Arzum Tostçu Delux Yorumları, Özellikleri ve Detaylı İncelemesi

 • Pişirme Gücü
 • Pişirme Gücü
 • Temizleme Kolaylığı
 • Kalitesi
 • F/P oranı
4.8/5Genel Skor

Arzum Tostçu Delux Izgara Ve Tost Makinesi Fiyatı

Kuruluş tarihi 1953 yılına kadar uzanan Arzum, yaklaşık 70 yıllık tecrübesiyle ülkemizin elektrikli ev aletleri sektöründe en çok tercih edilen markalardan biri haline gelmiştir. Öyle ki yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de en çok tercih edilen 10 marka içerisinde yer alan Arzum, günümüzde 10 milyonun üzerinde evde güvenle kullanılmaktadır. Kurulduğu günden itibaren yeniliği ve kullanıcılardan gelen ihtiyaçları her zaman göz önüne bulunduran ve çalışmalarını da bu doğrultuda gerçekleştiren Arzum, Türk insanını süpürge, narenciye sıkacağı ve mutfak robotu gibi mekanik ürünlerle tanıştıran ilk marka olmanın haklı gurunu yaşamaktadır.

Bununla birlikte Arzum son dönemlerde daha çok mutfak aletlerine doğru bir yönelim göstermiş, bu kapsamda özellikle Türk kahvesi makineleri ile tost makineleri kapsamında büyük bir atılım gerçekleştirmiştir.

Bu yazımızda sizler için en çok tercih edilen Arzum tost makinelerinin başında gelen Tostçu Delux ürününü ayrıntılı bir şekilde ele aldık.

Artılar
 • Fiyat/performans ürünü olması
 • Kolayca temizlenebilmesi
Eksiler
 • Plakaların biraz geç ısınması
 • Açma/kapama tuşu olmaması

Genel Bakış

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

Arzum Tostçu Delux kutu

Daha kutusunu elinize aldığınız andan itibaren kompakt bir ürün hissiyatı veren Arzum Tostçu Delux, adeta mutfakların en büyük yardımcısı olmak için tasarlanmıştır. 1800 watt gücüne sahip olan ürün, güvenli ve kontrollü bir deneyim için ikaz ışığı yönlendirmesine de sahiptir. 180 dereceye kadar açılabilir bir gövde yapısına sahip olan Tostçu Delux, ergonomik yapısı sayesinde kolay bir kullanım deneyimi sunmaktadır.

Arzum Tostçu Delux plakalar

Ürünün 180 derece açılabilmesi her iki plakanın da aktif olarak kullanılabilmesine imkan verirken, üründeki yağ toplama tepsisi uzun süreli kullanımlar sırasında hijyenik bir ortam sağlayabilmek için önemli bir ayrıntı olarak ön plana çıkmaktadır. Tostçu Delux’ün tercih edilmesindeki bir diğer önemli detay ise sahip olduğu kilitleme mandalıdır. Bu sayede ürünün çift taraflı plakaları istenilen aralıkta sabit bir şekilde tutulabilmekte ve böylece pişirilen ürünler plakalar arasında baskıya maruz kalmadan formlarını koruyarak hazır hale gelmektedir.

Arzum Tostçu Delux kilit

Aynı özellik ürünün sabit durarak saklama koşullarında herhangi bir hasar görmesini de engellemektedir. Aynı zamanda ürünün sahip olduğu ergonomik tutma sapı sayesinde cihazınızı kullanım alanınızda dilediğiniz gibi yönlendirebilirken pişirdiğiniz ürün için uygun baskıyı kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Tostçu Delux’ün minimum ve maximum göstergelerden meydana gelen ısı ayar düğmesi ile de pişirdiğiniz gıdaya uygun ısı aralığını belirleyebilirsiniz.

Arzum Tostçu Delux isi ayari

Ürünün Pişirme Fonksiyonları

Arzum Tostçu Delux kizarmis tost

Tostçu Delux sandviç ve tost fonksiyonundan tek ve çift taraflı ızgara seçeneği ile piknik ve parti organizasyonlarının vazgeçilmezi olan barbekü özelliğine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dolayısıyla Arzum Tostçu Delux’ü keyifli sabah kahvaltılarınızdan lezzetli akşam yemeklerinize kadar günün her öğününde kullanabilirsiniz.

Arzum Tostçu Delux kizarmis sucuk

Ürünün Bakım ve Temizliği

Hiç şüphe yok ki çift taraflı kullanım özelliğine sahip olan tost makinelerinde kullanıcılar tarafından en çok aranan özellik ürün plakalarının gövdeden ayrılıp ayrılmadığıdır. Nitekim ürünün temizlenmesinde büyük bir kolaylık sağlayan bu özellik, cihazın sahip olduğu mekanik donanımın suyla tema etmesini engellediği gibi makinenin çok daha uzun ömürlü olmasını da sağlamaktadır.

Arzum Tostçu Delux cikarilabilen plakalar

Arzum Tostçu Delux’ün çift tarafı kullanılabilen granit plakaları cihazın her iki tarafında yer alan klipslerine hafifçe baskı uygulanarak ana gövdeden ayrılmakta ve böylece ürünün temizliği çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Üstelik söz konusu granit plakaların bulaşık makinesinde de yıkamaya uygun olması ön plana çıkan bir özellik olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Arzum Tostçu Delux Kullananların Yorumları

Ürünü tercih eden kullanıcıların oldukça büyük bir kısmı, her şeyden önce Arzum kalitesine güvenmektedir. Nitekim Arzum da kullanıcılarının bu güvenini boşa çıkartmamakta ve ürün için 24 ay garanti süresi vermektedir. Arzum ülke çapında sahip olduğu yaygın servis ağı sayesinde tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi söz konusu cihazda da müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır. Öte taraftan ürünün sahip olduğu geniş plakalar, bir tost makinesinde pişirilebilecek standart gıdaların yanı sıra krep gibi ürünleri pişirmek için de kullanılırken bu geniş plakalar kalabalık davet sofralarında da ev sahibinin en önemli yardımcılarından biri olarak ön plana çıkmaktadır. Fakat ürünü belirli bir süre deneyimleyen kullanıcılar, pek çok avantaj sağlayan bu geniş plakaların tam olarak ısınmasının biraz zaman aldığını belirtmektedir.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

oldukça şık.. dizaynı, kalitesi ebatları ile tam istediğim gibi bir urun.. tek kafami karıştıran konu üst tabaka ürüne takıldığında ürünle tabaka arasında yarim santim boşluk kalıyor.. normal bir şey mıdır değil.midir anlayamadım.. tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün boyutları 30cmx37cm , 4,5 kare tost yapabilirsiniz 1 seferde , tostun olma süresi fişi taktınız tostu koydunuz 4 dak 50 saniye , tostu hazırlamadan fişi takarsanız daha çabuk olur .1 yıldır kullanıyorum çizilme vs yok . Güzel bir ürün

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü bir aydır kullanıyorum. Tost konusunda oldukça başarılı. boyutu bir bütün somun ekmeği veya 6 dilim tost ekmeğini tek seferde alabilecek büyüklükte. Izgara olarak kullanmak istiyorsanız ancak fleto şeklinde incecik hazırlanmış tavuk ve balığı pişirebilirsiniz. köfte icin de uygun ama daha geç sürede pişen etler icin ısısı yeterli değil. ızgara yaparken makineyi tost yapar gibi kapalı şekilde kullanırsanız daha hızlı pişiriyor. Plakaları çok kaliteli kesinlikle yapışmıyor ve dolayısıyla kolay temizleniyor. işiniz bittiğinde çıkarıp ister elde ister bulaşık makinasında yıkayabiliyordunuz. Almayı düşünenlere tavsiye ederim .

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Düşünmeden alın derim. Ürün kesinlikle kaliteli ve hakkını veriyor. Üzerinde tost, ızgara tavuk, waffle.... her şey yapabilirsiniz. Isısı gayet yetiyor. Tek yorumum: Isı ayarının nerede ve hangi sıcaklıkta olduğunu göstermesi olurdu. Makineyi açarken düğmeyi çeviriyorsunuz ama hangi sıcaklık ayarına getirdiğinizi bilmiyorsunuz. Onun haricinde bir şey yok. Arkadaşım 3+ senedir kullanıyor hiç sıkıntı yaşamadı.


Sonuç

Arzum Tostçu Delux, ev tipi kullanım için tercih edilebilecek tost makinelerinin başında yer almaktadır. Şık ve ergonomik tasarım, fonksiyonel pişirme özellikleri ve ürünün kolay temizliği Arzum kalitesi ve güveniyle birleşince, Tostçu Delux fiyat performans açısından oldukça tatmin edici bir ürün olarak kendi kategorisinde ön plana çıkmaktadır.

Diğer tost makinesi modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hakan Ş.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir