En İyi Ütü Tavsiyeleri/İncelemeleri: Buharlı, Buhar Kazanlı ve Seyahat Tipi Ütüleri İnceledik

Elektrikli ev aletleri arasında en çok ihtiyaç duyulan ve buna bağlı olarak da en çok kullanılan eşyaların başında ütü geliyor. Kırışık elbiselerin ve diğer eşyaların düzeltilmesinde oldukça önemli rol oynayan ütüler sayesinde her gün milyarlarca insan oldukça şık bir şekilde dışarı çıkabiliyor, işine gidebiliyor. Bu yüzden kullanılan ütünün kaliteli olması, elbiseleri yıpratmaması ve kullanım kolaylığı sağlaması oldukça önemli.

Piyasada bulunan birçok markanın farklı modellerde ve farklı özelliklere sahip ütüleri bulunuyor. Buharlı, buharsız, seyahat, mini vb. çeşitleri olan ütülerin daha kolay bir şekilde tercih edilmesi ve alırken hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği önemli bir problem olarak öne çıkıyor. Bu yüzden bu yazımızda ütüleri mercek altına alarak ütü almak isteyenler için faydalı olacağına inandığımız bir rehber hazırlamak istedik.

Bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Fiyat/Performans: Philips Powerlife Gc2995/30
En İyi Buhar Kazanlı: Philips Perfectcare Elite Plus
Fiyat/Performans Buhar Kazanlı: Tefal Express Anti-Calc
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En iyi ütüler

Ütü Çeşitleri Nelerdir?

Ütüler farklı özelliklerde üretilmektedir. Kullanıcılar tarafından tercih edilen ütüler genellikle evlerde kullanılıyor ve su haznesiyle ya buharlı özellikte oluyorlar ya da su püskürtmeli olarak kullanılabiliyorlar. Günümüzde ise en çok buharlı ütüler tercih edilmektedir. Bu har özelliği sayesinde kumaş üzerinde daha etkili bir kullanım sunan buharlı ütüler en çok satılan ütüler arasında.

Buhar kazanlı ve seyahat tipi ütüler de piyasada satılmaktadır. Seyahat tipi ütüler daha pratik, küçük boylu ve taşıması kolay olurken buhar kazanlı ütüler ise daha büyük ve ütünün haricinde ayrı bir de buhar kazanına sahip olan ütülerdir.

Buharlı ütü ile buhar kazanlı ütü arasındaki fark ise su haznesindeki suyun buharlaşma süresinden ve devamlı buhar kullanabilmekten kaynaklanıyor.

Ütü Çeşitleri Nelerdir

Buharlı Ütü

Günümüzde kullanış bakımından en çok kullanılan ve verim sağlanan ütülerdir. Su haznesindeki suyun ütünün yüksek sıcaklığa ulaşmasıyla buhar veren buharlı ütüler kumaş üzerine buhar verilerek ütü yapmayı sağlar. Böylece kumaşların daha rahat açılmasını ve daha şık görünmesini sağlar. Farklı modelleri bulunan buharlı ütülerin en yaygın kullanılanları ise ütü haricinde su haznesine sahip olup suyu buharlaştıktan sonra bir kazanda biriktiren ve bu şekilde kullanılmasını sağlayan buhar kazanlı ütülerdir.

Buhar Kazanlı Ütü

Buhar Kazanlı Ütü

Buhar kazanlı ütüler normal buharlı ütülerden farklı olarak ütünün dışında bir noktada biriken su haznesinden ısıtma yoluyla buhar sağlayarak kazanda buhar biriktirmesidir. Su haznesindeki suyu yüksek sıcaklıkta buharlaştırarak ütüleme işi esnasında kumaşa buharın uygulanmasını sağlar. Böylelikle haznedeki su bitene kadar buhar vermeye devam eder. Bazı ütü modellerinde farklı kumaşlar için değişik derecelerde buhar verme özelliği bulunmaktadır. Böylece kumaşın özelliğine göre daha kolay ütülenme sağlanmaktadır.

Seyahat Tipi Ütü

Seyahat Tipi Ütü

Seyahat tipi ütüler genellikle diğer ütü tiplerine göre daha küçük ve pratik boyutta oluyorlar. Sık seyahat eden kişiler tarafından tercih edilen seyahat tipi ütüler bu sayede kullanıcıların her yere götürdüğü el altı eşyaların başında geliyor. Farklı özelliklerde oldukça pratik kullanımlar için tasarlanan seyahat ütüleri bu çerçevede kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.

En İyi Ütü Tavsiyeleri/İncelemeleri

Yazımızın bu bölümünde kullanıcılar tarafında sıkça tercih edilen farklı markaların farklı modellerine yer vereceğiz. Buharlı, buhar kazanlı ve seyahat tipi ütülerden de en iyilerini piyasa araştırması yaparak derlemeye çalıştık. Böylece ütü almak isteyenlerin akıllarındaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık.

En İyi Ütü Tavsiyeleri/İncelemeleri

Buharlı Ütü Tavsiyeleri/İncelemeleri

Günümüzde en çok tercih edilen ütü çeşitlerinin başında buharlı ütüler geliyor. Birçok marka buharlı ütü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Birçok marka ve model arasından ise kullanıcılar hangi modelin seçileceği konusunda kararsızlık yaşıyorlar. Bu çerçevede kullanıcılar için en iyi buharlı ütü modellerini derledik. Sizler için piyasadaki en iyi buharlı ütü modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Philips Azur Gc4909/60 Buharlı Ütü İncelemesi

Philips Azur Gc4909:60

 • Taban: SteamGlide Elite (Seramik)
 • Watt: 3000
 • Su Haznesi: 300ml
 • Ağırlık: 1650gr
 • Şok buhar: 250gr/dk

Philips Azur 3000 w buharlı ütü çizilmeye ve darbelere dayanıklı tabanıyla uzun ömürlü performans sağlıyor. 3000 w enerji gücü sayesinde oldukça hızlı bir şekilde ısınan ütü bu özelliği sayesinde kumaşlardaki kırışıklıkların da daha hızlı giderilmesini sağlıyor. Hızlı kireç çözme özelliğine de sahip olan ütü gözden uzak bir şekilde çalışır halde bırakıldığında otomatik kapatma özelliği ile kendiliğinden kapanıyor. 300 ml’lik geniş su haznesiyle de sık sık su doldurma zahmetinden de kullanıcıyı kurtarıyor. Ayrıca güç kablosu uzunluğu da 3 metre.

Bu çerçevede kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen bir ürün olan Philips azur ütü kullanıcılar tarafından 4,8 olarak puanlanmış durumda.

Philips Azur Gc4909/60 Buharlı Ütü Fiyatı
Philips Azur Gc4909/60 Buharlı Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

philips azur her zaman en iyisi. harika bir performans. yalnız daha önceki kullandığım Philips ütülere göre daha büyük ve bir tık ağır geldi bana. ama kesinlikle tercih edilebilir rengiyle duruşuyla fonksiyonuyla harika.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün çok güzel kaliteli tek sorun ağır ve büyük olması ama alışınca problem olacağını düşünmüyorum


Arzum Ar684 Olivya Ütü İncelemesi

Arzum Ar684

 • Taban: Seramik
 • Watt: 2400
 • Su Haznesi: 260ml
 • Ağırlık: 1170gr
 • Şok buhar: 120gr/dk

Arzum Ar684 ütü sahip olduğu seramik tabanı ile yanma ve yapışma yapmaz. Ayarlanabilir buhar özelliği sayesinde her kumaş için ayrı buhar seviyesiyle ütü yapmak mümkün oluyor. Ürünün önemli bir özelliği ise kendini temizleyebilmesi. Bu sayede daha verimli ve uzun ömürlü bir kullanım sunar. 2400 w enerji gücüyle güçlü kırışıklıkları da kolayca açıp düzleştirebiliyor. Bununla birlikte su haznesi 260 ml. Bu sayede kuvvetli bir şekilde buhar sağlayarak konforlu bir ütüleme vadediyor.

Kullanıcılardan bazıları memnuniyetlerini belirtirken bazıları ise tabanının yapıştığı, kırışıklıkları düzeltmediği ve bazı noktalardan su akıttığı konusunda görüş belirtmişler. Bu çerçevede ürün 4,2 olarak puanlanmış durumda.

Arzum Ar684 Olivya Seramik Tabanlı Ütü Fiyatı
Arzum Ar684 Olivya Seramik Tabanlı Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün baya iyi. Ogrenciyim yurtta kullanmak için aldım ve 3+1 sene garantili bu ürünü çok beğendim. Bende yorumlara bakarak almıştım biraz tedirgindim ama iyi ki almışım.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ütüyü indirimdeyken aldım gerçekten fiyatına göre güzel performans gösterdi ve çok hafif oluşu yormadan ütü yaptırdı bana severek kullanıyorum.


Philips Powerlife Gc2995/30 İncelemesi

Philips Powerlife Gc2995:30

 • Taban: SteamGlide (Seramik)
 • Watt: 2400
 • Su Haznesi: 320ml
 • Ağırlık: 1255gr
 • Şok buhar: 160gr/dk

Philips Powerlife buharlı ütü yakmaz, yapışmaz ve çizilmez tabanıyla ön plana çıkıyor. Yüksek özellikli tabanı sayesinde inatçı kırışıklıkları da daha çabuk açabiliyor. 2400 w ısınma gücüne sahip olan ütü bu sayede çabuk ısınarak hem vakitten tasarruf sağlıyor hem de oldukça verimli bir ütüleme kolaylığı sağlıyor. Ergonomik özellikleriyle dikkat çeken ürün şok buhar özelliği ile en zor kırışıklıkları da kolayca giderebiliyor. Kendi kendini temizleme özelliği ile de kireçlenmelere karşı daha dayanıklı bir performans sağlıyor.

Bazı kullanıcılar orta halli bir ütü olduğunu yorumlarda belirtiyorlar. Bu çerçevede ürün 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Philips Powerlife Gc2995/30 Fiyatı
Fiyat/Performans: Philips Powerlife Gc2995/30
Philips Powerlife Gc2995/30 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yıllardır ayni markanın bir çık ürününü kullandım yine yanılmadım çok hafif buhari çok güçlü tabanı koyu renklerde bile hiç iz yapmıyor bu fiyata 4 kati fiyatı olan ürüne para vermek çok gereksiz

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Duruşu bir tık büyük gibi. İndirimdeyken almıştım.performansı iyi.uzun zamandır kullanıyorum bir sorun yaşamadım.


Philips Azur Elite Optimal Temp Buharlı Ütü İncelemesi

Philips Azur Elite Optimal Temp

 • Taban: SteamGlide Advanced (Seramik)
 • Watt: 3000
 • Su Haznesi: 350ml
 • Ağırlık: 2050gr
 • Şok buhar: 250gr/dk

Philips Azur Elite Optimal buharlı ütü daha hızlı ve konforlu ütüleme işlemlerine imkân sunuyor. Optimal teknolojisi sayesinde ayar yapılmasa bile kumaşa herhangi bir zarar vermiyor. Bununla birlikte seçilebilir buhar özelliği ile kumaşa göre buhar derecesini ayarlayarak ütü yapmayı sağlıyor. Su haznesine konan sular sebebiyle muhtemel kireç oluşumunu engelleyerek uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Steamglide taban özelliği ile de kumaş üzerinde kolayca kalarak elbiselerin rahatlıkla ütülenmesini sağlıyor.

Kullanıcılar tarafından ürünün kırışıklıkları açma konusunda zayıf kaldığı belirtilmiş. Bu çerçevede ürün 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Philips Azur Elite Optimal Temp Buharlı Ütü Fiyatı
Philips Azur Elite Optimal Temp Buharlı Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Performansı gayet iyi.. Otomatik olarak kumaş türüne göre buhar ayarı var işinizi kolaylaştırıyor tavsiye ederim

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün harika Ürün fiyat açısından biraz pahalı gelebilir ama bence kesinlikle alınması gereken bir ürün kalitesi ve ütülemesi çok güzel. Çeyizim için almıştım, çok memnun kaldım.


Fakir Spring 2600 W Buharlı Ütü İncelemesi

Fakir Spring 2600 W

 • Taban: Seramik
 • Watt: 2600
 • Su Haznesi: 330ml
 • Ağırlık:
 • Şok buhar: 120gr/dk

Fakir spring ütü seramik tabana sahip. Bu özelliği ile kumaşlar üzerinde kolayca kayıyor ve yanma, yapışma yapmıyor. Farklı özellikteki kumaşlar için gerekli olan buhar ve sıcaklık ayrı ile de ön plana çıkıyor. Buharlı özelliği ve su püskürtme opsiyonu sayesinde inatçı kırışıklıkların da kolayca giderilmesini sağlıyor. 2600 w enerji gücüyle hızlı bir şekilde ısınarak kırışıklıkları da daha çabuk açıyor. Bununla birlikte 330 ml’lik su haznesi kapasitesi sayesinde tek dolumda oldukça uzun bir kullanım imkânı sağlıyor.

Bu çerçevede ürün popüler e- ticaret sitelerinde 4,4 olarak puanlanmış durumda.

Fakir Spring 2600 W Buharlı Ütü Fiyatı
Fakir Spring 2600 W Buharlı Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çeyizim için aldım fakat daha kullanmadım fiyat olarak diğer yerlere göre oldukça uygun bu arada unutmadan ortalama bir ütü alıyorsanız başlarda hepsinde su akıtması veya sızdırması oluyor;)

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

utunun kalitesi iyi ama, devamli guclu buhar vermiyor 2600 wat ama isisi çok güçlü degil ben 3000 wattan asagi almayin derim


Tefal 2400 W Easygliss İncelemesi

Tefal 2400 W Easygliss

 • Taban: Durilium (Seramik-Metal)
 • Watt: 2400
 • Su Haznesi: 270ml
 • Ağırlık: 1300gr
 • Şok buhar: 150gr/dk

Tefal Easygliss Durilium ütü ergonomik tutma sapı ve ekstra buhar özelliği ile oldukça kullanışlı bir ürün. Diğer ütülerin aksine tek seferde birden fazla eşyanın da ütülenmesini yorulmadan sağlayabiliyor. Durilium teknolojisi ile ütü tabanının her noktasına buharı yayarak kırışıklıkların daha hızlı açılmasını sağlıyor. 2400 w enerji gücüyle hızlı bir şekilde ısınarak zaman kaybını en aza indiriyor. Buhar özelliği ile kesintisiz buhar çıkışı sağlayan ütü otomatik kapanma özelliği ile de oldukça güvenli bir kullanım sunuyor.

Bu çerçevede orta halli bir kullanım konforu sunan ütü diğer modellere göre daha ekonomik olmasıyla da öne çıkıyor. Ürün kullanıcılar tarafından 4,5 olarak puanlanmış durumda.

Tefal 2400 W Easygliss Fiyatı
Hafif ve Kaygan: Tefal 2400 W Easygliss
Tefal 2400 W Easygliss Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatına göre çok güzel bir ürün, tek kusuru su akıtmasıydı. Kullanmadığım zamanlar buhar düğmesini kapatıp ütü ısındıktan sonra açarsanız sorun olmuyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

nişanlanim tek yaşadığı için fiyati uygun bı ütü aldik evlenince daha iyisini aliriz evimize diye,ancak o kadar güzel ki galiba yeni bir ütüye ihtiyacimiz yok


Arzum Ar688 Claro Ütü İncelemesi

Arzum Ar688 Claro

 • Taban: Seramik
 • Watt: 2400
 • Su Haznesi: 260ml
 • Ağırlık: 2620gr
 • Şok buhar: 120gr/dk

Şimdiye kadar incelediğimiz ürünler arasında en ekonomik olanlardan biri olan Arzum Ar688 ütü 2400 w özelliği ile ön plana çıkıyor. Yüksek enerji gücü ve etkili buhar gücü sayesinde en sıkıntılı kırışıklıkları dahi kolayca açabiliyor. Ürün kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip. Bu sayede daha uzun ömürlü bir kullanım sunabiliyor. Ayrıca yanmaz, çizilmez ve yapışmaz seramik tabana sahip olan ürün kireç önleyici sisteme de sahip.

Bu çerçevede ekonomik anlamda sıkça tercih edilen ürün kullanıcılar tarafından 4,3 olarak puanlanmış durumda.

Arzum Ar688 Claro Ütü Fiyatı
Arzum Ar688 Claro Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün f/p ürünü küçük tam bekarlar için üretilmiş köy valizine istediğin yere götür mis gibi bu fiyata daha ne olsun tavsiye ederim ama aile için tatminkar değildir bilginize

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

fiyat performans açısından iyi ama mükemmel bir ütü değil tabi ki. kırışıklıkları açmak için üstünden defalarca geçmek gerekiyor.


Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyeleri/İncelemeleri

Buharlı ütülerle birlikte günümüzde en yaygın kullanılan bir diğer ütü modelleri de buhar kazanlı ütüler. Ütünün altında büyükçe bir buhar kazanına sahip olan ütüler bu sayede giysilerin etkili bir buhar teknolojisiyle kolayca ütülenmesini sağlıyor. Buhar kazanlı ütüler arasından da sizler için seçtiğimiz ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Vestel V-Press 2000 Ütü İncelemesi

Vestel V Press 2000

 • Taban: Durilium (Seramik-Metal)
 • Watt: 2200
 • Su Haznesi: 1100ml
 • Ağırlık:
 • Şok buhar: 120gr/dk

Yerli üretim Vestel V press ütüler 2 metre kablo uzunluğu ile rahat bir kullanım sağlıyor. Seramik tabanı sayesinde kumaş üzerinde kolayca kayarak konforlu bir ütüleme sunan ürün 2200 w enerji gücüyle de kırışıklıkların daha kolay ve hızlı bir şekilde açılmasını sağlıyor. Ayrıca 1100 ml su doldurma haznesiyle kesintisiz buhar sağlayabiliyor.

Bu çerçevede birçok kullanıcının tercih ettiği buhar kazanlı ütülerden olan ürün kullanıcılar tarafından 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Vestel V-Press 2000 Ütü Fiyatı
Vestel V-Press 2000 Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ütüyü çeyizim için aldım, aynısını evde de kullanıyoruz ve çok memnunuz bu fiyata bu kalitede başka ütü bulamayacağım için kaçırmak istemedim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha önce annem almıştı ve yıllardır sorunsuz kullanıyor. Ben de çeyizim için aldım. Bu ürünün tek dezavantajı su kazanını tam doldurduğunuzda yaklaşık 8-9 dakikada ısınması, eğer az doldurursanız daha çabuk ısınıyor. Kesinlikle öneririm uygun fiyata max kalite


Philips Perfectcare Elite Plus Ütü İncelemesi

Philips Perfectcare Elite Plus

 • Taban: T-ionicGlide
 • Watt: 2700
 • Su Haznesi: 1800ml
 • Ağırlık: 800gr
 • Şok buhar: 600gr/dk

Philips Perfectcare Elite buhar kazanlı ütü titanyum özellikli tabanı ve otomatik buhar özelliği ile ön plana çıkıyor. Bu çerçevede herhangi bir ısı ayarı gerektirmeden kolay bir kullanım sağlıyor. Kumaşın özelliğine göre herhangi bir yanma ve yapışma tehlikesi barındırmıyor. 2700 w enerji gücüne sahip olan ürün bu sayede hızlı bir şekilde ısınıyor ve kırışıklıkları gidermede oldukça etkili oluyor. Ayrıca ütü kireç önleme ve otomatik kapanma özelliğine de sahip. Yüksek enerjisine rağmen eco özelliği ile oldukça fazla enerji tasarrufu da sağlıyor.

Birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle kullanılan ürün e ticaret sitelerinde 4,8 olarak puanlanmış durumda.

Philips Perfectcare Elite Plus Ütü Fiyatı
En İyi Buhar Kazanlı: Philips Perfectcare Elite Plus
Philips Perfectcare Elite Plus Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

şimdiye kadar almadığım için pişman oldum, fiyatı pahalı gelebilir ama kesinlikle değer. tavsiye ediyorum. ayrıca çok çabuk ulaştı elime firmaya da teşekkür ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bugune kadar utu yapmaktan nefret eden bi insandim. Kumas türüne kadar her seyini kendi ayarlıyor bir tişörtü maksimum 1 dakikada ütülüyorum.


Tefal Express Anti-Calc Ütü İncelemesi

Tefal Express Anti Calc

 • Taban: Durilium AirGlide (Seramik-Metal)
 • Watt: 2800
 • Su Haznesi: 1800ml
 • Ağırlık: 1000gr
 • Şok buhar: 440gr/dk

Tefal Express Anti-Calc ütü oldukça fazla teknik özellikleri ile dikkat çekiyor. 2800 W enerji gücüne sahip olan ürün bu sayede çabuk ısınıyor ve ütüleme işleminde etkili bir verim sağlıyor. Durilium özellikli tabana sahip olan ürün tabanının her noktasından eşit seviyede buhar çıkışı yaparak ütülenen eşyanın kolayca açılmasını sağlıyor. Unutmalara veya uzun süreli açık kalmalara karşı otomatik kapanma özelliğine de sahip olan ürün ekonomik modu sayesinde de enerji verimliliği sağlıyor.

Bu çerçevede orta halli kullanımlar için tercih edilen ürün Hepsiburada’da kullanıcılar tarafından 4,4 olarak puanlanmış durumda.

Tefal Express Anti-Calc Ütü Fiyatı
Fiyat/Performans Buhar Kazanlı: Tefal Express Anti-Calc
Tefal Express Anti-Calc Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

harika bayildim cok guzel bir ürün bayildimmm ütü yapmak çok zor geliyordu şimdi ise sabırsızlıkla bekliyorum artık hiç yorulmuyorum kolum ağrımıyor çok eğlenceli bir hal aldı ve ben de ütüleme hastalığı var herşeyi ütülerim keşke daha önceden alsaymışım

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün büyüklüğü çok güzel. Gücü ve ütülemesi de çok güzel. Tek dezavantajı ütü başlığı, ütü masasına konduğunda dik durmuyor, dik durması için bir aparat koymuşlar ama kullanışlı değil.


Philips PerfectCare Compact Essential Ütü İncelemesi

Philips Perfectcare Compact Essential

 • Taban: Steam Glide Plus (Seramik-Cam)
 • Watt: 2400
 • Su Haznesi: 1300ml
 • Ağırlık: 1300gr
 • Şok buhar: 280gr/dk

Philips PerfectCare Compact ütü optimal temp özelliği sayesinde ısı ayarı gerektirmiyor. Güçlü ve kesintisiz buhar teknolojisine sahip olan ürün oldukça kompakt ve hafif bir şekilde tasarlanmış. Oldukça kaliteli olan tabanı sayesinde yanma, yakma ve yapışma riski taşımayan ürün güçlü ve kesintisiz buhar teknolojisiyle inatçı kırışıklıkları da yok ediyor. Ayrıca ütünün gözetimsiz kaldığı durumlarda veya açık unutulduğu durumlarda otomatik kapanma özelliği ile güvenli bir kullanım sağlıyor.

Bu çerçevede kullanıcılar tarafından değerlendirilen ürün Trendyol üzerinde 4,5 olarak puanlanmış durumda.

Philips PerfectCare Compact Essential Fiyatı
Philips PerfectCare Compact Essential Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün fiyat performans değeri çok yüksek, ürünün sahip olduğu bar için yeterli derece kırışıklık açıyor. Pişman olmazsınız, alınız

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Buhar basarken ses çıkarıyor sadece. Ses konusunda hassas olduğum için sadece bu beni rahatsız etti. Ama kırışıklık açmasına diyecek kelime yok. Fayatı da baya uygun. Mükemmel bir ürün tavsiye ederim.


Tefal Pro Express Ultimate Ütü İncelemesi

Tefal Pro Express Ultimate

 • Taban: Durilium (Seramik-Metal)
 • Watt: 2600
 • Su Haznesi: 1900ml
 • Ağırlık:
 • Şok buhar: 650gr/dk

Tefal Pro Express ütü yüksek basınçlı ve güçlü buhar özelliği ile ütülemelerde oldukça kolaylık sağlıyor. Sahip olduğu kontrol paneli sayesinde oldukça kolay ve pratik bir kullanım sunan ürün akıllı buhar teknolojisine de sahip. Ayrıca ultra durilium taban özelliği sayesinde tabanın her noktasından eşit miktarda buhar verebiliyor. Bununla birlikte 1,9 litre su haznesine sahip olan ürün bu sayede bir hazne su ile oldukça fazla bir şekilde ütüleme yapabiliyor.

Birçok kullanıcı tarafından değerlendirilen ürün Trendyol üzerinden 4,8 olarak puanlanmış durumda.

Tefal Pro Express Ultimate Ütü Fiyatı
Tefal Pro Express Ultimate Ütü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tek kusuru kablosunu içine alan hazne yok altına doluyorsunuz, buhar gücü efsane

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok memnunum.Tavsiye ediyorum.Buhar gücü yūksek ve kısa sürede yorulmadan ütūnüzū yapabiliyorsunuz.


Seyahat Tipi Ütü Tavsiyeleri/İncelemeleri

Seyahat ütüleri genellikle pratik ve boyut olarak küçük boyutlu ütülerdir. Bu çerçevede sık seyahat edenler için her zaman kullanılma imkânı olan seyahat tipi ütüler arasından kullanıcılar için seçtiklerimiz ürünler ise şu şekildedir:

Arzum Ar690 Tripper Seyahat Ütüsü İncelemesi

Arzum Ar690 Tripper

 • Taban: Seramik
 • Watt: 1150
 • Su Haznesi: 55ml
 • Ağırlık: 680gr
 • Şok buhar: 45gr/dk

Her türlü seyahatte kolaylıkla taşınabilme özelliğine sahip olan Arzum Ar690 seyahat tipi ütü oldukça hafif ve bu bakımdan da oldukça kullanışlı. İster araçta ister valizde rahatlıkla taşınan ürün buharlı özelliği ile de kırışıklıkların düzeltilmesinde etkili oluyor. Yanmaz, yapışmaz seramik tabanı ve yalnızca 680 gr ağırlığı ile ön plana çıkıyor. Ayrıca ayarlanabilir buhar özelliği ile farklı kumaş türleri için de rahatlıkla kullanılabiliyor. Bununla birlikte ürün 1150 W enerji gücüne sahip.

Birçok kullanıcı ürünü kullanmaktan memnunken bazı kullanıcılar çok su damlattığını belirtiyor. Bu yüzden ürün kullanıcılar tarafından 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Arzum Ar690 Tripper Seyahat Ütüsü Fiyatı
Seyahat İçin: Arzum Ar690 Tripper
Arzum Ar690 Tripper Seyahat Ütüsü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çocukların oyuncak ütüsü gibi duruyor hiç bu kadar minik beklemiyordum bayıldım kol çantama bile sığıyor boyu küçük ama işlevi büyük buharı bile normal bir ütününkü kadar alın aldırın

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Normal ütüyü aratmıyor. Hatta bence daha pratik, küçük olduğu için giysilerin düğme arası gibi en küçük detaylarını bile kolayca ütüleyebiliyorsunuz. Ben bayıldım


Tefal DR8085 Access Steam İncelemesi

Tefal Dr8085 Access Steam

 • Taban:
 • Watt: 1500
 • Su Haznesi: 200ml
 • Ağırlık: 998gr
 • Şok buhar: 24gr/dk

Farklı tasarımıyla dikkat çeken Tefal Acces Steam el tipi ütü farklı kumaşlardaki kırışıklıklar için oldukça etkili. Oldukça küçük ve hafif bir boyuta sahip olan ürüne ütü yerine kırışıklık giderici demek daha uygun aslında. 200 ml’lik su haznesiyle 45 saniyede istenen sıcaklığa ulaşıyor. Ayrıca bu ürünü kullanmak için ütü masasına da gerek kalmıyor. Herhangi bir düz zeminde elbiselerin kırışıklığını gidermek mümkün.

Bu çerçevede ürün birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle kullanılıyor. Hepsiburada’da ürün 4,4 olarak puanlanmış durumda.

Tefal DR8085 Access Steam Fiyatı
Tefal DR8085 Access Steam Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Beklentiyi cok yüksek tutmadan alınmalı. Fiyatı muadillerine göre çok iyi. Çabuk ısınıyor. Basit seylerde kolaylık sağlıyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün dolaptan veya valizden çıkan kıyafetleri düzeltmek için uygun, çok hafif değil. Ince kumaşlarda is görüyor, acil durumda utuden daha pratik. Su haznesi küçük 2-3 parçada bir tekrar su doldurmak gerekiyor. Beklentiyi ütü kadar yüksek tutmazsaniz sevebilirsiniz.


King K748 Punto Seyahat Ütüsü İncelemesi

 • Taban: Seramik
 • Watt: 1080
 • Su Haznesi: 75ml
 • Ağırlık: 830gr
 • Şok buhar: 45gr/dk

King K748 seyahat tipi ütü katlanabilir özelliği ile ön plana çıkıyor. Bu sayede oldukça pratik ve kolay taşınabiliyor. Seramik tabana sahip olan ütü bu sayede kumaşlar üzerinde kolayca kayıyor ve yanma, yapışma yapmıyor. Oldukça küçük boyutlu olması sebebiyle 75 ml su haznesine sahip olan ürün 1,5 metre kablo uzunluğu ile de kullanımı kolaylaştırıyor.

Ayrıca ürün 1080 w enerji gücüne sahip. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından Hepsiburada’da 4,6 olarak puanlanmış durumda.

King K748 Punto Seyahat Ütüsü Fiyatı
King K748 Punto Seyahat Ütüsü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Hemen ısınıyor küçük cantaya bile sıgıyor cok işime yaradı

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün küçük ama işlevi iyi ütülemesi de biraz uzun sürüyor


En İyi Ütü Karşılaştırması

Aşağıdaki grafikte incelediğimiz ürünler arasından iki farklı modeli seçip birbiri ile kıyaslayabilir ve fiyatlarına bakabilirsiniz.

Fiyat (ucuzluk): Daha ucuz bir ütü ile bütçenizi sarsmazsınız.

Watt: Daha yüksek watt, daha çabuk ısınan ve kırışıklıkları daha çabuk açan bir makine demektir.

Su Haznesi: Daha geniş bir su haznesi, ütülenecek çamaşırlar çok olduğunda tekrar doldurma işlemi yapmayacağınız anlamına gelir.

Hafiflik: Daha hafif bir ütü, daha kolay kayan bir ütü ve daha az yorucu bir ütü deneyimi demektir.

Şok Buhar: Şok buharın fazla olması, inatçı kırışıklıkları daha kolayca açabileceğiniz anlamına gelir.

Ütü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ütü alırken birçok nokta ön plana çıkmaktadır. Ergonomik olması, ütünün tabanı, kablosu, enerji tüketimi, su tankı, buharlı olması vs. birçok nokta kullanıcılar açısından değerlendirilmektedir. Bu faktörlerin hemen hepsi bir ütü için dolaylı olarak kullanıcı için önemli noktalar. Bu yüzden ütü almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Taban Malzemesi

Ütü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ütünün tabanıdır. Ütünün kumaşa yapışmaması ve yakmaması için tabanının kaliteli malzemeden yapılmış olması gerekiyor. Ayrıca ütünün tabanı hızlı ısınıp çabuk soğumalı böylece kullanıcının vaktinden tasarruf sağlamalıdır. Ayrıca düşmelere ve darbelere karşı dayanıklı olmalı ve çizilmez malzemeden üretilmiş olmalıdır.

Bütün bunlar çerçevesinde ütüler için en uygun taban seramik tabandır. Yanmaz, çizilmez ve oldukça sağlam olan seramik tabanlar kumaş üzerinde kolayca kayar ve yapışma yapmaz.

Seramik taban haricinde alüminyum ve çelik tabanlı ütüler de bulunmaktadır. Ancak bu ütüler dikkatli kullanılmadığı zaman kumaşın yanmasına ve parlamasına sebep olmaktadır. Bu yüzden ütü için tercih edilmesi gereken taban türü seramik tabandır.

Ütü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Watt Değeri

Watt değeri ütünün harcadığı enerjiyi belirtmektedir. Ütü yaparken kumaşın daha çabuk şekil alması ve daha hızlı açılmasını sağlamak amacıyla Watt değeri yüksek ütüler tercih edilmelidir. Bu sayede ütü hızlı ısınıp çabuk soğuyacak ve kumaşlar birkaç sürtmeyle kırışıklıktan kurtulacaktır. Bu sayede ütüye harcanılan zaman daha da azalacak ve zamandan tasarruf sağlanacaktır.

Düşük watt değerine sahip olan ütüler ise geç ısınıp geç soğuyacak ve yeterli sıcaklığa ulaşamayarak kullanıcıları ütü yaparken oldukça yoracaktır. Bu bağlamda watt değeri 2000 civarında olan ütüler tercih edilmelidir.

Ergonomik Olması

Ütünün teknik özellikleriyle birlikte kullanım açısından kolay olması, kaliteli malzemeden üretilmesi ve çevre dostu tasarımlı olması da önem arz etmektedir. El yapısına uygun olması ve pratiklik açısından da ütünün ergonomik olması kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden ütü seçimi yaparken kontrol etmek, denemek, tutmak oldukça önemlidir.
Kablosunun Uzun Olması

Ütü tercihlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise ütünün kablosudur. Kısa kablolu ütüler genellikle elektrik bağlantısı açısından sıkıntılı olabiliyor. Ütü yapılacak mekâna göre ve prizin ütü masasına olan uzaklığı göz önüne alınarak ütünün kablosunun uzun olması gerekebilir. Kullanıcılar bunu kendi gereksinimlerine göre göz önünde bulundurarak ütü tercihi yapmalıdırlar. Ayrıca ütü yapımı sırasında da uzun kablolu ütü kısa kablolu ütüye göre daha rahat hareket imkânı tanımaktadır.

ütü önerileri

Su Tankının Kapasitesi ve Kolay Doldurulabilir Olması

Günümüzde ütülerin hepsine su konulmaktadır. İster buharlı olsun ister olmasın bütün ütülerde su tanklarına su konularak ütü yapılmaktadır. Su olmadığı zaman ütülerin kumaşı yakması ve istenilen performansı sağlayamaması mümkündür. Bu yüzden ütülerde sık su kullanımına bağlı olarak su tankının kapasitesi ütü alırken önem arz etmektedir. Küçük su tankına sahip olan ütülerde devamlı bir şekilde su takviyesi yapılması gerekeceğinden büyük kapasiteli su tankına sahip ütüler tercih edilmelidir.

Ayrıca su tankının da ütüden kolayca ayrılabilmesi ve pratik bir şekilde doldurulması ütünün genel anlamda kullanım kolaylığı açısından önemlidir. Ütü tercihi yaparken bu durumu da göz ardı etmemek gerekiyor.

Otomatik Kapanması

Ütüler her ne kadar en sık kullanılan eşyalar olsa da tehlike arz ederler. Yüksek sıcaklık sebebiyle açık unutulduklarında yangın çıkarma riskleri yüksektir. Bu yüzden tercih edilecek ütülerde belirli bir süre sonra otomatik kapanma özelliğinin olması hayati önem taşımaktadır. Ayrıca ütülerin açık unutularak veya aceleyle evden çıkılması gibi durumlarda açık kalması oldukça sık yaşanılan bir durumdur. Bu yüzden güvenlik açısından ütünün otomatik kapanma özelliğine sahip olması gerekiyor.

Sonuç

Günümüzde ev ortamında veya seyahatlerde hemen her yerde en önemli ihtiyaçlardan biri olan ütüler bu çerçevede en çok kullanılan ve satın alınan elektrikli ev aletleri arasında yer alıyor. Buna bağlı olarak birçok kullanıcı ütü tercihlerinde bilinçli tercihler yaparken birçok kimse ise ütülerde dikkat edilmesi gereken faktörler konusunda kararsız kalıyorlar. Bu sebeple ihtiyaçlarına uygun olmayan ütülerle hem ekonomik yönden hem de vakit yönünden zarara uğruyorlar.

Bu sebeple ütü almak isteyenler için faydalı olacağına inandığımız ütü rehberini hazırladık. Ütü alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ile piyasada kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ütü modellerini de fikir oluşturması açısından değerlendirdik. Faydalı olmasını ümit ediyoruz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Tümay Kılınç

TuketiciDergisi.com'un kurucusu ve aynı zamanda içerik kalite sorumlusuyum. 2018 yılında kurduğum TuketiciDergisi.com sitesi ile tüketicilere doğru bilgiyi objektif bir şekilde, satış kaygısı yapmadan ve markalardan reklam ücreti almadan sizlerle buluşturmayı hedefliyorum. Eğer bir sorunuz ya da isteğiniz olur ise, yorum yapmaktan ya da benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.