11 En İyi Su Arıtma Cihazı: Detaylı İncelemeler ve Tavsiyeler (Musluk Tipi, Tezgah Altı ve Sürahi Tipi)

Günümüzde içme suyunun temizliği oldukça tartışılıyor. Özellikle musluklardan akan çeşme sularının bazen bulanık, bazen kireçli, bazen çamurlu akması sağlık kaygıları sebebiyle su kullanımında birçok kimseyi farklı arayışlara itiyor. Bu yüzden birçok hanede, iş yerinde içme suyunu daha temiz ve sağlıklı kullanmak adına su arıtma cihazlarını kullanıyorlar.

Bununla birlikte son yıllarda dünya genelinde temiz su kaynaklarının kirlenmeye başlaması ayrıca hemen hepsinin tükenmeye başlaması su arıtma cihazlarının yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Farklı su arıtma cihazları markaları birçok modelde oldukça fazla çeşitler sunarak bu ciddi ihtiyaca cevap vermeye çalışıyorlar. Dolayısıyla su arıtma cihazları musluk sularını daha sağlıklı bir şekilde insanlar tarafından kullanılmasını sağlıyorlar.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Tezgah altı için en iyisi: Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı
En iyi musluk tipi: Brita On Tap Akıllı Musluk
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

brita sürahi

Su Arıtma Cihazları Nedir? Ne İşe Yarar?

Su arıtma cihazları musluk sularını yeterli sağlıkta ve kalitede içme suyu sağlamadığı yerlerde suyun temizlenmesi ve daha kaliteli bir şekilde kullanıcıya ulaşmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle su arıtma cihazları su şebekesiyle musluklar tarafından bizlere ulaştırılan içme sularının içindeki zararlı mikroorganizmaları temizleyerek suyun temizlenmesini sağlıyor. Ayrıca su arıtma cihazları yine suyun içinde bulunan katı parçalar, toprak kalıntıları gibi birçok maddeyi temizleyerek suyun güvenle tüketilmesini sağlarlar.

Hemen her lavaboya takılma kolaylığı ile herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan kolaylıkla montajı yapılabiliyor. Periyodik olarak belirli zamanlarda bakımları da yapılan su arıtma cihazları uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor.

su bardağı tutan küçük çocuk

Su Arıtma Cihazı Türleri Nelerdir?

Su arıtma cihazları kullanıcıların ihtiyacına göre farklı türlerde imal ediliyor. İçme suyu musluklarının hemen yanı başında kullanılan musluk tipi cihazlarla birlikte tezgâh altı ve sebil şeklinde de su arıtma cihazlarına piyasada rastlamak mümkün. Her biri farklı kullanım alanlarına sahip olan cihazlar hem sağlık açısından hem de ekonomik olarak daha avantajlı bir kullanım sunuyorlar.

Bu çerçevede bir su arıtma cihazı edinmeden önce cihazın nerede kullanılacağı ve hangi model cihazın ihtiyaca en iyi şekilde cevap vereceği konusunda araştırma yapılarak cihazın satın alınması gerekiyor. Bununla birlikte hangi model cihazın nerede kullanılacağı konusunda bilgi sahip olmak için de su arıtma cihazı satıcıları bilgilendirme sağlayabilirler.

Tezgâh Altı Su Arıtma Cihazları

Tezgâh Altı Su Arıtma Cihazları

Tezgâh altı su arıtma cihazları daha çok yer kaygısının yaşandığı küçük alanlarda tercih ediliyor. Mutfakta yer kaplamaması veya göz önünde bulunmaması açısından tercih edilen tezgâh altı su arıtma cihazları dolap içlerine kolaylıkla monte edilebiliyor. Bu çerçevede tezgâh altı arıtma cihazlarında musluk yanına monte edilen bataryalarla şebeke suyu arıtılarak kullanılabiliyor.

Bu musluktan elde edilen su her türlü yemek, temizlik ve içme ihtiyacı için rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte özellikle dar alanlarda oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Tezgâh altı arıtma cihazları ciddi bir su tasarrufu da sağlayarak kullanıcıyı ekonomik yönden de rahatlatıyorlar.

Kapalı/Açık Kasa Farkları

Açık kasa ve kapalı kasa su arıtma cihazlarında kullanım ve filtre bakımından farklılıklar mevcut. Açık kasalı su arıtma cihazlarında eski tip karbon filtre kullanılırken kapalı kasa su arıtma cihazlarında ise inline denilen ve oldukça modern olan filtre kullanılıyor. Bununla birlikte kapalı kasa su arıtma cihazlarında ekstra filtreler kullanılarak suyun Ph değerini de ayarlamak mümkün oluyor. Yine kapalı kasa su arıtma cihazları daha derli toplu ve daha düzenli bir kullanım sunduklarından açık kasalı su arıtma cihazlarına göre ömürleri daha uzun oluyor.

Pompalı/Pompasız Farkları

Pompalı arıtma cihazı elektrikli arıtma cihazı olarak da anılıyor. Bu çerçevede hem pompalı hem de pompasız arıtma cihazları piyasada mevcut. İkisi arasındaki en büyük fark ise su basıncının azalması gibi durumlarda pompasız arıtma cihazının su verimi düşecektir. Ancak pompalı arıtma cihazlarında bu şekilde herhangi bir sıkıntıya rastlanmıyor. Pompasız cihazda suyun kullanım durumu bir anlamda şebekeye bağlıdır. Pompalı cihazlarda ise şebeke sıkıntısı yaşansa bile su basınçlı bir şekilde kullanıcı tarafından kullanılabilir.

Musluk Tipi Su Arıtma Cihazları

Musluk Tipi Su Arıtma Cihazları

Musluk tipi su arıtma cihazlar günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Çeşme suyundan çok daha sağlıklı bir şekilde suyun elde edilmesini sağlayan musluk tipi arıtma cihazları kurulum kolaylığı ile beş dakika gibi az bir zamanda kurulumu sağlanabiliyor. Bu şekilde montajı tamamlandıktan sonra şebeke suyuna uygulanan yoğun kloru arındırarak kullanıcıya bu şekilde suyu sunar. Ayrıca suda herhangi bir kötü koku veya tat bulunması durumunda bunları da arıtarak suyun sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlar.

Musluk tipi su arıtma cihazlarını çalışması için herhangi bir elektrik bağlantısı gerekmez. Ayrıca sağlığı bozan mikroorganizmaları sudan arıtarak su israfının da önlenmesini sağlar. Bu çerçevede içme suyu şebekesinin kalitesi düşük olan sularını yüksek standartlarda kullanıcıya sunabilir.

Sürahi Tipi Su Arıtma Cihazları

Sürahi Tipi Su Arıtma Cihazları

Sürahi tipi su arıtma cihazları normal sürahiye benzediği için bu isimle anılıyor. Oldukça modern bir görünüme sahip olan sürahi arıtma cihazları oldukça da kullanışlı. Filtreleri kolayca çıkarılıp takılabilen ve bu sayede oldukça pratik bir kullanım sağlayan sürahi tipi arıtma cihazları suyu kirlenmeye karşı da muhafaza ederek kaliteli bir şekilde suyun tüketilmesini sağlıyorlar.

Yerinizden kalkmadan hemen yanı başınızda bulundurabileceğiniz sürahi tipi arıtma cihazları pratik ve zahmetsiz bir kullanım sunarak birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

Evlerde veya yaşam sürülen farklı noktalarda temiz su kullanımını sağlayan arıtma cihazları oldukça farklı markalar ve modellerle üretiliyor. Piyasada bulunan bu modellerin içerisinden en kalitelisini seçmek ve kullanmak suyun daha temiz ve sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Bu çerçevede verimi oldukça yüksek olan su arıtma cihazları için ciddi bir piyasa araştırması yapmak gerekiyor ve bir bilene mutlaka danışmak gerekiyor. Biz de sizler için en çok kullanılan ve tercih edilen su arıtma cihazlarını araştırıp derledik.

En İyi Tezgâh Altı İçin Su Arıtma Cihazları

Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı
Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı piyasadaki en kaliteli arıtma cihazları arasında bulunuyor. Çelik tanklı ve koku yapmayan bir özelliğe sahip olan arıtma cihazı şebeke suyunun basıncında bir değişme olsa da herhangi bir patlama yapmıyor. Arıtma cihazının içindeki filtreler ise şebeke suyundaki en küçük mikroorganizmaları dahi arıtacak kalitede. İki karbon filtreli özelliği sayesinde suyun tamamen arıtılmasını sağlıyor. Suyun tam olarak arıtılması membranın ömrünü uzatır. Bu çerçevede ekonomik bir kullanım da sağlar.

Cihazı kullananlar cihazın yeterli suyu yeterli kalitede arıttığını belirtiyorlar. Ayrıca daha pahalı cihazlarla aynı performansı veren cihaz ekonomik bir cihaz olarak öne çıkıyor.

Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Fiyatı
Tezgah altı için en iyisi: Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı
Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürünü pompali oldugu icin almistim kuruluma gelen beyefendi pompali pompasiz ve elektrikli ya da elektriksiz seklinde kullanabilecegimizi soyledi simdilik memnunum ph olcumu yapmadim henuz ama kaliteliye benziyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Urun elimize ulasti 1 haftadir kullaniyoruz simdilik bir sikinti cikmadi memnnunuz cihazi takmaya gelen aritmaci ürünün kasasi ve pompasinin iyi kaliteli oldugunu soyledi


AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı

AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı
AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma reverse osmosis teknolojisiyle üretilmiştir. Cihaz içme suyunu sağlıklı ve içilebilir suya dönüştürürken 5 farklı filtreleme sisteminden geçiriyor. Suyun içerisinde yer alan kum, toz veya farklı kirleri tutarak daha berrak bir suyun tüketilmesini sağlar. Cihazda bulunan filtreden 5 mikrometreden büyük partiküller geçemez.

Suyun içerisinde bulunan yoğun kloru temizleyerek organik kimyasalların da sudan arındırılmasını sağlar. Ayrıca suya gerekli minerallerin takviyesini yaparak suyun tadının ve kokusunun iyileştirilmesini sağlar. Cihaz ayrıca suyun PH dengesini sağlayarak kaliteli bir kullanım sunuyor.

Cihazı kullananlar şebeke suyunun lezzetli bir şekilde arıtma cihazından çıktığını ve rahatlıkla tüketilebildiğini belirtiyorlar.

AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı Fiyatı
AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu markaya göre Fiyatı çok uygun, servis tarafından önerilen ekstra pompayı da taktırdık.Servisinden hemen gelip ekstra ücret olmadan hızlıca kurulumu yaptılar. Çok memnun kaldık, teşekkürler

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

yumuşak bir su fakat tat olarak vasat.çeşme suyum yumuşamış oldu.depo da 8 lt geçiyor fakat içinde sıkıştırılmış hava da olunca iki sürahi su doldursam bitiyor.


Hanedan 11 Aşamalı 12 Litre Çelik Tanklı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı

Hanedan 11 Aşamalı 12 Litre Çelik Tanklı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı
Hanedan 11 Aşamalı 12 Litre Çelik Tanklı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı aşama aşama şebeke suyunun arıtılmasını sağlayarak temiz ve kaliteli bir suyun tüketilmesini sağlıyor. Birinci aşamadan başlayarak onuncu aşamaya kadar suyu farklı evrelerle arıtan cihaz suya yararlı minerallerin de korunmasını sağlayarak suyu daha lezzetli ve kaliteli bir şekilde kullanıcıya sunuyor. Bu çerçevede birçok mekânda tercih edilen su arıtma cihazı yüksek kaliteli ters ozmoz membranı sayesinde sudaki bütün zararlı elementlerin arıtılmasını sağlıyor.

Malzemelerin kalitesi bakımından bazı memnuniyetsizlikler belirtilse de cihazı kullananların büyük çoğunluğu memnuniyetlerini ifade ediyorlar.

Hanedan 11 Aşamalı 12 Litre Çelik Tanklı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı Fiyatı
Hanedan 11 Aşamalı 12 Litre Çelik Tanklı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Açıklamada anlatıldığı gibi. Suyu çok güzel. Filtreleri ön yıkama yapmadan kullanmayın. Depoyu en az iki defa doldur boşalt yapın. Deponun kokusu ikinci dolum dan sonra düzeliyor. Suyun tds değeri 18 çıkıyor. Ph değerini bilmiyorum. Tavsiye ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

urunden tek seferde 12 litre arıtılmış su alamadım en fazla 7litre aldım şebeke tanzik düşük semtler için kesinlikle pompalı türünü tercih aderseniz daha iyi olur fiyatına göre oldukça iyi bir konu daha var atık su olayı için ürünün biraz daha geliştirilmesi lazım yaklaşık bir litre su için en az 4 litre atık su uretiyor


AQUAFLO Elite 12 Aşamalı Multimineralli Ultra Membranlı 12 Lt Metal Tanklı Su Arıtma Cihazı

Aquaflo Elite 12 Aşamalı 12 Lt Metal Tanklı Su Arıtma Cihazı

Mil Su Arıtma Sistemleri’nin en çok satan ürünlerinden olan bu su arıtma cihazı fiyat performans ürünü olarak son zamanlarda dikkat çekiyor. 12 aşamalı ve 6 adet filtreye sahip olan bu ürün şebeke suyunun tadını yumuşatıyor. Kireci genel olarak azaltıyor. TDS cihazı ile yapılan testlerde öncesinde 160 olan şebeke suyunu 25’li değerlere kadar düşürüyor, bu da suyu arıtma konusunda fiyatına göre çok başarılı olduğunu gösteriyor. Diğer arıtma cihazlarında da olduğu gibi, bu ürünü satın almadan önce evinizdeki su basıncını ölçmekte fayda var. Eğer üst katlarda oturuyorsanız pompalı olan versiyonunu almanız yararınıza olacaktır.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde genel olarak satın alanların memnun olduğunu da gözlemliyoruz. Malzemesinin fiyata göre iyi olduğunu, fakat beklentinizi malzeme kalitesi olarak çok da yüksek tutmamanızı öneririz. Sonuç olarak işini iyi yapan bir cihaz olduğu için bu ürünü sizlere önerebiliriz.

AQUAFLO Elite 12 Aşamalı Multimineralli Ultra Membranlı 12 Lt Metal Tanklı Su Arıtma Cihazı Fiyatı
AQUAFLO Elite 12 Aşamalı Multimineralli Ultra Membranlı 12 Lt Metal Tanklı Su Arıtma Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

https://www.trendyol.com/aquaflo/elite-12-asamali-multimineralli-ultra-membranli-12-lt-metal-tankli-su-aritma-cihazi-mknp12-m-s-p-58986351/yorumlar

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

https://www.trendyol.com/aquaflo/elite-12-asamali-multimineralli-ultra-membranli-12-lt-metal-tankli-su-aritma-cihazi-mknp12-m-s-p-58986351/yorumlar


AQUA BELLA Gold Crystal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı

AQUA BELLA Gold Crystal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı
AQUA BELLA Gold Cyrstal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı akıllı sistemleriyle ön plana çıkıyor. Su içindeki mineralleri tanıyarak zararlı olanları arıtır eklenmesi gereken mineralleri de ekleyerek suyun daha kaliteli olmasını sağlıyor. Kullanıcılara beş yıl garanti verilen üründe alkalin filtresi sayesinde PH seviyesini yükselterek yüksek PH’lı suların tüketilmesini sağlar. Tezgâh altı su arıtma cihazlarından olan ürün tezgâh altında da oldukça az yer kaplayarak pratik bir kullanım sağlıyor.

Günlük 300 litre su üretim kapasitesine sahip olan ürün çelik su tankı ile de oldukça şık bir görünüm sağlıyor. Bu çerçevede cihazı kullananlar arıtılan suyun lezzetli olduğunu ve cihazın fiyatının gayet uygun olduğunu belirtiyorlar.

AQUA BELLA Gold Crystal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı Fiyatı
AQUA BELLA Gold Crystal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

On numara, ürün anlatıldığı gibi suyu lezzetli, ölçüm yaptım Çeşme suyu 130ppm arıtma dan çıkan 8ppm daha ne olsun, tavsiye ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Güvenerek alabileceğiniz bir cihaz. Kullanım klavuzu yok size Wpden atıyorlar sonrası ile ilgilenmiyorlar. Kurulumunu sucu çağırdım yaptım. İlk gün ki suyu pek içmenizi tavsiye etmem ilk gün tankın dolum ve Boşaltımını 2 kere yapın. Sonra zaten düzeliyor. Çift tatlandırıcı var suya lezzet katıyor.


Amway Su Arıtma Sistemi (Tezgâh Altı)

Amway Su Arıtma Sistemi
Amway Su Arıtma Sistemi tezgâh altında kullanılan ve modern bir görünüme sahip olan görüntüsü sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. En çok satılan arıtma modellerinden olan cihaz üç adet arıtma teknolojisini bir arada barındırıyor. Akıllı bir cihaz olması sebebiyle suyun minerallerini ölçüp ph değerini de yükseltebiliyor. Cihazın kontrol sistemi filtrenin değişme zamanı geldiğinde kullanıcıyı ikaz ederek filtrenin değiştirilmesini sağlar. Boru uzunluğu da istenilen boya göre ayarlanabiliyor. Kuplaj ve akıllı çip teknolojisinin ilk olarak kullanıldığı arıtma cihazlarındandır.

Amway Su Arıtma Sistemi Fiyatı
Amway Su Arıtma Sistemi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yaklaşık 11 yıldır kullanıyorum.Aynı zamanda tüm su arıtma cihazlarını ve sistemlerini her sene inceler ve derinlemesine araştırırım.Hem türkiye piyasasında hem de dünya piyasasında bunun gibi bir cihaz yok.Özelliklerine ve demosuna heryerden ulaşabilirsiniz.Ben bir kimyager olarak yazıyorum bunları.


WATER POİNT Evsel pH+ Su Arıtma Cihazı

WATER POİNT Evsel pH+ Su Arıtma Cihazı
WATER POİNT Evsel pH+ Su Arıtma Cihazı pompasız ve deposu da kabin içerisinde olan cihazlardandır. Tezgâh altı su arıtma cihazları kategorisinde olan arıtma cihazı ergonomik kullanım kolaylığı, uzun ömürlü filtre sistemi ile kalite standartlarını oldukça yüksek tutan cihaz 270 litrelik günlük kapasitesiyle kullanıldığı alanın günlük su ihtiyacını rahatlıkla karşılayacak kapasitede.

Bunlarla birlikte oldukça şık görünümlü musluğu ve 360 derece dönebilen başlığı ile rahat bir şekilde kullanım sağlıyor. Tamamen yenilenmiş 12 inline filtre sistemi sayesinde hem daha kaliteli hem de daha uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Cihazda 75 GPD USA membran filtre kullanılmıştır.
Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen cihaz oldukça kaliteli su verimiyle birçok kullanıcının memnuniyetini kazanmış durumda.

WATER POİNT Evsel pH+ Su Arıtma Cihazı Fiyatı
WATER POİNT Evsel pH+ Su Arıtma Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Su arıtma cihazım siparişten birgün sonra elime geçti ve aynı gün cihazım kuruldu bizleri aramaları ilgilenmeleri çok iyi herşey için WATER POİNT te teşekkürler

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

iyiki almisim dedim hem satici firmanin ilgi alakası hem servis ilgi alaka cok güzeldi ürünü diyecek lafim yok gayet başarili bizim su basincinda bir problem oldu bina kaynakli servis ayni gün hemen motorda taktı sorun cözüldü suyun tadı harika almak isteyen herkez hic tereddütte kalmasın alsin derim


En İyi Musluk Tipi Su Arıtma Cihazları

Brita On Tap Akıllı Musluk

Brita On Tap Akıllı Musluk
Brita On Tap Akıllı Musluk arıtma cihazı hassas filtreleme özelliği sayesinde kloru ve istenmeyen maddeleri filtreleyerek oldukça kaliteli ve temiz bir suyun kullanıcıya sunulmasını sağlar. Suyun içerisindeki metal mineraller ile aktif karbon ve zararlı her türlü kimyasal maddeyi filtreleyerek kalsiyum ve magnezyumu suda muhafaza eder. Bu sayede sağlıklı bir şekilde suyun tüketilmesini sağlar.

Bununla birlikte oldukça kolay bir kurulum sağlayarak şebeke suyunun daha saf bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Hassas filtre sisteminden olan Delikli lif membran bir eleğe benzer şekilde çalışarak küçük parçacıkları dahi arındırabiliyor. Brita akıllı musluk arıtma cihazı soğuk suyu filtrelemek için tasarlanmıştır.

Kullanıcılar cihazdan arıtılan suyun oldukça lezzetli olduğunu belirtiyorlar. Hatta damacana suyuyla karşılaştıranlar bile arıtma cihazının suyunun daha sağlıklı ve lezzetli olduğunu belirtiyorlar.

Brita On Tap Akıllı Musluk Fiyatı
En iyi musluk tipi: Brita On Tap Akıllı Musluk
Brita On Tap Akıllı Musluk Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

tek filtreye göre suyun tadı idare eder tds metre ile ölcüm yaptım musluk suyu 198 çıktı bununki 186 çıktı ihlas arıtıcıdan alınma su 36 çıktı bu filtrerin özelliği suyun tadını düzenlemesi tek avantajı diğer arıtıcılar gibi 1 bardak su almak için 3 bardak suyu dışarı atmıyorsunuz

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bir hevesle aldık montaj aslında çok basit ama bizimkine olmadı.mecbur musluğu değiştirdik.bunu alınca dedik artık bir daha damacana da su almayız ama 1 hafta zor dayandık.su icmeyi ozledik resmen.arıtılmış su çaydanlığın altında müthiş kirec yapiyor bari orda kullanalim dedik oda olmadi.bu arıtma işleri yerine cam damacana da su alıyoruz artık mis gibi sağlikli.Eger şehrinizin suyunda çok kirec falan varsa cok bir ise yaramiyor malesef.


Philips Wp 3861 Musluğa Takılır Arıtıcı

Philips Wp 3861 Musluğa Takılır Arıtıcı
Philips Wp 3861 Musluğa Takılır Arıtıcı bakterileri ve zararlı organik maddeleri sudan arıtarak fazla klorunda arıtılmasını sağlıyor. Bununla birlikte suyun saflığının korunması ve katkı maddelerinin azaltılması konusunda da hassas olan cihaz saflık koruma uyarı sistemi sayesinde kolaylıkla suyun saflığını test edebiliyor. Filtrelenmiş suyun akış hızında herhangi bir değişikliğe sebep olmayan cihaz dakikada maksimum 2 litre su akışına sahiptir.

Arıtıcı sistem içerisinde kolayca monte edilebilen pratik musluk adaptörleri yer alıyor. Bu sayede kolayca ve zahmetsizce cihazın montajı sağlanabiliyor. Elektrik enerjisi gerektirmeden rahatlıkla kullanım sağlayan cihaz kolay filtre değişimi ile de ön plana çıkıyor.

Cihazı kullananların kimisi oldukça memnun kaldığını belirtirken kimilerinin ise cihazın arıtma kuvvetinin yeterli olmadığını belirtiyor. Cihazdan arıtılan suyun içerisinde toz ve kum parçacıklarının olabileceğini belirtiyorlar.

Philips Wp 3861 Musluğa Takılır Arıtıcı Fiyatı
Philips Wp 3861 Musluğa Takılır Arıtıcı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü 6 aydır kullanıyorum. Çok memnunum herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Marketten su taşımaktan kurtuldum diyebilirim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kurulumu ve kullanımı rahat fakat 1 hafta sonra suyun tadı tekrar filtresiz gibi oldu. Ömrü kısa.


En İyi Sürahi Tipi Su Arıtma Cihazları

Brita Marella XL Su Arıtmalı Sürahi

Brita Marella XL Su Arıtmalı Sürahi
Brita Marella XL Su Arıtmalı Sürahi Mavi su arıtma sürahisi musluk suyundaki kloru, kireci ve istenmeyen bütün maddeleri filtreleyebiliyor. 1 filtre kartuşla en az 150 litre suyu filtreleyebilen arıtma sürahisi kullanım kolaylığı ve pratikliğiyle birçok kullanıcı tarafından da tercih ediliyor. Çevre dostu özelliğinin yanı sıra filtre değişim zamanlarında hatırlatma yaparak sürekli olarak kaliteli ve temiz suyun kullanılmasını sağlıyor.

Kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünlerin başında gelen cihaz en çok pratik kullanım kolaylığı sebebiyle tercih ediliyor. Bununla birlikte bazı kullanıcılar arıtma filtrelerinde çeşitli sıkıntıların yaşandığını belirtiyorlar. Filtreleme sonrasında suyun içerisinde farklı mikroorganizmaların yüzdüğü görülebiliyor.

Brita Marella XL Su Arıtmalı Sürahi Fiyatı
Brita Marella XL Su Arıtmalı Sürahi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

İstanbul'daki çeşme suları içilmediği için, çay ve yemeklerde kullanmak üzere brita aldım. suyun tadına da baktım inanılmaz değişmişti. çaylar artık kireçsiz ve çok daha lezzetli oluyor. filtresini iki ayda bir değiştiriyorum yetiyor. anneme de aldım harika

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Şehir şebeke suyunu içilebilir bir hale getirir diye alacaksanız yanılırsınız! Suyun ph'ını düşürdüğü doğru.Brita sürehi ile birlikte aldığım Tds test kalemiyle ölçümler yaptım. Brita sürehi 207 ph olan çeşme suyunu 167'ye düşürdü. Ama hala içilebilir oranda değil. İçilebilecek en sert suyun 60-120 ph arasında olması gerektiği yazıyordu Tds cihazında.


Brita Navelia 2,3L. Buz Dolabı Kapağına Sığabilen Sürahi

Brita Navelia 2,3L. Buz Dolabı Kapağına Sığabilen Sürahi
Brita Navelia 2,3L. Buz Dolabı Kapağına Sığabilen Sürahi arıtma cihazı buz dolabına sığan boyutu ile evlerin değişmezi oluyor. 1 filtre ile 150 litreye kadar suyun arıtılmasını sağlayan cihaz musluk suyundaki kloru ve kireci arıtarak, ağır metalleri de arındırır ve yararlı mineralleri muhafaza eder. Maxtra+ filtreler sayesinde mükemmel temizlikte ve lezzette suları hazırlayarak kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Cihazı mutfakta, ev ortamında veya farklı yerlere gidişlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çevreci özelliğiyle çevre kaynaklarının korunmasına yardımcı olur. Kolay kullanımının yanında bulaşık makinesinde de kolayca temizlenebilen cihaz filtre değişim zamanı geldiğinde de kullanıcılara gerekli hatırlatmaları yapıyor.

Kimi kullanıcılar cihazın her türlü kullanımından memnun kalırken kimileri ise arıtılan su da az miktarda da olsa klor kokusunun devam ettiğini belirtiyorlar.

Brita Navelia 2,3L Fiyatı
Brita Navelia 2,3L Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha önce başka bi yerden xl olan modelini almıştım ondan da memnunum ama kullanım açısından bu model daha iyi ve daha şık duruyor bunu dırek dolaba koy soğusun sofraya koyup ikram et gayet şık

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

çok güzel ama büyük boyunu almak daha mantıklı. sürahinin sadece yarısını doldurabildiğimiz için sık sık yenilemek gerekti


Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcıların su arıtma cihazı tercihlerinde birçok kriter ön plana çıkıyor. Bunların içerisinde en önemli olanı ise cihazın kalitesi. Arıtma cihazları hem kaliteli malzemeden yapılmış olmalı hem de montajı sağlam ve tasarımı da iyi olmalıdır. Sık arıza yapan su arıtma cihazları ile su verme özelliği oldukça zayıf olan cihazlar hem ekonomik yönden hem de sağlık açısından kullanıcısını yıpratacaktır.

Cihazın kalitesinin yanında arıtma cihazının suyu arıtma gücü, ph değerini dengelemesi, satış sonrası hizmetler, filtre değişimleri ve periyodik bakımları konusunda da iyice incelenip bu şekilde satın alma işlemi yapılmalıdır.

Filtreleme

Su arıtma cihazları kullanılan şebeke suyunun arıtılması işlemlerinde zamanla filtrelerinde bozulma ve arıtmama gibi durumları ortaya çıkabiliyor. Belirli zamanlarda ve periyotlarla filtrelerin değiştirilmesi ve cihazın bakımının yapılması gerekebiliyor. Bu çerçevede su arıtma cihazlarının filtreleri standartlara uygun, kolay çıkarılıp takılabilen özellikte olması cihazın kullanım kolaylığı açısından önemlidir.

Bununla birlikte filtrelerin sağlıklı bir şekilde değişmesi ve cihazın bakımlarının zamanında yapılması arıtma cihazının ömrünün de o derecede uzun olacağı anlamına gelir.

PH Dengesi

Satın alınan su arıtma cihazlarından elde edilen arıtılmış suyun ph değerinin standart kabul edilen değerlerde olması gerekir. Bu bağlamda ph değerleri konusunda arıtma cihazı satın alınmadan önce bilgi sahibi olmak gerekir. Ayrıca alınacak arıtma cihazının da PH değerinin bilinmesi gerekir. Bununla birlikte suyun Ph değeri içindeki mikropların yok edilmesi veya oldukça azaltılması anlamını taşır. Bu durum göz önüne alınarak satın alınmak istenen su arıtma cihazlarında mineral dengeleyici filtrenin olup olmadığı sorgulanmalıdır.

Su Arıtma Kapasitesi

Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de cihazın su arıtma kapasitesidir. Günlük kullanımlar veya ev kullanımları için orta ölçülü kapasitede olan arıtma cihazları tercih edilebileceği gibi daha kalabalık alanlarda kullanılacak olan cihazlar için arıtma kapasitesi yüksek olan cihazlar tercih edilebilir.

Yine su arıtma kapasitesi yüksek olan cihazlar su tüketiminin fazla olduğu mekanlarda tercih edilmeli kapasitenin az olduğu cihazlar ise su tüketiminin daha az olduğu alanlarda tercih edilmelidir. Bu sayede arıtma cihazından tam manasıyla verim alınmış olur.

Suyumun Kalitesini Nasıl Ölçerim?

Günümüzde özellikle insan sağlığı açısından tüketilen gıdaların ve içme suyunun önemi oldukça fazla. Bu sebeple birçok kullanıcı içtiği suyun temiz olmasına, kaliteli olmasına ve arıtılmış olmasına dikkat ediyor. Bununla birlikte suyun PH değerinin yüksek olması ve kalitesinin ölçülmesi gibi durumlar da birçok bilinçli kullanıcı tarafından göz ardı edilmiyor. Bu bağlamda birçok kimse içtiği suyun kalitesini ölçmek istiyor ve bunun nasıl yapılacağını da merak ediyor.

Suyumun Kalitesini Nasıl Ölçerim

Bu çerçevede suyun kalitesini TDS metre ismi verilen bir cihazla ölçmek mümkün. TDS metre cihazı suyun içindeki katı maddelerin veya suda çözünmüş maddelerin ölçümünü yaparak suyun temizliği ve kalitesi hakkında kullanıcıya bilgi veriyor. TDS metre ile ölçülen değer ne kadar yüksekse suyun içinde o kadar yabancı ve zararlı madde bulunuyor demektir.

Sonuç

Su arıtma cihazları günümüzde birçok kişinin ya evinde ya iş yerinde ya da toplu kullanılan alanlarda bulunuyor. Yaşamsal sıvı olan suyun kalitesinin giderek bozulması ve insan sağlığını tehdit eder noktaya gelmesi su arıtma cihazlarını kullanmayı zorunlu kılıyor. Bu çerçevede incelemeye çalıştığımız su arıtma cihazları farklı tip ve modellerde kullanıcıların amaç ve ihtiyacına göre kolaylıkla tercih edilip kullanılabiliyor.

Gerek tezgâh altı gerek musluk tipi ve gerekse sürahi tarzı su arıtma cihazlarıyla hayatın her anında temiz ve kaliteli suya ulaşmak oldukça mümkün. Filtre temizliklerinin düzenli bir şekilde takip edilmesi durumunda uzun yıllar boyunca kullanılabilecek olan arıtma cihazlarını kullanmak artık bir zorunluluk olmuş durumda. Özellikle şehir hayatı yaşayanlar için çevre kirliliğinin başı çektiği sebeplerle suların ve gıdaların kirlenmesi insanları bu şekilde değişik arayışlara itiyor.

Günümüzde birçok insan ev veya yaşadığı mekâna kaliteli bir arıtma cihazı alabilmek için ciddi araştırmalara giriyor. Hangisinin daha kaliteli olduğu veya kullanılması gerektiği konusunda kararsız kalanlar için bu yazıyı hazırladık. Bu hususta fikir sahibi olmak isteyenlere faydalı olacağını umuyoruz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image

Tümay Kılınç

TuketiciDergisi.com'un kurucusu ve aynı zamanda içerik kalite sorumlusuyum. 2018 yılında kurduğum TuketiciDergisi.com sitesi ile tüketicilere doğru bilgiyi objektif bir şekilde, satış kaygısı yapmadan ve markalardan reklam ücreti almadan sizlerle buluşturmayı hedefliyorum. Eğer bir sorunuz ya da isteğiniz olur ise, yorum yapmaktan ya da benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

4 Yorum

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba arkadaşlar, ben Springwater marka, firmanın kendi web sitesinden aldığım tezgah altı su arıtıcısı kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıl oldu. çok memnunum. Eve market suyu taşımaktan kurtuldum. Hem içmekte hem de çay-yemekte kullanıyoruz. Çaydanlığımızda kireçlenmekten kurtuldu. Tavsiye ederim.

  2. En iyisini bulmak için çok araştırdım. En objektif sonuçları pazaryerinde yapılan yorumlarda buldum Benim de karşıma tıpkı Turgut bey gibi Spring Water çıktı firma okadar ilgili ve suyun tadı bir o kadar iyi. 2 yıldır kullanıcısım filtre değişimi ücretleri ve hizmet konusunda herkese öneriyorum

  3. Sahte internet siteleri, Forum sitelerinde sahte hesaplar tamamı tüketiciyi yanıltıcı bilgi veriyor. En doğru sonucu 4 Büyük Platformun Yorumları veriyor (HB-TY…) Gerisi hikaye. Sakız bile alsanız buna dikkat edin.

    • Evet, haklısınız. Listeyi yaparken bu hususa dikkat ediyoruz ve büyük e-ticaret sitelerinde yorumları olumlu olan ürünleri eklemeye çalışıyoruz. Senede en az iki defa her yazıdaki ürünleri ve yorumları tekrar kontrol edip incelemeyi de ona göre düzenliyoruz. Yazıda yanlış olduğunu düşündüğünüz bir şey var ise bilgilendirme yapın ilgilenelim 🙂
      İyi günler dilerim.