En İyi Tost Makinesi Hangisi? En İyi 17 Tost Makinesini Sizler İçin İnceledik

Kahvaltı ihtiyaçları ve pratik atıştırmalıklar için günümüzde oldukça fazla kullanılan tost makineleri her evde ve mutfakta yer alan önemli elektrikli mutfak aletleri arasında yerini alıyor. İki metal parçanın sıkıştırdığı ve yüksek ısıyla pişirildiği yiyeceklerin hazırlanmasını sağlayan tost makineleri bu sayede kullanıcılara hem kolay hem de pratik kullanımlar sunuyor. Yiyeceklerin kızartılmasından pişirilmesine kadar birçok amaçta rahatlıkla kullanılan tost makineleri geniş bir piyasaya sahip.

Birçok markanın farklı modellerde onlarca tost makinesi piyasada kullanıcılarını bekliyor. Bu çerçevede en iyi tost makinesini almak isteyen ancak bazı kararsızlıklar yaşıyor. Bununla birlikte kalite ve fiyat açısından da bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için tost makinesiyle ilgili bütün cevaplar yazımızda mevcut.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

peynirli tost

Tost Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mutfaklarda özellikle ev hanımlarının el altında olan ve sınırlı zamanda birçok ihtiyacı görebilen tost makineleri artık günümüzde her mutfağın vazgeçilmez parçası olmuş durumda. Adı sebebiyle sadece tost yapmak amaçlı kullanıldığı sanılan tost makineleri sanılanın aksine yeni teknolojilerle beraber et, balık vb. gıdaların ızgara şeklinde pişirilmesine de kolaylık sağlıyor.

Bütün bunları göz önünde bulundurması gereken kullanıcılar da ekonomik ve kaliteli tost makinesi alabilmek için çok daha farklı kriterlere de dikkat etmeleri gerekiyor. Yaktığı elektrikten kullanım amaçlarına, kullanım kolaylığından temizlenebilir olmasına kadar birçok kriter tost makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında geliyor. Şimdi bunları kısa kısa inceleyelim.

Plaka Kaplaması

Tost makinesi alırken hem gıdaların sağlığı hem de makinenin temizliği için tost makinesinin plaka kaplaması oldukça önem arz ediyor. yanmaz ve yapışmaz plakalar günümüzde hemen bütün tost makinelerinde kullanılırken plaka yapımında kullanılan malzeme insan sağlığını etkileyebilir. Bu yüzden tost makinesi plakasının teflon, döküm veya granit olması hem sağlık açısından hem de gıdaların iyi pişirilmesi ve tadı açısından önem arz ediyor.

Bununla birlikte tost makinesinin temizliğinde de oldukça önemli olan plakaların sökülebilir olması ve temizliğinin kolay olması da pişirme işlemi sonrası plaka üzerinde kalan gıdaların bir sonraki pişirmede insan sağlığı üzerine etkilerini azaltıyor hatta yok ediyor. bu sebeple tost makinesi seçiminde plaka kaplaması oldukça önemli.

Termostat

Tost makinesinin iyi bir şekilde çalışmasını sağlayan ve bu çerçevede makineden tam anlamıyla verim alınabilmesini sağlayan termostatlar tost makinesi seçiminde oldukça önemli. Olur olmaz zamanlarda arızalanabilen bu nazik cihazlar kalite bakımından tost makinesini bir üst seviyeye taşıyabilir. Termostat arızası tost makinesinin çalışmasını engelleyebilirken bir yandan da diğer sistemlerin zarar görmesine sebep olabilir.

Bu yüzden tost makinesi seçimlerinde en sık arızalanan ürünlerden olan termostatların kalitesi mutlaka araştırılmalı ve sorulmalıdır. Piyasada birçok marka tost makinelerini termostat garantili olarak kullanıcılara sunabiliyor.

Tost Kapasitesi

Tost makinesi seçimlerinde tost makinesinin kapasitesi de kullanım açısından önem arz ediyor. ülkemizde genellikle dört kişilik aileler düşünüldüğünde iki adet tost kapasitesine sahip olan tost makineleri belirli bir vakit kaybına sebep olacaktır. Tam aile olarak kahvaltıya başlamak için diğer iki tostun pişmesini beklemek gerekecektir. Bu yüzden alınmak istenen makinenin mini olarak tercih edilmesi kullanışlı olmayacakken daha büyük kantin ve büfelerde tercih edilen sanayi tipi tost makineleri de ev için alındığında mutfaklarda ciddi yer problemine sebep olabilir. Bu çerçevede tost makinesi alırken makinenin boyutu ve kapasitesi de önem arz ediyor. ayrıca günübirlik kullanımlar için tercih edilen makinelerden daha iyi verim alınma ihtimali oldukça yüksek.

Yağ Toplama Haznesi

Tost makinelerin yağ toplama haznesinin bulunması büyük bir gereklilik. Nitekim ızgara amaçlı, kızartma amaçlı kullanılan tost makinelerinde ızgaradan akan yağların bir noktada toplanması hem sağlık açısından hem de temizlik açısından oldukça önemli. Izgara sonrası makineden akan yağlar haznede toplanarak makinenin kolayca temizlenebilmesine imkân sunuyorlar. Ayrıca bir daha ki kızartma işlemi için de daha sağlıklı bir işlemin yapılmasına da yağ toplama haznesi olanak sağlıyor.

Watt Gücü

Tost makinelerinin yüksek Watt gücüne sahip olması çabuk ısınması ve yapacağınız yiyeceğin daha çabuk hazırlanmasını sağlayacağından önemlidir. Bununla birlikte yüksek watt gücüne sahip olan tost makineleri fazla elektrik yakacağı için ekonomik açıdan biraz sıkıntılı olabilir.

Tost makinesi alırken direkt olarak çok düşük veya yüksek watt gücü tercih etmek yerine kullanım amacına watt gücü uygun olan ve ekonomik bir kullanım sağlayan tost makinelerini tercih etmek daha akıllıca olacaktır. Sanayi tipi tost makinelerinin normal mutfak kullanımı için tercih edilmesi elektrik faturasında artışa sebep olabileceği gibi ev için mütevazı makinelerin sanayi tipi yerlerde tercih edilmesi de makineden verim alınmasını zorlaştıracaktır. Bu yüzden ikisinin arasını bularak makine tercihi yapmak gerekiyor. Piyasadaki makinelerin çoğu 700 ile 2500 Watt arasında elektrik gücüne sahipler. Bunlar arasından en uygun olanı seçmek gerekiyor.

Temizlenme Kolaylığı

Özellikle tost makinesini sık kullananlar için en büyük problemlerin başında makinelerin temizliği geliyor. Izgara olarak da tercih edilen tost makinelerinde hem yapılan tostlar sonrası hem de ızgaralar sonrası akan yağlar, ekmek kırıntıları, peynir kalıntıları ve daha birçok faktör tost makinesinin temizlenmesini zorlaştırabiliyor. Bu yüzden piyasada bulunan tost makineleri arasından temizlik için plakaları sökülebilen, bulaşık makinesinde yıkanabilen ve temizlik esnasında çizilmeyen makineleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

Tost makinelerinin elde temizlenmesinin yanında makinede de temizlenebilmesi hem sağlık hem hijyen açısından oldukça etkili olacaktır. Ayrıca tost makinesini kullandıktan sonra temizlik tekniğini de iyi bilmek gerekiyor. Aksi halde makinenin temizliğini yapmak ciddi bir probleme dönüşebiliyor. Bunu belki en iyi annelerimiz veya hanımlarımız anlayabiliyor.

Yükseklik Ayarı

Tost makinelerinde hazırladığımız gıdalar iki metal arasında yüksek ısıya maruz kalarak ve sıkıştırılarak hazırlanıyor. Bazı gıdaları çok fazla sıkıştırmak ise gıdaların görüntüsünün bozulmasına ve dağılmasına sebep olabiliyor. İşte burada tost makinesinin yükseklik ayarı devreye giriyor. Tost yaparken ekmeklerin oldukça sıkıştırılarak hazırlanması gerekirken köfte yapımlarında tost makinesini sıkılaştırmak etin dağılmasına sebep olabiliyor.

Bunları göz önünde bulunduran kullanıcılar tost makinesinin yükseklik ayarının da önemli olduğunun farkına varıyorlar ve tost makinesi alırken bu kritere de dikkat ediyorlar. Bu sayede yiyeceğin pişirilme yöntemine göre yükseklik ayarı yapılabilen tost makineleri bir fırın vazifesi görerek lezzetli yiyeceklerin hazırlanmasını sağlıyorlar. Yükseklik ayarında genel olarak üst bölmenin ayarının yapılabilir olması gerekiyor. Tost makinelerinde alt bölme sabit olarak kalıyor.

ızgara özellikli tost

Tost Makinesi Kaplamaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tost makineleri piyasada döküm, granit ve seramik kaplama olarak tercih edilebiliyor. Bunların her birinin avantajları ve dezavantajları mevcut. Tost makinesinde hazırlanan yiyeceğin tam olarak pişirilmesi, temizliğinin kolay bir şekilde yapılması, yıkanabilir olması, darbelere dayanıklı olması vb. kriterler açısından tost makinesi kaplamaları oldukça önem arz ediyor.

Demir döküm kaplamalı tost makinelerinin ağırlığı biraz fazla olurken temizlik ve kullanım açısından daha verimli oluyorlar. Alüminyum kaplamalı olanlar ise biraz daha hafif ancak ısı kaybı daha çabuk oluyor.

Granit tarzı tost makine kaplamları ise oldukça çabuk bir şekilde ısınırken ısıyı da çabuk kaybediyorlar. Seramik kaplamalar ise sağlık açısından oldukça elverişli ancak darbelere karşı dayanıklı değiller.

Seramik

Seramik kaplama tost makineleri hem kolay temizlik hem de yiyeceklerin sağlıklı bir şekilde pişirilmesinde oldukça etkili. Bununla birlikte alüminyum özellikli seramik kaplamalar hızlı ısınarak gıdaların daha çabuk pişirilmelerinde etkili olurlar. Darbelere maruz kaldığında alttaki alüminyum kaplamanın ortaya çıkması sağlık açısından tehlike oluşturabilir. Bu yüzden çizilme ve darbelerde alüminyum tabakanın görülmesi durumunda kaplamanın değiştirilmesi önerilir.

Granit

Granit kaplama tost makineleri altında alüminyum kaplama ile işlem görüyorlar. Bu çerçevede seramik kaplamaya göre daha dayanıklı ve daha uygun çözümler sunan granit kaplama sağlık açsından da seramik kaplamaya göre daha elverişli. Gıdaların tam bir şekilde ısıyı alabilmesine ve pişirilmesine olanak sağlayan granit kaplama tost makineleri yüksek ısıya maruz kaldıklarında ise sıkıntı çıkarabiliyorlar. Bu çerçevede soyulma, çizilme ve yıpranma gibi durumlarda altta gözüken alüminyum kaplama kalıntıları gıdalara karışarak sağlık açsından tehlike oluşturabiliyor.

Teflon

Teflon kaplama tost makineleri ise kızartmalar için oldukça elverişli. Kızartılan yiyeceğin yağını oldukça güzel bir şekilde yiyecekle bütünleştirerek lezzetli kızartmalar yapılmasına imkân sağlayan teflon tost makineleri yapılacak olan tostlar için de pratik çözümler sunuyor. Temizlik konusunda da kullanıcısına büyük kolaylık sağlayan teflon kaplama tost makineleri altlarındaki alüminyum kaplama ile sağlık açısından sıkıntılı olabiliyorlar.

Döküm

Piyasada en çok tercih edilen tost makineleri döküm kaplama olan makineler. Demir döküm olması sebebiyle oldukça ağır olabilen makineler hem kızartma hem ızgara hem de tostlar için iyi bir alternatif sağlayabiliyor. Temizlik açısından da kullanıcısını yormayan döküm kaplamalı tost makineleri kolay temizlenebilmesi ve makinede yıkanabilen özellikleriyle tercih ediliyor. sağlık açısından da alüminyum kaplamaya göre daha sağlıklı olan döküm kaplamalı tost makineleri yanmaz ve yapışmaz özellikleriyle de ön plana çıkıyor.

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri

Buraya kadar anlatmaya çalıştıklarımızla tost makinesi tercihinde dikkat edilmesi gereken noktaları, kullanım alanları, temizlikleri ve tercih sebepleri açısından bilgi vermeye çalıştık. Şimdi ise gelin hep beraber piyasada bulunan ve bizim sizler için araştırıp beğeninize sunup tost makinesi tercihinize kolaylık sağlayacak en iyi tost makinelerini yakından inceleyelim. Bu sayede tost makinesi alırken daha ayrıntılı bilgiye sahip olma imkanına sahip olabilirsiniz.

En İyi Granit Tost Makineleri

Arzum Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009

Arzum Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

Arzum granit kaplama tost makinesi 1800 watt elektrik gücüyle çalışıyor. aynı anda 4 adet tost yapabilme imkânı sağlayan makine yiyeceklerin kalın ve inceliğine göre üst gövdesi kolaylıkla ayarlanabiliyor. Bununla birlikte yapışmaz, yanmaz özellikleri ve bulaşık makinesinde yıkanabilen kolay temizlenme olanağıyla birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Termostat arızalarında uyarı veren ikaz ışığı sayesinde arızanın termostattan kaynaklandığı ve kaynaklanmadığı konusunda da bilgi veriyor. Yüksek ısıya dayanıklı ergonomik sağlam tutma sapı sayesinde birçok kullanıcının mutfağında yerini alıyor. Arzum sultane granit tost makinesi tek taraflı bir kullanım sağlıyor.

Arzum Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009 cihazı popüler e-ticaret sitelerinde 4.5 ile 4,6 oranında puanlanmış.

Arzum Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet güzel açıkçası ben alırken biraz tedirgin olmuştum bazı kişiler küçük falan dediği için ama boyutu gayet iyi orta boy 4 kişilik aile için ideal

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ızgara yapmak için uygun olmasa da ekmek kullanımı için uygun.


Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi

Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

Sade ve şık görünümüyle dikkat çeken Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi 1800 watt elektrik gücüyle aynı anda 6 adet tost yapabilme imkânı sunuyor. Bu özelliği sayesinde geniş aileler tarafından tercih edilebilir. Granit döküm kaplaması çift taraflı kullanılabiliyor. Ayrıca plakalar çıkarılabilir ve böylece temizliği de kolaylıkla yapılmış oluyor. ısı ayar düğmesi, ısıya dayanıklı tutma sapı ve dik bir şekilde muhafaza edilebilme özelliği de sunan tost makinesi 180 derece açılabilir üst gövdesiyle rahat bir kullanım sağlıyor.

Ürün metalik gri renginde. Bu yüzden kullanıcılar ürünü kullanırken üzerinden çok fazla parmak lekesi, yağ lekesi vs. kaldığından bahsediyorlar. Bununla birlikte cihazın e ticaret sitelerinde aldığı puan ise 4.5

Arzum Tostçu Delux detaylı incelemesi için tıklayın.

Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi Ar2001 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

oldukça şık.. dizaynı, kalitesi ebatları ile tam istediğim gibi bir urun.. tek kafami karıştıran konu üst tabaka ürüne takıldığında ürünle tabaka arasında yarim santim boşluk kalıyor.. normal bir şey mıdır değil.midir anlayamadım.. tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü bir aydır kullanıyorum. Tost konusunda oldukça başarılı. boyutu bir bütün somun ekmeği veya 6 dilim tost ekmeğini tek seferde alabilecek büyüklükte. Izgara olarak kullanmak istiyorsanız ancak fleto şeklinde incecik hazırlanmış tavuk ve balığı pişirebilirsiniz. köfte icin de uygun ama daha geç sürede pişen etler icin ısısı yeterli değil. ızgara yaparken makineyi tost yapar gibi kapalı şekilde kullanırsanız daha hızlı pişiriyor. Plakaları çok kaliteli kesinlikle yapışmıyor ve dolayısıyla kolay temizleniyor. işiniz bittiğinde çıkarıp ister elde ister bulaşık makinasında yıkayabiliyordunuz. Almayı düşünenlere tavsiye ederim .


Karaca Future Granit Tost Makinesi

Karaca Future Granit Tost Makinesi

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

Mutfak kullanımları için oldukça uygun olan tost makinesi hem tost hem de ızgaralar için kullanılabiliyor. 180 derece açılabilir gövdesi, yapışmaz ve yıkanabilir granit plakalarla birçok ürünün kolayca ısıtılmasını ve pişirilmesini sağlayabiliyor. Oldukça hızlı ısınan cihaz ısı kontrol düğmesiyle istediğiniz sıcaklıkta istediğiniz lezzette ürünler hazırlanmasına yardımcı oluyor.

Karaca Future Granit tost makinesi tek seferde 4 adet tost yapabilme imkanıyla çekirdek ailelerin ilk tercihi oluyor. ısıya dayanıklı tutma sapı ve kolay temizlenebilen özelliği sayesinde kullanıcıları yormadan kullanım sağlayan makine yağ haznesiyle de ızgaradan akan yağların toplanmasını sağlıyor.

Cihazın eksilerine gelince granit kaplama alüminyum saç üzerine yapılmış ve ilk çalıştırmada duman ve koku yapıyor. Ayrıca 4 adet tost koyulduğunda baskı uygulaması arasında dengesizlik oluşuyor. Ön taraftakiler fazla baskılanırken arka taraftakiler ise az baskılanıyor. Bütün bunlar çerçevesinde bu cihaz için yapılan puanlama 4.5

Karaca Future detaylı incelemesi için tıklayın.

Karaca Future Granit Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün harika çabucak ısınıyor temizliği cok kolay hiç yapısmıyor plakalar çıkabiliyor çıtır incecik tostalar yapabiliyorsunuz

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

biraz küçük 2 tost zor sığıyo


Korkmaz Tostkolik Granit Tost Makinesi

Korkmaz Tostkolik Granit Tost Makinesi

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Alüminyum Döküm Granit Kaplama

Siyah renkli alüminyum/granit döküm kaplamaya sahip olan tost makinesi ızgara olarak da kullanılabiliyor. Kullanıcılara aynı anda 6 adet tost yapabilme imkânı sunan makinenin plakları rahatlıkla sökülüp kolaylıkla temizlenebiliyor. Izgara için kullanıldığında yağ akımının kolay olabilmesi için yağ toplama haznesine de sahip olan cihaz otomatik ısı kontrolü sağlayarak gereksiz enerji sarfiyatını önler.

Bununla birlikte ızgara ve tostun haricinde farklı kızartma pişirme ihtiyaçları için de kullanılabilen makine yapışmaz ve yanmaz ızgarasıyla gıdaların daha lezzetli ve sağlıklı olmasını sağlıyor. plakalar ise tek taraflı kullanılabiliyor.

Ürünü kullananlar cihazın kalitesinden ve performansından memnun. Bu ürün için puanlama oranları ise 4.6

Korkmaz Tostkolik detaylı incelemesi için tıklayın.

Korkmaz Tostkolik Inox/Siyah Granit Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Süper Kaçtane tost makinesi denedim doğru düzgün tefal xxl dahil olmak üzere hiçbirinden memnun kalmamıştım. Ama bu tostkoliği denedikten sonra çok memnun kaldım. Yıllardır kullanıyorum, tavsiye ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

pişirmesi çok güzel kademeli olması cok avantajlı. yalnız üst kısmının izalasyonu yoktur eliniz dokundursanız yanıyorsunuz bu yüzden de burası kalitesinin biraz daha düşük olduğunu gösteriyor.


Beko 2296 Tg Izgara ve Tost Makinesi 2000W

Beko 2296 Tg Izgara ve Tost Makinesi

 • Güç (W): 2000
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

2000 W enerji gücüne sahip olan Beko ızgara ve tost makinesi iki dakika içinde yüksek ısı seviyesine ulaşarak ızgara ve tost yapımında maksimum verim sağlıyor. döküm plaka, çift taraflı kullanım, ısı ikaz ışığı yükseklik ayarı ve ergonomik kullanım gibi özelliklere sahip olan cihaz plakalar çıkarılarak kolay bir temizleme işlemine de tabi tutulabiliyor. Yiyeceğin kalınlığı veya inceliğine göre ayarlanabilir boyuta sahip olan cihaz darbe ve çizilmelere karşı da oldukça dayanıklı. Bununla birlikte her koşuldaki pişirme işleminde maksimum verim sağlıyor.

Cihaz yüksek enerji gücü sayesinde fazla tüketime sebep olabilir. Bununla birlikte kantin ve büfe gibi alanlar için kullanıma daha uygun. Kullanıcıların cihaz için değerlendirmeleri ise 4.7 ile 4,8 puan arasında.

Beko 2296 Tg Izgara ve Tost Makinesi 2000W Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kesinlikle herkesin evinde olması gereken bir mutfak aleti. Sadece bunu kullanarak bir çok öğünü halledebiliyorsunuz. Temizlemesi de çok pratik. Çok severek kullanıyorum.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yaparken biraz kurutuyor sadece ama güzel kullanımı


Sinbo Tost Makinesi Ssm-2513

Sinbo Tost Makinesi Ssm-2513

 • Güç (W): 750
 • Tost Kapasitesi: 2
 • Izgara Özelliği: Yok
 • Plaka: Granit

Pratik hazırlama teknikleri için sıkça tercih edilen cihaz küçük ve kibar boyutuyla dikkat çekiyor. Tak çalıştır özelliği ve düğmesiz yapısıyla oldukça pratik bir kullanım sağlayan Sinbo tost makinesi sadece kahvaltılar için değil günün her saatindeki atıştırmalıklar için oldukça uygun imkanlar sağlıyor. küçük boyutu ve kompakt kullanımı sayesinde her yere sığabilen özelliği ile de taşıması oldukça kolay. Granit plakalara sahip olan cihazın enerji gücü ise 750w. Bu özellikleriyle daha çok pratik kullanımlar için tercih ediliyor. cihaz boyutuyla bir yarım ekmeği tost olarak yapabilecek kapasitede.

Bazı kullanıcılar cihazın malzeme kalitesinden memnuniyetsizliklerini belirtiyorlar. Bu sebeple kullanıcı puanlamaları da 4 puan civarında kalmış.

Sinbo Tost Makinesi Ssm-2513 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

çok kullanisli küçük ama cabuk isiniyo ve iki tost ekmeği yan yana sigiyor kesinlikle tavsiye ederimmm

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dikkatli olun Yaklaşık 10.kullanımda falandı,elimin altında patladı.evin bütün sigortalarını attırdı.evet çabuk ısınıyor,küçük ve fiyatı uygundu diye almıştım fakat yüzeyi çok ince bir plastik ve alet tehlike arzediyor,bilginiz olsun.tamire bile vermeye değmezdi tabi,yeni bir alet alacağım.


En İyi Döküm Tost Makineleri

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilmiş olan bir üründür. Tamamen çelik malzeme kullanılarak tasarlanmış olup, yapısında insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmaz. Isı termostatı ayarlanabilir ve otomatiktir. Kulp sistemi hem dayanıklı hem de tek parçadır. Yüzey kalitesinin iyi olması uzun yıllar kullanılabilmesi adına önemlidir. Yüzeyinde ekstra hiçbir kaplama bulunmaması ise ürünün en öne çıkan özelliğidir. Kolay temizlenebilen Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi asla granit ya da teflon kaplama içermez. Tostun hızlı şekilde pişmesini ve incecik olmasını sağlayan bu ürün döküm olduğu için çabuk ısınır ve işlem sırasında baskı uygulamanız da gerekmez. Güç ikaz ışığı ise pratik bir kullanım sunmaktadır. Krom rezidansa sahip olan ürünün 24 ay garantisi bulunur. Kilitleme mandalı bulunmayan ürünün plaka kullanımı ise tek taraflıdır. Ancak sadece döküm kısmının bile 7 kg olması bu ürünün yerinin sabit kalmasını gerekli kılar. Aksi halde kullanmak için devamlı yerinden almak ve kaldırmak zahmetli bir iş olacaktır.

Kullanan kişilerden tam not alan Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi, dışarıda yenilen tost lezzetini eve taşıyan, başarılı bir ürün. Temizliği dikkatli yapıldığı sürece uzun yıllar kullanılabilecek kaliteye sahip. Sadece tost değil et, sebze gibi yiyecekler pişirmeyi deneyip oldukça memnun kalanlar da var. Fiyatına göre üstün bir performansa sahip olan bu ürün bilindik ve pahalı markalara taş çıkartacak cinsten. E-ticaret sitelerindeki puanı ise 4,5.

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Arkadaşlar tost makinesi almak istiyorsanız kesinlikle dökümix. sadece tost değil biber ve patlıcan köz tam 10dk da hazır. köfte, et, tavuk yapabilirsiniz. Termostatını ters döndürmemeye çok dikkat edin. elektirik kablonuzu takarken makineye deymemesine dikkat edin. Ve ürün çok çabuk ısınıyor. temas ederken dikkatli olun. Temizliğe gelirsek. kutuyu ilk açtığınızda nemli karbonatlı bir bez ile tablalarını muhakkak silin. bezinizden siyah su beyaza dönene kadar silin. Bu fabrikasyon demir isini almanıza yarayacaktır.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten de çok iyi kullanmasını bilen alsın derim bir yılı aşkın oldu alalı halen ilk günkü gibi temiz ve kullanışlı çok güzel tost kestane balık köfte yaptım yaglı kagıt kullanarak gerçekten tavsiye ederim almanızı komşuma da aldım benim kadar fazla kullanmadı ama memnun arkadaşım da almış maalesef makimayı mundar etmiş temizleme konusunda düzgün temizleme yapılmadığı sürece tost yapışıyor


Tefal Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi

Tefal Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi

 • Güç (W): 2000
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm (Alüminyum)

2000W güce sahip olan tost makinesi bu sayede kullanıcılara yüksek verim sağlıyor. paslanmaz çelik gövdeye ve çıkarılabilir alüminyum döküm plakalara da sahip olan Tefal Gourmet tost makinesi ızgara olarak da rahatlıkla kullanılabiliyor. Isı ayarını 5 seviyeli olarak ayarlayabilen cihaz sayesinde her ısıda farklı yiyecekleri rahatlıkla kızartma pişirme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca zaman ayarlayıcı özelliği ile de tostlarınız hazır olduğunda kendini kapatan cihaz böylece tam kıvamında lezzetlerin sunulmasını sağlıyor.

Cihazı kullananlar bazı durumlarda tost makinesindeki gıdaların aynı anda pişmediğinden ve ayrıca 4 adetten fazla tost yapılması durumunda tostların tam pişmediğinden bahsediyorlar. Buna bağlı olarak ürün için yapılan puanlama ise 4.3 ile 4,5 arasında.

Tefal Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Resimde göründüğünden biraz küçük ama daha çok işime yarar çok yer kaplamaz ayrıca zaman ayarının olması çok güzel tam istediğim gibi bir ürün korkmadan alın derim ben

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sıcaklık ve zaman ayarlayıcıların üzerinde polimer tabakanın metal tabakayla birleştiği yerde polimer tabaka çatladı. 6 ayda olmaması gereken bir hata. Üst metal tabakanın makineye tutunmasını sağlayab içteki metal çıta da çıktı. Olacak iş değil


Tefal Gourmet Minute detaylı incelemesi için tıklayın.

Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi

Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi

 • Güç (W): 1600
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm (Alüminyum)

Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi çok işlevli olması ile öne çıkan pratik bir üründür. Tek cihazda hem ızgara, hem tost, hem de barbekü özelliği yer alır. 3’ü 1 arada sistemi ile her eve lazım olan bu ürün yüksek ısıda yiyecekleri kısa sürede hazır eder. Baskı kolu ısı iletmez ve pişirme sırasında bastırarak yiyeceklerin daha hızlı pişirilmesine olanak tanır. Menteşesi 8 cm’e kadar ayarlanabilir. Bu da farklı kalınlığa sahip olan yiyeceklerin daha kolay pişirilmesini sağlar. Son derece profesyonel bir pişirme sistemine sahip olan Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi 240 derece’ye kadar ısınabilir. Plaka sistemi çıkartılabilir özelliktedir. Isıyı eşit şekilde dağıtması ve hızlı ısınması da ürünün kullanışlı olduğunun bir göstergesidir. Dik kapak konumunda ızgara, yatay kapak konumunda barbekü, kapalı kapak konumunda ise tost hazırlamanız için tasarlanmıştır. Cihazın damlama haznesi pişirme sırasında oluşan yağı toplar ve daha lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlama imkanı sunar. Sayaç fonksiyonu 0-30 dakikadır. 2 set çıkartılabilir plakalarının biri tırtıklı, diğeri düz yüzeye sahiptir.

Ağırlığı 5.75 kg olan Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi E-ticaret sitelerinde 4,4 puanlamaya sahiptir. Fiyat olarak pahalı olsa da sahip olduğu özelliklerden dolayı hakkını veren bir ürün.

Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi Yorumları


Amazon.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

tostu harika yapıyor, çok memnun kaldım fiatı biraz yüksek ama değdiğine inanıyorum

Amazon.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kaliteli olmakla beraber, tanımında geçen ikinci set düz plakalar çıkmıyor paketten. Sadece tırtıklı plaka çıkıyor!


Tefal Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi

Tefal Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4-6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Tefal Toast Expert i1800 w enerji gücüyle mutfaklar için ideal bir kullanım sağlıyor. tost pişirme kapasitesi 4-6 adet olan cihaz çekirdek ailelerin kullanımına oldukça uygun. Bununla birlikte tostun yanı sıra ızgara ve fırınlama olarak da kullanılan cihaz etlerin, yumurtaların ve daha birçok gıdanın rahatlıkla kızartılmasını ve pişirilmesini sağlıyor. çift taraflı kullanılabilen yanmaz ve yapışmaz plakalar ile oldukça kaliteli bir kullanım sunan cihaz öte yandan plakaların çıkarılabilir olmasıyla da kolay temizlenme imkânı sunuyor.

Her türlü yiyecek için ideal ısı ayarı yapmaya da olanak sağlayan Tefal Expert Tost makinesi bulaşık makinesinde yıkanma uygunluğu ile de kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Tefal Toast Expert tost makinesi için kullanıcı puanlaması ise 4,5 puan civarında.

Tefal Toast Expert detaylı incelemesi için tıklayın.

Tefal Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

plakaların döküm olması ve çıkıp yikanabilmesi çok büyük avantaj. yapışmaz olması tefalin kalitesini gösteriyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Güzel , çok büyük değil tamda istediğim gibi kablosu biraz kısa yani bazıları için büyük dezavantaj. Onun dışında güzel daha denemedim sadece çalışıp çalışmadığını kontrol ettim. Benim hoşuma gitti


Schafer Start Tost Makinesi

Schafer Start Tost Makinesi

 • Güç (W): 1600
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Schafer start tost makinesi çıkarılabilir plakalara ve 1600 w enerji gücüne sahip. Ayrıca güç ikaz ışığı sayesinde kullanıcıyı uyarabilen cihaz 5 seviyeli ısı kademesi sayesinde farklı ısılarda farklı gıdaların hazırlanmasını sağlıyor. 6 adet tost pişirme kapasitesine de sahip olan tost makinesi kilitleme mandalı ve dik konumlandırma özelliği sayesinde rahat bir kullanım sağlıyor ve ayrıca fazla da yer kaplamıyor.

Yanmaz ve yapışmaz teflon plakaya sahip olan tost makinesi yüksek ısı kapasitesi ve plakaların kolay temizlenebilmesi ile birçok mutfakta rahatça tercih edilebiliyor. Günlük ve pratik kullanımlar için tercih edilen makineyi kullanıcılar 4,5 olarak puanlamış.

Schafer Start Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

2 yarım somun ekmeği sığıyor. Ona göre hesap edin. Güzel bi ürün.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

cok güzel bahsedildiği gibi büyük geldi yalnız ısı ayar düğmesi üst kısımda oldugu için makine soguduktan sonra o ayar düğmesini kullanamıyorsunuz kaskatı oluyor dönüş sağlamıyo ben max ayarında bırakıp o şekilde fişten cıkarıyorum kesinlike sıfıra getirip fişi cekmeyin ısınması için ayarı döndürmek imkansız oluyor


En İyi Teflon Tost Makineleri

Schafer Grill Haus Tost Makinesi

Schafer Grill Haus Tost Makinesi

 • Güç (W): 2000
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Teflon

Schafer tost makinesi doksan ve yüz seksen derece açılabilir özelliği ile hem tost makinesi hem de ızgara olarak kullanılabiliyor. 5 kademeli ısı ayarına da sahip olan cihaz istenilen ısıda pişirme ve kızartma yapılmasına olanak sağlıyor. özellikle ızgara olarak kullanımlarda yağ yoğunluğunu herhangi bir yağ akmasına mahal bırakmadan yağ toplama haznesinde muhafaza edebilen cihaz. Tost yapma esnasında kilitleme mekanizması sayesinde istenilen incelikte tosta sahip olmanızı sağlayan cihaz dik konumlandırılabilmesi sayesinde de mutfakta az yer kaplıyor.

Schafer tost makinesi aynı anda 6 adet tost yapabilmeye olanak sağlıyor. bu yüzden kantin, büfe ve geniş aileler için rahatlıkla tercih edilebilir.

Cihazın eksi yönü ise tutma sapının plastik olması ve aşırı ısınmada tutulamaması olarak belirtiliyor. Ürün kullanıcılar tarafından 4 ile 4,6 arasında puanlama almış.

Schafer Grill Haus detaylı incelemesi için tıklayın.

Schafer Grill Haus Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

tost olayı muhteşem izgarayi daha kullanmadım olması gereken her özellik var ısı ayarı ,plakalar cikiyor, yağ haznesi fiyata göre çok iyi

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tutma kolu plastik olmasaydı ve yükseklik ayarı olsaydı çok daha iyi olurdu. Bunlara rağmen gayet şık ve etkileyici.


Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi

Grundig Cg 5960 Urun Resmi

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Quantcast

Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi ergonomik ve şık tasarımı ile dikkat çeker. Çıkartılabilir plakaları sayesinde pratik ve rahat bir kullanım sunan bu tost makinesinin ızgara özelliği de mevcuttur. Aşınmalara karşı dayanıklı özel kaplaması sayesinde yiyeceklerin iyi şekilde pişmesini sağlar ve yanma yapışma yapmaz. Ayarlanabilir sıcaklık fonksiyonuna sahip olan bu tost makinesi ile balık, sebze, et, tavuk gibi yiyecekler için uygun ısı ayarlaması yapılabilir. Hızlı tost yapılabilen, dik şekilde saklanabilen bu cihaz birçok pahalı markanın muadili olarak tercih edilebilir. Fiyat performans ürünü olarak değerlendirdiğimiz Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi e-ticaret sitelerinde 4,6 şeklinde puanlanmış.

Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

biraz tereddüt ederek almıştım ama iyi ki almışım tostu güzel yapıyor ızgarayı denedim kuzu dana sucuk soğan bunları da gayet güzel yaptı açıklamasında yok plakaları çift taraflı kullanabiliyorsunuz malzeme kalitesi güzel kablo sarma yeri var dik muhafaza edebiliorsun temizliği kolay ve en güzelide fiyat olarak aynı kalitede olanlara göre yarı yarıya ucuz ızgara fotosunu ekledim tek eksiği yağ kabı yok onuda 1 liralık plastik su bardağı ile çözeceğiz 🙂

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

daha önce conti, aksu, arzum marino kullandım. arzum marino bulamadığım için( veya çok pahalı olduğu) markasına güvendiğim grundig aldım. tek kelimeyle mükemmel ekmeği kurutmuyor çok güzel kızartıyor. almak isteyen makinesini değiştirmek isteyenler için tam fırsatı.


Sinbo Ssm-2550 Tost Makinesi

Sinbo Ssm-2550 Tost Makinesi

 • Güç (W): 1500
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Teflon

Sinbo Ssm tost makinesi teflon kaplama ve ızgara pişirme yüzeyi ile oldukça hızlı ve kolay bir kullanım sağlıyor. yapışmaz ve yanmaz yüzeyler sayesinde güvenli ve sağlıklı bir kullanım sunan tost makinesi 4 adet tostu rahatlıkça pişirecek kapasitede. Isıya dayanıklı tutma sapı, kilitli kullanım ve dik olarak konumlandırabilme özelliğine sahip olan cihaz 1500w enerji gücüne sahip. Düğmesiz tak çalıştır özellikte olan cihazın temizlenmesi de oldukça basit.

Izgara olarak da kullanılabilen teflon yüzeylerde lezzetli bir şekilde gıdaların hazırlanmasını sağlayan cihaz güç göstergesi ve ikaz ışığı ile de kullanıcıya olumsuz durumlarda gerekli uyarıyı yapabiliyor. Kısa sürede tost yapılabilecek yüksek ısıya ulaşan cihaz pratik kullanımlar için ideal.
Kullanıcılar popüler e ticaret sitelerinde cihaza 4.3 ile 4,5 arasında puan vermiş.

Sinbo Ssm-2550 Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

beklediğimden daha da büyükmüş, cok begendim, görüntüsü de çok şık. Fişini taktıktan sonra on dakikada tost hazırdı

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Göründüğünden daha büyük biraz hantal ama kalabalık aileler için birebir.


Awox Rapid Mini Tost Makinesi

Awox Rapid Mini Tost Makinesi

 • Güç (W): 750
 • Tost Kapasitesi: 2
 • Izgara Özelliği: Yok
 • Plaka: Teflon

750w enerji kapasitesiyle tek kişilik kullanımlar için oldukça uygun bir cihaz. Otomatik ısı ayarı, kapak kilidi, ısı geçirmez dış yüzey ve yüksek ısıya dayanıklı plakalara sahip olan Awox rapid tost makinesi kolay temizlenebilir teflon yüzeyleriyle birçok kullanıcıya hitap ediyor. hızlı ısınma özelliği sayesinde birkaç dakikada cihaz tost yapmaya hazır oluyor. oldukça uygun enerji gücüyle düşük tüketim ve ekonomik kullanım sağlayan cihaz bekar evleri ve öğrenci evleri için oldukça uygun.

Mini özellikteki cihazda tam bir ekmeğin yarısına tost yapılabiliyor. Kullanıcılar tarafından da tercih edilen cihaz ticaret sitelerinde 4.7 oranlarında puanlanmış durumda.

Awox Rapid Mini Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

çok çabuk ısınıyor ve çok kullanışlı. Biraz küçük ama performans süper

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Biraz küçük geldi ayrıca içi tabak gibi çökük biraz temizliği zor oluyor o kısmı çıkmıyor da normal tost makibelerinin siyah kısmı çıkarılıp temizlenebiliyor bu öyle değil


En İyi Seramik Tost Makineleri

Homend Toastbuster 1311 Seramik Tost Makinesi

Homend Toastbuster 1311 Seramik Tost Makinesi

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Seramik

6 adet tost pişirme kapasitesiyle geniş ve kalabalık kullanımlar için kolaylık sağlayan cihaz 1800w enerji gücüne sahip. Bu sayede birkaç dakikada tost yapma sıcaklığına erişen makine seramik yüzeyi ve çıkarılabilir plakalarıyla da kolay kullanım sağlıyor. hem tost makinesi hem de ızgara olarak kullanılan cihaz farklı kızartma ve pişirme işlemleri için de kullanılabilir.

Cihazı kullanan bazı kullanıcılar malzemelerin kalitesiz olduğundan ve çalıştırma düğmesinin kolay bozulduğunu belirtiyorlar. Bu çerçevede cihaz orta halli kullanımlar için önerilebilir durumda.

Not: Homend Karaca’ya satıldığı için bu ürün artık bulunmuyor, en kısa sürede başka bir alternatif ürün ile güncelleme yapacağız.
4 Şubat 2021 Güncellemesi: Homend ürünleri tekrar satılmaya başlansa da, seramik tost makineleri henüz satışa çıkmadı. Diğer markaların hiçbirinde de bu makineye alternatif olabilecek bir tost makinesi bulamadık, o yüzden granit tost makinelerine bakmak daha mantıklı olacaktır.

Awox Sole Tost Makinesi

Awox Sole Tost Makinesi

 • Güç (W): 750
 • Tost Kapasitesi: 2
 • Izgara Özelliği: Yok
 • Plaka: Seramik

Kolay temizlenen yapışmaz yüzeylere sahip olan Awox Sole tost makinesi 750 W enerji gücüyle oldukça ekonomik bir kullanım sağlıyor. tost makinesi haricinde ızgara olarak da kolaylıkla kullanılabilen cihaz çift taraflı plaka kullanımı ile de ön plana çıkıyor. Bununla birlikte teflon plaka yüzeyi sayesinde de kullanıcıların kolayca temizlenmesine yardımcı oluyor. yanmaz ve yapışmaz özellikteki plakalar ise seramik kaplı. Bu çerçevede güç gösterge lambasına ve kapak kilidine de sahip olan cihaz dik olarak konumlandırılabilir.

Pratik kullanımlar için tercih edilen ürün bazı kullanıcılar tarafından seramik kaplamanın çabuk çizilmesi sebebiyle eleştiriliyor. Ayrıca açıp kapama düğmesi yerine tak çalıştır özellikleri olan cihaz kullanıcılar tarafından 4 olarak puanlanmış durumda.

Awox Rapid Mini Tost Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatına göre çok güzel bi ürün, iki kare ekmek sığacak boyutta. Ancak bekar ve öğrenci evleri için bence yeterli

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok küçük geldi o yüzden iade etmek zorunda kaldım


Minimum Kaç Watt Tercih Etmeliyim?

Tost makineleri enerji sarfiyatlarına bağlı olarak verimleri yükselebiliyor. Ev kullanımları için 1600 ile 1800w arası tercihler ideal olurken sanayi tipi, kantin gibi yerlerde daha çabuk ve fazla tost ihtiyacı olan durumlarda ise tost makinesinin enerji gücünü 2000w tercih etmek yararlı olacaktır. Bu sayede hem vakitten hem de tosttan ciddi derecede tasarruf sağlanmış olacaktır.

Bununla birlikte tek kişilik pratik kullanım amaçlı tercih edilen tost makinelerinde 750w ile 1000w arası yeterli olacaktır. Bu tercih yapılırken tost makinesinin kullanım amacı göz önüne alınmalıdır.

Tost Makinesi ile Izgara Yapabilir Miyim?

Günümüzde imal edilen tost makineleri klasik tost makinesi olmaktan çok uzaktalar. Sadece tost yapmak üzere üretilen makineler artık oldukça geride kaldı. Tostun yanında farklı kızartma, pişirme ve ızgara teknikleri için de tost makineleri rahatlıkla tercih edilebiliyor. Bunun yanı sıra döküm ızgaralar ile hem tost makinesi olarak kullanma hem de leziz et ızgaraları yapmak tost makineleriyle artık mümkün.

Bu çerçevede tost makinelerinde kızartmalar, ızgaralar, tatlılar ve daha birçok ürün hazırlanabiliyor.

Tost Makinesi ile Waffle Yapabilir Miyim

Tost Makinesi ile Waffle Yapabilir Miyim?

Sıcaklık ayarı kolaylıkla yapılabilen tost makinelerinde enfes wafflelar yapılabiliyor. İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda tost makinelerinde yapılan birçok waffle tarfifine ulaşabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise tost makinesinin plaka kaplamalarının yanmaz ve yapışmaz özellikte olmasıdır. Birçok karışım sonucu elde edilen wafflelar ayarlanabilen ısı özelliği sayesinde orta derecede ısıda pişirilerek afiyetle tüketilebilir. Bunun için tost makinesi alırken bilgi almanız yararlı olacaktır.

Sonuç

Kullanım ve tercih açısından en iyi tost makinelerini ve kullanım avantajlarını eksileriyle artılarıyla anlatmaya çalıştık. Piyasada bulunan birçok tost makinesinden kullanıcılar istenilen verimi alamıyorlar. Tost makinesi tercih ederken öne çıkan unsurlardan olan hesaplı, kaliteli ve kolay temizlenme özellikleri kapsamında ciddi tavsiyeler vermeye çalıştık. Bu sayede daha bilinçli bir tüketim oluşmasını amaçlıyoruz.

Tost makinelerinin enerji sarfiyatı, kullanılan malzeme, boyutu, markası ve modeli gibi birçok kriter kullanıcı açısından önem taşıyor. Bütün kullanıcılar ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek makineyi tercih etmeyi umuyorlar. Bu konuda bilgi sahibi olanlar olsa da birçok kişi internetten araştırma yaparak kafa karışıklığına çözüm bulmak istiyor.

Biz de bu yazımızda buna bir nebze olsun yardımcı olmayı amaçladık.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  8 Yorum

  1. Merhaba, tost makinesi almak için araştırma yapıyorum. “Korkmaz Tostkolik” ürününü granit kaplama diye göstermişsiniz fakat kendi sitesinde “%100 aleminyum döküm ızgara” bilgisi yer almaktadır. Bu tip durumlarda ürünlerin web sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

   • Selamlar, uyariniz icin tesekkur ederim. Ufak bir guncelleme yaptim yazida sizin uyariniz ile birlikte. Bu konuya genelde dikkat ediyorum, bir kac yerden kontrol ediyorum, kullanim kilavuzlarini vb. inceliyorum en dogru bilgiye ulasabilmek icin ama her urunde bunlara ulasmak mumkun olmuyor bazen. Ürün Korkmaz’in sitesinde “Granit” olarak satiliyor fakat alüminyum dökum plakalarin üzerine granit kaplama olarak üretilmiş diye anladim (bu bilgiyi firmadan teyit etmeye calisacagim). Malesef markalar urunleri daha ucuza uretebilmek ve daha fazla satis yapabilmek icin bu sekilde yapiyor. Temizligi ve bakimi biraz zor olsa da benim de tercihim demir döküm bir tost makinesi olurdu.

    Dökümix marka tost makinelerine de bakabilirsiniz, kullananlar bir hayli memnun.

    Umarim aradiginiz urunu bulursunuz 🙂

    • Gün boyu yaptığım araştırmalar sonucunda hem sağlık hemde lezzet açısından demir dökümün bir numara olduğu sonucuna vardım. Bir çok markanın sitesinde “plaka malzemesi: döküm” ile belirtiliyor. Bu döküm ibaresinin ilk başta demir olduğunu düşündüm. Fakat öyle değilmiş. Dökümün üstüne granit veya teflon kaplama yapıyorlarmış bunuda belirtmiyorlar, sizin araştırıp öğrenmeniz gerekiyor. Gün sonunda “Dökümix” almaya karar verdim ve siparişi verdim 🙂 Hadi hayırlısı

     • Bence iyi bir secim yapmissiniz 🙂 Evet, özellikle mutfak ürünlerinde çok fazla yaniltici ifadeler var ve dogru bilgiye ulasmak bir hayli zor oluyor. Yazida bir kac duzenleme daha yapacagim bu hafta.

  2. bu arada “TEFAL Gc470 Grill Gourmet Minute Tost Makinesi” nin kaplaması nedir bulamadım. Aleminyum döküm ama kaplaması ne bulamadım? ikinci seçeceğim buydu.

   • Döküm kaplama o da ayni sekilde, web sitesinde “aluminyum döküm plakalar” ibaresi var. Hepsiburada kullanici yorumlari ise demir döküm degil alüminyum oldugunu dogruluyor. Fakat dökümün “malzemesi” dediginiz gibi yazmiyor.

  3. Selam Armor kaplama hakkında bir bigiye ulaşamadım! Arçelik tost makinelerinde kullanılıyor. Bilginiz var mı acaba? Teşekkür ederim.

   • Selam, aluminyum alasim oldugu bilgisine ulastik. Buyuk ihtimal guclendirilmis aluminyum dokumdur. Saglamligi ile on plana cikarmislar fakat saglik acisindan nasil bir malzeme oldugu konusunda pek bir bilgi bulunmuyor.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir