2022 Yılı İçin En İyi Saç Açıcı Tavsiyeleri ve Satın Alma Rehberi

Saçları doğuştan koyu renkli olan bazı kişiler sonradan daha açık saç rengine sahip olmak isteyebilir. Ya da saçlar; röfle, gölge, ombre, boya gibi işlemler görecekse öncesinde bir açma işlemine ihtiyaç duyulabilir. İşte farklı formlarda üretilen saç açıcı ürünler saçlarda kademeli şekilde açılma sağlar. Açma işlemi tamamlandıktan sonra saçlara uygulanmak istenen işlem daha başarılı olacaktır. Saçlarınızı uzman bir kuaförün ellerine emanet ederek yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Saç açma dikkatli şekilde uygulandığı takdirde evde kendi başınıza da yapabileceğiniz bir işlemdir. Saç açıcı ürünler jel, sprey ya da toz formunda olabilir.

Genç kızların en çok tercih ettiği saç açıcı: L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel
En iyi bitkisel saç açıcı: Bio Vitals Papatya Suyu Saç Açıcı Sprey
Kuaförlerin tercihi: Wella Blondor Toz Açıcı
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Sac Acici 5

Açıcı Çeşitleri

Toz Açıcı (Oryal)

Toz formda olan açıcılar genelde profesyonel kullanım için de uygun olan ürünlerdir. Kuaförlerin de tercih ettiği bu ürünler etkili bir renk açma performansına sahiptir. Toz açıcı ile saç rengi evde de açılabilir. Oksidan ve oryal belirli miktarlarda karıştırılarak istenilen kıvam elde edilir. Toz açıcı ürünler genelde bir metal kutu içerisinde satışa sunulur.

Jel Saç Açıcı

Jel formunda olan açıcılar saçlarda doğal bir görünüm elde etmek isteyenler için idealdir. Bu ürünler hafif sonuçlar ortaya çıkartır. Saçlarında minimal bir ışıltı, ton açılması beklentisi olan kişiler pratik şekilde kullanabilecekleri jel açıcıları tercih edebilir. Bu ürünlerin amacı saçlarınızı kısa sürede platin sarısına dönüştürmek ve çeşitli işlemlere hazırlamak değil de kademeli şekilde doğal bir açılma sağlamaktır. Genelde durulama gerektirmeyen bu ürünleri uyguladıktan sonra saçlarınızı bir süre güneşe tutmanız ya da saç kurutma makinesi ile kurutmanız yeterli olacaktır.

Sprey Saç Açısı

Jel formunda olan açıcılar gibi pratik bir kullanım sunan ve doğal sonuçlar elde etmenizi sağlayan sprey açıcılar hafif ışıltılar için tercih edilebilir. Sprey formunda olan ürünler çoğunlukla bitkisel içerikli olarak piyasada karşınıza çıkabilir.

En Iyi Sac Acici 6

Saç Açıcı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç rengi açıcı ürün satın alırken dikkat etmeniz gereken birtakım detaylar karşınıza çıkacaktır. Beklentileriniz, kullanım amacınız, saçınızın durumu gibi etkenler seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken nüanslar arasında yer alır. Saç açıcı ürünlerin ortak özellikleri saç tonunda kademeli bir açılma sağlamaları olsa da hepsinin içerik ve etkileri birbirinden farklı olacaktır.

Kullanım Amacı

Saçlarınızın mevcut renginde hafif ve kademeli bir açılma olsun istiyorsanız sprey ya da jel ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu ürünler sayesinde saçınızda açılma işlemi yapıldığı bile anlaşılmayabilir. Sanki kendi saçınızın rengiymiş gibi etki ortaya çıkaran ürünler beklentinizi bu noktada karşılayacaktır. Ancak bazı kişiler saç tonlarında 9 tona kadar açılma sağlamak isteyebilir. Bu noktada da devreye toz açıcı ürünler girecektir. Toz açıcı ürünler sayesinde saçlarınızda 40 dakika sonrasında platin sarılığını elde edebilir, farklı işlemler için de hazır hale getirebilirsiniz.

Açıcının Etkisi

Her ürünün saç üzerindeki etkileri farklıdır. Bazı ürünler sadece saç renginizde açılma yaparken bazıları aynı zamanda saçlarınıza bakım yaparak yumuşatabilir. Saçlara parlaklık kazandıran ürünler de vardır. Açıcının etkisinin ne kadar yoğun olduğu da satın alırken dikkat etmeniz gerekenlerden biridir.

Durulama Gerektirmesi

Sprey ve jel formunda olan saç açıcı olan ürünler uygulandıktan sonra durulanma gerektirmez. Toz formda olan ürünler ise bir süre saçta bekletildikten sonra durulanarak saçlardan uzaklaştırılır. Pratik kullanım sunan bir ürün arayışındaysanız durulama gerektirmeyen saç açıcılara yönelebilirsiniz.

Nötrleştirme Yapması

Performansı yüksek ve kaliteli saç açıcı ürünleri sıcak alt tonlarda nötrleştirme yapabilme özelliğine de sahiptir. Saçlarınız sarı tonlarındaysa, arada hafif kızıl tonlar mevcutsa nötrleştirme etkisine sahip bir açıcı tercih ederek daha bütünsel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Saç açıcı satın almadan önce mutlaka kullanıcı yorumlarına göz atmanızda fayda var. Böylece ürünün saçlarda kızıllaşmaya neden olup olmadığını, kopma, kırılma ve yıpranmalara sebebiyet verip vermediğini anlayabilirsiniz. Açıcı kullanan kişilerin en muzdarip oldukları nokta ürünün kızıllaşmaya ve yanmaya neden olup olmasıdır.

En Iyi Sac Acici 3

En İyi Saç Açıcı Tavsiyeleri

Sizler için derlediğimiz en iyi ve en çok tercih edilen saç açıcı ürünlerini sıraladık. Dilerseniz istediğiniz ürünü pratik şekilde satın alabilirsiniz. Ya da yazmış olduğumuz ürün incelemelerini okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. 🙂

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel

L'oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel saçlarınızda doğal görünüm veren bir üründür. Saçlarınızın renginin güneşte açılmış gibi görünmesini sağlayan bu açıcı, jel formülü sayesinde pratik şekilde saçlara uygulanabilir. Durulama gerektirmeyen ve kolayca emilen L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel ile saçlarınızda ışıltı, yumuşaklık, meydana gelir. Saçta kalıntı bırakmadan iyice nüfuz eden bu renk açıcı yüzlerce kişinin tercihi olan bir ürün.

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel kullananların yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Çünkü jel kıvamında olması pratik bir kullanım sunuyor. Ayrıca ilk kullanımda bile gözle görülür bir fark ortaya çıkıyor. Özellikle kumral saçlarda çok işe yarayan bu ürün fiyatı bakımından da uygun.

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel Fiyatı

Genç kızların en çok tercih ettiği saç açıcı: L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel

Blondme Premium Lift 9 Açıcı 450 G Oksidan %9 30 Volume

Blondme Premium Lift 9 Açıcı 450 G Oksidan %9 30 Volume

Blondme Premium Lİft 9 Açıcı 450 G Oksidan %9 30 Volume 1000 ml 9 tona kadar açılma sağlayan bir üründür. Saç rengini açarken aynı zamanda güçlendiren bu ürün sıcak alt tonlarda nötrleşme de yapar. Profesyonel bir ürün olan Blondme Premium Lİft 9 Açıcı 450 G Oksidan %9 30 Volume 1000 ml, kullanan kişiler tarafından ”mükemmel” yorumunu almış. En iyi saç açıcı oldğunu söyleyenler de bir hayli fazla. Saçları yıpratmadan açan bu ürünün kokusu da çok hoş. Saçları turunculaştırmıyor ve yumuşak bir sarı elde edilmesini sağlıyor. Fiyatı yüksek ama performansına göre çok normal diyebiliriz.

Blondme Premium Lift 9 Açıcı 450 G Oksidan %9 30 Volume Fiyatı

HUSH Trublonde Toz Açıcı Mavi Yüksek Performanslı

Hush Trublonde Toz Açıcı Mavi Yüksek Performanslı

HUSH Trublonde Toz Açıcı saçta 9 tona kadar açılma sağlayan güçlü bir üründür. Bu ürünü deneyenler Blondme kalitesine çok yakın olduğunu söylüyor. Ayrıca fiyatı bu performansına göre uygun. HUSH Trublonde Toz Açıcı kullanan kişiler istedikleri sonuca ulaştıklarını söylüyor ve bu ürünü herkese tavsiye ediyor.

HUSH Trublonde Toz Açıcı Mavi Yüksek Performanslı Fiyatı

Neva Blond Ultimate Doğal Renk Açıcı Sprey

Neva Blond Ultimate Doğal Renk Açıcı Sprey

Neva Blond Ultimate Doğal Renk Açıcı Sprey limon ve papatya özleri ile formül edilmiştir. Saçların doğal bir görünümle sarı tonlara gelmesini sağlar. Aynı zamanda parlaklık veren bu saç açıcı silikon içermeyen formüle sahiptir. Durulanmayan pratik bir kullanım sunar. Çok uygun bir fiyat ile karşımıza çıkan Neva Blond Ultimate Doğal Renk Açıcı Sprey 150 ml tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz.

Ürünü kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda gerçekten f-p olarak yorumladıklarını gördük. Çünkü bu saç açıcı hem renkte gözle görülür bir açılma sağlıyor hem de yumuşaklık kazandırıyor. Saçlara doğal bir ışıltı kazandıran Neva Blond Ultimate Doğal Renk Açıcı Sprey turunlaşmaya da neden olmuyor.

Neva Blond Ultimate Doğal Renk Açıcı Sprey Fiyatı

Agiss Saç Açıcı

Agiss Saç Açıcı

Agiss Saç Açıcı toz formda olduğu için oldukça etkili bir performansa sahip olan bir ürün. Uygun bir fiyatla karşımıza çıkan Agiss Saç Açıcı saçlara uygulandığı zaman mükemmel bir parlaklık ve yumuşaklık ortaya çıkarıyor. Ürünün renk açma konusundaki başarısı oldukça yüksek. Kısa sürede saç renginde birkaç ton açılma sağlıyor.

Agiss Saç Açıcı Fiyatı

Schwarzkopf Colour Specialist Saç Boyası Renk Açıcı

Schwarzkopf Colour Specialist Saç Boyası Renk Açıcı

Schwarzkopf Colour Specialist Saç Boyası Renk Açıcı kırılma karşıtı teknoloji ile donatılmıştır. Saçları hem koruyan hem de kalitesinde artış sağlayan bu ürün uzun süre kalıcı bir renk açma performansına sahiptir. Saçta bulunan farklı ton sarı renklerin nötrleşmesinde de etkili olan bu ürün 9 tona kadar ton açma özelliğine sahiptir. Ürünü kullanan kişiler de performansından yana memnun ancak bazı kişilerde turunculaşmaya neden olmuş. Fiyatı ise normal diyebiliriz.

Schwarzkopf Colour Specialist Saç Boyası Renk Açıcı Fiyatı

Schwarzkopf Igora Mavi Toz Açıcı Extra Power

Schwarzkopf Igora Mavi Toz Açıcı Extra Power

Schwarzkopf Igora Mavi Toz Açıcı 450Gr. Extra Power saçları açma konusunda güçlü bir içeriğe sahiptir. Toz formunda olan bu ürün uygun miktarda oksidan krem ile homojen şekilde karıştırılarak saçlara uygulanır. Fiyat olarak yüksek olan bu ürünü kullanan kişiler etkisinin güçlü olduğunu söylüyor. Açma sırasında biraz turunculaşmaya neden olan Schwarzkopf Igora Mavi Toz Açıcı Extra Power boya için iyi bir zemin hazırlıyor.

Schwarzkopf Igora Mavi Toz Açıcı Extra Power Fiyatı

Wella Blondor Toz Açıcı

Wella Blondor Toz Açıcı

Wella Blondor Toz Açıcı pratik bir kullanım sunan, kremsi bir yapıya sahiptir. Saçlarınızı kısa sürede açarak istediğiniz tonu elde etmenizi sağlar. Evde profesyonel bir performans arayışındaysanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Kullanan kişiler saçlarında herhangi bir yanma meydana gelmediği gibi ayrıca kırılma gibi durumların da oluşmadığını söylüyor. Saçları yıpratmadan, turunculaştırmadan açan Wella Blondor Toz Açıcı fiyat olarak yüksek ancak kuaför salonlarının vazgeçilmez ürünlerinden biri diyebiliriz.

Wella Blondor Toz Açıcı Fiyatı

Kuaförlerin tercihi: Wella Blondor Toz Açıcı

Trucare Saç Açıcı ve Oksidan Seti

Trucare Saç Açıcı Ve Oksidan Seti

Trucare Saç Açıcı ve Oksidan Seti toz formunda olan bir üründür. Saç açma konusunda birçok kişinin tercih ettiği bu ürün etkili bir performansa sahip olsa da çoğu kişinin saçlarında turunculaşmaya neden olmuş. Çok uygun bir fiyata sahip olan Trucare Saç Açıcı ve Oksidan Seti gramaj olarak biraz az olduğu için birkaç kutu ürüne ihtiyaç duyulabiliyor. Bazı kişilerin saçlarında ise yanmaya sebep olmuş.

Trucare Saç Açıcı ve Oksidan Seti Fiyatı

Bio Vitals Papatya Suyu Saç Açıcı Sprey

Bio Vitals Papatya Suyu Saç Açıcı Sprey

Bio Vitals Papatya Suyu Saç Açıcı Sprey tercihini bitkisel bir üründen yana yapmak isteyenler için formüle edilmiştir. Doğal papatya suyu, E 211, E 202 ile güçlendirilmiş olan formülü sayesinde saçlarda birkaç ton açılma meydana gelmesini sağlar. Gayet uygun fiyatlı bir ürün olan Bio Vitals Papatya Suyu Saç Açıcı Sprey 150 ml kullanan kişiler tarafından çok beğenilmiş bir ürün. Birkaç kullanımda saçı turunculaştırmadan açmayı başarıyor. Hafif formlu, saça zarar vermiyor ve kokusu da rahatsız edici değil.

Bio Vitals Papatya Suyu Saç Açıcı Sprey Fiyatı

En iyi bitkisel saç açıcı: Bio Vitals Papatya Suyu Saç Açıcı Sprey

Blonder Line Argan Yağlı Akıllı Toz Açıcı

Blonder Line Argan Yağlı Akıllı Toz Açıcı

Blonder Line Argan Yağlı Akıllı Toz Açıcı 9 tona kadar açma özelliğine sahiptir. Saç derisi sağlığını da koruyarak güçlendiren bu ürün daha yumuşak saç tellerine kavuşulmasını sağlar. Saç köklerini ve dokularını onararak daha kolay şekillenmesini sağlar. Argan, aminoasit ve buğday proteinleri ile güçlendirilmiş bir formüle sahiptir. Bu ürünü kullanan kişiler performansından yana memnun kalmış. Ancak bazı kişiler saçlarda turunculaşmaya neden olduğunu söylüyor.

Blonder Line Argan Yağlı Akıllı Toz Açıcı Fiyatı

MAXX DELUXE Oryal & Oksidan 20v

Maxx Deluxe Oryal 1kg& Oksidan 20v

MAXX DELUXE Oryal 1kg& Oksidan 20v 1000ml 78768654566 profesyonel sonuçlar ortaya koyan bir üründür. Saçta 7 tona kadar renk açılması sağlayan bu ürün kuaför salonlarında kullanım için de uygun bir kalitededir. Röfle gibi çeşitli saç işlemlerinde mükemmel bir zemin sağlar. Boyanın kolay bir şekilde aktifleşmesini sağlayan oksidan ile 1-2 ton açma kapama ya da beyaz kapama gibi işlemler yapılabilir. Ürünü kullanan binlerce kişi oldukça memnun ve etkili sonuçları olduğunu söylüyor. Koyu renk saçları bile kısa sürede sarı tonlarına kadar açan MAXX DELUXE Oryal 1kg& Oksidan 20v 1000ml 78768654566 kalitesine göre normal bir fiyata sahip.

MAXX DELUXE Oryal & Oksidan 20v Fiyatı

Morfose Toz Açıcı Mavi Oryal

Morfose Toz Açıcı Mavi Oryal

Morfose Toz Açıcı Mavi Oryal istediğiniz tonda açılma elde etmeniz için formüle edilmiştir. Kremsi kıvamı ile pratik bir kullanım sunan bu saç açıcı ürün 7 tona kadar açılma yapma özelliğine sahiptir. Profesyonel kullanım için de uygun olan Morfose Toz Açıcı Mavi Oryal 1000 ml kullanan kişiler tarafından çok beğenilen bir ürün. Saçı yıpratmadan ve kızıllaştırmadan açan bu ürün siyah rengin bile sarıya dönüşmesinde etkili ve kaliteli bir seçenek. Fiyatı biraz yüksek olsa da performansına göre normal diyebiliriz.

Morfose Toz Açıcı Mavi Oryal Fiyatı

Kuaf Profesyonel Saç Açıcı Oreal Mavi

Kuaf Profesyonel Saç Açıcı Oreal Mavi

Kuaf Profesyonel Saç Açıcı Oreal Mavi doğal ya da boyalı saçlarda renk açma işleminin başarı ile gerçekleşmesini sağlayan bir üründür. Yumuşak kıvama sahip olan bu saç açıcı ürün kullanan kişiler tarafından genel anlamda beğenilse de performansını çok iyi bulmayanlar da var. Üründen çok etkili sonuç alan kullanıcılar saçlarının istedikleri sarılığa kavuştuğunu söylüyor. Ancak saçlarında yanma ve yıpranma durumları yaşayanlar da var. Fiyatı ise normal diyebiliriz.

Kuaf Profesyonel Saç Açıcı Oreal Mavi Fiyatı

En Iyi Sac Acici 1

Adım Adım Anlattık: Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Saç açıcı ürünlerin içeriğinde farklı kimyasallar bulunur. Bu nedenle saçlara açma işlemi yapılmadan önce mutlaka eldiven takılmalıdır. Açıcı hiçbir şekilde deriye temas ettirilmemelidir.

Açıcınız eğer sprey veya jel formundaysa pratik şekilde saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın her tarafına eşit şekilde uygulayabileceğiniz saç açıcı sprey ya da jel ürünleri genelde durulanmayan bir formüle sahiptir. Uygulama sonrasında tek yapmanız gereken güneşe çıkıp biraz oturmanız olacaktır. Saçlarınız güneşin etkisiyle açıcıyı iyice emer ve bir ton açılma meydana gelir. İstediğiniz tona ulaşana kadar bu işlemi birkaç defa tekrarlayabilirsiniz. Diyelim hava bulutlu ve güneşten eser yok! Bunun da çaresi var, saç kurutma makinesi! Saçlarınıza sürdüğünüz açıcı sprey ya da jel ürününü saç kurutma makinesi ile aktifleştirebilir dilediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Toz formundaki açıcı ürünlerinin saça uygulanması ise biraz daha uğraştırıcıdır.

Omuzlar geniş bir örtü ile örtülmeli, giysilerin zarar görmesi ve açıcı uygulanan saçların enseye teması engellenmelidir.

Oryal ve oksidan karışımı hazırlama esnasında maske de kullanabilirsiniz. Çünkü bu ürünler kimyasal içerdikleri için ağır ve rahatsız edici bir kokuya neden olabilir. İşlem sırasında pencereyi açmanız ve ortamın havalanmasını sağlamanız doğru olacaktır.

Oryal ve oksidan karışımı saçın uzunluğuna göre doğru oranda hazırlanmalı, homojen bir karışım elde edilmelidir.

Saç açıcı bir fırça yardımıyla ayrılan tutamların üzerine dikkatlice sürülmelidir. Daha sonra kalın dişli bir tarak yardımı ile nazikçe tarama işlemi yapılır ve açıcının saç tellerine iyice nüfuz ettiğinden emin olunur.

Açıcıyı saçınızda ne kadar süre bekleteceğiniz ise ürünün ambalajı üzerinde yer almaktadır. Kullanma talimatlarını göz önünde bulundurarak açıcıyı yeterli süre boyunca saçınızda bekletebilirsiniz. Süre dolduğunda ise saçınızı durulayabilirsiniz.

Açma işleminden sonra saçınızı bol su ile durulamalı, şampuanla yıkayarak temizlemelisiniz.

Tekrar durulama işlemi yaptıktan sonra saçınıza saç kremi, bakım yağları ya da maske gibi ürünler uygulayarak nem kazanmasını sağlayabilirsiniz.

İpucu: Oryal ile saç açma işlemi sırasında saç dipleri en sona bırakılmalıdır. Çünkü saç derisinde kan dolaşımı daha hızlı olduğu için açıcı daha hızlı aktifleşir ve saçın rengi açılır. Saç diplerinin daha açık renk olmaması açısından en son bu kısıma açıcı uygulanmalıdır. Böylece dip kısımlara sürülen açıcı daha kısa süre saçta kalmış olur.

En Iyi Sac Acici 7

Saç Açıcı Kullanmanın Saça Zararı Var mı?

Eğer saç açma işlemini evde kendiniz yapmayı düşünüyorsanız öncelikle saç analizi yaptırmanızı öneririz. Özellikle de çok koyu saç rengine sahip olan kişilerin açma işlemi yapmadan önce durup iyice düşünmesinde fayda var. Bu noktada uzman bir kuaförden destek alarak saç renginize uygun bir açıcı önerisinde bulunmasını talep edebilirsiniz. Saç renginize göre saçınızın ne tür bir açıcı ile ne kadar açılabileceği ancak uzman kişiler tarafından analiz edilebilir. Bazı saçlar daha hassas, zayıf telli ve yıpranmış olabilir. Böyle yorgun saçlara sahip olan kişiler bilinçsizce açıcı ürün uygulaması yaptığında saçlarda ciddi hasarlar meydana gelebilir. Saç açıcı ve saç hakkında uzman kişilere danışıldıktan sonra doğru ürün kullanılarak evde de açma işlemi yapılabilir. Açıcıyı saçta gereğinden fazla bekletmek yanmalara neden olacağından bu konuda da çok dikkatli olunmalıdır.

Saç açma uygulaması boyasız saçlarda daha iyi sonuç verir. Saçlarınızın doğal rengi üzerine açma işlemi yaptığınızda daha az yıpranma olacaktır. Eğer saçlarınızda boya varsa en az 3 ay beklemenizi öneririz. Saçlardaki boya etkisini büyük ölçüde yitirince açma işlemine geçilebilir.

Saç açma işleminden saçlarınızın en az şekilde zarar görmesi için 2 hafta öncesinde nemlendirici maske uygulamaları yapmaya başlayabilirsiniz. Böylece saçlarınız neme doyacağı için açma işleminden olumsuz yönde etkilenmeyecektir.

Saçlarınızı tamamen doğal yollarla açmak isterseniz de limon ve papatya gibi bitkisel yöntemlere başvurabilirsiniz.

En Iyi Sac Acici 2

Yanan Saçta Ne Gibi Değişiklikler Meydana Gelir?

Bazen saç açıcı ürünlerin yanlış kullanımı sonucunda saçlarda yanma meydana gelebilir. Yanan saçlar kabarık, mısır püskülü gibi cansız, mat ve yıpranmış görünür. Hatta tararken avucunuza öbek öbek saç gelmesi de kaçınılmazdır. Tüm parlaklığını ve kalitesini kaybeden saçların yanan kısımlarını kestirerek bu problemden en sağlıklı şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak saçınızın üst taraflarında yanma meydana geldiyse saçlarınızı kurtarabilmek ve eski görünümünü kazandırabilmek için yoğun keratin bakımları uygulamanız gerekecektir.

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; yaz geliyor, saçlarınızda biraz değişiklik yapmaya ne dersiniz? İster platin sarısı ister karamel ister bal rengi… Belki de aradığınız sadece hafif tonda bir açılma. Sizler için derlemiş olduğumuz saç açıcı ürünler arasından kendiniz için uygun olanı seçerek saçlarınıza yazın ışıltısını getirebilirsiniz! Saçınızın sağlığı ve hedeflediğiniz görünüm için seçim yaparken dikkatli olmayı aman ihmal etmeyin. 🙂

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.