2022 Yılında Satın Alabileceğiniz En İyi Yüz Temizleme Cihazı Hangisi?

Kadınlar için cilt bakımı ve temizliği hayatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Gün içerisinde gerek makyaj, gerek kirlilik, stresten ötürü cilt gözeneklerimiz kir ve yağ ile tıkanır. Özellikle de her gün yoğun makyaj yapan kadınlar için cilt temizliği olmazsa olmaz detaylardan biridir. Derinlemesine temizlenen cilt yeniden canlılığını ve parlaklığını kazanarak ışıldayacaktır. En önemlisi de gözenekler içerisinde birikmiş olan yağ ve kir tabakaları ortadan kalkmış olur. Temizleme sonrası bir de tonik, maske veya serum ile taçlandırılan cilt bakım rutini sonrası cildinizin ipeksi bir görünüme kavuşması da kaçınılmaz olur.

Herkesin cilt temizliği noktasında izlediği yol da farklıdır. Cilt temizleme fırçaları, silikon temizleyiciler, makyaj temizleme pedleri, buharlı makineler, doğal taşlar kadınların tercih edebileceği alternatiflerdir. Son yıllarda popüler olan titreşimli veya vakumlu olan yüz temizleme cihazları da pek çok kadının günlük cilt bakımı rutini arasında yerini alır. Özellikle de sosyal medyada sıkça gördüğümüz yüz temizleme cihazları, bir trend halinde geldi. Biz de sizler için çeşitli formda olan en iyi yüz temizleme cihazları konusunda kapsamlı bir araştırmaya giriştik ve öne çıkan markaların incelemelerini yaparak fikir vermeye çalıştık. Revaçta olan modeller hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve ürünleri incelemek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Hassas ciltler için en iyisi: Foreo Luna 3 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar

Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Son dönemlerin en fazla tercih edilen yüz temizleme yöntemlerinden biri olan cihazlar kolay uygulanabilir olması ile kadınların gözdesi haline geldi. Devamlı cilt bakımına gitmek için zamanı olmayan ya da bu konuda çok fazla bütçe ayırmak istemeyen kadınlar için yüz temizleme cihazları birebir! Uygulama sırasında cilt temizleme cihazlarının titreşim uygulaması, kan akışını harekete geçirme konusunda oldukça faydalı. Ayrıca bu ufak ama çok yetenekli olan cihazlar ciltteki kolajen miktarını arttırma konusunda da oldukça maharetli! Yaşlanmayı geciktirici özelliği ile kadınların gönlünü fetheden bu cihazlar sayesinde hem kolajen miktarını arttıran kremler kullanmaya, hem de yüz temizliği için cilt bakımı merkezlerinin kapısını çalmaya da ihtiyaç kalmıyor. Aynı zamanda yüzünüze masaj yapan bu cihazlar ile günün yorgunluğu ve ağırlığından da kurtulmanız mümkün hale geliyor. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği yüz temizleme cihazları, geleneksel yöntem olan fırçalamaya göre çok daha yumuşak dokunuşlar ile cildi temizliyor. Dairesel hareketler ile cildinize masaj yaparak kullanacağınız yüz temizleme cihazları, cildin yağ ve kir tabakalarından tamamen arınmasını ve tertemiz olmasını sağlıyor. Ancak titreşimli olan cihazların dışında vakumla çalışan ya da çok yumuşak kıllara sahip olan fırçalı cilt temizleme cihazları da yok değil.

Peki cilt temizleme cihazı tercihi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Gelin bu sorunun yanıtını öğrenelim!

Yüz Temizleme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yüz temizleme cihazı almadan önce bilmeniz gereken en önemli şey cilt tipinizin nasıl olduğudur. Cildiniz hassas mı, karma mı, kuru mu, normal mi ya da yağlı mı? Kendi cilt yapınıza uygun bir ürün seçmek, uygulama anında ya da sonrasında bir takım problemlerle karşılaşmanızın önüne geçecektir. Cildinize göre yüz temizleme cihazını seçerken ürünler hakkında kullanıcıların yapmış olduğu yorumlara göz atarak da ortalama bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ürünün kalitesi, çalışma prensibi de satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Temel olarak temizleme yapan cihazlar biraz daha uygun fiyata sahipken, daha farklı özelliklere sahip olan modeller biraz daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. Hafifliği, kolay taşınabilirliği bakımından kullanışlı olan yüz temizleme cihazları da vardır. Yani bu noktada dikkat etmeniz gereken şey sadece cilt tipiniz değil ürünün kullanışlı olması ve bütçenizdir.

Yüz Temizleme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

En İyi Yüz Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

Foreo Luna Mini 3 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı İncelemesi

Foreo Luna Mini 3

Yüz temizleme cihazı denilince ilk akla gelen marka olan Foreo Luna, mini 3 serisi ile cildinizin yanında olmak için üretilmiştir. Gözenekler içinde yer alan yağ, kir ve ölü derileri %95’e kadar temizleyebilen Foreo Luna Mini 3 sonik dalgalar ve ses dalgaları eşliğinde hızlı bir titreşime sahiptir.

Glow Boost Modu İle 30 Saniyede Temizlik

Cilde temas eden dalgalar, kese veya fırçaların ulaşmasının zor olduğu kir kalıntılarını mükemmel şekilde temizler. Dakikada 8.000 T sonic titreşim gönderme kapasitesine sahip olan Luna mini 3, sizlere glow boost modu ile 30 saniyede tertemiz bir cilt bırakır. Yumuşak bir cilt temizleme için ideal olan Luna mini 3 uzun ve yumuşak olan silikon uçlara sahiptir. Ayrıca glow boost özelliği ise sadece Luna 3 modeline has bir durumdur. İsveç tarafından tasarlanmış olan cihaz hem modern hem de oldukça hoş bir görünüme sahiptir. 5 renk seçeneği ile karşımıza çıkan Luna mini 3, glow boost modunda kullanılmak istenirse, güç tuşuna iki kez basıldığında çalışır ve yüzün istenilen bölgesinde gezdirilerek masaj yapılır. Tamamen su geçirmez özellikte olan cihaz silikon temas noktaları sayesinde %25’e kadar daha yumuşak temizleme sağlar. Hijyen konusunda naylon fırçalı olan yüz temizleme cihazlarına kıyasla %35 daha başarılı ve çok daha güçlüdür. Boyutunun küçük olması da sizlere dilediğiniz şekilde taşıma kolaylığı sunar. Foreo kalitesini bir defa deneyenler ise vazgeçecek gibi görünmüyor. Ancak fiyatı bakımından bir hayli düşündürücü.

Foreo Luna Mini 3 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Fiyatı

Foreo Luna Mini 3 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün sitesinde de anlatıldığı gibi kolay kullanımlı, günlük rutinime çok çacuk dahil oldu. Temel ayarlamalarını aplikasyon üzerinden gerçekleştirdim ve manuel kullanmaya başladım. Su geçirmiyor olması büyük artı. Cilt temizliği yaparken bir yandan masaj hissi veriyor, ilk foreom belli ki son olmayacak.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tek kelimeyle mucize ürün..❤️


Foreo Luna 3 Hassas Ciltler İçin Yüz Temizleme Ve Sıkılaştırıcı Masaj Cihazı İncelemesi

Foreo Luna 3

Foreo Luna’nın hassas ciltlerin dostu olan ürünü Luna 3, 16 güç seviyesine sahip bir teknoloji ile donatılmıştır. T-sonic titreşim özelliği sayesinde ciltteki kir, yağ ve mikropların arınmasını sağlar. Foreo uygulaması ile senkronize edilebilen cihaz birçok yüz masaj tekniği ile de tanışmanıza olanak sağlar. Böylece cildiniz daha parlak bir görünüm kazanabilir. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu cihaz özellikle de hassas cilde sahip olanların düşünmeden tercih edebileceği niteliktedir.

Daha Uzun Silikon Uçlar

Luna 2’ye göre biraz daha büyük olan Luna 3, %30 daha uzun olan silikon uçlara sahiptir. %25 daha yumuşak bir yapıda olması da daha fazla alana erişebilmesi ve cildi adeta yumuşacık dokunuşlarla şımartması anlamına gelir. Luna mini 3 modelinde olduğu gibi 8,000 t-sonic titreşime sahip olduğundan ciltte bulunan tüm ölü deri, yağ ve kirleri uzaklaştırır. Değiştirmeye gerek olmayan başlığı ise ömür boyu kullanmanız için uygun şekilde tasarlanmıştır. Luna 3 ile sonic yoğunluğu azaltılıp arttırılabilir. Şarj edildiğinde 650 defa kullanılmaya müsaittir. Sıkılaştırıcı özelliği ile masaj moduna sahiptir. %100 su geçirmeme özelliği vardır. Naylon ve sert fırçalardan 35 kat daha yumuşak ve kullanışlıdır. Oldukça pahalı olsa da, tercih edenler ürünün kusursuz çalıştığını ve parasını hak ettiğini düşünüyor.

Foreo Luna 3 Hassas Ciltler İçin Yüz Temizleme Ve Sıkılaştırıcı Masaj Cihazı Fiyatı

Hassas ciltler için en iyisi: Foreo Luna 3 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı

Foreo Luna 3 Hassas Ciltler İçin Yüz Temizleme Ve Sıkılaştırıcı Masaj Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sevgilime hediye olarak aldım. Çok beğendi.Kesinlikle parasını hakeden bir ürün.Saklama çantası daha güzel olabilirdi.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mobil uygulama üzerinden masaj ve temizleme modlarının ayarını (şiddetini, süresini) yapabiliyorsunuz. Masaj ve temizleme modlarını telefondan takip ederek aynısını yapmak mümkün, telefonda video üzerinde yüze uygulamasını gösteriyor, siz de bakarak uygun şekilde tekrarlayabiliyorsunuz. Masaj ve temizleme modlarını ayarlamak için, telefondan uygulamalı modları kullanmak için ürünün bluetooth tuşuna 5 sn süreyle basmak gerekiyor. Bu işlemi de her mod kullanımında, ya da mod ayarlamasında tekrarlamak biraz sıkıcı, ayrıca ileride bu tuşun bozulmasına da sebep olabilecek bir durum yaratıyor. Şarjlı bir ürün. Sağlam görünüyor. Umarım uzun süre kullanma imkanı yaşarız.


Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı İncelemesi

Xiaomi Inface Sonic

Xiaomi inFace Sonic Yüz Temizleme Cihazı yüksek performansa sahip ve sonic motoru sayesinde cilde masaj etkisi yapma özelliği bulunan bir cihazdır. Suya dayanıklı olma özelliği ve küçük boyutuyla karşımıza çıkan Xiaomi inFace Sonic Yüz Temizleme Cihazı şık dizaynı ile dikkat çeker. Yüzdeki gözeneklerin kusursuz temizlenmesi ve ölü derilerin uzaklaştırılması konusunda başarılı olan cihaz hem temizleme hem de masaj etkisine sahiptir. Xiaomi inFace Sonic Yüz Temizleme Cihazı 400 mAh batarya gücüne sahiptir ve 300 mAh şarj akımı ile çalışır. 4 saate kadar şarjının dayanabilmesi de ürünün öne çıkan özelliklerindendir. 83 gr ağırlığa sahip olan Xiaomi inFace Sonic Yüz Temizleme Cihazı, bünyesinde 90 saniye zamanlama özelliği barındırır. 3 farklı temizleme modu ile çalışan cihaz pembe ve yeşil olarak iki renk seçeneği ile karşımıza çıkar. Tercih edenler ise üründen memnun.

Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı Fiyatı

Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

elinizde duruşu olsun her şeyiyle fiyatına rağmen kaliteli bir ürün tuttuğunuzun farkında oluyorsunuz. Fakat dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Cildiniz hassassa günde tek sefer 1-2 dakikadan fazla yüzünüzde kesinlikle tutmayın. Tahrişe sebep oluyor. Fakat değilse gönül rahatlığıyla günde 5-6 dakika kadar bir süreyle kullanabilirsiniz. Ürünü çalışırken suyun altına sokmayın, çalışmıyorken sokun.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Birkaç gündür düzenli kullanıyorum . Yüzümdeki pütürler gerçekten azaldı her yıkayışımda yüzüm yumuşacık oldu fakat titreşimler işe yarıyor mu anlayamadım .


Forever Inface Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı İncelemesi

Forever Inface Yüz Temizleme

Forever Inface Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı, çok uygun fiyatla karşımıza çıkan bir cihazdır. Su geçirmez özelliğe sahip olan ürün, 5 farklı titreşim ayarı sayesinde istenilen modda kullanılabilir. Günlük makyaj temizliği ve cilt masajı için uygun olan cihaz kan dolaşımını arttırma ve cilt gözeneklerinde bulunan yağı ve kiri arındırmada oldukça kullanışlıdır. Cihazın silikon kısmı kolaylıkla yerinden çıkartılır ve temizlenip yeniden takılabilir. Kullanan kişilerin yorumları ise çok pahalı olan markaların cihazlarını tercih etmek yerine bu ürünün daha mantıklı olduğu yönünde. Cildi yumuşacık yaptığı ve güzel temizlediği konusunda genelde olumlu yorumlara sahip olan cihazın şarjı da uzun süre dayanmaktadır.

Forever Inface Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı Fiyatı

Forever Inface Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Şarj kablosu ile geliyor, 5 modu var. Kullanımı rahat daha pahalı muadilleriyle ciddi bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Şarjı uzun süre gidiyor, benim hoşuma gitti 1 haftadır kullanıyorum siyah noktalarımı azalttı.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben temizlemesinden gayet memnunum. Kullandıktan sonra cilde hoş bir yumusaklik veriyor ve güzel bir masaj etkisi bırakıyor. Çok pahalı ürünleri almak yerine performans olarakta fiyat olarakta bu ürünü tavsiye ederim.


Polosmart PSC90 Yüz Bakım Seti Siyah Nokta ve Yüz Temizleme Cihazı İncelemesi

Polosmart Psc90 Yüz Bakım Set

Polosmart PSC90 Yüz Bakım Seti Siyah Nokta ve Yüz Temizleme Cihazı 6 farklı başlık ile kullanıcılarına hitap eden bir üründür. Kuru, yağlı ve karma ciltler için ayarlanabilen 3 farklı modu vardır. Vakumlama özelliği sayesinde cilt üzerinde derinlemesine temizlik sağlar. Cildin alt tabakasına işlediğinden siyah nokta, akne ve kirleri yok etme özelliğine sahiptir. Cildiniz ihtiyaç duyduğu detaylı temizlemeyi yapma kapasitesi vardır. Dahili bataryası 350 mAh şarj edilebilir özelliktedir. 60 dakika kullanılabilir bir cihazdır. Polosmart PSC90 Yüz Bakım Seti Siyah Nokta ve Yüz Temizleme Cihazı yüksek bir vakum gücüne sahip olduğu için hem cildinizi siyah noktalardan arındırır hem de ciltteki kan dolaşımının artmasını sağlar.

İstenilen Ayarda Vakum Gücü

Cilt tipine göre istenilen ayarda kullanılabilen cihazın farklı başlıkları da istediğiniz şekilde vakum ayarı yapmanıza olanak sağlar. Cildin ışıldaması ve daha temiz görünmesi adına kullanışlı olan cihazdan tam bir randıman alabilmek için duştan sonra veya sıcak havlu uygulaması yaptıktan sonra cildinize uygulamanız gereklidir. Direkt olarak kuru cilde uygulanmamalıdır.

6 Farklı Başlık İle Cildiniz Kontrol Altında

Sahip olduğu 6 farklı başlıktan elips dairesel olan, kıvrımlı bir yapıdadır ve siyah noktalar ile sivilceler üzerinde etkilidir. Mikro kristal olan başlık ile hassas ciltler kontrol altında olur ve derinlerde yer alan akne ve siyah noktalar temizlenir. Büyük dairesel olan başlık, burunun kenarları ve çenede yer alan siyah noktaların temizlenmesi için kullanılır. Orta dairesel olan başlık ile yağ ve akne güçlü şekilde emilir. Küçük dairesel başlık sayesinde siyah noktalar vakumlanır. Ancak bu mod hassas ciltler için uygun değildir. Mini dairesel başlık sayesinde burun kenarında bulunan siyah noktaların temizlenmesi hedeflenir. Ayrıca ürünün sahip olduğu 4 farklı fırça başlığı da cildi gençleştirir, yağlı ciltleri sakinleştirir, yüz masajı yapar ve normal ciltler için temizleme sağlar. Fiyat bakımından uygun olan cihaz birçok özellik barındırmasıyla kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Kullanan kişilerin yorumları, fiyatına göre bu kadar özelliklerle dolu bir yüz temizleme cihazının mucize olduğu yönünde. Ancak yanlış modda kullanıldığı zaman yüzde morarma yaptığını söyleyenler de var. Bu nedenle mutlaka cilt tipine uygun ayarda kullanılmalı ve işlem sırasında aynı bölgede cihaz tutulmadan sürekli farklı bölgelerde gezdirilmeli.

Polosmart PSC90 Yüz Bakım Seti Siyah Nokta ve Yüz Temizleme Cihazı Fiyatı

Polosmart PSC90 Yüz Bakım Seti Siyah Nokta ve Yüz Temizleme Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Cildim hayatimda ilk defa isil isil. Artik burnumda ve cenemde siyah nokta yok denecek kadar az. Arkadasim gorur gormez cildin ne guzel olmus dedi. Hic burun bantlarina o paralari vermeyin. Dustan sonra kullanin, cildinizden cikanlara inanamayacaksiniz. Orta hizda kullaniyorum, oyle morarma falan yasamadim.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Duştan sonra uygulama yaparsanız işe yarıyor, cilt tipiyle tamamen alakalı bir olay, kalın derili iseniz pek gücü yetmiyor ama ince derilerde daha iyi sonuç veriyor gibi.


Miniso Cilt Temizleme Cihazı İncelemesi

Miniso Cilt Temizleme Cihazı

Rakiplerine göre farklı bir görünüme sahip olan Miniso Cilt Temizleme Cihazı eğri olan tasarımı ile ön plana çıkar. Bu özelliği sayesinde yüzün her bölgesine kolaylıkla ulaşabilen cihaz özellikle burun kenarları gibi zor ulaşılabilen kısımları kusursuz temizler. Dayanıklı silikon malzemelerden üretilen cihaz tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Ciltte birikmiş olan kiri ve yağı derinlemesine temizleyen ürün uzun süre kullanıldığı zaman birçok cilt probleminin ortadan kalkmasını sağlar. Suya dayanıklılığı ise test edilip onaylanmış olan bir cihazdır. Çift taraflı bir kullanım sunan ürünün bir tarafı kalın ve sert bir yüzeye sahipken diğer tarafı ise yumuşak ve incedir.

Ayarlanabilir Titreşim Özelliği

8 Farklı titreşim ayarı sayesinde istenilen ayarda kullanılabilir. Günlük olarak yüz temizleme jeli veya köpükler ile kullanılabilen ürün tüm yüze 3 dakika boyuna uygulanabilir. 400 dakika çalışma süresi vardır ve bu da şarjının uzun süre dayanması anlamına gelir. Çalışmaya başladıktan 15 dakika sonra kendiliğinden otomatik olarak kapanma özelliği bulunur. Kullanan kişilerin yorumlarına bakıldığında ise ilk kullanımlardan sonra bile fark edilir bir sonucun olduğu görülüyor. Cihazın en çok beğenilen özelliği ise eğri olan tasarımı oluyor. Kullanan kişiler bu özelliği sayesinde yüzün her bölgesinin detaylı şekilde temizlendiği konusunda memnun. Fiyat konusunda da bazı pahalı markalara göre oldukça makul.

Miniso Cilt Temizleme Cihazı Fiyatı

Miniso Cilt Temizleme Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir sürü cilt temizleme cihazı denedim. Ancak cildi en iyi temizleyen gerçekten bu ürün. İlk kullanımda farkı hissediyorsunuz cildiniz yumuşacık oluyor.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün hızlıca elime ulaştı yüzü gerçekten güzel temizliyor ve parlatıyor masaj kısmıda çok güzel nemlendirici sürerken çok kullanışlı oluyor başka markalara çok yüksek fiyatları vermeye gerek yok


Ocean Cilt Temizleme Fırçası İncelemesi

Ocean Cilt Temizleme Fırçası

Ocean cilt temizleme fırçası binlerce kişinin kullandığı ve olumlu yorumlar yaptığı bir ürün. Son derece basit tasarımı ile karşımıza çıkan ürün, manuel olarak kullanılıyor ve hafif, ufak bir tasarımı olduğundan el ile kavrama konusunda oldukça ergonomik. Bir tarafında yumuşak ve sık kılların bulunduğu ürün ile cildinizi derinlemesine temizlemeniz mümkün. Ürünün diğer tarafı ise silikon uçlar kaplanmış ve masaj etkisi yapmak için ideal. Çok uygun bir fiyat ile satılan Ocean cilt temizleme fırçası, aslında büyük paralar vermeden ya da fazla özelliğe gerek olmadan da cilt temizliğinin mümkün olduğunun bir kanıtı. Kullanan kişilerin yorumlarına göz attığımızda ise genel olarak herkes bu ürünü seçtiği için memnun. Özellikle de ufak tasarımı ve kıllarının yumuşak olması satın alan kişiler için en beğenilen özellikler. Fiyatına göre daha üstün bir performansa sahip olan Ocean cilt temizleme fırçasının cilt üzerindeki etkileri de hatırı sayılır derecede iyi.

Ocean Cilt Temizleme Fırçası Fiyatı

Ocean Cilt Temizleme Fırçası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

iki tarafıda amacına uygun işlevde. Ben çokca memnun kaldım. yüzü tahriş etmeden tam anlamıyla makyajdan arındırmak ve peeling yapmak icin ideail bir ürün 🙂


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yumuşak ve gayet sık tüyleri çok güzel köpürüyor çok kuru bir cildim var hiç tahriş etmedi arkadaki silikonda tam ideal yumuşaklıkta, ben beğendim.


RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı İncelemesi

Rossclean Pro Yüz Temizleme

Mavi, yeşil, kırmızı ve pembe renk seçenekleri ile karşımıza çıkan RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı oval bir tasarıma sahip. Dakikada 7000 sonic titreşim üretebilme özelliği bulunan cihaz yüzdeki yağ, kir ve makyajı arındırmak için ideal. İnce çizgileri yok etme ve gözenekleri küçültme konusunda kullanıcılarına hitap etmeyi hedefleyen RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı 5 kademeli bir kullanıma sahip olduğu için ihtiyaca göre kullanılabilme özgürlüğü sunar. Tek bir tuşla titreşim ayarının kontrolünün sağlandığı ve kademe ayarı yapıldığı cihaz bazı sıradan ürünlere kıyasla 35 kat daha fazla hijyenik olma özelliğindedir. Silikonları tıbbi sınıf teknoloji ile üretilmiştir ve cilt üzerinde derinlemesine bir temizlik ortaya çıkartır.

Gelişmiş Fototerapi Teknolojisi

Diğer ürünlere göre öne çıkan özelliği ise fototerapi teknolojisidir. Mavi, yeşil ve kırmızı ışık teknolojisi ile çalışan cihaz birçok konuda kullanıcıya hizmet sunar. Kırmızı ışığın aktif olması halinde kan dolaşımı harekete geçerek gözenekler kirlerden arınırken mavi ışık etkinleştiğinde ise sivilce ve akneler ile mücadele edilir. Yeşil ışık ise cildinizi iyileştirerek gözeneklerin ufalmasına yardım eder ve parlamasını sağlar.

Benzersiz Şarj Teknolojisi

Kablosuz şekilde şarj edilebilme özelliği de bulunan cihaz şarj portuna yatay şekilde yatırılır ve o şekilde şarj olmaya bırakılır. Manyetik teknoloji ile şarj olan ürün tek şarj ile 9000 saniye çalışabilir. Yani tam dolu şarj ile haftalarca kullanılabilir. Tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilen RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı su geçirmez bir şekilde tasarlanmıştır. Ciltteki kiri, yağı %99’a varacak başarı ile ortadan kaldırır.

RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Fiyatı

RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ürünün boyutu gayet ideal malzeme kalitesi baya iyi bu fiyata bu kadar kaliteli beklemiyordum. Özellikle masaj modu harika önce köpükle yüzümü yıkadıktan sonra masaj modunu açıp kremi yüzüme yediriyorum harika oluyor. Cildim çok hassas olduğu için 2-3 dakika yapıyorum yeterli oluyor alacaklara tavsiye ederim.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İyi ki almışım diyorum yüzümü tertemiz yaptı. Elinizle yıkama arasında çok çok fark var gerçekten bunu kullanınca anladım. Masaj modu da gayet etkili güzel çalışıyor.


Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı İncelemesi

Inface Ms7000

Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı vakumlu teknolojisi sayesinde cilt üzerinde bulunan siyah noktalar ile sıkı şekilde mücadele eder. Ayrıca yağ birikintileri ve gözeneklerde birikmiş olan kirleri emerek haznesinde toplar ve kan dolaşımını hızlandırarak cildin daha da canlı bir görünümde olmasını sağlar. Her cilt tipine uygun şekilde ayarlanabilen vakum gücü ile hassas cilde sahip olan kişiler de rahatlıkla bu ürünü kullanabilir. 400 mAh şarj akımına sahip olan batarya kapasitesi vardır. Yaklaşık olarak 2 saat çalışabilme özelliği bulunur. 3 kademe ayarlanabilen modda çalışan cihaz cilt yapısına göre istenilen şekilde kullanılanabilir. İki farklı modda çalışıyor olması da ürünün avantajları arasında. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise genel olarak memnun olduklarını söylemek gerek. Özellikle de kullanım sonrasında ciltten vakumlanan siyah nokta ve yağların bizzat görülebilmesi kullanan kişiler tarafından beğenilen bir özellik. Ürünün çok kaliteli olduğunu söyleyen kullanıcılar cihazın ilk kullanımda bile ciddi bir yağ ve kir topladığını belirtiyor. Xiaomi markasının bir yan markası olan İnfance kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmiş.

Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı Fiyatı

Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün bi harika. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Yorumlara bakarak aldığım için ben de yorum yapmak istedim. Önce su buharında 6-7 dakika cildimi beklettim. Sonra küçük başlıkla burnumu ve çevresini yaptım. Eğilimli olan başlıkla çene,alın, yanak kısımlarımı yaptım. İçinde tel olan başlıkla iltihaplı sivilcelerimi hallettim. İşlem boyunca cihazı doku üzerinde iki saniyeden fazla tutmadım. Dezenfektanlı ılık suda aparatları temizledim. Cildime buz uygulamadım. Gözeneklerin tekrar sıkılaşması için. Cildim baya yoluk yoluk oldu haliyle, kuru maalesef. Ozonyağı ve nemlendirici ile nemlendirdim. Yüzüm ışıl ışıl oldu. Rengim açıldı. Gelip gidip aynaya bakıyorum 😊


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü duştan sonra kullandığımda daha da başarılı olduğunu deneyimledim. Haftada 3 gün kullanıyorum, şu an cildimin daha aydınlık gözüktüğünü söyleyebilirim. Üzerindeki hız ayarları dokunmatik olduğu için kullanırken parmaklarınızı arkaya gelecek şekilde tutarsanız, dokunma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.


MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı İncelemesi

MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı
5 renk seçeneği ile kullanıcılarına hitap eden MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı silikon tasarımı ile ön plana çıkar. 12 farklı hız ayarı özelliği ile göze çarpan cihaz cildi yoğun olarak temizler ve titreşim teknolojisi sayesinde de masaj etkisi yapar. Kan dolaşımını hızlandırarak cildin ferahlaması ve başarılı şekilde temizlenmesi konusunda oldukça kullanışlıdır. 10 cm boyunda olan cihaz pratik bir kullanıma sahiptir ve tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca eğri tasarımı ile de burun kenarları gibi zor bölgelere de rahatlıkla ulaşarak derinlemesine temizlik sağlar. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise, ürünün şarj süresinin çok iyi olması, ufak olması, şeklinden dolayı iyi şekilde temizlik yapması ve fiyatına göre kaliteli ve kullanışlı olması cihazın öne çıkan özellikleri arasında.

MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Fiyatı

MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kan dolaşımını hızlandıran, yaptığı masaj ile cildi canlandıran bir alet. Hem cilt temizliğinde temizlik ürününü noktasal basınçlarla uygulayabilirsiniz hem temiz cilde serum, krem yedirmek için kullanabilirsiniz. Şarjı hiç bitmeyecek gibi. Teşekkürler... Hanımlara, beylere öneririm.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün avuç içi kadar yani küçük ama gerçekten güzel, çift taraflı kullanılabilir, sessiz çalışıyor, şarj edilebilir olması güzel ayrıca şarj süresi gayet iyi, yüz yıkama sonrası daha iyi bir temizlik olduğunu hissediliyor, tavsiye ederim.


Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır

Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme cihazınızı kullanmadan önce yüzünüzü biraz ıslatmalı ve her zaman kullandığınız temizleme ürününden bir miktar cihazın üzerine almalısınız. Daha sonra dairesel ve yavaş hareketler ile cildinize masaj yapmalısınız. Ancak bir noktada 2 saniyeden fazla durmamanız cildinizin sağlığı ve tahriş olmaması için gereklidir. Yüzünüzün tamamında cihazınızı gezdirdikten sonra kurulayarak ferahlığın tadını çıkartabilirsiniz. Birçok üründe cilt tipine uygun mod ve titreşim ayarı bulunmaktadır. Bu da dilediğiniz seviyede bir temizlik yapabileceğiniz anlamına gelir. Sadece titreşimli olan cilt temizleme cihazlarında değil fırça ya da vakumlu olan ürünlerde de kullanım sırasında çok dikkatli olmak ve cilde fazla baskı uygulamamak gereklidir.

Kuru cilde sahip olan kişilerin yüz temizleme cihazı kullanımları sırasında dikkatli olması gereklidir. Haftada bir ya da iki defa cihazın cilde uygulanması yeterli olacaktır. Çünkü aşırı kullanım söz konusu olursa çok fazla kuruma ortaya çıkabilir. Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz ve uygulama sonrasında bir takım değişiklikler ortaya çıktıysa cildinizi takip etmeli ve sorunun cihazdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını gözlemlemelisiniz.

Kıllı Yüz Temizleme Cihazı mı, Silikonlu Yüz Temizleme Cihazı mı

Kıllı Yüz Temizleme Cihazı mı, Silikonlu Yüz Temizleme Cihazı mı?

Silikon temizleme cihazları aslına bakılırsa özellikle hassas ciltten için çok kullanışlıdır. Tahrişe neden olmayan yumuşak uçlar sayesinde hem bakteri oluşumu önlenmiş hem de derinlemesine bir temizlik yapılmış olur. Kıl fırçalı olan yüz temizleme cihazları, cildi hassas olmayan ve daha derinlemesine bir temizliğe ihtiyaç duyan kişiler için idealdir. Kılları daha sıkı ve sert olduğundan cilt gözeneklerine sıkışmış olan yağ ve kir tabakaları ile ölü hücrelerin etkili şekilde uzaklaştırılmasını sağlar. Ancak kıllı fırçaya sahip olan yüz temizleme cihazları düzenli temizlenmediği takdirde içerisinde bakteri oluşumu da söz konusu olabilmektedir.

Yüz Temizleme Cihazlarının Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt bakım cihazları temizleme sırasında uygulamış olduğunuz temizleme ürününün cildiniz tarafından daha iyi şekilde emilmesi için oldukça faydalıdır. Makyaj temizleme konusunda da başarılı olan cihazlar cildin ferahlaması ve kirlerden arınması adına da son derece kullanışlı olan ürünlerdir. Özellikle yağlı cilde sahip olan kişiler için yüz temizleme cihazları ortaya mucizeler çıkartabilir. Çünkü düzenli olarak cildin derinlemesine temizlenmesi sayesinde olası akne oluşumu önlenir ve cildin fazla yağ üretmesinin de önüne geçilebilir. Evde cilt bakım rutininizi yapmak sizi güzellik merkezlerinde ödeyeceğiniz tonla paradan kurtarır ve bütçenizi rahatlatır. Böylece sadece bir defa satın aldığınız yüz temizleme cihazınızı uzun yıllara kadar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sonuç

Sizler için yüz temizleme cihazları ve ürünleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye ve öne çıkan modelleri tanıtmaya çalıştık. Umarız yazımızı okumak, hangi ürünü seçeceğiniz konusunda sizlere yardımcı olabilmiştir. İster titreşimli, ister vakumlu, ister fırça formunda olan onlarca modelden kendi cilt tipinize, bütçenize ve beklentinize yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Eğer cilt bakımı konusunda hijyen ve kusursuzluktan yana iseniz cilt temizleme cihazlarına bir şans verebilirsiniz!

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.