En İyi Yaşlanma Karşıtı Krem Hangisidir: Yaşlara Göre Tavsiyeler ve İncelemeler (2022)

Cilt bakım ürünü dediğimizde akla ilk gelecek olan ürünler kremler olmaktadır. Cilt için kullanılan tüm kremler yapıları, özellikleri ve kullanım şekilleri, kullanım yerlerine göre değişiklikler göstermektedirler. Kadınların özellikle en çok tercih ettiği kremler arasında gece-gündüz kremleri olmaktadır. Bu tarz kremler cildi yenileyerek daha güçlü, canlı ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Piyasaya sürülen çok fazla ürün çeşidi bulunmaktadır ve bu kremleri alırken de seçmeye çalışırken de zorlanılır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için makalemizde yaşlanma karşıtı kremlere yer vereceğiz. Kırışıklık, yaşlılık karşıtı kremler, kendi içlerinde değişiklikler gösterirler. Sizler için yazımızda en uygun yaşlanma karşıtı kremlerini ve cilt üzerine bu kremlerin nasıl uygulanması gerektiği ile ilgili bilgiler vereceğiz.

25 yaş için en iyisi: Lebelage Krem ve Serum
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Krem mi Serum Mu? Hangisini Seçmeliyiz

Krem mi Serum Mu? Hangisini Seçmeliyiz?

Birçok kişi serum ya da krem kullanır fakat ikisi arasındaki farkları tam anlamıyla bilmez. Yazımızın bu kısmında serum mu kullanmalıyız yoksa krem mi bunu konuşacağız.

Kremler ve serumlar ciltte farklı etkilere sahip olmaktadırlar. Kremler cildi derinlemesine nemlendirip beslerken serumlar ise yalnızca belirli bir sorunun çözümüne ilişkin kullanılır. Kuruluk, cilt tonu ya da kızarıklık ve kırışıklıklara yoğun bir şekilde etki eder. Serumların içerisinde yoğun miktarda etken maddeler bulunmaktadır. Serumlar tamamen hızlı çözümler arayan kişiler için uygundur. Kremler ise 3 haftadan sonra etkisi hissedilen ürünlerdir ama çok daha kapsamlı ve sistematik bir şekilde çalışır. Cildi yavaş biçimde ve günden güne korumak, ultraviyole ışınlardan uzaklaştırmak ve iyileştirmek isteyen kişiler için kremler oldukça faydalı olacaktır. Serumlar iki aylık kürler şeklinde olur ve cilde uygulanırlar. 3-4 damla serum damlalığından akıtılan ürün yüz ya da dekolte bölgesinde kullanılır. Serumlar gündüz ve gece kremlerinin içine eklenebilir ürünlerdir. Kremlerin etkileri bu şekilde artarak daha sıkı bir cilt oluşumunu sağlamaya yardımcı olabilirler. Serumlar her yaşta kullanılabilir ürünlerdendir fakat kremlerde yaş sınırı ile çizilmiş olanlar mevcuttur.

Yani, uzun lafın kısası eğer serum mu yoksa krem mi tercih edeceğinizi bilmiyorsanız kendinize şu soruları sorun:

 • Hızlı ama kapsamlı olmayan bölgesel bir etki mi istiyorum?
 • Yavaş ama sistematik ve kapsamlı bir etki mi istiyorum?
 • Nemlendirici etkili mi olsun yoksa sadece normal bir ürün mü?
 • Her yaşta kullanılabilir bir ürün mü olsun yoksa yaşa özel bir ürün mü?

Sorularınızın cevaplarını bulduktan sonra ürününüzü artık seçebilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yaşlandığımızı hissettiğimiz ve artık görmeye başladığımız ilk yerimiz cildimiz olmaktadır. Bu çok büyük bir problem olmamakla beraber çözümü de oldukça kolaydır. Teknoloji ve kozmetiğin de artık çok ileri boyutlara taşınması ile birlikte yepyeni ürünler, kremler ve serumlar da ortaya çıkmıştır. Kırışıklıkları, lekeleri dert eden ve çözüm arayan herkes için bu kozmetiklerde mutlaka çözümler bulunmaktadır. Yaş ilerledikçe daha da belli olmaya başlayan kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar bir miktar can sıkıcı olmaktadır. Bu belirtilerin başlaması kişide endişelenme durumuna yol açmaktadır. Kişilere bu yüzden de olmaktadır ki özellikle doktorlar tütün kullanımın cilt üzerinde iyi etkilere yol açmadığı belirtir. Yaş ilerledikçe de çizgiler ve kırışıklıklar artarken fazla güneş de cildin dengesini bozarak yine kırışıklıklara yol açmaktadır.

Yaşlanmanın önüne geçebilmek mümkün değildir fakat cildimize iyi bakarak bu süreci geciktirmek bizim kontrolümüzdedir. Bu nedenle rutinlerimizi uygulayarak çok daha sağlıklı ve kırışmamış ciltlere sahip olabiliriz. Yaşlanma karşıtı kremler gündüz ve gece olmak üzere kullanılabilir formları bulunmaktadır. Bu ürünleri hem sabah hem gece uygulayarak düzenli kullanımlar ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Günde iki defa kullanmak yeterli olup bunun yanında güneş kremleri ile de desteklemek önemlidir.

Yaşlanma Karşıtı Kremleri Kimler Kullanmalı?

Yaşlanma karşıtı kremler, çok küçük yaşlardaki bireyler için uygun değillerdir ve bu tarz kremleri kullanan kişilere kremleri evde çocukların ulaşamayacakları yerlerde bulundurmalarını önermekteyiz. Yaşlanma karşıtı kremleri kullanmaya 21 yaşından itibaren başlanabilmektedir. Erken önlemler, yaşlanmayı çok daha yavaşlatacak harika bir çözümdür. Bu yüzden 21 yaşından itibaren bireyler ciltlerinde kullanmaya başlayabilirler. Aynı zamanda bu yaşlardan itibaren güneşin zararlı ışınlarından cildi güneş losyonları ile de korumaya yardımcı olmak çok büyük faydalar sağlayacaktır. SPF +15 kremler ile erken oluşacak güneş kaynaklı kırışıklıkları önlemek işte bu şekilde mümkün olacaktır.

Yaşlılık Karşıtı Krem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşlılık Karşıtı Krem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birçoğumuz yüzümüzdeki kırışıklıklardan yıllar geçtikçe daha da şikayet eder oluruz. Bu durumu önlemek ve geciktirmek aynı zamanda yok etmek için uzman dermatologlar tarafından üretilen ürünlere yöneliriz. Peki bu ürünleri satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Aradığınız tüm cevaplar işte burada!

Etiket: Özellikle kırışıklık ve yaşlanma karşıtı kremleri alırken ürünlerin etiketlerini dikkatli bir şekilde okumalısınız. Cildinize uygun olmayan bir maddeyi ürünün içeriğinde yüzünüze uygulamadan görmeniz bu şekilde mümkün olacaktır.

Fiyatları Değerlendirin: Fiyatlarının çok yüksek olduğunu gördüğünüz bazı kremler olacaktır. Bu pahalı kremlerin çok üst düzey bir etki sağladığını düşünüp tonlarca para dökmeden önce piyasada bulunan tüm ürünlere ve fiyatlarına göz atmalısınız. Daha uygun fiyatlara çok daha iyi sonuçlar veren ürünler de bulunmaktadır.

Almadan Ürün Yorumlarına Bakın: İnternetten alışverişin artık hızla yayıldığı ve ilerlediği bu çağda ürünleri aldığınız sayfaların özellikle kullanıcı deneyim ve yorumları, değerlendirmeleri kısmına bir göz atmalısınız. Farklı kullanıcıların yorumları aklınızda ürüne dair bir değerlendirme, bir şema oluşmasını sağlayacaktır.

Cilt Tipine Göre Seçim: Özellikle cilt ürünlerinde bilindiği üzere her cilt tipine ayrı kozmetikler üretilmektedir. Bunun sebebi ise hassas cilt tipindeki kişilerde ya da alerjik reaksiyon gösteren ciltlerde uyum probleminin ortadan kaldırılmasıdır. Yağlı ciltler için kırışıklık ve leke kremi tercihlerinde daha su bazlı içerikleri ve salisilik asit, yeşil çay ekstresi gibi özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Kuru ve hassas ciltler için ise daha kalın yapılı ve yağ bazlı kremler tercih edilmelidir. Bu şekilde içindeki yağ cildin kurumasını engellerken daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Alerjik Reaksiyonlara Bakın: Özellikle cilt bakım ürünlerini alırken alerjik reaksiyon verebilecek nitelikteki içeriğinde yazılı olan maddeleri kontrol edin. Eğer kimyasallara alerjiniz var ise doğal içerikli çözümler sizin için çok daha iyi olacaktır. Hassas cilt tipli kişiler ise bu reaksiyon verici maddeleri tek tek incelemelidirler. Bu konunun ihmali alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

En İyi Yaşlanma Karşıtı Krem Tavsiyeleri

En İyi Yaşlanma Karşıtı Krem Tavsiyeleri

L’Oreal Paris Revitalift Laser X3 Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi

L’oreal Paris Revitalift Laser X3

 • Önerilen yaş aralığı: 40 ve üzeri

L’Oreal Paris Revitalift Laser Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi, içeriğinde bulunan Hyaluronik asit ile cilde kaybettiği nemi kazandırırken aynı zamanda muhteşem bir parlaklık da kazandırmaktadır. Hafif formülü ile cildi yormaz ve kırışıklıklar üzerinde en etkili kremdir. Yine içeriğinde bulunan Pro-Xylane, ciltteki destek liflerini güçlendirmektedir. Bu sayede cilt dokusunda gözle görülür bir düzelme oluşur. Ciltte bulunan özellikle deri altındaki doğal bileşenleri hızlandırarak bu üretim yüzün yeniden şekil almasını sağlar. Cildin anında pamuksu ve yumuşak olmasını sağlamaktadır. 2 aylık kullanım ile 3 yılın kırışıklık görünümünü, 6 aylık kullanım ile 7 yılın getirdiği kırışıklıkları giderir. Yaşlanma izlerinin %100’üne karşı savaşır.

Artıları
 • Hoş kokulu olması
 • İlk kullanımdan itibaren etkili olması
 • F/P ürünü olması
 • Yaşlılık çizgilerinde etkili olması
Eksileri
 • Bazı kişilerde işe yaramaması
 • Yağlı ciltlerde sivilce yapabilmesi

L’Oreal Paris Revitalift Laser X3 Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu tip kremleri sanırım olduğunuz yaş değil daha ileri yaşlar için olanı alınca etkisini görüyoruz. 29 yaşındayım kullandım ve toparlanma oldu. Tabi hergün düzenli kullanmadım. 2. Kez aldım amaç nemlendirme ama neden daha sıkı olmasın ki


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürünü kullanıyorum faydasını gördüm doğumdan kalan hafif kararmalar vardı göz altımda iyi geldi kullnamaya devam edecem


Nivea Hyaluron Cellular Filler Sıkılaştırıcı Gündüz Gece Krem Seti

Nivea Hyaluron Cellular Filler

 • Önerilen yaş aralığı: 50 ve üzeri

Nivea Hyaluron Cellular Filler, cildin sıkı bir görünüme sahip olması için özel üretilmiş bir yaşlanma karşıtı kremdir. Ciltte düzenli kullanmada etkisini göstermekte olup cildi yukarı kaldırırken aynı zamanda ciltteki kırışıklıkları yok ederek çizgilerin oluşmasını da engellemektedir. SPF+15 gündüz ve gece kremleri ile cildin kendini hızla yenilemesine yardımcı olarak cilt yenilenmesine katkıda bulunmaktadır.

Hoş kokusu sayesinde diğer kremler gibi rahatsız etmemektedir ve rahat bir kullanımı vardır. Hafif yapısı ile ciltte hızla emilmektedir. Ciltte yağlılık hissi oluşturmamaktadır. Nazik dokunuşlar ile temiz cilde gece ve gündüz bakım kremlerini yuvarlak hareketler ile yayınız. Tüm cilt tipleri için uygundur. Reaksiyon testi yapmak için bileğinizde 3 saat bekleterek ölçebilirsiniz.

Artıları
 • Yağlı bir his bırakmaması
 • Düzenli kullanımda etkili olması
 • F/P ürünü olması
 • Nohut tanesi kadar kremin tüm yüze yetmesi
Eksileri
 • Gece kreminin bazı kişilerde sivilce yapması

Nivea Hyaluron Cellular Filler Sıkılaştırıcı Gündüz Gece Krem Seti Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gece ve gündüz kremi olarak 3. kullanışım.cildimi nemli tuttuğu için özellikle kışın pullanma olmuyor.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

4 gündür falan kullanıyorum bayağı etkili bir krem Nivea nın bu serisini kullanmamıştım kaşımın ortasındaki mimik çizgilerini bile azalttı yumuşattı tavsiye ederim


Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

 • Önerilen yaş aralığı: 35-50

Vichy Liftactiv Collagen Specialist kırışıklık karşıtı krem, içeriğinde bulunan peptitler ve C vitamini ile cildi yaşlanma etkilerine karşı korurken cildi daha genç bir görünüme kavuşturur. Ciltteki kırışıklık çizgilerini gidererek bebeksi bir cilt etkisi sunar. Yumuşak bir his verir. Hafif formülü ile cilt üzerinde ağırlık yapmaz ve aynı zamanda muhteşem bir kokusu vardır.

Klinik laboratuvar testlerine göre 40 kadında yapılan araştırmaya göre 1 aylık kullanımda %52 sıkılık kazanıldığı görülmüştür. 2 aylık kullanımda ise %-16 kırışıklık giderildiği aynı zamanda leke ve sarkma görünümünde azalmalar olduğu belirlenmiştir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Tek fazlıdır ve nemlendirme özelliği bulunmaktadır. Temiz cilde günde 2 defa yumuşak ve dairesel hareketlerle uygulanması önerilir.

Artıları
 • Hoş kokulu olması
 • Cildi yumuşatması
 • Makyaj altı için uygun olması
 • Cilt tarafından hızlı şekilde emilmesi
Eksileri
 • Fiyatının pahalı olması

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kokusuna ayrı hastayım, etkisine ayrıca hastayım, bir aydır kullanıyorum yaklaşık sabah akşam, babannem bile farketti cildimdeki değişikliği daha bi gergin daha canlı ve parlak duruyor. Bu arada yaşım 30.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

38 yaşındayım.. Cilt bakımı önem verdiğim tek şey.. kullanmadığım ürün kalmadı diyebilirim ama en pahalı ürünlerde bile almadığım cevabı bu üründe aldım.. Botoksum geçtiği halde kaş arası çizgimi doldurdu.. eğer ihtiyacınız dolgunluk ve gerginlikse gözü kapalı alın derim.. Tabi bu uyguladığınız serumla da doğru orantılı.. Özellikle yağlı ciltler kesinlikle denemeli.


Sinoz Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi

Sinoz Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi

 • Önerilen yaş aralığı: Her yaşa uygun

Sinoz yaşlanma karşıtı bakım kremi, içinde bulunan retinol sayesinde cildi diri tutar, sarkmaları engeller ve retinol sayesinde cildin kaybettiği kollajenin yenilenmesinde çok büyük katkı sağlar. Sinoz yaşlanma karşıtı bakım kremi, cilde esnek bir görünüm kazandırırken kırışıklıkların da giderilmesine yardımcı olurken yaşlanma çizgilerinin oluşmasını da engeller. İçinde bulunan Hyaluronik asit sayesinde cilde kaybettiği nemi geri kazandırır. Özellikle gece yapılan cilt bakım rutini için önemli bir üründür.

Artıları
 • Cildi yumuşatması
 • Cildi nemlendirmesi
 • Kırışıklarda etkili olması
Eksileri
 • Ürün boyutunun küçük olması

Sinoz Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bu ikinci ürünüm tabiki mucize yaratmıyor ama benim cildime iyi geldiğini düşünüyorum, düzenli olarak kullanıyorum kırışıklıklarım çok az


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Alalı 4 gün oldu sadece sabahları kullanıyorum ve herhangi bir alerjik etki olmadı. Diadermine gündüz kremi akne (sivilce ) yaptı.küçük bir tüp fotoğraf kadar büyük değil.yanılmayın.sürünce pürüzsüz bir cilt hissi veriyor.


Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi + Gece Bakım Kremi

Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi + Gece Bakım Kremi

 • Önerilen yaş aralığı: 30 ve üzeri

Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı bakım kremi, içindeki elastin fiberleri sayesinde ciltteki esnekliği sağlamaya ve korumaya yardımcı olur. 40 yaşından itibaren ciltteki elastin fiberler azalmaktadır. Bu durumda fiberlerin çoğalması için Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı bakım kreminin düzenli bir biçimde kullanılması önerilmektedir. Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı bakım kremi, cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve cilt tonunu homojen bir biçimde eşitler.

Göz ile elde edilen bulgulara göre bir hafta içerisinde ciltte sıkılaşmaların belirginleştiği görülmüştür. Dört haftalık kullanım sonunda ise kırışıklık görünümünde azalmaların olduğu belirlenmiştir. Yüz ve boyun çevresi iyice temizlendikten ve kurulandıktan sonra her sabah cilde masaj yaparak Loreal Paris Revitalift yaşlanma karşıtı kremi uygulayınız.

Artıları
 • Cilde canlılık kazandırması
 • Ciltteki fiber elastin sayısını arttırması
 • Ağırlık hissi yapmaması
Eksileri
 • Bazı kişilerde sivilce yapması
 • makyaj altı baz olarak kullanıma uygun olmaması

Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi + Gece Bakım Kremi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok memnun kaldım cildi daha canlı gösteriyor tavsiye ederim...


Lebelage Krem ve Serum Ikisi Bir Arada Kompleks Kolajen Yaşlanma ve Kırışıklık Karşıtı Krem

Lebelage Krem Ve Serum

 • Önerilen yaş aralığı: 25 ve üzeri

Güney Kore’li Kozmetik Markası LEBELAGE ‘nin Serum + Krem İkisi Bir Arada Kırışıklık Karşıtı Collagen Yüz Kremi, yaşlanma karşıtı bakıma bir soluk getirerek serum ve kremi birleştirip tek bir ürün haline getirmiştir. Bu yüzden yenilikçi bir ürün olmasıyla bilinir. Hem bölgesel hem de tüm cilt tedavisi için kullanılabilir özelliktedir. Önemli elementleri korumak için cilt yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturan yüksek konsantrasyonda aktif bileşen içeren zengin bir formüle dayanmaktadır. Normal ve kuru ciltler için tasarlanmış bir leke kremidir.

Aktif bileşeni kollajen olup cildi dolgunlaştırır ve eşitler. Hidro nem kaybını önleyerek transepidermal nem kaybını önleme ve kırışıklıklarla mücadele konusunda cilde yardımcı olur. Ürünün içerisindeki bileşenler ciltteki kan dolaşımını artırarak kan damarlarını güçlendirmektedir. Bu işlemi içerisindeki Asiatic Centella özü ile başarmaktadır. 25 yaş üstü kullanım için idealdir. Hızlı emilir. Esneklik ve sıkılık verir. Derin kırışıklıkların daha az belirgin olmasını sağlar. Yağlılık hissi bırakmaz ve kokusu hoştur. Yatıştırıcı ve kızarmayı engelleyici etkisi bulunur. Epidermisin tonunu eşitler.

Artıları
 • Kırışıklarda etkili olması
 • Hafif çizgilerde çok etkili olması
 • Cilde parlaklık ve yumuşaklık vermesi
Eksileri
 • Fiyatının çok değişken olması

Lebelage Krem ve Serum Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyata göre çok iyi hem kolajenli serum hem krem almaktansa ikisi bir arada özelliği çok iyi. Nemlendirme özelliği ve cildin kremi emmesi çok iyi.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dermotolojik testen geçtiği için aldım. Ayrı ayrı krem ve serum almak yerine böyle bir ürün üretilmesi gerçekten çok güzel. Nemlendirme özelliği çok iyi ve pul pul dökülmelerime çok iyi geldi. Başarılı.


L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi

L’oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz

 • Önerilen yaş aralığı: 40-50

L’Oreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi, göz çevresi için özel olarak üretilmiş bir yaşlanma karşıtı kremdir. Yaşlanmaya karşı üçlü etkide bulunur. Kırışıklıkların giderilmesi için çalışır. Göz torbalarındaki şişkinlik üzerinde etkilidir ve şişlikleri azaltır. Cildi sıkılaştırırken besler. Göz çevresinin daha pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm elde etmesine olanak sağlar. Sabah ve akşam olarak günde iki defa kullanılabilir. Üründen bir miktar alınarak göz çevresine masaj ile uygulanır. İçeriden Dışarıya Doğru, Soğuk Ucu Kullanarak Masaj Yaparak Uygulayın. Tüm cilt tipleri için uygun bir üründür. Dermatolojik olarak test edilerek satışa sunulmuştur. Cilt sıkılaşması için en ideal üründür.

Artıları
 • Alerji yapmaması
 • Kullananların memnun olması
Eksileri
 • Boyutunun ufak olması

L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Cildim hassas. Göz çevremde ince kırışıklıklar var. Kremi birkaç haftadır kullanıyorum ama düzenli kullanmadım. En azından alerji yapmadı, yanma kızarma yapmadı. Sürdüğüm zaman cildimiz nemlenmiş ve tazelenmiş hissediyorum. Uzun süreli kullanımda etkisi ne olur bilmiyorum.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

yapısı ağır değil. yeni kullanıyorum işe yarayıp yaramadığı zamanla anlaşılacak ancak göz çevremdeki kuruluğa iyi geldi.


Sonuç

Herkesin bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle de yaşlanma gibi özel süreçlerde cilde bakım uygulamak gibisi yoktur. Zamanla ürünlerin özenli kullanımı ile kırışıklıklar gidecektir. Mutluluğun formülü de bu şekilde bulunmuş olacaktır. Kişilerin sıklıkla şikayetçi olduğu yüz hatlarındaki çizgisel belirginliklerin, yaşlanma karşıtı kremlerin etkisiyle gergin, pürüzsüz ve genç bir görünüme sahip olmak imkansız değildir.

Yazımızda sizler için yaşlanma karşıtı kremlerin ne olduklarından, aynı zamanda nasıl kullanıldıklarından bahsettik. Bakım kremlerini ararken en iyisini seçmekte zorlananlar için bir liste oluşturduk ve en iyi yaşlanma karşıtı kremleri sizlere sunduk. Bu kremleri kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri ile destekleyerek birçok konuda kolaylık sağladık.

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir