En İyi Saç Kurutma Makinesi Hangisidir? Tavsiyeler, İncelemeler ve Kullanıcı Yorumları (2022)

Saçlarımız hem yıpranmasın hem de kusursuz bir düzlüğe sahip olsun isteriz. Bunun için derin araştırmalar yapıp en iyi makineyi almalıyız. Kurutma makineleri saçlarımıza ne kadar zarar veriyor bunu bilemeyiz. Aynı zamanda sürekli kuaföre gitmek de zamanla bir eziyete dönüşmektedir. Kuaföre gitmeden evde saçlarımıza fön çekmek isteyebiliriz. Fön için gerekli olan saç kurutma makineleri artık kuaföre gitmeden evlerimizde de rahatça kullanabileceğimiz profesyonellere dönüşmüşlerdir. Peki en iyi saç kurutma makinesini nasıl anlarız? Yazımızda sizler için saç kurutma makinelerinden ve en iyi saç kurutma makinelerinin hangileri olduğundan bahsedeceğiz. Seçmesi oldukça zahmetli olan bu ürünleri sizler için inceleyerek daha kolay bir şekilde istediğinizi bulmanıza yardımcı olacağız. Saç kurutma makinelerinin özelliklerinden yanlış kullanımlarından ve daha birçok konudan bahsedeceğiz.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

En çok satan saç kurutma makinesi: Powertec Tr-901 Saç Kurutma Makinesi
En iyi düşük ısılı saç kurutma makinesi: Xiaomi Mi Ionic Saç Kurutma Makinesi
En iyi turmalin/seramik saç kurutma makinesi: Grundig HD 4880 Saç Kurutma Makinesi
Seyahat için en iyisi: Remington D2400 Travel
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Saç Kurutma Makinesi Türleri Nelerdir

Saç Kurutma Makinesi Türleri Nelerdir?

Saç kurutma makinelerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Saç tiplerine göre farklı saç kurutma makineleri tercih edilebilmektedir. Saç kurutma makinesi çeşitlerini bilmek ve saçınıza en uygun olanını seçmek daha güçlü sağlıklı ve yıpranmış saçlar için oldukça önemlidir. Saç kurutma makineleri çeşitlerini sıralamak gerekirse; iyonik, nano, seramik, turmalin titanyum olarak ele almak mümkündür. Saç kurutma makinesi almak istiyor ve çeşitlerini bilmiyorsanız çok doğru bir yere geldiniz çünkü sizler için saç kurutma makinesi çeşitlerinden yazımızda bahsedeceğiz.

Seramik Saç Kurutma Makineleri

Saç kurutma makinelerinde bir bobin mevcuttur ve bu bobin seramik saç kurutma makinelerinde seramikten yapılmıştır. Makinenin içerisindeki bobin makinenin ısınmasını sağlamaktadır. Seramik saç kurutma makineleri çok uzun saçlar için oldukça iyi bir tercih olmaktadır. Seramik saç kurutma makineleri kızılötesi ışınlar üretir fakat bunlar tamamen zararsızdır. Bunu belirtmekte fayda vardır çünkü kullanıcılar bilinçsiz bir şekilde aldıklarında daha sonra pişman olabilirler. Kısacası uzun saçlara sahipseniz ve saçlarınız yıpranmasın sağlıklı bir şekilde kurusun istiyorsanız seramik saç kurutma makinelerini tercih edebilirsiniz.

İyonik Saç Kurutma Makineleri

İyonik saç kurutma makineleri ince telli saçlara çok daha uygun bir makinedir. Kıvırcık ya da fazla kalın saç tipleri için hiç uygun bir makine olmadığını belirtmekte fayda vardır. Saç kurutma makineleri iyi şekillendirici özelliğe sahip değildir yalnızca kurutma işlemini çok iyi bir şekilde gerçekleştirmektedir. Eğer şekillendirme özelliği olan bir makine istiyorsanız iyonik kurutma makinelerini tercih etmemelisiniz. Iyonik saç kurutma makineleri çok uzun süreler kullanıldığı zaman insan bedenine zararları olmaktadır. Bu makinenin özelliğinden bahsetmek gerekirse pozitif yüklü su moleküllerini kırarak negatif yüklü iyonları serbest bırakmaktadır.

Turmalin Ve Titanyum Saç Kurutma Makineleri

Bu tarz saç kurutma makineleri diğer saç kurutma makinelerinden çok daha fazla pahalıdır. Değerli taşlar içerdiğinden ve titanyum elementinin çok talep gördüğünden dolayı fiyatlarının oldukça pahalı olduğunu söylemek gerekir. Yukarıda saydığımız saç kurutma makinelerine göre çok daha narin yapılı ama çok da hızlı makinelerdir. Diğer makineleri oranla 50 kat daha hızlı saçlarınızı kursa bilmeniz mümkündür.

İyonik

Makine

Seramik

Makine

Turmalin+Titanyum Makine
Hangi Saçlar için Uygun?İnce Telli saçlara uygundur.İnce telli ve kısa saçlara uygundur.Kalın telli ve kıvırcık saçlara uygundur.
Hangi Saçlar İçin Uygun Değil?Kalın telli ve kıvırcık saçlara uygun değildir.Kalın telli, çok uzun ve kıvırcık saçlara uygun değildir.İnce telli saçlar için hiç uygun bir makine değildir.
Isıyı Verme Şekline GöreIsıyı düzensiz biçimde dağıtır ve kuru bir hava verir.Isıyı eşit dağıtır ve daha sert biçimde verir.Isıyı eşit biçimde dağıtır ve sertlik derecesi daha azdır.
Saça Zarar Verir Mi?Yüksek zarar verme potansiyeli vardır.Az zarar verir, en çok tercih edilendir.Çok daha az zarar verme potansiyeline sahiptir.
Fiyatlandırması Nasıl?Ekonomiktir. Çok fazla cep yakmamaktadır.Orta derecede fiyatlandırması vardır.Nispeten daha pahallıdır.

En İyi Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

Powertec Tr-901 Turbo Profesyonel 2500 W Saç Kurutma Makinesi

Powertec Tr 901 Turbo

 • Iyon: Yok
 • Watt: 2500
 • Max ısı: 210c
 • Ağırlık: 0.5kg
 • Difüzor: Yok
 • Kablo: 2.7m

Powertec Tr 901 saç kurutma makinesi, yüksek gücü ile mükemmel performans sağlar. Powertech kurutma makinesi, sıcaklık ve üfleme özellikleri ile üstün bir kuruma sağlayarak saça zarar vermeden hızlı bir şekilde kolayca kuruma sağlar. En yüksek gücü 2500 W olan Powertech, kuaförlere göre tasarlanmıştır. İçerisinde Jhonson motor kullanılmaktadır. En ekonomik saç kurutma makinelerinden biridir. Düşmelere ve kırılmalara karşı dayanıklı esnek dış yüzeyi bulunur. Hız ve ısı ayarları 2 kademeden oluşmaktadır. Kablo uzunluğu 270 cm’dir ve dar başlığı ile asma kancası da ayrıca bulunmaktadır. Kullanıcıya yedek parça garantisi sunulmaktadır. Yerli ve milli üretimdir.

Artıları
 • Sesi rahatsız edici değildir
 • Çok güçlü olması
 • Hızlı kurutma sağlaması
 • Ekonomik bir tercih
Eksileri
 • Ağır ve büyük olması

Powertec Tr-901 Turbo Profesyonel 2500 W Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yorumlarda sesi yüksek yazmasına rağmen aldım, ancak çokta rahatsız edecek düzeyde değil. Performansı gayet iyi


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sadece biraz fazla sesli gibi geldi bana onun dışında cok beğendim boyutu ne büyük ne küçük ideal. baya kaliteli duruyo. normal ağırlıkta. kademeli ayarının olmasi da guzel


Arzum AR5007 Shiny 2200W İyonlu Saç Kurutma Makinesi

Arzum Ar5007 Shiny

 • Iyon: Var
 • Watt: 2200
 • Max ısı: ?
 • Ağırlık: 0.76kg
 • Difüzor: Var

Arzum iyonlu saç kurutma makinesi sayesinde güçlü motoru ile zamandan tasarruf yaparak saçlarınıza şekil verirken ve ayrıca kuruturken bir kolaylık yakalayarak rahat edeceksiniz. Diğer saç kurutma makineleri gibi kuruttuktan sonra saç kabarmayacaktır, iyon teknolojisi ile saçın kabarması maksimum derecede engellenecektir. Saç kurutma işleminden sonra düzgün ayrıca pürüzsüz bir görünüme sahip olacaksınız. Arzum iyonlu saç kurutma makinesinin dış kaplaması parlaktır ve şık tasarımı ile diğer kurutma makinelerinden farklıdır. Sıcak üfleme özelliği kadar soğuk üfleme özelliği de bulunmaktadır ve bu sayede gün boyu saç ilk yapılan saç gibi kalacaktır. Arzum iyonlu saç kurutma makinesinde 2 adet hız ve 2 adet ısı ayarı bulunmaktadır bu sayede istenilen hız ve ısı ayarında saça zarar vermeden işlem gerçekleştirilmektedir. Dar başlığı bulunmaktadır. Gücü 2200 watt tır. Ürün içerisinde difüzör başlık da verilmektedir.

Artıları
 • Sesinin yüksek olmaması
 • Hızlı kurutma sağlaması
Eksileri
 • Soğutma için basılı tutulmak zorunda olması
 • Difüzör ile beraber ağır olması
 • İyon özelliğinini iyi olmaması

Arzum AR5007 Shiny 2200W İyonlu Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün hem fiyatı uygun hem de göründüğü gibi kaliteli. Gerekli kontrolleri sağladık. Plastik ya da yanık kokusu gelmiyor. Tüm kademede denedik ve sorunsuz çalışıyor. İyonlu bir ürün olması ve bu fiyata satışa sunulması açısından kaçırılmayacak bir fırsat.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü çeyizim için aldım fiyatına göre gayet güzel , ısı ayarı 3 kademeli ve 3. kademesinde de ısısı oldukça yüksek. 2 farklı ucu da var, dar ağızlı ve kıvırcık yapma aparatı. Tavsiye ederim.


DYSON Supersonic Saç Kurutma Makinesi

Dyson Supersonic

 • Iyon: Var
 • Watt: 1600
 • Max ısı: 100c
 • Ağırlık: 0.66kg
 • Difüzor: Var
 • Kablo: 2.8m

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi diğer saç kurutma makinelerinin motorlarından ortalama olarak 6 kat daha hızlı çalışmaktadır ve duyulamaz bir frekansta yani sessiz bir şekilde dönmektedir. Kurutma makinesinin ağırlığı da diğer saç kurutma makinelerine göre üçte biri kadardır. Bu sayede ele alındığında ağırlık oluşturmaz. Hava sıcaklığını saniyede 20 kez ölçen akıllı ısı kontrolü sayesinde Dyson Supersonic saç kurutma makinesi saçın doğal parlaklığını korur ve ısıdan kaynaklanan hasarı maksimum derecede önlemeye yardımcı olur.

Özelliklerinden bahsedecek olursak eğer gücü 1600 watt tır. Kablo uzunluğu 2.8 metredir. Ağırlığı ise 0,659 kilogramdır. Dyson manyetik şekillendirme aksesuarları ile her saça uyum göstermektedir. Üç ayrı manyetik şekillendirme aksesuarı bulunmaktadır. Bunlar şekillendirme başlığı, düzleştirici başlık, difüzör ve hassas kurutma başlığıdır. 3 hassas hız ayarı ile hızlı kurutma, normal kurutma ve şekil verme sağlayabilir. 4 hassas ısı ayarı sayesinde saçlara zarar vermez ve anında soğutma sağlar. Soğuk hava akışı saçları şekillendir dikten sonra sabitlemek için 28 derece soğuk üfleme sağlamaktadır. Ayrıca negatif iyonlar sayesinde saçlardaki statik elektriğin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Artıları
 • Diğer kurutma makinelerine göre sessiz olması
 • kaliteli olması
Eksileri
 • Gür saçlara fön çekilmesinin zor olması

DYSON Supersonic Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü almadan yaklaşık 1 ay git gellerim oldu sonra kesin karar verip aldım.Sonuç iyiki almışım kaliteli mal kendini belli ediyor.Sakın alana enayi gözü ile bakmayın Bir Finans Ve muhasebeci olarak size tavsiyem her aldığınız malın bir bağışıklık süresi vardır şimdi pahalı dersiniz 2 sene sonra ne kadar ucuza almışım bu kaliteyi dersiniz


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün saç kurutma makinası saçlarınız gür ve fön çekmek istiyorsanız ürün sizin için doğru bir tercih olmuyor. Ürüne karar verirken bunu değerlendirin.


Xiaomi Mi 1800W Ionic Saç Kurutma Fön Makinesi

Xiaomi Mi 1800w Ionic

 • Iyon: Var
 • Watt: 1800
 • Max ısı: 57c
 • Ağırlık: 0.55kg
 • Difüzor: Var
 • Kablo: 1.7m

Xiaomi Mi 1800 watt ionik saç kurutma makinesi, parlak ve sağlıklı saçlar için iyonik teknoloji kullanılmıştır. Iyonik teknoloji ısı kaybını önleyerek etkili bir iletim sağlar. Anında kurutma sağlayarak hızlı bir hava akışı ile yüksek tork ve yüksek devri ile önde gelen Japon motor üreticisi Mabuchi motor tarafından üretilmiştir. Aşırı ısınmaları önlemek için çift aşırı ısınma koruma mekanizması üründe bulunmaktadır. Premium termostat ve Termal Sigorta aşırı sıcaklık durumunda elemana giden gücü kesmektedir. 360 derece dönebilen manyetik başlığı bulunmaktadır. çift katmanlı tasarımı yanmaları önlemek için yüzey sıcaklığını maksimum derecede azaltarak hasarları önlemektedir. Hafif ve ergonomik olması sayesinde çok daha rahat bir tutuş sağladığı için yorgunluk hissedilmez ve seyahatlerde kullanılmak için oldukça uygun bir seçim olmaktadır. Iyonik saç kurutma makinesi saçları hızlı kurutarak nem kaybına da aynı zamanda önlemektedir.

Artıları
 • Kabarma ve elektriklenme yapmaması
 • Küçük ve hafif olması
 • Akıllı ısı teknolojisi
 • Ergonomik ve ekonomik olması
Eksileri
 • Asma aparatı olmaması
 • Türkçe kullanma kılavuzu olmaması

Xiaomi Mi 1800W Ionic Saç Kurutma Fön Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

çok beğendim. ağır değil. söylendiği gibi çok sessiz de değil. eli yakmıyor. üflemesi de kafa derisi kazır cinsten değil. tavsiye ederim.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Saçınızı yakmadan rahatça kurutabilirsiniz.Kablosu da uzun.Fön çekmiş gibi olmuyor ama kabartmıyor da.Saçı yıpratmadan kurutuyor.Çok güzel iyi ki almışım valla


Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710 2200w Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710

 • Iyon: Var
 • Watt: 2200
 • Max ısı: 70c
 • Ağırlık: 0.76kg
 • Difüzor: Yok
 • Kablo: 2m

Braun Satin Hair saç kurutma makinesi, saçın aşırı ısınmasını ve zarar görmesine karşı sıcaklığı 70 derece de sınırlandırmaktadır ve bu sayede saçı korumaktadır. Profesyonel başlığı sayesinde hassas ve hatasız şekillendirme sağlayacaktır. Kızılötesi ısıtma sistemi ile verimli ve hızlı kurutma sağlamaktadır. Saçlardaki elektriklenmeyi ortadan kaldırmak için ıontec teknolojisi kullanılır ve bu sayede saçların her telinde parlaklık kazanılmış olur. Eşit ısı dağılımı sayesinde saçların aşırı kurulmasını önleyerek aynı zamanda hızlı bir kuruma da sağlamaktadır. Sadece bir düğme ile soğuk çok yapmaktadır ve saçların şeklini bozmadan sabitlemeye yardımcı olmaktadır. Maksimum kurutma sağlamak ve şekillendirmek için 6 sıcaklık kombinasyonu bulunmaktadır. Çıkarılır örgüsü sayesinde kolay bir temizleme sağlayarak saç kırılmalarının da önüne geçilmiş olur. 2200 watt güce sahiptir. 20 derecelik açısı ile benzersiz bir kurutucu tasarıma sahiptir ayrıca aşırı ısınmadan kaçınmak için de filtreleri tıkanmayı önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Kolay saklama için de duvar askı aparatı makinenin üzerinde bulunmaktadır.

Artıları
 • Saçı yıpratmaması
 • Elektriklenme yapmaması
Eksileri
 • Biraz büyük olması

Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710 2200w Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok başarılı. Saçınızı yakmadan, yıpratmadan kurumasını sağlıyor. Ion teknolojisi elektriklenmeden saçın sakin kalmasını sağlıyor. Önceden kazak, mont vs yüzünden saçım çok elektrikleniyordu, artık saçım ek bir krem kullanmama rağmen elektriklenmiyor. Braun çok iyi bir marka. Gözünüz kapalı alabilirsiniz.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu ürünü 4. kez alışım, makinanın kurutmasından memnunum,sadece belli bir yıldan sonra (4- 5) pervanesinde kırılma oluyor yenilemek zorunda kalıyorum.


Grundig HD 4880 2400W İyonik Saç Kurutma Makinesi

Grundig Hd 4880

 • Iyon: Var
 • Watt: 2400W
 • Max ısı:
 • Ağırlık: 0.6kg
 • Difüzor: Yok
 • Kablo: 1.8m
 • Malzeme: Turmalin/Seramik

Grundig iyonik saç kurutma makinesi, 3 farklı sıcaklık ayarına ve 2 farklı hız ayarına sahiptir. Iyonik fonksiyonlu bir saç kurutma makinesi dir ve gücü 2400 watt tır. Iyon fonksiyonu ile saçlarda elektriklenmeyi önler. Hava ızgarasındaki turmalinli seramik kaplama, eşit bir sıcaklık dağılımı sağlamaktadır. Bu sayede eşit sıcaklık dağılımı saçları korumaya yardımcı olmaktadır. Grundig hd 4880 2400 watt iyonik saç kurutma makinesi yüksek üfleme gücü ile çalışarak saçların daha iyi kurmasına yardımcı olur. Saç şeklini bozmaz ve korur. Dar başlığı ve asma kancası bulunmaktadır. Soğuk hava özelliği ile şekillenen saçların sabitlenmesini sağlar.

Artıları
 • İyonik olması
 • Saça zarar vermemesi
 • Kabarma yapmaması
 • Şık olması
Eksileri
 • Sesinin fazla olması

Grundig HD 4880 2400W İyonik Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu fiyata gerçekten böylesine kaliteli ürün beklemiyordum. İlk çalışmada hafif bir koku yaptı sonrasında koku gitti, oda normal ilk çalıştırmada. Kesinlikle tavsiye ediyorum, sonuçta yılların markası. Son olarak arka ızgara kısmı açılıyor herhangi bir pamuklanma olursa temizlik için güzel düşünülmüş.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok şık duruyor ilk çalıştırmada koku oldu sonraki çalıştırmamda gitti 3 cü kademe ısıtmada dezavantaj olarak kablosu kısa gibi, soğutucu tam soğutmuyor ve ideal bir hava akımı veriyor beklediğim gibi çıkmasada iş görür fön için aldım saçıma şekil verebiliyorum fiyatına değer bir ürün ve küçük şehirler arası bir yere gidince valize koy götür iyonik olması güzel birde herkese tavsiye ederim inşallah sıkıntı çıkmaz ilerde makinada 🙂


Remington AC8002 Keratin Protect 2200W AC Motor Saç Kurutma Makinesi

Remington Ac8002

 • Iyon: Var
 • Watt: 2200W
 • Max ısı: 220c
 • Ağırlık: 1.2kg
 • Difüzor: Var
 • Kablo: 1.8m
 • Malzeme: Seramik

Remington Keratin Protect saç kurutma makinesi iyon teknolojisi ile saçları düşünerek saçlardaki nemi kaybetmez ve istenilen miktarda ısı, hız sağlanarak saçların kabarmasını elektriklenmesini ve hasar almasını engeller. 5 adet şekil verme ayarı bulunmaktadır. 1.8 metre uzunluğunda kablosu bulunur. Hava akım düzenleyicisi bulundurur. 2200 watt motor gücüne sahiptir ve motor tipi profesyonel AC’dir. 2 kademeli hız ayarı vardır ve 3 kademeli ısı ayarı vardır bu sayede istediğiniz ayarda kullanarak saçınıza uygun ısıyı ve hızı bulabilirsiniz. Arka ızgarası çıkarılıp takılabilir ve kolayca temizlenebilir. Asma aparatı sayesinde kolayca kaldırılabilir. Soğuk üfleme fonksiyonu sayesinde saçların şeklini kaybetmesini engeller. Kabarmaları önlemek için %90 daha fazla iyon teknolojisi sunar. Seramik kaplı ızgara hızlı ısınma ve eşit ısı dağılımı sağlar. Keratin ve badem yağı ile seramik ızgara zenginleştirilmiştir bu sayede saçlar sağlıklı ve pürüzsüz kalır.

Artıları
 • Yüksek üfleme gücü
 • Sesinin az olması
 • Saçı kabartmaması
Eksileri
 • Başlık kısmının fazla ısınması
 • Ağır olması

Remington AC8002 Keratin Protect 2200W AC Motor Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Saç şekillendirme deyince remington. Saç düzleştiricisini kullanıyorum çok memnunum. O yüzden kurutma makinem bozulunca remington markasını tercih ettim. Öncelikle şunu belirteyim ürün açıklamasında hata var. Mesela difüzor yok olarak belirtmesine rağmen fotoğrafta da görüldüğü gibi içinden difüzör çıktı. Isı ve Hız ayarı ikisi de 2 kademeli. Çok ağır değil. Kablo uzunluğu yeterli. Tamam profesyonel bir fön makinesi değil ama günlük kullanım için çok ideal.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İlk defa bu kadar kaliteli güzel bir kurutma makinesi aldım fön makinesi gibi saçı düzleştiriyor kabartmıyor ve parlaklık sağlıyor kesinlikle tavsiye ederim.


Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi 2300W

Cvs Dn 7011 Urun Resmi

 • Iyon: Yok
 • Watt: 2300
 • Max ısı:
 • Ağırlık:
 • Difüzor: Var
 • Kablo: 0.5m

Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi siyah ve şık tasarımı ile dikkat çeker. 2 kademeli hız moduna sahip olan bu saç kurutma makinesi soğuk üfleme özelliği ile de kullanılabilir. Sessiz çalışma özelliğine sahip olan bu saç kurutma makinesi aşırı ısınmaya karşı termal sigorta ile korunur. 1800-2300W çalışma gücüne sahip olan bu saç kurutma makinesi günlük kullanım için ideal bir üründür. Uygun fiyatıyla dikat çeken Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi kullanan kişiler tarafından da beğenilen bir ürün.

Artıları
 • Ergonomik tasarım
 • Sessiz çalışma özelliği
 • Soğuk üfleme
Eksileri
 • Kablosu kısa

Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi 2300W Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Önceki kullandığım saç kurutma makinesine göre sicakligi biraz daha düşük isinmasi biraz zaman aliyor ama iş görür.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben işlev olarak beğendim yeni olduğu için koku geldi ama sonra koku falan gelmiyor . Fişin boyu tam ideal kısa değil. Yurtta kalıyorum öğrenciler için en uygun fiyata iyi performans Vigoyu beğendim .


Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi

Philips Bhd350:10 2100w Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi Urun Resmi

 • Iyon: Var
 • Watt: 2100
 • Max ısı: 220c
 • Ağırlık: 0.60kg
 • Difüzor: Var
 • Kablo: 1.8m

Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi modern, minimal ve pastel renk detayları ile dikkat çeker. 2100 W güç ile çalışan bu saç kurutma makinesi 6 kademeli hız ayarına sahiptir. Soğuk hava üfleme özelliğine de sahip olan bu saç kurutma makinesi hafifliği ile de pratik bir kullanım sunar. Hızlı kurutma yapan Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi kalitesi ve şık tasarımı ile kullananların beğendiği bir ürün.

Artıları
 • Şık tasarım
 • Hızlı kurutma
 • 6 kademeli hız ayarı
Eksileri
 • Yok

Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kıvırcık saçlı aile olarak çok memnunuz. Önceki makinemiz saçlarımızı yakıyor ve kurutuyormuş. Bu makineden sonra saçlarımız daha doğal bukleler halinde kalıyor. Ve kabarmıyor. Tercih etme sebebimden biri de tasarımıydı. Fön çekme beklentisine girenler almasın. Ürün bence tam anlamıyla saç kurutma makinesi. Isısı saçı yakacak kadar değil. Fön çekecek kadar da değil. Ben saçımı sadece kurutsam yeter diyenler alsın.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Cok begendim saci yipratmadan kurutuyor. Saclarim cok ince telli ona ragmen hic elektriklenme olmadi.


Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi

Ventoso V3 Megaturbo Saç Kurutma Makinesi Urun Resmi

 • Iyon: Yok
 • Watt: 2500
 • Max ısı:
 • Ağırlık: 0.52kg
 • Difüzor: Yok
 • Kablo: 3m

Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi, çok pahalı olmayan kaliteli bir saç kurutma makinesi almak isteyenler için en iyi seçimdir.

Bu Ventoso saç kurutma makinesi, uzun ömürlü İtalyan AC Motora sahiptir, bu da diğer modellere göre daha uzun süre dayanacağı anlamına gelir. Ayrıca 4 sıcaklık ve 2 hız ayarına sahiptir, bu da farklı saç tipleri için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Yalnızca 525 gram ağırlığa sahip olan bu saç kurutma makinesi 2500 Watt gücü ile birlikte gelir. Tamamen doğa dostu olarak üretilen bu üründe sıfır manyetik kirliliğe sahip özel olarak üretilmiş bir saç kurutma makinesidir.

Artıları
 • Kuaförlerin tercih ettiği bir makine
 • 3 metre kablo uzunluğu
 • Hafif olması
 • Doğa dostu olması
Eksileri
 • İyon özelliği olmaması
 • Diffüzörü olmaması

Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanıp öyle yorum yapmak istedim bende yorumlara bakıp aldım ısısı çok iyi kuaförlerin kullandığı makine tereddüt etmeden alabilirsiniz paketleme iyiydi sorunsuz elime ulaştı


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Profosyenel bir makina eşim bayan kuaförü kolay kolay bir ürünü beğenmez ama bu fön makinası ısı ve üfleme kapasitesiyle mükemmel düşünmeden alabilirsiniz.


Siemens PH5767D Saç Kurutma, Fön Makinesi

Siemens Ph5767d

 • Iyon: Var
 • Watt: 2000
 • Max ısı:
 • Ağırlık: 0.76kg
 • Difüzor: Var
 • Kablo: 1.8m

Siemens İyonizerli Difüzörlü saç kurutma makinesi, 4 iyon kanalı ve ekstra geniş iyon yayılım alanı sağlamaktadır bu sayede saç elektriklenmelerinde azalmalar görülür. Her saça uygun 6 farklı ayar bulundurur. Sıcaklık ve hız için 2 ayar düğmesi bulundurur. Gücü 2000 watt tır. Soft touch tutma yerine sahiptir. Hava ızgarası çıkartılabilir ve kolay temizlenebilir. Aşırı ısınmaları ve yaşanabilecek olumsuzları engellemek için aşırı ısınma emniyeti bulunmaktadır. Asma halkası sayesinde kolayca istenilen yere kaldırılabilir. Yapılan saç modelini sabitlemek üzere entegre soğuk hava tuşu bulunmaktadır. Bu tuş sayesinde, saçlar bozulmayacak ve sabit kalacaktır. 4 iyonizer efekti sayesinde parlak, ipeksi, güçlü saçlar elde edilecektir. Kutu içerisinde 1 adet diffüzör gönderilmektedir. Kablo uzunluğu 180 santimetredir 3 kademeli ısı ayarı bulunmaktadır. Aynı zamanda dar başlığı da bulunur.

Artıları
 • Yüksek üfleme gücü
 • Sesinin az olması
 • Saçı kabartmaması
Eksileri
 • Büyük olması

Siemens PH5767D Saç Kurutma, Fön Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Harikulade bir cihaz... siemens yapmış hızlı kurutma ve elektriklenme yok


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İyonizer özelliği kesinlikle çok etkili, aktif edildiğinde cihazın üzerinde çok hoş bir turuncu ışık yanıyor. Ürün üzerinde birde saça şekil verdikten sonra sabitlenmesini sağlayan soğuk hava tuşu var, ve basıldığında hızlı bir şekilde makinayı soğutabiliyor. Alet biraz büyük, bu yüzden saçınızı kendiniz kurutmaya çalıştığınızda biraz zorlanabiliyorsunuz.


En İyi Seyahat Tipi Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

Raks Lia Katlanabilir Seyahat Tipi Saç Kurutma Makinesi

Raks Lia

 • Iyon: Yok
 • Watt: 1000
 • Ağırlık:
 • Difüzor: Yok

Raks lia 1000 watt saç kurutma makinesi, 2 kademeli hız ayarı bulundurmaktadır bu sayede profesyonel saç kuruma işlevi sağlar. Soğuk hava üfleme özelliği ile saçta kalıcı özellik sağlayarak saçtaki elektriklenmeyi de engellemektedir. Diğer saç kurutma makinelerinden farklı olarak katlanma özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kolayca seyahatlerde yanınızda taşıyabilirsiniz. Şık ve modern tasarımı aynı zamanda pratik kullanımı ile çantanızda hem yer kaplamayacak hem de kolay şekilde taşınabilecektir. Asma halkası sayesinde kolay bir şekilde asılarak kaldırılabilir. Bu sayede yer kaplama gibi bir sorun yaşanmaz. 2 kademeli hız ayarı ve 2 kademeli ısı ayarı bulunmaktadır. Bu sayede saç tipinize göre ayarlamayı yapabilirsiniz. Raks lia kurutma makinesi seyahatlerde kullanmak için özel olarak üretilmiş bir makinedir.

Artıları
 • Yer kaplamaması
 • Kısa saçlar için iyi performans vermesi
Eksileri
 • Fişe takıldıktan sonra koku yaptığının rapor edilmesi

Raks Lia Katlanabilir Seyahat Tipi Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün güzel. Boyutuna oranla gayet güçlü ve sıcak üflüyor. Ben normalde profesyonel fon makinesi kullanıyorum. Bu Ürünü seyahatler ve spor salonunda kullanım için aldım. Bunlar için çok ideal.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün katlanabiliyor boyut olarak kücük seyehat icin cok uygun. Ben günlük kullaniyorum ısı dereceleri cok yüksek degil fön cekmek ya da şekil vermek mümkün olmaz kurutmak icin yeterli.


Remington D2400 Travel Seyahat Tipi 1400 W Saç Kurutma Makinesi

Remington D2400

 • Iyon: Yok
 • Watt: 1400
 • Ağırlık: 0.54kg
 • Difüzor: Yok

Remington D2400 saç kurutma makinesi, 1400 watt’lık güce sahiptir. Iki ısı ve iki hız olmak üzere ayarları mevcuttur. Soğuk hava üfleme özelliği sayesinde saça şekil verdikten sonra en son bu özellik ile sabitleme sağlanacaktır. Kolayca ortadan kaldırılabilmesi için sapı katlanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede seyahat çantanızda kolayca ürünü taşıyabilirsiniz. Ürün üzerinde kolaylık olması açısından bir asma halkası bulunur. Dar başlığı bulunmaktadır fakat difüzörü yoktur. İyon özelliği yoktur. Profesyonel ac motor yoktur.

Artıları
 • Yer kaplamaması
 • Güçlü olması
Eksileri
 • Yok

Remington D2400 Travel Seyahat Tipi 1400 W Saç Kurutma Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Elinize alınca kaliteyi farkedebilirsiniz. Ilk devir yetersiz hissettirsede ikinci devirde her işinizi görür.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Beklediğimdende kullanılışlı çok güzel bir ürün tavsiye ederim


Remington Saç Kurutma Makinesi D1500

 • Iyon: Yok
 • Watt: 20000
 • Ağırlık: 0.66kg
 • Difüzor: Yok

Remington D1500 Compact saç kurutma makinesi, seyahat için oldukça uygun bir makinedir. 2 ısı ve hız ayarı bulunmaktadır. Kutu içerisinde Compact difüzör bulunur. Çıkarılabilir arka ızgarası ile kolayca temizlenebilir. Kolay saklama ve seyahat için katlanabilir sap tasarımı oldukça kolaylık sağlamaktadır. Remington D1500 kompakt bir kurucudur. Yoğunlaştırıcı başlığı sayesinde ısı ve üfleme yoğun bir şekilde saça nüfuz edecektir. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen Remington D1500 uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Farklı saç uzunluklarındaki kişiler için rahatlıkla kullanılabilir.

Artıları
 • Yer kaplamaması
 • Güçlü olması
 • f/p ürünü olması
Eksileri
 • Yok

Remington Saç Kurutma Makinesi D1500 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok kullanışlı, seyahat için çok ideal ve gayet güçlü bir motoru var. Ben çok memnun kaldım.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü yaklaşık 10 aydır kullanıyorum, hafif, güçlü, katlanabilir olmasıyla da seyahatlerde büyük yardımcı oluyor. Remington'un düzleştiricisi ve maşasını kullanıyordum daha önceden, onlardan memnun kaldığım için bu makineyi de aldım ve memnunum.


Saç Kurutma Makinesi Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir

Saç Kurutma Makinesi Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

En iyi saç kurutma makinelerini yukarıda sizler için listeledik. Şimdi ise, saç kurutma makinesi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir kaç noktadan bahsedeceğiz.

Saç Kurutma Makinesinin Verimliliği – Watt

Saç kurutma makinesinin watt’ı ne kadar yüksek olursa verimliliği de o kadar yüksek olmaktadır. Peki bu ne demektir? Kurutma makinelerinin gücü bobinlerine göre yani malzemelerinin kalitelerine göre de değişmektedir. Normal bir saç kurutma makinesi 1000 ile 1800watt arasında sağlamaktadır. Düşük watt’lı makineler daha ucuz olmaktadır. Genel olarak bahsettiğimiz de saç kurutma makineleri 1000 ile 3600 watt aralığında bir sınıra sahip olmaktadır. Düşük voltajlı saç kurutma makineleri ince telli saçlar için oldukça uygun olmak tayken yüksek voltajlı saç kurutma makineleri kalın ince ve oldukça kıvırcık saçlar için uygundur.

Saç Kurutma Makinesinin Boyutu Ve Ağırlığı

Saç kurutma makineleri elde kullanılabilen fazla büyük boyutu olmayan ve hafif makineler olduklarında hem kişiyi yormazlar hem de daha hızlı şekilde bir kuruma sağlarlar. Büyük saç kurutma makineleri özellikle uzun saçları kuruturken kişiye zorluk çıkarabilir. Büyük ve ağır saç kurutma makineleri kalın uzun ve çok fazla kıvırcık olan saçlar da iyi bir kuruma sağlamamaktadır. Bu tür makineleri kullanan kişilerin bileklerinde ağırlık oluşmakta ve ısıyı dengeli kısaca saç kurutma makinesi dağıtamamaktadır. Daha hafif ve küçük boyutlardaki makineleri kullanarak hep seyahatlerde hem de günlük hayatınızda rahatlık kazanabilirsiniz.

Makinede Kullanılan Teknoloji

Yazımızda yukarıdaki paragraflarda da belirttiğimiz üzere saç kurutma makinelerinin farklı türleri bulunmaktadır. Bu farklar tiplerine göre ya da kullanılan bugün şekline göre değişiyordu. Iyonik teknoloji, nanoteknoloji saç kurutma makinelerinde kullanılan iki ayrı teknolojidir. Iyonik teknoloji pozitif yüklü foliküllerinin kırarak negatif iyonları boşaltır ve bu sayede saçlar hep parlak ve nemli kalırsın aynı zamanda hızlı bir şekilde saçları kurutur.

Aparatları/Başlıkları

Saç kurutma makinelerinin oldukça önemli özelliklerinden yukarıda bahsettik. Saç kurutma makinelerinin de çeşit çeşit aparatları bulunmaktadır. Farklı özellikteki saç kurutma makineleri tabii ki farklı aparatlara da sahip olacaktır. Saç kurutma makinelerinde en ucuz olanı da bile en az iki veya üç ısı ayarı bulunmaktadır. Saç kurutma makinesinde başlık ve difüzör de bulunmaktadır.

Iki aparatını çoğu kişiye saç kurutma makinesine aldıktan sonra kullanmamaktadır Çünkü aslında Nasıl kullanılacağını ve ne işe yaradığını Bilmeyenler de oldukça çoktur. Difüzör aparatı saçları kıvırcık yapmaya yarayan aparattır.

Isı Ayarlama Özelliği

Bir saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri ısı kontrol ayarları olmaktadır. Yüksek ısı ile çalışan kurutma makineleri saçlara zarar verebilir ve yakabilir. Bu durum oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bunun için saç yapınıza göre özellikle ince telli saçlara sahipseniz ısısı daha az saç kurutma makinelerini almayı tercih edebilirsiniz. Isı ayarları düşük orta ve yüksek olmak üzere üst düzey ile makinelerde bulunmaktadır. Ihtiyaca göre bu ayarlar kişiye göre yapılmaktadır.

Fiyatlara Dikkat Edilmeli

Saç kurutma makineleri alınırken fiyatlarına da dikkat edilmelidir. Gücüne, özelliklerinE bakıldıktan sonra fonksiyonlarına ve seramik, iyonik ya da turmalin titanyum olup olmadığına bakılarak tercihte bulunulmalıdır. Bu özelliklere göre mutlaka piyasada fiyat üzerinde değişiklikler olacaktır.

Saç Tipine Göre Saç Kurutma Makinesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Saç Tipine Göre Saç Kurutma Makinesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

İnce Telli Saçlar

İnce telli saçlar hemen yıprana bilir özellikle saç tipleridir. Bu nedenle saçı ısı verildiğinde yıpranmaması için 2000 2300 watt arasındaki saç kurutma makineleri tercih edilmelidir. Saç kurutma makinelerinde soğutma özelliğinin olması da ayrıca önemlidir çünkü ince telli saçlara sahip olan kişilerin saçlarını saç kurutma makinesi ile düzleştirdiklerin de hemen sönmelerin olduğundan şikayetçiler bu durumdan soğuma özelliği kurtaracaktır. İnce telli saçlara sahip olan kişilerin iyonik özellikli saç kurutma makinelerine tercih etmesi çok daha doğru olacaktır.

Kalın Telli Saçlar

Kalın telli saçlar oldukça zor şekil almaktadır ve kabarıklıkları da biraz zor geçmektedir. Kalın telli saçların bu yüzden işi biraz zordur diyebiliriz. Kolay şekil almayan bu saçlar için 2300 2500 watt’lık saç kurutma makineleri kullanılarak yeterlilik sağlanabilmektedir. Ince telli saçlar gibi hemen sönmedi için bu son makinesi ile sen çekildiğinde kalın telli saçları yalnızca bir saç spreyi ile sabitlemesi yeterli olacaktır. Kalın telli saçlar için saç kurutma makinesi seçerken yüksek çalışma ve verim gücüne sahip aynı zamanda turbo üfleme özelliğine sahip makineleri seçmeleri önerilmektedir.

Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçların dalgalarını kaybetmemesi için yavaş bir şekilde ısı veren ve hava üfleyen bir saç kurutma makinesine ihtiyaç vardır. Hızlı üfleyen bir saç kurutma makinesi kıvırcık saçların doğallığını bozacaktır. Dilerseniz bir difüzor kullanarak bukleleri belirginleştirebilirsiniz.

Düz Saçlar

Düz saçlar doğal kapanabilir yanlış saç kurutma makinesi ile o kabarıklığı alabilirsiniz. Bunun için hafif bir saç kurutma makinesi aramak çok doğru olacaktır çünkü düz saçları yumuşak parlak ve pürüzsüz yapmak için gereklidir. Düz saçlar için en iyi saç kurutma makinesi tercih iyonik saç kurutma makineleri olacaktır.

Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç kurutma makinesi, fiş arızaları ya da içindeki motorların arızlanması ile birçok kazaya sebep olabilmektedir. Yaralanma ya da bunun gibi kazaları önlemek amacı ile bu tarz elektronik aletleri kullanırken dikkatli olmalıyız. Saç kurutma makinesi için güvenlik ipuçlarını sizler ile paylaşacağız.

 • Güç kablosunda bir hasar olup olmadığı kesinlikle kontrol edilmelidir. Kablolar yangın çıkarabilme potansiyeli taşımaktadır.
 • Islak bir zeminde saç kurutma makinesini bırakmamalısınız. İçine su kaçması olası bazı durumları birlikte getirecektir.
 • Eğer saç kurutma makinesi su ile temas ediyorsa hemen kapatarak makinenin fişini çıkarmalısınız.
 • Saç kurutma makinesinin çalışmasını durdurmak istediğinizde önce düğmesinden kapatın ve daha sonra fişini çekin.
 • Makinenin kablosunun çocukların ulaşamayacağı bir yerde olmasına özen gösterin.
 • Saç kurutma makinelerini temizlerken fişten çıkardığınıza emin olun.
 • Makineyi saçınızdan biraz uzak tutarak kurutun aksi takdirde saçlarınızı yakabilir ya da makineye saçlarınızı dolayabilirsiniz.
 • Saç kurutma makinesini aparatları ile kullanın. Açık ağızlı bir saç kurutma makinesi saçlarınıza zarar verebilir.

Sonuç

Saç kurutma makineleri günlük olarak sıkça kullandığımız makinelerdir. Bu tür makineleri seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok püf nokta bulunmaktadır. Sizler için yazımızda saç kurutma makinelerinin türlerinden, almadan önce dikkat edilmesi gereken noktalardan, saç tipine göre saç kurutma makinesi tercihinin nasıl yapılması gerektiğinden, saç kurutma makinesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsettik ve ayrıca sizler için en iyi ve en çok tercih edilen saç kurutma makineleri hakkında bilgiler verdik. Eğer kendinize en uygun saç kurutma makinesini seçmek istiyorsanız yazımızda belirtilen noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  2 Yorum

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir