17 En İyi Waffle Makinesi Tavsiyesi, Yorumları ve İncelemeleri

Belçika asıllı bir hamur tatlısı olan waffle tüm dünyada popülerliği ile bilinen lezzetli bir yiyecektir. Hatta Belçika’nın Liège kentinde waffle fırından çıktığı gibi sıcağı sıcağına sade şekilde yenir. Kare çukurlu dış görünüme sahip olan waffle tatlısı hem göze hem de damaklara hitap etme konusunda başarılıdır. Waffle üzerinde yer alan bu 1 cm’lik derinlikler sayesinde üzerine eklenen soslar tatlının içerisine daha iyi nüfuz eder. Hazırlanan waffle tatlısının üzeri tercihe göre; tereyağ, çikolata, reçel, krema, fıstık ezmesi, karamel gibi malzemeler ile kaplanabilir. Daha sonra çikolata parçacıkları, fıstık, fındık, Hindistan cevizi, kuru ya da taze meyveler ile süsleme işlemine geçilir. Waffle hazır olduğunda tam anlamıyla bir görsel şölen oluşturur. Klasik Belçika waffle tatlısı kare şeklinde ve çukurlu görünümdedir. Ancak çiçek, kalp görünümlü olan wafflelar hazırlamak da mümkündür. Waffle hazırlamak için ihtiyacınız olan şey iyi bir makinedir. Waffle makinesi sayesinde estetik görünümlü, güzel kızarmış ve tam kıvamında waffle tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Waffle Makinesi Nedir?

Orijinal bir waffle’ın görünümü peteklidir. Waffle’a bu görünümü veren makineler ise artık çoğumuzun mutfağında yerini alıyor. Tarihte kullanılan en eski waffle ütüleri 14. yüzyılda kullanılmaya başladı. İlk geleneksel waffle makineleri; iki adet menteşe ile birleştirilmiş demir plakanın ahşap tutacak ile tutulmasıyla kullanılırdı. Kapatılan plakaların içinde kalan waffle hamuru, ateşin üzerinde pişirilirdi. Bu dönemde kullanılan waffle makinelerinin plakaları bazı semboller ile şekillendirilirdi. Bu sayede waffle üzerinde dini semboller, manzaralı, çiçekli desenler ortaya çıkardı.
Teknolojinin zamanla gelişmesi ile birlikte geleneksel waffle makineleri, yerini elektrikli olanlara bıraktı. Elektrikli waffle makineleri hızlı, pratik kullanımları sayesinde dakikalar içerisinde lezzetli waffle tarifleri hazırlamanıza imkan sunar. Çalışma prensibinde dahili bir termostat özelliği bulunan bu makineler elektrikle çalışır ve waffle için uygun sıcaklığın elde edilmesini sağlar. Profesyonel waffle makineleri ufak, kompakt bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle artık cafelerde olduğu kadar evlerde de sıklıkla tercih ediliyor. Siz de evde kendi waffle’larınızı hazırlamak için modern bir waffle makinesi edinebilirsiniz. 🙂

Eşit pişirmede en iyisi: Grill'O GR632 Waffle Maker
En lezzetli wafflelar için: Cloer 1621 Waffle Makinesi
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Waffle Makinesi 1

Waffle Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Waffle makinesi satın almak istiyorsunuz ve hangisini tercih edeceğiniz konusunda kararsızsınız. Bu durumda bazı detaylara dikkat ederek sizin için en iyisinin hangisi olduğuna kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Amerikan mı, Belçikalı mı?

Aslında dünyada onlarca çeşit waffle hazırlama stili vardır. Ancak biz en yaygın olan Belçikalı ve Amerikan waffle arasındaki farklardan bahsetmek istiyoruz. Tercih edeceğiniz waffle makinesinin sahip olduğu plakalar derin dişli ise muhtemelen bu model Belçikalıdır. Eğer dişlerin derinliği fazla değilse Amerikalı bir waffle makinesi ile karşı karşıyasınız demektir! O zaman öncelikle şuna karar verin; kalın, dışı, çıtır, içi yumuşak Belçikalı waffle mı yoksa ince ve çıtır olan klasik Amerikalı mı? Waffle makinelerinin her birinin plakaları farklı şekilde tasarlanmıştır. Nasıl kıvamda bir waffle seviyorsanız tercihinizi yaparken de makinenin plakalarını göz önünde bulundurmalısınız.

Materyal

Tercih edeceğiniz waffle makinesinin materyali de elbette çok önemli. Uzun ömürlü, dayanıklı bir ürün seçerek sağlıklı bir kullanım deneyimleyebilirsiniz. Waffle makinelerinin plakalarının yanmaz, yapışmaz özellik taşıyor olaması çok önemlidir. Plakaya yapışan bir waffle hamuru sizi fazlasıyla üzebilir. Plakaların yapışma yapmaması temizlik konusunda da pratiklik sağlar. Demir döküm, alimünyum, granit kaplama plakalı olan waffle makineleri arasından içinize sinen bir modeli tercih edebilirsiniz. Dış kasanın çelik gibi kaliteli bir materyalden yapılmış olması da uzun ömürlü kullanım konusunda önemli bir detay olabilir.

Kilit Sistemi

Bazı waffle makinelerinde pişirme sırasında etkin hale getirilebilen bir kilit sistemi bulunur. Bu sayede pişme sırasında waffle makinesinin el ile tutularak beklenmesi durumunun önüne geçilmiş olur. Eğer ”waffle makinem her şeyi kendi yapsın ben rahatıma bakayım” diyorsanız bu özelliğin olup olmadığını sorgulamanız gerekecektir. Kilit sistemi barındırmayan modellerin ön kısımlarında tutmay kolaylaştıran kulplar bulunur. Bu tutma saplarının kolay kavranabilen özellikte olması ve ısıyı geçirmiyor olması da çok önemlidir.

Kapasite

Waffle makinesinin boyutu ne kadar waffle pişirebileceğiniz konusunda sizin için yol gösterici olacaktır. Tek bir yuvarlak waffle pişirmeniz için tasarlanmış modeller olduğu gibi iki waffle’ı aynı anda pişirmenize olanak sunan modeller de vardır. 2 hatta 4 kapasiteli kare waffle pişiren makineler de tercihleriniz arasında yer alabilir. İhtiyacınız doğrultusunda uygun büyüklük ve kapasitedeki waffle makinesini tercih edebilirsiniz.

Tasarım

Waffle makinelerinin tasarımları da birbirinden farklıdır. Yuvarlak şekilde tasarlanmış olan modeller olduğu gibi dikdörtgen şeklinde olan waffle makineleri de vardır. Sizin için hangi ürün uygunsa onu tercih edebilirsiniz. Dikey konumda saklanabilen modeller az yer kaplama açısından sizin için kullanışlı olacaksa bu tarz ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

Pişirme Süresi

Bir waffle’ ın ortalama pişme süresi 5 dakikadır. Ancak her makinenin vadetmiş olduğu süre farklıdır. Bazıları 3 dakikada waffle pişirirken bazıları ise daha geç sürede waffle hazırlıyor olabilir. Tercih yaparken buna da dikkat etmelisiniz.

Çok Amaçlı Kullanım

Aslında waffle makinesinin çalışma mantığının bir tost makinesinden pek de farkı yoktur. Bu nedenle hem waffle hem de tost makinesi olarak kullanılabilen modeller de tasarlanmıştır. Çift taraflı plakaları bulunan bir makine tercih ederek istediğiniz zaman waffle yönünü istediğiniz zaman da tost yönünü kullanabilirsiniz. Hatta bu makinelerin birkaç plakalı olan ızgara, künefe ve pancake pişirmenize bile müsaade eden modelleri mevcuttur.

Isı Ayarı ve Pişme İkaz Modu

Waffle makinelerinin çoğunda bir pişme ayar modu düğmesi yer alır. Hangi hızda ve ne derece pişmiş bir waffle tercih ederseniz makinenizi o ısı ayarına getirmeniz gereklidir. Bazı modellerin çıtırlık ayarı da vardır. Hangi kıvamda waffle hazırlamak istiyorsanız makineyi o ayara getirerek dilediğiniz çıtırlıkta bir tatlı elde edebilirsiniz. Ayrıca makineniz sizi waffle’ınız istediğiniz ayarda piştiğinde uyarır. Waffle makinelerinin bazılarında ikaz modu yer alır. Waffle hamuru ilk makineye koyulduğunda buharlar çıkar ve pişme ışığı yanar. Ancak waffle piştiği zaman ve yenmeye hazır olduğunda bu ikaz ışığı sönerek sizi haberdar eder.

En Iyi Waffle Makinesi 6

En İyi Waffle Makinesi Tavsiyeleri

Waffle makinesi modelleri geniş bir çeşitlilik sunar. Onlarca model arasından hangisini tercih edeceğiniz konusunda kararsız olabilirsiniz. Biz de sizin için bu yazımızda en çok tercih edilen, beğenilen ve farklı özellikleri ile öne çıkan waffle makinelerini derledik. Ürünleri detaylı şekilde inceledik ve sizlerin beğenisine sunduk. Dilerseniz sizin için objektif şekilde hazırladığımız waffle makinesi incelemelerimizi okuyabilir ya da zahmetsizce ürünleri hemen satın alabilirsiniz. 🙂

Korkmaz Mia Waffle Makinesi

Korkmaz Mia Waffle Makinesi Urun Resmi

Korkmaz Mia Waffle Makinesi 850 Watt motor gücüne sahip bir üründür. Kırmızı rengi ile şık bir tasarıma sahip olan bu waffle makinesi ayarlanabilir ısı kontrolü sayesinde pratik ve rahat bir kullanım sunar. Makinenin üzerinde yer alan el yakmayan özel kulpları güvenli bir kullanım sunar. Makine granit görünümlü PTFE kaplama özelliğine sahiptir. Waffle makinesinin granit iç yüzeyi yapışma ve yanmalara engel olur, kolay temizlenir. Eşit bir şekilde ısı dağılımı yapan bu cihaz ile mükemmel kıvamlı waffle tarifleri hazırlanabilir. Makinenin üzerinde çevirilerek kullanılan siyah ve yuvarlak ısı ayar düğmesi bulunur. Makinenin kırmızı rengi dışında; mor, rose gold, siyah seçenekleri de mevcuttur.

E-ticaret sitelerinde en çok satan ürün olan bu modeli kullananların yorumları genel olarak çok olumlu yönde. Sadece 3 dakikada dışı çıtır, içi yumuşak waffle’lar hazırlamanızı sağlayan bu cihazın tutma kulpları da beğeniliyor. Kullananlar tek silmede makinenin pratikçe temizlendiğini söylüyor. Fiyatı da kalitesine göre normal.

Artıları
 • Kaliteli
 • Granit iç yüzey
 • Hızlı pişirme
Eksileri
 • Eşit oranda pişirme sağlamıyor.

Korkmaz Mia Waffle Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü önce mağazada inceledim uygun olduğu için buradan sipariş verdim.sıkıntısız elime ulaştı. waffle kalınlığı bir parmak ölçüsünde rahatlıkla oldu.1 kepçeden 1 parmak az malzeme koydum tam oldu ilk yapmada 1 tam kepçe kullandım taştı 🙂 temizleme fırsatı buldum tek silmede temizlendi.3. derecede hamuru kabartıp pişirdim sonra 4 e alıp kızarttım tam kıvamında içi yumuşak dışı kızarmış bi waffle elde ettim.kısa sürede 3 dk civarı bir waffle aldım.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü aldığım satıcı gerçekten çok ilgili.. ayrıca waffle makinesi olarak çok şık ve yer kaplamayan bir ürün. ilk kullanımda 10-15 dakka boşta çalıştırmanız gerekli.. ilk denememizde ürünü beğendik ve 3.kademede daha iyi sonuç aldığımızı gördük.. tek sıkıntı hamurun bir köşesi daha az pişiyor rezistans ile alakalı bir durum galiba..


Fakir Elyss 1000 Watt Waffle Makinesi

Fakir Elyss 1000 Watt Waffle Makinesi Urun Resmi

Fakir Elyss 1000 Watt Waffle Makinesi kompakt tasarımı ile dikkat çeken bir üründür. 1000 Watt güç ile çalışan bu waffle makinesi yapışmaz plakaları sayesinde birbirinden lezzetli waffle tarifleri hazırlamanızı sağlar. Çiçek görünümünde waffle elde etmenizi sağlayan bu cihaz pratik bir kullanım sunar. Ayar düğmesi etrafında bulunan kırmızı ve yeşil led güç göstergeleri sayesinde kullanım kolaylığı sunar. Isı kontrolü özelliğine sahip olan bu makine ile kısa sürede waffle pişirebilirsiniz. Dikey konumda saklanabilme özelliğine sahip olan Fakir Elyss 1000 Watt Waffle Makinesi az yer kaplar.

Fakir Elyss 1000 Watt Waffle Makinesi kullananlar tarafından beğenilen bir ürün. Normal bir fiyata sahip olan bu waffle makinesi ufak bir model arayanlar için ideal.

Artıları
 • Ufak tasarımlı
Eksileri
 • Eşit pişirmiyor

Fakir Elyss 1000 Watt Waffle Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

pazarları waffle keyfi için en uygun ürün bence, ürün kalitesi beklediğimin de üzerinde oldu, keşke daha önce alsaymışım.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

gayet güzel. fakat eşit pişirmiyor. waffle malzemesini döküp kapatıyorum içinde yayılıyor, fakat bazı yerleri güzelce pişerken bazı yerleri bembeyaz kalıyor. özellikle ürüne tam karşıdan baktığınızda sağ alt tarafta kalan kısım genellikle çiğ kalıyor.


Karaca Funday Silver Çıkarılabilir Plakalı Waffle Makinesi 1000W

Karaca Funday Silver Çıkarılabilir Plakalı Waffle Makinesi Urun Resmi

Karaca Funday Silver Çıkarılabilir Plakalı Waffle Makinesi 4 dakikada pişirme sağlayan kullanışlı bir üründür. Gri, fuşya, kırmızı, krem, pembe, rose gold renk seçeneklerine sahip olan bu ürün ile sadece waffle değil künefe, pancake tarifleri de hazırlanabilir. Ürünün iç yüzeyi granit görünümlü kaplama plakalar ile donatılmıştır. Eşit ısı yayan bu cihaz sayesinde waffle orantılı şekilde pişer ve kızarır. Makinenin pişirme plakaları çıkartılarak bulaşık makinesinde yıkanabilir. Eğer cihazda pancake ve künefe de pişirmek isterseniz ekstra plakaları satın almanız gerekmektedir. 1000 W güç ile çalışan bu makinenin tasarımı şık ve moderndir. Waffle plakalarının tasarımı ise üçgen dilimlidir.
Ürünü kullanan kişiler özellikle plakalarının çıkartılıp bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olmasından yana çok memnun kalmış. Ürünün waffle pişirme süresi ise 4 dakika. Tam kıvamında, lezzetli wafflelar hazırlayabileceğiniz bu makine geniş renk seçeneği ile de zevkinize hitap edebilir. Fiyatı ise performansına göre normal.

Artıları
 • Şık tasarım,Çabuk pişirme
 • Çıkartılabilir plakalar
 • Künefe ve pancake yapabilme
Eksileri
 • Plastik gövdeli olması

Karaca Funday Silver Çıkarılabilir Plakalı Waffle Makinesi 1000W Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet güzel waffle yapıyor. Tavsiye ederim. Plakalar yerinden çıkması ve yıkanması artı bir avantaj.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Piyasa fiyata göre biraz sağlam birazda kaliteli isterseniz evet bu ürün. Izgara çıkarma yeri plastikten ki en saçma yeri bu. Pişirmesi söylendiği gibi her yeri tam olsun derseniz bi tık daha pişirin.oldukça kullanışlı.hamur yapışmıyor. İçindeki tarif güzel ancak daha puf isterseniz belçika waffle tarifi deneyin. Ev için ideal tabi dışardaki pro waffle yapmasını beklemeyin çünkü waffle haznesi yani hacmi dar bu da hamurun çok fazla kabaramaması demek. Orta halli yapıyor bize yetti.


Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi – Dreamline

Arzum Ar2033 Waffy Max Waffle Makinesi Urun Resmi

Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Dreamline 800 W motor gücü ile çalışan bir üründür. Ürünün granit efektli yapışmaz plakaları ile lezzetli waffle tarifleri hazırlanabilir. Makinenin ısıya dayanıklı tutma sapı ergonomik bir tasarıma sahiptir. Termostat ve ikaz ışığı özelliklerine sahip olan Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Dreamline pratik bir kullanım sunar. Homojen pişirme sağlayan bu waffle makinesinin plakaları da çiçek motiflidir. Mavi, mürdüm ve pembe renk seçeneklerine de sahip olan Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Dreamline estetik bir görünüme sahiptir. Makinenin üst yüzeyinde yer alan yuvarlak düğme ile istediğiniz ısıya ayarlayabilirsiniz.

Kullanan kişilerin beğendiği ve kaliteli olarak yorumladığı bu waffle makinesi pişirme konusunda başarılı sayılır (Bazı tariflerde eşit pişirmeme gibi durumlar olabiliyor). Boyutunun küçük olması da az yer kaplaması ve pratik bir kullanım sunması konusunda etkili. Kibar ve güzel bir tasarıma sahip olan Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Dreamline yapışma yapmadan waffle pişimenizi sağlıyor.

Artıları
 • Şık ve kompakt tasarım
Eksileri
 • Eşit pişirmiyor

Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi – Dreamline Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Evde waffle yapmak için kesinlikle tavsiye edilir. Yapışma vs. sorunu yok. Gayet pratik.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

gayet güzel,20 kere filan kullandım.tavsiye ederim. hamuru iyi hazırlarsanız gayet iyi pişiriyor.


Sinbo SSM-2517W Waffle Makinesi

Sinbo Ssm 2517w Waffle Makinesi Urun Resmi

Sinbo SSM-2517W Waffle Makinesi dikdörtgen şeklinde bir tasarıma sahiptir. İki adet kare şeklinde waffle hazırlamanıza olanak sunan bu makine paslanmaz çelik gövde yüzeyine sahiptir. Waffle pişirme levhaları yapışmaz yapıdadır. Kolay temizlenebilen ve pratik bir kullanım sunan Sinbo SSM-2517W Waffle Makinesi kayma önleyici ayakları sayesinde güvenlik sağlar. Güç ışığı ve hazır ikaz modu ile kullanışlı bir üründür. Aşırı ısınmaya karşı güvenlik koruma özelliğine sahip olan Sinbo SSM-2517W Waffle Makinesi soğuk temas kolu ve sıcaklık kontrolü konusunda donanımlıdır. Ufak bir tost makinesini andıran görünümü ile dikkat çeken Sinbo SSM-2517W Waffle Makinesi sade ve basit tasarımı ile göze çarpar. Makinenin ön kısmında yer alan tutma boşlukları da kolay bir kullanım sağlar.

Uygun bir fiyat ile karşımıza çıkan Sinbo SSM-2517W Waffle Makinesi kullananların yüzünü çok güldürmeyi başaramamış. Maalesef makinenin üst plakası waffle hamuruna çok fazla temas etmediği için eşit bir pişirme sağlamıyor. Diğer ürünler ile kıyaslanınca biraz hayal kırıklığı yaratsa da uygun fiyatlı bir waffle makinesi tercih etmek isteyenler bu ürünü satın alabilir. Pişirme sırasında alt üst yapılırsa wafflelar istenilen görünüme kavuşabiliyor. Bu da pişirme süresinin biraz uzamasına neden oluyor.

Artıları
 • 2 adet waffle pişirilebilir
 • Uygun fiyatlı
Eksileri
 • Pişme süresi uzun
 • Eşit pişirme sağlayamıyor (pişirirken alt üst yapmak gerekiyor)

Sinbo SSM-2517W Waffle Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:


Bu fiyata gayet yeterli bir makina. Ters yüz etmeniz gerekiyor ve biraz zaman alıyor ama idare eder

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Resmen berbat alt tarafı pişiyor üstü pişmiyor gram memnun değilim, aşırı kötü, koyduğum bir kepçe waffle hamurunda 15 dakika bekliyorum. Asla tavsiye etmem


Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi

Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi Urun Resmi

Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi nostaljik tarzı benimseyenlerin mutfağına renk katacak bir tasarımdır. Aynı anda iki waffle hazırlamanızı sağlayan bu makine 700 W motor gücüne sahiptir. Özel kilitleme sistemi sayesinde kapak kapatılarak pişme sağlanır. Dış kısmı vintage ve kırmızı renk detayı ile dikkat çeken bu ürünün fiyatı ise biraz pahalı.

Kullanan kişiler ise bu makinenin pişirme kalitesini ortalama kalitede görüyor. Ürünün komple plastik malzemeden üretilmiş olması nedeniyle kullanan kişiler pahalı olduğunu düşünüyor. Ancak ürünün mutfağınıza şık ve şirin bir görünüm katacağı bir gerçek.

Artıları
 • 2'li waffle pişirme plakası
 • Nostaljik tasarım
Eksileri
 • Plasik materyal
 • Pahalı

Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi Yorumları


Kullanıcısı diyor ki:

temizlemesi cok zor pratik degil el.yakiyor ve cabuk cizik oluyor mutlaka ama mutlaka tasiyor ya da kenarlara yapisiyoe ortasina yapismasa da sirin sadece ve pahali pismanim.


King KWM646 Matilda Waffle Makinesi Inox

King Kwm646 Matilda Waffle Makinesi Inox Urun Resmi

King KWM646 Matilda Waffle Makinesi Inox, Sinbo ile benzer bir tasarıma sahiptir. Ufak bir tost makinesi görünümünde olan bu makine 750 W güç ile çalışır. 2 adet waffle hazırlama kapasitesine sahip olan King KWM646 Matilda Waffle Makinesi Inox yapışmaz pişirme plakaları ile rahat bir kullanım sunar. Gösterge ışığı sayesinde pratik bir kullanım sunan bu waffle makinesinin 2 tane kare şeklinde waffle yuvası vardır. Gri ve siyah renklerin birleşiminden oluşan tasarımı modern bir görünüm sunar. Uygun fiyatı ile de sizin için bütçe dostu bir seçim olabilir.

Artıları
 • Kompakt tasarım
 • 2 adet waffle hazırlayabilme imkanı
Eksileri
 • Temizlemesi zor

Schafer Waffle Makinesi

Schafer Waffie Waffle Makinesi Urun Resmi

Schafer Waffle Makinesi 1000 W ısıtma gücü ile çalışan bir cihazdır. Yapışmaz waffle plakalara sahip olan bu ürün ayarlanabilir termostat ve gösterge ışığı sayesinde pratik ve rahat bir kullanım sunar. Kullanım kolaylığı sağlayan tutma kulpları da waffle hazırlıklarınızı daha konforlu hale getirir. Yuvarlak bir tasarıma sahip olan bu makinenin üzerinde yuvarlak ısı ayarı düğmesi yer alır.

Kullanan kişier tarafından beğenilen bu ürün pişirme noktasında harika sonuçlar ortaya çıkarıyor. Yapışma yapmayan ve şık bir tasarıma sahip olan Schafer Waffle Makinesi kullananlardan tam not alan bir ürün. Fiyatı da kalitesine göre normal.

Artıları
 • Asla yapışma yapmıyor
 • İyi pişiriyor
 • Şık tasarım
Eksileri
 • Plakaları çıkmıyor

Schafer Waffle Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel hiç yapışma yok yağlamadan yapıyorum ve hiç yapışmıyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Plakaları çıkmadığı için temizlemek biraz sıkıntı olabiliyor. Ama pişirmesi gayet güzel.


Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi

Kiwi 2405w Elektrikli Waffle Makinesi Urun Resmi

Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi yapışmaz kaplama plakaları ile lezzetli waffle hazırlamanız için tasarlanmıştır. El yakmayan tutma yerleri güvenli bir kullanım sunar. Termostat kontrollü olan bu cihaz gösterge ışıklarına sahiptir. Kaymayan lastik ayakları cihazın zemine iyi tutunmasını sağlar. 750 W güç ile çalışan bu makine 2 adet waffle pişirmeniz için uygundur.

Kullananların ‘fiyat-performans ürünü” olarak yorumladığı bu ürün hem aynı anda 2 adet waffle hazırlama ham de iyi pişirmesinden dolayı çok beğenilmiş. Malzeme kalitesi çok iyi olmasa da beklentiyi karşılamayı başarıyor, üstelik bütçe dostu olması da artılarından biri.

Artıları
 • İyi pişirme sağlıyor
 • 2 tane waffle pişirme kapasitesi
 • Pratik kullanım
 • Uygun fiyat
Eksileri
 • Eşit pişirmiyor

Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Acikcasi malzemesi biraz kalitesiz gibi ama guzel pisiriyor sorunsuz yapismadan waffle yapabildik o yuzden malzemesine cok onem vermedim. Ki fiyatina gore yeterli bir kalitesi var sanirim. Boyutu cok guzel bir de, kucucuk cok tatli ^-^

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün güzel waffleların boyutları kare tost ekmeği boyutlarında oluyor. Pişmesi yaklaşık 6 dakika sürüyor. Şimdiye kadar yağlayarak yaklaşık 10 kere kullandım ve yapmışma yaşamadım. Fiyatına göre ideal bir ürün tavsiye ederim.


Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi

Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi Urun Resmi

Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi ile tek seferde 2 tane waffle hazırlamanız mümkündür. 650 W güç ile çalışan bu makienin üzerinde güç ışık göstergesi yer alır. Dik durma özelliği sayesinde az yer kaplayan bu ürünün tutma kulpları ısı yalıtımlı olduğu için güvenli bir kullanım sunar. Yanmaz ve yapışmaz plakaları ile lezzetleri waffle tarifleri hazırlamanıza olanak sunan Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi çıkarılabilir plakaları sayesinde kolay bir temizlik deneyimi sağlar. 3 ayrı ızgara plakası bulunan bu ürün hem tost hem de waffle pişirmeniz için uygundur. Plakalardan birinin tamamı ızgara desenlidir. Birinde iki adet tost ekmeği büyüklüğünde yer bulunur. Waffle plakası ise klasik desenlidir ve iki ayrı bölmesi bulunur.

Kullanan kişiler tarafından çok beğenilen bu ürünün kalitesi oldukça başarılı. Hem tost hem de waffle hazırlama konusunda başarılı olan Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi pişirme noktasında beklentiyi karşılıyor ve kullananlar tarafından tavsiye ediliyor. Fiyatı ise biraz yüksek.

Artıları
 • Tost ve waffle pişirme özelliği
 • Kaliteli
Eksileri
 • Biraz küçük olması

Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

İlk kullanımda çok memnun kaldım.Hem waffle hem tost yaptım.Her ikiside tam istediğim gibi oldu

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tost kısmını sevemedim. Yani ekmek ısıtmak için vs çok iyi ama tosta gelince çok fazla bastırmadığı için hoşuma gitmedi hiç. Waffle aparatı olması güzel bir şey tabii bu tarz waffle seven için. Annem sevmediğinden gidip diğer waffle makinelerinden almıştı kendine


Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi

Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi Urun Resmi

Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi kırmızı, siyah renk tasarımına sahip modern bir üründür. Şık görünümü ile dikkat çeken bu waffle makinesi 700 W motor gücü ile çalışır. Çıkarılabilir plakaları kolay temizlik ve pratik bir kullanım sunar. Yanmaz yapışmaz pişirme yüzeyi sayesinde lezzetli tost ve waffle tariflerinizi hazırlayabilirsiniz. İki adet waffle hazırlama imkanı sunan bu makinenin kilitleme mandalı da bulunur. Açma-kapama düğmesi ve gösterge ışığı kullanım kolaylığı sunar. Hem tost makinesi hem de waffle makinesi olarak kullanılan bu kompakt cihaz günlük kullanım için ideal bir üründür.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda modelin ergonomik ve küçük tasarımından yana çok memnun kaldıklarını gördük. Waffle ve tostları lezzetli, iyi şekilde pişiriyor olması da beğenilen özellikleri arasında. Fiyatı ise biraz yüksek.

Artıları
 • 2 tane waffle hazırlanabilir
 • Tost yapabilir
 • Şık ve modern tasarım
Eksileri
 • Fiyatına göre malzeme kalitesinin bir tık düşük kalması

Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok yeri olmayanlar için ideal

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü kullandım, küçük fakat pratik, tek veya iki kişinin kullanımına cok uygun, sadece markanın verdiği kalitenin ürünün gövde aksaminda biraz zayıf kaldığını söyleyebilirim.


Goldmaster Sweet 1000W Waffle Makinesi

Goldmaster Sweet 1000w Waffle Makinesi Urun Resmi

Goldmaster Sweet Waffle Makinesi 1000 W motor gücü ile çalışan bir üründür. Ergonomik bir tasarıma sahip olan bu ürün ayarlanabilir ısı kontrol düğmesine sahiptir. Gövde kısmı aşırı ısınmaya ve kırılmalara karşı dayanıklıdır. Bakalit gövde sağlam ve kaliteli bir görünüme sahiptir. Ürünün plakaları kolay temizlenebilir, yapışmaz yapıdadır. Aynı zamanda taşmayı önleme özelliğine de sahiptir. Cihazın üzerinde güç göstergesi ve kullanmaya hazır uyarı göstergesi yer alır. Metalik ve parlak bir görünüme sahip olan Goldmaster Sweet Waffle Makinesi papatya şeklinde waffle tarifleri hazırlamanıza olanak sunar.

Kullanan kişiler bu waffle makinesinin performansından ve tasarımından yana oldukça memnun. Rahat bir kullanıma sahip olan Goldmaster Sweet Waffle Makinesi şık görünümü ile de beğeniliyor. Fiyatı kalitesine göre normal.

Artıları
 • Derin plaka (taşmayı önler)
 • Sağlam bakalit gövde
Eksileri
 • Yok

Goldmaster Sweet 1000W Waffle Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Hiç düşünmeden alın kısa sürede çok güzel waffle yapıyor 🥰


Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi

Arnica Tostika 4000 Waffle Ve Tost Makinesi Urun Resmi

Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi 1200 W güç ile çalışır. Tek seferde 4 adet tost hazırlama imkanı sunan bu makine aynı zamanda waffle pişirme konusunda da kullanışlıdır. Yanmaz yapışmaz plakaları çıkarılabilir yapıdadır. Bu da kolay temizlenebilme konusunda konfor sağlar. Plakanın çift taraflı olması çok amaçlı kullanım için ideal.

Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Tek seferde 4 tane waffle ve tost pişirebiliyor olması ürünün en beğenilen özellikleri arasında. Ayrıca çabuk ısınıyor ve kilitleme sisteminden dolayı da elinizde tutmanız gerekmiyor. Performans ve kalitesi çok iyi olan bu ürünün fiyatı biraz yüksek ama hakkını veriyor.

Artıları
 • 4 adet tost ve waffle hazırlama kapasitesi
 • Kilitleme sistemi
Eksileri
 • Yapışma yapıyor
 • Açma/kapatma tuşu yok

Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü waffle yapmak için aldık. Piyasadaki tüm makinaları inceledikten sonra bunu almaya karar verdik. almadan önce tüm yorumları okudum, kötü yorumları da dikkate alarak ürünü almaya karar verdim. İyi ki almışız, aldığımız günden beri çocuklar devamlı waffle pişiriyor. Piyasadaki diğer tüm makinalar kalp şeklinde waffle yapıyor ama bu klasik kare waffle yapıyor, o yüzden formu özellikle çok güzel. Yapışma problemi yok. Plakaları sabunla yıkamıyoruz, peçete ile silip sadece yağını alıyoruz. Waffle plakasında Omlet ve dukan krepi yapmayı bile denedik ve çok güzel oldu. Tost yapma amaçlı olarak kullanmadık. Zaten basık çıtır tost seviyorsanız bu makina yapamaz çünkü tost plakasının yan et kalınlığı çok fazla, tostu basamazsınız. Waffle için Kesinlike tavsiye ediyorum.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Anneme hediye almıştım, hem tost hem de waffle yapılabiliyor. Benim tarzım derin dişli waffle oldugu için çok beğendim.


Premier PWM-215 Waffle Yapma Makinesi

Premier Pwm 215 Waffle Yapma Makinesi Urun Resmi

Premier PWM-215 Waffle Yapma Makinesi 1200 W güç ile çalışır. Yanmaz ve yapışmaz plakalar pratik bir temizlik sağlar. Cihazın üzerinde yer alan termostat ve kullanım ikaz ışıkları kullanım rahatlığı sağlar. Makinenin yüzeyi paslanmaz çelik dekor özelliğe sahiptir. Kaymayı önleyici ayakları sayesinde güvenli bir kullanım sunar. Makinenin ayarlanabilir sıcaklık kontrol özelliği sayesinde dilediğiniz kıvamda waffle hazırlayabilirsiniz. Dikey konumda saklanabilen Premier PWM-215 Waffle Yapma Makinesi alandan tasarruf etmenizi de sağlar.

Bu ürünü kullananların yorumlarını incelediğimizde makinenin genel olarak çok beğenildiğini gördük. Birkaç dakika içerisinde lezzetli waffle tarifleri hazırlamanıza olanak sunan bu cihaz yapışma da yapmıyor. Fiyatı da normal diyebiliriz.

Artıları
 • Paslanmaz çelik dış yüzey
 • İyi pişirme performansı
 • İkaz ışıkları
Eksileri
 • Plakaların çıkmaması

Premier PWM-215 Waffle Yapma Makinesi Yorumları


Kullanıcısı diyor ki:

ürün bence gayet iyi tek sıkıntısı üstteki ibre ne tarafta etkin belli değil gibi ve onunla kapatılmıyor fişi çekmek lazım.ürün hamur kıvamı tamsa süper pişirdio derece güzel yani. rasmen aşerdim bu makinaya ve beklediğimden çok iyi bence sadece 3-4 dakikada pişiriyor bence gayet de normal

Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü alıp almamak konusunda çok kararsız kalmıştım ama yorumları okuduktan sonra parasını da düşünerek riski göze alıp sipariş verdim. ürünü hemen denedim çoğunluğun söylediği gibi geç pişiriyor. ilk başta hamuru içine döküp kapattığımda birden fazlasıyla buhar çıktı ve hemen yaktığını düşünerek açtım fakat yanmamış hatta tam anlamıyla da pişmemişti tekrar kapatıp biraz daha beklediğimde şekil, görünüş olarak çok güzel olduğunu gördüm. tek anlamadığım nokta fişini çekmeden dereceyi 0 a getirdiğimizde kapanmıyor galiba. ama oda dert değil fişi çekiyorum.. kısacası ürünü aldığıma hiç pişman değilim tam tersine iyi ki almışım diyorum. bu benim ilk internet alışverişim ve bu konuda da tereddütlerim vardı ama çok şükür bir sıkıntı çıkmadı, düşünen arkadaşlar varsa tavsiye ederim...


Wmf Lono Waffle Makinesi

Wmf Lono Waffle Makinesi Urun Resmi

Wmf Lono Waffle Makinesi 900 W motor gücü ile çalışır. Ürünün plakaları yanmaz ve yapışmaz alimünyum döküm özelliğine sahiptir. Kalitesi ile ön planda olan bu waffle makinesi ile yağ kullanmanıza bile gerek yoktur. Ayarlanabilen kızarıklık derece ayarı ile istenilen çıtırlıkta waffle hazırlayabilirsiniz. Dış çerçeve entegre havalandırmalı ve ısı izolasyonludur. Led-kontrol ışıklı optik gösterge sayesinde kolay bir kullanım sunar. Dikey şekilde saklanabilen bu makine yer kaplamaz ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu ürün uzun yıllar kullanım için idealdir.

Yüksek bir fiyat ile karşımıza çıkan Wmf Lono Waffle Makinesi kalitesi ile oldukça beğeniliyor. Özellikle de waffle ayarlanılan bronzluk seviyesine geldiğinde sizi uyarıyor ve istediğiniz kıvamda pişme sağlıyor. Waffle hazır olduğunda otomatik olarak kapanıyor. Bu da başında beklemek zorunda olmayacağınız anlamına geliyor.

Artıları
 • Waffle ayarlanılan şekilde piştiğinde makine sizi uyarır
 • Paslanmaz çelik malzeme
 • Kompakt tasarım
Eksileri
 • Fiyatı

Wmf Lono Waffle Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

WMF markasını imkanım oldukça ihtiyaçlarım doğrultusunda satın alıyorum. Bu üründe de tercih ettim. Ürünü bir kere alır uzun yıllar kullanırım derseniz tercih ediniz. Pişman olmazsınız. Ürüne gelince son derece başarılı. Ev kullanımı için fazlasıyla yeterli. Pişirme hızı yeterli. Waffle yanmadan servise hazır oluyor. Sürpriz yok. Tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kaliteli markanın adına yakışır kalitede ürünü. Kesinlikle öneriyorum. Fazla yakmadan tam kıvamında pişiriyor.


Grill’O GR632 Waffle Maker

Grill'o Gr632 Waffle Maker Urun Resmi

Grill’O GR632 Waffle Maker 1300 W güç ile çalışır. 5 kat granit efektli PTFE kaplama özelliği taşıyan granit iç yüzeye sahiptir. Plakalar yanmaz ve yapışmaz özellik taşır. Cihazın üzerinde ısı ayarı yapabileceğiniz bir düğme bulunur. Aynı anda 2 tane çiçek motifli waffle hazırlamanıza olanak sunan bu makine eşit pişirme sağlar. Tutma sapı ısıya dayanıklı olduğundan güvenli bir kullanım sunar. Makinenin özel kaymaz taban tasarımı sayesinde rahat bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kısa sürede lezzetli waffle hazırlamanızı sağlayan bu makine canlı rengi ve farklı tasarımı ile mutfağınıza aynı zamanda şıklık katar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürün için ”mükemmel” değerlendirmesini yaptıklarını gördük. Çünkü makine çok lezzetli, eşit pişen wafflelar hazırlamanızı sağlıyor. Ayrıca çok hızlı pişirmesi de avantajlarından biri. İkaz ışığının titreyen alev efektli olması da kullanan kişilerin hoşuna giden özellikler arasında yer alıyor. Hem kullanışlı hem kaliteli olan bu ürünün rengi de beğeniliyor. Asla yapışma yapmayan ve bu nedenle temizliği de çok rahat olan Grill’O GR632 Waffle Maker kullananlardan tam not alan bir ürün. Hatta alınabilecek en iyi waffle makinesi olduğunu söyleyenler de bir hayli fazla. Fiyatı ise bu performansına göre normal. Tek eleştirilecek yanı boyutunun bir tık küçük olması olabilir.

Artıları
 • Şık tasarım
 • Yapışma yapmaz granit ve çiçek motifli plakalar
 • Titreyen ikaz ışığı
 • İyi pişirme
Eksileri
 • Küçük ve ince waffle'lar yapıyor

Grill’O GR632 Waffle Maker Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Piyasadaki tum waffle makinelerinin yorumlarini inceledim ve karar vermek zordu. Plakalarinin cikip yikanmasini istiyordum. Bu modelinki cikmiyor ama yorrumlari cok iyiydi ve yapismadigi icin hemen temizlendigi yaziyordu. Waffle makinelerinin en buyuk problemi esit isi dagitip pisirmemesi. Bu makine ince ve cok esit pismis waffle yapiyor. Resimlerden kalin olur diye dusundum ama bu makinenin yaptigi gayet cabuk lezzetli. Dusunmeden, kesinlikle alabilirsiniz. Pembe rengi de yakindan gayet guzel.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün alınabilecek en iyi waffle makinelerinden birisi. Hiç yapışmıyor. Taşma yapmıyor. Eşit pişiriyor. Miktar olarak aynı anda 2 tane olduğu için de kolaylık oluyor. Kasası 25x15 cm ebatlarında biraz küçük gibi ama boyutuna göre fazlasıyla iş görüyor ve yer kaplamıyor. Dik olarak saklanabiliyor


Cloer 1621 Waffle Makinesi

Cloer 1621 Waffle Makinesi Urun Resmi

Cloer 1621 Waffle Makinesi paslanmaz çelik materyal özelliğine sahiptir. 930 W güç ile çalışan bu makine mavi, yeşil, turuncu ve metalik renk seçeneklerine sahiptir. Yuvarlak bir tasarıma sahip olan bu ürünün üst kapağında büyük ve yuvarlak 5 kademeli pişirme ayarı yer alır.

Cloer 1621 Waffle Makinesi kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Makine waffle pişirme konusunda tam bir usta ve asla yapışma gibi durumlar meydana gelmiyor. Alman kalitesine sahip olan bu waffle pişime makinesi ile lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz. Fiyatı da normal.

Artıları
 • Işıklı pişme ikazı
 • Paslanmaz çelik gövde
 • Yapışma yapmaz plakalar
Eksileri
 • Yok

Cloer 1621 Waffle Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Waffle yapımı hem kolay hem de dışarıda yapılan waffle'lardan çok daha iyisini yapmamızı sağladığını söyleyebilirim. Her yerini eşit derecede kızartıyor ve kısa sürede yapıyor. Kullanım klavuzu da oldukça detaylı. Memnun kaldım.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Içinden çıkan tarif ile hayatımdaki en lezzetli waffle a kavuştum. Keşke daha önce alsaydım


En Iyi Waffle Makinesi 2

Waffle Makinesi Nasıl Kullanılır?

Fişe taktığınız waffle makinesinin bir süre ısınmasını beklemeniz gereklidir. Waffle makinelerinin çoğunun plakaları yapışmaz özellik taşıyor olsa da işinizi garantiye almak adına tabakaları biraz yağlamanızda fayda var. Böylece waffle’ın görünümü hem daha parlak hem de daha düzgün olacaktır. Kullanma talimatına uygun miktarda waffle hamuru koyduğunuz makinenin kapağını kapatarak birkaç dakika beklemeniz gereklidir. Tabakaya çok fazla waffle hamuru koyarsanız taşma yapar ve etraf kirlenir. Bu nedenle her zaman aynı ölçüyü kullanırsanız eşit büyüklük ve kalınlıkta waffle’lar elde edebilirsiniz. Waffle makinesi eğer ikaz özelliğine sahip değilse 3-4 dakika sonra waffle’ı kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer waffle’ın biraz daha kızarmasını isterseniz 1 dakika daha makinede tutabilirsiniz. Görünümünden memnun olduğunuz waffle’ı bir tabağa alarak sıcak sıcak süsleme işlemine geçebilirsiniz.

Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir?

Waffle makinelerinin temizliği aslında genel olarak sizi yoracak bir ritüel değildir. Çünkü bu makinelerin plakaları zaten yapışmaz özellik taşıdığı için sabunlu bir bezle silinerek kolayca temizlenebilir. Tabii ki sabunlu bezle silme işlemi yaptıktan sonra tekrar durulanmış bir bezle son kez silerek sabun kalıntısı kalmasını önleyebilirsiniz. Son olarak plakaları kurulayarak makineyi yerine kaldırabilirsiniz. Ancak bazı makinelerin plakaları yerinden çıkartılabilme ve bulaşık makinesinde yıkanabilme konforunu size sunar.

Waffle Tüketmenin Faydaları ve Zararları

Arada bir gelen tatlı krizleri için waffle mükemmel bir çözümdür. Ayrıca bu tatlı son derece doyurucu olduğu için sizi uzun süre tok tutar. Çünkü waffle, üzerindeki meyve ve malzemeler ile uzun saatler enerjik kalmanızı sağlar ve açlık hissini baskılar. Ayrıca içerdiği zengin besin çeşidi sebebiyle kendinizi daha mutlu hissetmenizi de sağlar.Ancak waffle kalorisi yüksek bir tatlıdır. Bu nedenle sürekli tüketmek yerine arada bir kendinizi ve ailenizi şımartmak için hazırlayabilirsiniz. Her ne kadar waffle’ın üzerine eklenen malzemelerin çeşidi ve yoğunluğuna göre değişiyor olsa da ortalama olarak 270 kalori olduğunu söyleyebiliriz. Şeker ve yağ bakımından zengin olan waffle’ı tükettiğiniz zaman gün içerisinde yediğiniz diğer yiyeceklerin miktar ve türüne dikkat etmelisiniz. Eğer kontrollü şekilde waffle tüketirseniz sağlığınız açısından hiçbir zararı olmayacaktır. Unutmayın her şeyin fazlası zarar! 🙂

En Iyi Waffle Makinesi 5

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; waffle tüketmeyi çok seviyorsunuz ama sürekli dışarıda yemek maliyetli mi? Ya da belki halihazırda sahip olduğunuz bir waffle makinesi var ama artık emekliye ayrılmak üzere. O zaman son model, ileri teknoloji ile donatılmış, şık tasarımları ile göz dolduran waffle makineleri arasından seçim yapmaya ne dersiniz? Dakikalar içerisinde hem kendinize hem de misafirlerinize birbirinden lezzetli waffle tatlıları hazırlayabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz ve beğeninize sunduğumuz waffle makineleri arasında mutlaka beklentinizi karşılayacak bir ürün olduğuna eminiz. O zaman ne duruyorsunuz? Haydi tarafınızı seçin! Amerikan mı, Belçikalı mı? 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir