En İyi Selülit Fırçası Tavsiyeleri: Selülitlere Elveda Diyin (2022)

Konu güzellik olduğunda kadınlar bu uğurda gerek para, gerek zaman harcamaktan asla vazgeçmiyor. Özellikle de cilt bakımı konusunda son derece hassas olan kadınlar kusurlar ile mücadele etme konusunda da oldukça başarılı! En büyük dertlerden biri ise tabi ki selülitler. Yaz geldiğinde; mayo ve bikiniler giyildiğinde bir türlü gizlenemeyen selülitler kadınlar için moral bozucu oluyor. Son zamanlarda popüler olan selülit fırçaları ise bu konuda kadınların imdadına koşuyor. Kuru fırçalama tekniği sayesinde ölü deriden arınan cilt, pürüzsüz ve pırıl pırıl bir hal alıyor. Şimdi ‘Nedir bu selülit fırçası?’ dediğinizi duyar gibiyim. Siz de 5000 yıl önce Hindistan’da ortaya çıkan ve kadınların halen günlük bakım rutinleri arasında yerini alan bu uygulama hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Selülit Fırçası Tavsiyeleri

Selülit Fırçası Ne İşe Yarar?

Cildiniz; stres, kirlilik ya da cilt bakım rutinlerinizde meydana gelen aksamalar ve yetersizlikler nedeniyle bazen ihtiyaç duyduğu rahatlamaya kavuşamaz. Bu nedenle zaman zaman kuru fırçalama işlemi yaparak ölü derilerin uzaklaşmasını sağlamanız gerekir. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan şey ise kaliteli bir vücut fırçasıdır. Kuru fırçalama işleminde adından da anlaşılacağı üzere hem fırça hem de vücut kuru olmalıdır. Selülit fırçalarını rahat kontrol etmek ve vücudun her yerine ulaşmasını sağlamak adına üretilen saplı modelleri vardır. Ayrıca sapsız ve yuvarlak olan fırçalar da bazı kişiler tarafından tercih edilir. Peki selülit fırçasının cilt üzerindeki mucizevi etkileri nelerdir?

 • Selülit fırçaları cilt üzerinde masaj etkisi yapar ve bu da kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.
 • Ölü derilerden kurtulan cilt daha temiz ve sıkılaşmış hale gelir.
 • Kan dolaşımının artması yağ yakımı konusunda da hızlanma sağlayacağından selülitli bölgeler pürüzsüzleşir.
 • Vücutta ortaya çıkmış olan çatlaklar ile mücadele eder.
 • Eğer bacaklarda kıl dönmesi ya da batık gibi sorunlar varsa selülit fırçaları ile bu dertten de kurtulmak mümkündür.
 • Yaptığı masaj etkisi sayesinde vücuttaki toksinlerin atılması da kolay hale gelir.

Selülit fırçası ne kadar selülitler üzerinde etkili olsa da tek başına yeterli olmayacaktır. Kalça ve bacaklarda selülit oluşması istenmiyorsa dengeli ve sağlıklı beslenmek gerekir. Günde en az 30 dakika yürüyüş yapmak, 2 litre su içmek ve düzenli bir şekilde egzersiz yapmak selülitler ile savaşma konusunda önemli fayda sağlayacaktır. Bunların yanında uygulalanabilecek kuru fırçalama yöntemi de selülitlerden tamamen kurtulmak adına son derece faydalı olacaktır. İhtiyacınız olan, piyasadaki en iyi selülit fırçalarını sizler için derledik. İsterseniz ürünlerin linklerine tıklayarak inceleyebilir, ya da sizler için hazırladığımız ürün incelemelerini okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

En İyi Selülit Fırçası

En İyi Selülit Fırçası Tavsiyeleri

Marle Doğal At Kılı Selülit Fırçası

Marle Doğal At Kılı Selülit Fırçası
Piyasanın en iddialı selülit fırçası markalarından biri olan Mar’le ”Selülitsiz bacaklar hayal değil” sloganı ile müşterilerine sesleniyor. Fırçanın kıllarının 0 at kılından üretilmiş olması da ilk sıralara yerleşmesinin sebeplerinden biri olarak görünüyor. Derinin altındaki kan dolaşımını hızlandıran at kılı fırça ile pullanmış deri, batık, kıl dönmesi gibi durumlardan kurtulmak mümkün. Ancak en iddialı olduğu nokta ise kadınların baş belası olan selülitler. Hiçbir şekilde sentetik kıl içermeyen Mar’le kullanan kişilerde parlak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkartmayı hedefliyor.

Düzenli kullanımda bir haftada sonuç verici olduğunu söyleyen Mar’le deriye çok fazla bastırılmadan uygulanıyor. Atların yelesindeki kıllardan üretilen bu selülit fırçasını kullanan kişilerin yorumları ise çoğunlukla olumlu yönde. Kıllarının sıklığı, yumuşaklığı ve fırçanın kullanışlı bir yapısı olması kullanıcıların beğendiği noktalar arasında.

Marle Doğal At Kılı Selülit Fırçası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün görseldeki kadar büyük değil el büyüklüğünde. Çok kaliteli. Kılların sıklığı ve yumuşaklığı çok iyi. Özenle paketlenmiş. Popüler olan diğer marka yerine kesinlikle bu ürün tercih edilmeli kullandığınızda anlayacaksınız aradaki farkı


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok güzel, küçük değil bana göre ideal boyda. 5 gündür sabah akşam olacak şekilde kullanıyorum, kıllarında herhangi bir kopma yahut dökülme olmadı.Pahalı seçenekler yerine tercih edilebilir, pişman olmazsınız diye düşünüyorum


QUEEN At Kılı Fırçası %100 Doğal Selülit Fırçası

QUEEN At Kılı Fırçası %100 Doğal Selülit Fırçası
‘Kusursuz bacaklar için mucizevi dokunuş’ sloganı ile yola çıkan Queen At Kılı Fırçası da at kıllarından üretiliyor ve selülitler konusunda oldukça iddialı. Kan dolaşımını hızlandırması, batık, kıl dönmesi ya da ciltteki pullanmanın da ortadan kalkması açısından oldukça işe yarar olan Queen marka selülit fırçası oval şekli ile de dikkat çekiyor. Kullanımı sonrasında ilk bir haftada değişim ortaya çıkarmayı hedefleyen Queen, pürüzsüz ve parlak bir cilt için savaşıyor.

Kullananların neredeyse tamamı ise fırçanın kıl kalitesini ve yumuşaklığına tam puan veriyor. Boyutunun ideal ve kullanışlı olması da ürünün tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Ayrıca ölü deriyi atma ve batıkları önleme konusunda da rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarıyor.

QUEEN At Kılı Fırçası %100 Doğal Selülit Fırçası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben yorumlara bakınca baya yumusak falan sanmistim ama hiç de öyle değil. kıl sertliği var sonuçta ve kullanırken hissediyorsunuz. bakalim daha 2 kere kullandım vücuduma iyi geldiğini hissediyorum. tavsiye ederim.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün boyutu beklediğimden küçük geldi, bence birtık daha fazla sert olabilirdi yumuşak geldi bana, Üstelik bence fiyatı pahalı gelen ürüne göre,Yanında kesesi de vardı, ürünü ikinci denememin ardından kıl dönmelerim gitmeye başladı bile, kıllar yüzeye çıktı bu konuda çok etkiledi beni


Eda Taşpınar Doğal At Kılı Fırçası

Eda Taşpınar Doğal At Kılı Fırçası
‘Kusursuz bacaklar için sihirli dokunuş’ sözleri ile müşterilerine hitap etmeyi seçen Eda Taşpınar At Kılı Fırçası günümüzde pek çok kadın için tercihler arasında yer alıyor. Ancak marka, diğerlerinden farklı olarak sadece bu ürünü kullanarak selülit ile baş edilemeyeceğini söylüyor. Doğru beslenme ve egzersiz konularının da önemli olduğuna dikkat çekiyor. Kendinden emin duruşu ile Eda Taşpınar At Kılı Fırçası doğal yollar ile selülitin ortadan kalkabileceği konusunda kararlı! Günde 2 defa 5’er dakika uygulanması gereken selülit fırçası düzenli kullanım ile oldukça işe yarıyor.

Kullananların çoğu kan dolaşımının hızlandığını, bacaklarının rahatladığını ve pürüzsüz hale geldiğini söylüyor. Ayrıca selülit konusunda azalma yaşayanlar da bir hayli fazla. Kullanıcıların bazıları ise ürünün biraz küçük olduğunu söylüyor.

Eda Taşpınar Doğal At Kılı Fırçası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

harika bir ürün cildi pürüssüz yapıyor ve düzenli kullanımda etkisini görürsünüz alın aldırın derim 🙋‍♀️😊 boyut olarak bana ideal geldi küçük diyenler olmuş küçük değil bence daha büyük olsa kullanım zor olur. Sadece ilk kullanımda lastiğin yanındaki zımba çıktı


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

fotoğraftan yanılarak daha büyük bir fırça beklemiştim ancak boyutu uygun, dokusu ve vücutta bıraktığı his hoşuma gitti.


THE BODY SHOP Ahşap Vücut Fırçası

THE BODY SHOP Ahşap Vücut Fırçası
The Body Shop Ahşap Vücut Fırçası ise naylon kıllar ile karşımıza çıkıyor. Sürdürülebilir ağaçlardan üretilen ahşap gövdesi, yuvarlak tasarımı ve tutma yeri ergonomik bir hava katıyor. Kuru ciltler için ideal olması ile bilinen ve pek çok kişi tarafından tercih edilen The Body Shop Ahşap Vücut Fırçası, kullanım rahatlığı ile ön planda! Ciltteki kötü hücreleri yok ederek ölü derilerden arındıran bu fırçayı kullananlar ise son derece memnun.

Bambu olan sapının kullanan kişilere sunmuş olduğu rahatlık ve kıllarının yumuşaklığı ön plana çıkıyor. Ayrıca vegan olan kişiler için de at kılından üretilmemesi adına tercih edilebilecek bir seçenek. Cildi çizmemesi, rahatlatması ve kaliteli olması da belirtilen yorumlar arasında.

THE BODY SHOP Ahşap Vücut Fırçası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kesinlikle kuru fırçalamak için en güzel fırça. Kauçuktan yapıldığı için bakteri birikmiyor. Selülitleri yok ediyor


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok beğendim.Her duşta sırt bölgeme debelenmeden rahat rahat kullanıyorum..Daha önce neden almamışım ki...Daha uygun fiyata benzer ürünler vardı ama sevdiğim markanınkini almayı uygun gördüm.


My Brush %100 Vegan Doğal Selülit Fırçası

</div> My Brush %100 Vegan Doğal Selülit Fırçası
‘Kusursuz bacaklar için mucizevi dokunuş’ sözleri ile öne çıkan My Brush 0 Vegan Selülit Fırçası adından da anlaşılacağı üzere vegan olanlar için uygun bir ürün. Özel içerikli otlar ile hazırlanmış olan ve aynı zamanda da at kılı fırça kadar etkili sonuçlar ortaya koyan bu marka hiçbir hayvansal ürün içermiyor. Kısa sürede etki gösteren ve oval şekilde tasarlanmış olan selülit fırçası kullananlar tarafından da beğeni alıyor.

Genelde vegan olması nedeniyle tercih edilen My Brush 0 Vegan Selülit Fırçasının kılları orta sertlikte olması ile ön plana çıkıyor. Kullanan kişilerin neredeyse tamamı üründen memnun. Deri atma ve cildin yenilenmesi konusunda olumlu yorumlar oldukça ön planda ama kıllarının biraz sert olduğunu söyleyenler de var.

My Brush %100 Vegan Doğal Selülit Fırçası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Cildim kuru olduğu için ilk yaptığımda resmen deri attım. Kan akışının hızlandığını hissettiriyor. Kullanmaya başladığımdan beri cildim yumuşacık oldu. Kesinlikle alın. Su değdirmeden kullanılması gerekiyor. Böyle kullanıldığında kılları da hiç dökülmüyor.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Biraz sert geldi bana daha önce at kılı fırçası kullanmadığım için gerçek olanları nasıl bilmiyorum bu fırçanın tüyleri bir bitkiden yapılmış fakat yumuşak değil kullandıktan bir süre sonra yorumumu güncelliycem nasıl bir etkisi olacak şuan bilmiyorum


Layes Doğal At Kılı Selülit Fırçası

Layes Doğal At Kılı Selülit Fırçası
Layes Selülit Karşıtı Doğal At Kılı Selülit Fırçası diğer markalardan farklı olarak yanında aynı zamanda yüz için olan minik bir fırça daha bulunduruyor. Vücut için olan fırça oval ve üzerinde tutma yeri var. Yüz için tasarlanmış olanı ise saplı ve kolay kullanım sunan bir tasarıma sahip.

%100 at kılından üretilen bu fırçayı kullananlar ise kılların yumuşaklığı ve cilde olumlu etkisinden yana oldukça memnun. Ciltteki ölü derinin uzaklaştırılması ve cildin pürüzsüz bir hal alması noktasında işe yarayan ürünün bir olumsuz yanı ise kıllarında dökülme olması.

Layes Doğal At Kılı Selülit Fırçası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha 2-3 kullanmama rağmen bacaklarım yumuşacık oldu. Selülit için etkisini tabii ki hemen göremem ama yumuşaklık bile çok iyi.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün ilk kullanıma göre çok da kıl dökmüyor. Sertliği aşırı sert değil. Uygulama yaptıktan sonra gözeneklerin açıldığını hissettim sanki 🙂


Tahtatarak Selülit Karşıtı Doğal At Kılı Fırçası

Tahtatarak Selülit Karşıtı Doğal At Kılı Fırçası Urun Resmi

Tahtatara Selülit Önleyici Doğal At Kılı Fırçası, bacaklardaki selülit ve batık kıllardan kurtulmaya yardımcı olan bir üründür. Fırçanın uzun bir sapı vardır, bu da bacağın tüm kısımlarına erişmeyi kolaylaştırır. Tahtatara Selülit Önleyici Doğal At Kılı Fırçası, cilde nazik olmasını sağlayan %100 doğal at kılından yapılmıştır. Tahrişe veya kızarıklığa neden olmadığı için hassas ciltler için de uygundur.

Tahtatarak Selülit Karşıtı Doğal At Kılı Fırçası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bi kaç defadır kullanıyorum ilerleyen zamalarda yorumu guncellerim hiç fırçanın kilinin dokdugune şahit olmadım bu çok iyi çok sert değil aslında yumuşak


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok güzel sadece kılları daha uzun olsa süper olurmuş


Meg %100 Doğal At Kılı Selülit Fırçası ve At Kılı Yüz Fırçası Cilt Bakım Seti

Meg 0 Doğal At Kılı Selülit Fırçası Ve At Kılı Yüz Fırçası Cilt Bakım Seti

Meg %100 Doğal At Kılı Selülit Fırçası ve At Kılı Yüz Fırçası Cilt Bakım Seti rahat kullanım sunan tasarımı ile dikkat çeker. Tamamen doğal at kılından üretilmiş olan bu fırça seti hem yüz hem de vücut bakımınız için ideal bir kullanım sunar. Vücut için tasarlanmış olan fırçanın ahşap kısmı üzerinde bulunan el geçirme sapı rahat bir kullanım imkanı sunar. Yüz için tasarlanmış olan fırçanın tutma sapı da kolay kavranabilir şekilde dizayn edilmiştir. Gürgen ağacından üretilmiş olan ahşap kısımlar doğa dostu bir doğal bir kullanım sunar. Kan dolaşımının hızlandırılması için kullanılan Meg %100 Doğal At Kılı Selülit Fırçası ve At Kılı Yüz Fırçası Cilt Bakım Seti gözenekleri açarak siyah nokta oluşumunu engeller ve cildin daha parlak görünmesini sağlar. Düzenli kullanımda kırışıklık ve selülit oluşumunu da azaltarak cildin daha pürüzsüz görünüme kavuşmasını sağlar.

Meg %100 Doğal At Kılı Selülit Fırçası ve At Kılı Yüz Fırçası Cilt Bakım Seti Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İçinde sentetik kıl olmaması doğal olması avantaj ve çok iyi etkisi konusunda henüz başladığım için net yorum yapamıyorum


Eklips Natural Bambu Banyo Fırçası

Eklips Natural Bambu Banyo Fırçası
Eklips Natural Bambu Banyo Fırçası uzun tutma sapı ve bambu dokusu ile dikkat çekiyor. Kullanım rahatlığı sunan bu fırça selülitleri ortadan kaldırma konusunda da oldukça iddialı. Temizlik, ferahlık vaat eden bu ürün, fırça kısmında masaj etkisi taşıyan topçukları da içeriyor. Fırçasının genişliği, az çaba ile büyük alanın fırçalanması da ürünün sahip olduğu avantajlardan.

Kullanan kişiler tarafından tam not alan bu fırça ile düzenli kullanım söz konusu olursa selülitlerin tamamen ortadan kalktığı ortaya koyuluyor. Ayrıca kullanıcıların çoğu ürünün sapının uzun olması ve vücudun her yerine rahatlıkla ulaşarak fırçalanması konusunda memnun görünüyor. Rakiplerine göre bu özelliği ile ön plana çıkan Eklips Natural Bambu Banyo Fırçası kullananlar için uzun süre vazgeçilmez olacak gibi.

Eklips Natural Bambu Banyo Fırçası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sırtımdaki hafif akne izleri için önerdi doktorum. 2 haftadır kullanıyorum ben beğendim. Özellikle sırt bölgemden zayıf olduğum için ve fırçası yumuşak olmadığı için biraz canımı yakıyor onu dikkate alın derim


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok güzel sadece kılları daha uzun olsa süper olurmuş


Selülit Fırçası Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Selülit fırçası almak istiyorsanız cildinizi seviyorsunuz demektir. Ölü derilerden kurtulmak ve cildinizi şımartmak için kullanacağınız selülit fırçasının sahip olması gereken en önemli özellik şüphesiz ki kaliteli olmalıdır. Selülit fırçası seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir başka detay da fırçanızın sahip olduğu kıllardır. Kıllar doğal mı yoksa sentetik mi? bunu bilmeniz gerekir. Çünkü sentetik kıllara sahip olan vücut fırçaları ne yazık ki daha serttir ve fırçamalama sırasında size rahatsızlık verebilir. Selülit fırçalarının bazılarında ise at kılı tercih edilmiştir. Tamamen doğal ve yumuşacık olan bu kıllar aslında cilt için uygun olsa da vegan olan kişiler için pek de mantıklı bir seçim olmayabilir. Bu yüzden seçeceğiniz fırçanın kılının ne türde olduğunu bilmeniz gerekir. Fırçanın saplı ya da sapsız olması da kullanım rahatlığı açısından seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenler arasındadır.

Selülit Fırçası Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim

Selülit Fırçası Selüliti Gerçekten Geçiriyor Mu?

Selülit fırçası ile sorunlu bölgelere düzenli şekilde kuru fırçalama yapmak kan dolaşımı üzerinde hızlanma yapar. Bu da cildin altında yer alan yağ tabakalarının yumuşayarak parçalanması konusunda etkilidir. İşlem sırasında hissedilen karıncalaşma ve sıcaklık hissi de aslında bunun kanıtı olarak karşımıza çıkar. Sadece var olan selülitlerin yok olmasında değil yeni selülitlerin oluşmasında önleyici bir etkisi de olan fırçalar sayesinde kalça ve bacaklarınız pürüzsüz görünecektir. Ancak selülit fırçalarından tam anlamıyla sonuç elde edilmek isteniyorsa devamlı olarak kullanılması gerekir. Kuru fırçalama işlemine uzun süre ara vermenin sonucunda selülitlerin yeniden cildimizde yerini alması da kaçınılmaz bir durumdur.

Selülit Fırçası Selüliti Gerçekten Geçiriyor Mu

Selülit Fırçası Kullanmanın Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Selülit Fırçası Kullanmanın Faydaları

Selülit fırçasının ne olduğu konusunda fikir sahibi olduk. Peki kuru fırçalama yapmak vücudumuza ne gibi faydalar sağlıyor?

Doğal Peeling

Selülit fırçası cildiniz için doğal bir peeling etkisi yaratacaktır. Pul pul dökülen deriler ve ölü hücrelerden arınan cildiniz daha rahat nefes alacaktır. Ayrıca oluşan doku değişiklikleri de selülit fırçası ile engel olabileceğiniz bir durumdur.

Stres İle Mücadele

Bazen vücudunuzda enerjinizi düşüren ve sizi negatif şekilde etkileyen bir stres ile baş başa olursunuz. Yorgunluk, iş ve aile hayatı derken kendinize vakit ayırmayı ihmal edersiniz. Ancak selülit fırçasını elinize alıp vücudunuza bir kaç saniye masaj yapmaya başladığınız anda fark edilir bir gevşeme söz konusu olur, yorgunluğunuz da yerini dinginlik ve rahatlamaya bırakır.

Nefes Alan Gözenekler

Çeşitli nedenlerden dolayı gözeneklerinizin içinde biriken ter, kir ve yağ cildinizi tıkayarak nefes almasının önüne geçer. Kuru fırçalama yaparak gözeneklerinizin yeniden nefes alarak cildinizin kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hızlı Kan Dolaşımı

Kuru fırçalama esnasında masajın etkisi ile metabolik atıklar vücudunuzu hızlı şekilde terk eder. Hızlanan kan dolaşımı sayesinde de yeni hücreler meydana gelir ve cildin yaşlanması yavaşlar. Fırçalamanın selülitler üzerindeki mucizevi etkisini zaten söylemiştik.

Lenfatik Sistemin Desteklenmesi

Lenfatik sistem, bağışıklığınızın önemli bir parçasıdır ve kuru fırçalama ile uyarılarak harekete geçer. Hücrede toplanan atıkların atılmasını sağlayan lenfatik sistem uyarıldığında vücuttaki toksinler hızlıca atılır ve cilt kendi kendine detoks yapmış olur.

Selülit Fırçası Kullanmanın Zararları

Selülit fırçalarının zararı var mı? diye soracak olursanız, eğer cilt yapınıza uygun bir fırça seçimi yaparsanız zararı yok. Aşırı hassas ciltli bir yapıya sahipseniz o halde hassas ciltler için üretilmiş olan selülit fırçalarından tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca ”her şeyin fazlası zarardır” lafından da yola çıkacak olursak kuru fırçalamayı da kararında yapmak önemlidir. Çok sert ve hızlı uygulama yapmak cildimize yapacağımız en kötü yaklaşım olacaktır. Çünkü böylesi bir durumda tahriş ve kızarıklık gibi durumlar meydana gelebilir. Aşırı kuru ve hassas cilt, egzama ve sedef gibi cilt problemleri olan kişiler için kuru fırçalama uygulaması çok fazla tavsiye edilmez.

Selülit Fırçası Nasıl Kullanılmalıdır

Selülit Fırçası Nasıl Kullanılmalıdır?

 • Selülit fırçası ile kuru fırçalama işlemi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken şey işlemi daima aşağıdan yukarıya doğru yapmak olacaktır.
 • Yani ayaklarınızdan başladığınız fırçalama işlemine bacaklarınızın üst bölgelerine doğru sürdürmeniz gerekir. Vücut fırçası daima dışarıdan göğüs kısmına doğru olacak şekilde hareket ettirilmelidir.
 • Avuç içlerinizden başlayarak omuzlarınıza kadar fırçalama işlemi yaparken de yine aynı şekilde fırçayı dıştan kalp bölgesine doğru hareket ettirin.
 • Mide ve koltuk altı gibi bölgelerin fırçalanması sırasında da saat yönüne doğru dairesel hareketler söz konusu olmalıdır.
 • Sırt ve karın bölgesi de kuru fırçalamadan nasibini alacak bölgelerdendir.
 • Karın, ve göğüs çevresi gibi bölgeleriniz bacaklarınıza göre daha hassas olacağı için yumuşak hareketlerle fırçalama yapmanız önerilir.
 • Göğüsler ve meme uçları kuru fırçalama için uygun bölgeler değildir.
 • Fırça ile aynı bölgenin üzerinden iki defadan fazla geçilmemelidir.
 • Kuru fırçalama işlemi sadece bir kaç dakika sürmelidir ve cildinizin alışma durumuna göre de her gün uygulanabilir.

Selülit Fırçası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Selülit fırçası kullanımından sonra cilt üzerinde hafif kızarıklıklar olması son derece normaldir ve endişelenmeye gerek yoktur. Eğer kızarıklık çok fazla ise ve cildinizde yanma hissi meydana geliyorsa o zaman işlem sırasında fırçanızı cildinize çok sert bastırmış olabilirsiniz. Bu nedenle selülit fırçası kullanılırken narin fırçalama yapılması önemlidir.
 • İşlemden önce vücut mutlaka kuru olmalı ve fırçalama en az 2 dakika sürmelidir.
 • Selülit fırçasını kullandıktan sonra duş alınmalıdır.
 • Son olarak da nemlendirici kullanmak cildinize tam bir bakım yapmanız anlama gelir.
 • Şunu da söylemek gerekir ki; kuru fırçalalama sırasında cildinizde açık yara, çizik ya da iltihaplı bölgeler varsa bu kısımlara fırçalama yapmaktan uzak durmanız gerekir.
 • Fırça 2 haftada bir sabunlu su ile yıkanmalı ve hijyen sağlanmalıdır. Ayrıca ıslak kalacak şekilde bırakılmamalıdır.

Selülit Fırçası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonuç

Sizler için aynı çatı altında ele alarak incelemiş olduğumuz selülit fırçaları ile cildinize doğal detoks yapmaya ne dersiniz? Üstelik bu işlem evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz kadar pratik! Hazırlık aşaması yok, üşenmenizi gerektirecek hiçbir şey yok! Tek yapmanız gereken kaliteli kıllara sahip olan bir fırça edinmek ve düzenli şekilde cildinize bir kaç dakika masaj yapmak. Cildinizin doğal bir peeling ile kendine gelmesini, nefes almasını ve ışıldamasını istiyorsanız size tanıtmış olduğumuz selülit fırçalarına bir şans verebilirsiniz. Ölü derilerden uzaklaşmış bir cilt ve yorgunluğunu atmış bir vücut ertesi güne daha zinde ve pozitif olarak başlayacaktır!

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir