tıklayın.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir