En İyi Oda Kokusu: Sprey, Jel ve Çubuklu Oda Kokularını İnceledik (2022)

Koku alma, insanlar için en önemli duyulardan biridir. İnsan burnunda 5 milyon reseptör olduğu düşünülünce kokuların hem fiziksel hem de psikolojik manada bedenimize tesirlerini es geçemeyiz. Burunda bulunan koku hücrelerinin hem duygular hem de davranışlar üzerinde ciddi etkileri vardır. Koku duyusu, beyinde yer alan limbik sistemden kontrol edilir. Aslında kokuların hayatımızda önemi çok büyüktür. Evinizde bir gaz kaçağı olduğunu düşünsenize! Koku alma duyumuz sayesinde hayati tehlikeleri bertaraf etme konusunda önceden hazırlıklı olabiliyoruz. Yeni girdiğimiz bir ortamda yoğun şekilde alkol ya da sigara kokusu ile karşılaşabiliyoruz. Eğer alkol ve sigara kullanmayan biriysek bu bizi rahatsız ediyor ya da sağlığımızı önemsememiz açısından ortamı terk ederek çözüm buluyoruz. Kan kokusu hissettiğimizde hemen bir endişe duygusu içimizi kaplıyor. Ya da gülün kokusunu içimize çektiğimizde rahatlamış ve ferah hissedebiliyoruz. Kendimize parfüm sıktığımızda ise daha özgüvenli, bakımlı ve iyi hissediyoruz.

Aslında tüm kokuların bedenimize yansımaları farklıdır. Burnumuzun aldığı bir koku bizi; endişeli, korkmuş, mutlu, gergin, dinlenmiş, karamsar, stresten arınmış, sevgi dolu, huzurlu ya da enerjik hissettirebilir. Hatta yapılan bilimsel araştırmalara göre uyku sırasında burnun aldığı kokuların görülen rüyalara etkileri araştırılmıştır. Araştırma sonucunda kokuların, rüyaların duygusal tonu üzerinde önemli ölçüde etkileri olduğu saptanmıştır.

Alışveriş mağazalarına gittiğinizde sizi güçlü ve hoş kokular karşılar. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü? Elbette içeri giren müşterilerin hoş kokulu bir dükkana adım atmaları estetik açıdan oldukça önemlidir. Ancak tek sebep elbette bu değil. Çünkü bazı kokular alışveriş yapma isteğinizi ve para harcama dürtünüzü arttırır. Mağaza içerisindeki hoş kokular sayesinde baktığınız giysi ya da eşyalar gözünüze daha cazip görünebilir. Bebek eşyaları satan bir mağazaya girdiğinizde buram buram bebek pudrası kokması işte bu yüzdendir!

Peki ya yaşam alanlarımız? Haydi itiraf edin, siz de mis gibi kokan, yeni temizlik yapılmış gibi hissettiren bir evde bulunmayı; yemek ya da havasızlık kokan bir eve tercih edersiniz. İşten eve döndüğünüzde sizi bahar çiçekleri, lavanta, gül, okaliptus ya da vanilya kokuları karşılasın istemez misiniz? Belki de vaktinizin büyük çoğunluğu evinizde geçiyor ve her zaman hoş kokular hissetmek istiyor olabilirsiniz. Günlük temizliğinizi bitirip, ortalığı toparladığınızda birkaç fıs oda parfümü kullanmak anında evinizin atmosferini değiştirir. Oda ve çamaşırları misler gibi kokutmak için formüle edilmiş olan ürünler arasından zevkinize hitap eden bir koku tercih ederek ferahlığın, huzurun ve mutluluğun tadını çıkartabilirsiniz. Sadece yaşam alanlarınızda değil, ofisinizde de güzel kokular kullanarak daha verimli bir çalışma performansı yakalayabilirsiniz.

Koltuk ve perde için en iyisi: Chakra Oda Kokusu Soft Linen
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Oda Kokusu 5

Oda Kokusu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oda ya da çamaşır kokusu satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım detaylar vardır. Bu detaylara dikkat ederek kendiniz ve bulunduğunuz ortam için uygun bir seçim yapabilir, mutluluğun ve konforun tadını çıkartabilirsiniz. 🙂

Ürün Tipi

Oda kokusu denilince birçok çeşit ile karşılaşmak mümkündür. Ürünlerin bazıları sprey, bazıları jel ya da cam bir şişede sıvı halde ve bambu çubuklu olarak tasarlanmış olabilir.

Sprey Oda Kokusu

Sprey formunda olan oda kokuları ilk akla gelen ürünlerdir. Genellikle 500 ml’lik şişelerde satışa sunulan oda spreylerini dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar fıslatmanız mümkündür. Bu size kontrol edilebilirlik sağlar. Mekandaki kötü kokuların yoğunluğuna ya da kendi beklentinize göre istediğiniz miktarda sprey kullanabilirsiniz. Bu ürünler gardırop içlerinde giysilerinizi misler gibi kokutmak için de birebirdir. Spreyli olan ürünlerin cihaz ile çalışanları da vardır. Bu makinelerin bazıları manuel bazıları ise otomatik şekilde fıslatma yapar. Otomatik koku yayan cihazların en önemli artısı ortamın durmaksızın hoş kokacak olmasıdır. Çünkü bu cihazlar belirli aralıklarla koku püskürtür. Bu püskürtme şiddetini ve ne kadar sürede bir tekrarlanacağını kendiniz seçebileceğiniz ürünler de vardır. Bazı modeller manuel çalıştığı için dilediğiniz zaman püskürtme yapabilirsiniz. Bu da üründen tasarruf etmeniz anlamına gelebilir.

Oda Kokusu 3

Jel Oda Kokusu

Tercihinizi jel formda olan oda kokularından yana yaparsanız ufak bir alanda etkili olacağını unutmamalısınız. Sonuçta bu ürünler sabit bir şekilde belirli bir yere koyulur ve o alana güzel kokular yayması beklenir. Özellikle banyolarda jel formlu oda kokularını tercih edebilirsiniz. Jel formdaki oda kokularının spreyler kadar güçlü ve etkili bir kokusu bulunmayabilir.

Çubuklu Oda Kokusu

Genellikle ufak bir cam şişenin içinde bulunan yoğun kıvamlı sıvı haldeki oda kokusu, içerisine yerleştirilen birkaç adet ahşap çubuk sayesinde etrafa koku yayar. Bu çubuklar şişe içerisindeki kokuyu emer ve durmaksızın ortamı kokulandırır. İlk kullanımda çubukların hemen koku yayması beklenmemelidir. Çünkü çubukların kokuyu emmesi 1-2 gün sürebilir. Bu ürünlerin güçlü bir kokusu vardır. Sabit bir alana yerleştiriliyor olsalar bile geniş alana koku yayma konusunda başarılı oldukları bir gerçektir. Ne kadar yoğun bir koku beklentiniz varsa şişenin içerisinde o kadar çok çubuk yerleştirebilirsiniz. Eğer çok hafif şekilde koku hissetmek istiyorsanız 1 ya da 2 adet çubuk yeterli olacaktır.

Mekan

Yaşam alanlarınızın her bölümünde farklı kokulara da yer verebilirsiniz. Kokuların duygu ve davranışlar üzerindeki etkilerinden bu şekilde daha doğru ve etkili şekilde faydalanmanız mümkün hale gelebilir.

Oturma Odası

Oturma odanızda sıcacık, keyifli sohbetler edebileceğiniz bir atmosfer oluşturmak istiyor olabilirsiniz. O zaman tercihinizi ortamı yumuşatacak ve huzurlu hale getirecek kokulardan yana yapmalısınız. Vanilya, lavanta, sandal ağacı, sedir ağacı gibi kokular oturma odası ve salon gibi yaşam alanları için uygun olabilir. Bu kokular hem sizin hem de misafirlerinizin kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

Yatak Odası

Uyku kalitenizi arttırmak, ertesi güne dinlenmiş ve zinde şekilde başlamak isteyebilirsiniz. Bu durumda yatak odanızda sandal ağacı, papatya ya da lavanta gibi kokuları tercih edebilirsiniz. Daha romantik bir atmosfer oluşturmak istediğinizde ise tercihinizi; gül, yasemin, ylang ylang gibi kokulardan yana yapabilirsiniz.

Banyo

Banyonuzda ferah ve mis kokan bir atmosfer beklentiniz olabilir. Narenciye kokuları ya da beyaz sabun gibi seçenekler arasından tercihte bulunabilir, kötü kokuların ortamdan uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Ofis ya da Çalışma Odası

Çalışırken ihtiyacınız olan en önemli şey uyanık kalmak ve iyi bir enerjidir. Narenciye kokuları size enerji veren ve canlandıran, performansı arttıran etkileri ile ofisinizde kullanabileceğiniz seçeneklerin başında gelir. Okyanus esintileri de ofis ortamınıza enerji katacak kokular arasındadır.

Koku

Her bitkinin, meyvenin kokusu beyninize farklı sinyaller gönderir. Bu nedenle koku seçimi yaparken ürünlerin içeriklerini dikkatlice araştırmalı ve hangi kokuların kullanıldığını incelemelisiniz. Kokudan beklentiniz ne? Önce buna karar vermelisiniz.

Yani yaşam alanınızda nasıl bir enerjinin hakim olmasından yanasınız? Tercihinizi stresi azaltan ve rahatlatıcı etkisi bulunan yaseminden yana yapabilirsiniz.

Kendinizi endişeli hissetmemek, özgüvenli hissetmek, daha sakin ve huzurlu olmak için yasemin kokusunu tercih edebilirsiniz. Belki de uykuya rahat bir geçiş yapmak, günün yorgunluğunu her zaman iyi şekilde atabilmek istiyorsunuz. Bu durumda lavanta kokusunun hakim olduğu bir oda spreyi seçerek aynı zamanda depresyon, kas ağrıları ve stres gibi durumlar ile de daha kolay baş edebilirsiniz.

Güçlü kokusu ile bilinen vanilya ise endişe, gerginlik gibi duyguları bastırarak sizi daha canlı hissettirir.

Belki de tercihinizi papatya kokusundan yana yaparak mide bulantısı, baş ağrısı gibi durumların hafiflemesini sağlayabilir, uyku düzeninizin daha konforlu olmasını mümkün kılabilirsiniz. Papatya aynı zamanda saf duyguları harekete geçirir ve dingin hissettirir.

Çam kokuları ise doğal bir antidepresandır ve sizi stresten arındırarak temiz bir zihine kavuşmanızı sağlar.

İsterseniz kış ayları için evinizde okaliptus kokularına yer verebilirsiniz. Bu koku soğuk algınlığı, zayıf kan dolaşımı gibi rahatsızlıklara iyi gelir ve topraksı kokusu ile sizi iyi hissettirir.

Belki enerjinizi kaybettiniz. Bir şeyin sizi canlandırmaya ihtiyacı var. İşte o koku turunçgiller! Portakal ve limon gibi C vitamini içeren turunçgil kokuları size enerji verme ve gevşetme noktasında birebirdir!

Dilerseniz tercihinizi sandal ağacı kokusundan yana yaparak hayal gücünüzün harekete geçmesini de sağlayabilirsiniz. Ya da beyaz sabun kokulu bir ürün kullanarak evinizde her daim temizlik kokusunun hüküm sürmesini sağlayabilirsiniz.

Elbette bu örnekler bu şekilde uzayıp gider. Birbirinden farklı bitki ve meyveler oda parfümü şişelerinde ahenkle dans eder. Hangi kokuya ihtiyacınız olduğuna siz karar verin!

Oda Kokusu 2

En İyi Oda Kokusu Tavsiyeleri

Eviniz ya da iş yeriniz için mükemmel kokuyu mu arıyorsunuz? O zaman sizin için derlediğimiz oda kokusu ürünleri arasından zevkinize hitap eden bir seçim yapabilir, zahmetsizce satın almanın keyfini ve konforunu yaşayabilirsiniz. Ya da objektif şekilde hazırlamış olduğumuz ürün incelemelerine göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Chakra Oda Kokusu Soft Linen

Chakra Oda Kokusu 500 Ml Soft Linen

500 ml’lik şık bir şişede satışa sunulan Chakra Oda Kokusu Soft Linen uygulandıktan sonra birkaç gün kalıcılık sunan etkili bir üründür. Müge çiçeğinin eşsiz kokusundan ilham alınarak formüle edilmiş olan bu oda kokusu, tekstil ürünlerinin üzerine sıkıldığında uzun süre kalıcılığını korur ve etrafa rahatlatıcı bir koku yayar. Bergamot, vadi zambağı, yasemin ve misk ile zenginleştirilen içeriği ile vazgeçilmezleriniz arasında yerini alabilir.

Yüksek bir fiyatla karşımıza çıkan Chakra Oda Kokusu Soft Linen kullanan kişiler tarafından genel olarak çok beğenilen bir ürün. Kalıcılık konusunda beklentiyi karşılayan bu çamaşır kokusu, özellikle koltuk, perde gibi alanların üzerine uygulandığı zaman etkisini uzun süre koruyor. Ürünü kullanan kişiler soft, mis gibi bir kokusu olduğundan bahsediyor. Kaliteli bir mağaza kokusunu andıran Chakra Oda Kokusu Soft Linen ağır değil ve rahatsız edici bir yoğunluğu yok.

Artıları
 • Uzun süre kalıcı
 • Soft koku
 • Kaliteli
Eksileri
 • Pahalı

Chakra Oda Kokusu Soft Linen Fiyatı

Koltuk ve perde için en iyisi: Chakra Oda Kokusu Soft Linen

Air Wick Oda Kokusu Freshmatic Makine Yedek Spreyi 6’lı Set

Air Wick Oda Kokusu Freshmatic Makine Yedek Spreyi 6'lı Set

Oda kokusu denilince ilk akla gelen markalardan biri olan Air Wick, Freshmatic cihaz ile evinize gün içerisinde belirli aralıklar ile mis kokular yayar. Cihaza pratik şekilde takılarak kullanılan Air Wick oda kokularının birbirinden farklı seçeneklerinin bir arada bulunduğu 6’lı seti tercih edebilirsiniz. Bu setin içerisinde; bahar çiçekleri, manolya, lavanta, temizliğin esintisi koku çeşitleri bulunur. Uzun süreli ve ekonomik bir kullanım sunan Air Wick Oda Kokusu Freshmatic Makine Yedek Spreyi 6’lı Set sayesinde eviniz daima taze ve mis gibi kokar. Freshmatic üzerine takılan koku spreyinin hangi yoğunlukta fıslatılacağına siz karar verebilirsiniz. Hafif, orta ve yüksek püskürtme ayarlarından dilediğinizi seçerek gün içerisinde evinizin her zaman güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

6’lı set olarak satılan bu ürün fiyatına göre oldukça ekonomik bir kullanım sunuyor. Kullanan kişilerin de beğendiği ve yıllardır severek kullandığı Air Wick ürünleri evde temizlik ve ferahlık kokusu sağlıyor. Kalıcılık bakımından da beklentiyi karşılıyor.

Artıları
 • Uzun süreli ekonomik kullanım
 • Farklı kokuları deneme imkanı
Eksileri
 • Yok

Air Wick Oda Kokusu Freshmatic Makine Yedek Spreyi 6’lı Set Fiyatı

Glade Banyo Cihaz ve Yedek Lavanta

Glade Banyo Cihaz Ve Yedek Lavanta

Glade Banyo Cihaz ve Yedek Lavanta, banyonuzdaki kötü kokuları yok etme etkisine sahiptir. Banyoya ferah ve temiz bir koku yayan Glade Banyo Cihaz ve Yedek Lavanta kullanarak düzenli olarak banyonuza lavanta kokuları yayılmasını deneyimleyebilirsiniz.

Ürünü kullanan kişiler cihazın manuel bir kullanım sunmasından yana memnun kalmış. Çünkü evde kimse yokken ya da koku ihtiyacı söz konusu olmadığında cihaz kendi kendine püskürtme yapmıyor, bu da daha uzun süreli ve ekonomik bir kullanım sunuyor. Dilediğiniz zaman düğmesine basarak banyonuza lavanta kokuları yayılmasını sağlayabilirsiniz. Etkili bir koku özelliği bulunan bu ürünün boyutunun küçük olması kullananlar tarafından beğenilmeyen bir özellik.

Artıları
 • Manuel kullanım
 • Etkili koku
Eksileri
 • Küçük

Glade Banyo Cihaz ve Yedek Lavanta Fiyatı

Alya Bambu Çubuklu Oda Kokusu Egzotic Leaves ve Woody Oriental ve Tropic Breeze (3 x 100 ml)

Alya Bambu Çubuklu Oda Kokusu Egzotic Leaves Ve Woody Oriental Ve Tropic Breeze

Alya markasına ait 3’lü oda kokusu seti, bambu çubuklu bir kullanım sunarak evinizin her zaman mis gibi kokmasını sağlar. Egzotic Leaves; bergamot, limon ve yeşil özler ile evinizde fresh bir koku deneyimi yaşamanızı sağlar. İçeriğinde yer alan portakal çiçeği, manolya, yasemin, misk, amber ve sandal ağacı ise kokuya güçlü bir etki katar.

Woody Oriental Bambu kokusu ise; vanilya, portakal, yeşil özler ile formüle edilmiştir. Anason, amber, balsamik, misk, sandal ağacı ve şeker özleri ise kokuya yumuşak ve sıcak bir etki katar.

Setin bir diğer üyesi Tropic Breeze meyve yoğunluklu bir koku deneyimi sunar. Armut, şeftali ve tropikal meyve özleri kokunun temel katkılarıdır. Yasemin, süsen, nektarin, vanilya, sandal ağacı ve misk ile tamamlanan bu koku evinizin taze ve temiz kokmasını sağlar.

Kullanan kişilerin ”mükemmel kokular” şeklinde yorumladığı bu ürün, bittikçe yeniden almak isteyeceğiniz bir seçenek. Kalıcı ve harika kokulardan oluşan Alya Bambu çubuklu oda kokuları ile evinizde kesintisiz bir ferahlık hüküm sürebilir. Bu 3’lü setin fiyatı ise, tek bir kokunun bile çok uzun süre gittiği düşünülünce oldukça ekonomik.

Artıları
 • Uzun süre kullanılabiliyor
 • Ekonomik
 • Güçlü ve kalıcı koku
 • Bambu çubuklu kullanım
Eksileri
 • Yokk

Alya Bambu Çubuklu Oda Kokusu Egzotic Leaves ve Woody Oriental ve Tropic Breeze (3 x 100 ml) Fiyatı

Glade Aerosol Oda Kokusu Aşkın Büyüsü

Glade Aerosol Oda Kokusu Aşkın Büyüsü

Meyve notaları ve beyaz çiçeklerden ilham alınarak formüle edilmiş olan Glade Aerosol Oda Kokusu Aşkın Büyüsü evinizin havasını değiştirme ve ferahlık katmada etkili bir üründür. Taze çiçeklerin ve meyve notalarının mükemmel uyumu ile aşkı ve mutluluğu simgeleyen bu ürün iç açıcı kokusu ile evinizde daha keyifli hissetmenizi sağlar.

Ekonomik bir fiyatla karşımıza çıkan bu ürünü kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde Glade Aerosol Oda Kokusu Aşkın Büyüsü beğenilen bir ürün. Mükemmel bir kokuya sahip olan bu oda spreyinin tek eksi yanı ise kalıcılık bakımından beklentiyi çok fazla karşılayamaması.

Artıları
 • Kokusu çok güzel
 • Uygun fiyatlı
Eksileri
 • Çok kalıcı değil

Glade Aerosol Oda Kokusu Aşkın Büyüsü Fiyatı

Febreze Hava Ferahlatıcı Sprey Oda Kokusu Japon Kiraz Çiçekleri

Febreze Hava Ferahlatıcı Sprey 300 Ml Oda Kokusu Japon Kiraz Çiçekleri

Febreze Hava Ferahlatıcı Sprey, Japon Kiraz Çiçekleri ile zenginleştirilmiş bir formüle sahiptir. Diğer oda kokularında olduğu gibi kokuları sadece maskelemez gerçek anlamda yok eder. Çünkü Febreze Hava Ferahlatıcı Sprey içeriğindeki %100 doğal nitrojen sayesinde kötü kokulara karşı savaş açar. Ferah ve hafif bir koku özelliğine sahip olan bu ürün Japon kiraz çiçekleri kokusu ile evinize bahar esintisini getirir.

Febreze Japon Kiraz Çiçekli Hava Ferahlatıcı Sprey kullanan kişiler üründen oldukça memnun. Etrafa yaydığı mis gibi kokuları çok beğenen kullanıcılar kötü kokuları çok iyi şekilde yok ettiğinden bahsediyor. Febreze Japon Kiraz Çiçekli Hava Ferahlatıcı Sprey çok uzun süre kalıcı olmasa ve arada bir tazelemek gerekse de etkili ve başarılı bir oda kokusu seçeneği. Fiyatı ise performansına göre normal.

Artıları
 • Kokusu çok hoş
 • Kötü kokuları yok etmede etkili
Eksileri
 • Uzun süre kalıcı değil

Febreze Hava Ferahlatıcı Sprey Oda Kokusu Japon Kiraz Çiçekleri Fiyatı

LYN HOME & DECOR İskandinav Tarzı Oda Kokusu

Lyn Home & Decor İskandinav Tarzı Oda Kokusu

LYN HOME & DECOR İskandinav Tarzı Oda Kokusu hafif ve hoş bir kullanım deneyimi yaşatmak için formüle edilmiştir. Küçük, zarif bir şişede sunulan bu ürün bulunduğu ortama hem dekoratif bir hava hem de güzel bir koku yayıyor. Kullanan kişilerin de çok severek kullandığı bambu çubuklu bu ürün biraz küçük bir şişede sunuluyor olsa da uzun süre dayanan bir koku, fiyatı da uygun.

Artıları
 • Şık İskandinav şişe tasarımı
 • Hoş ve hafif koku
Eksileri
 • Yok

LYN HOME & DECOR İskandinav Tarzı Oda Kokusu Fiyatı

Domol Oda Kokusu Jel – Çiçek Kokuları

Domol Oda Kokusu Jel 150 Gr Çiçek Kokuları

Çiçek kokuları ile formüle edilmiş olan Domol Oda Kokusu, jel formunda bir üründür. Özellikle banyo ve tuvaletlerdeki kötü kokuların giderilmesi için etrafa hafif bir hoş koku yayar. Ağır kokuya sahip olmayan bu ürünü kullanan kişiler ufak alanlarda etkili olduğunu söylüyor. Uygun bir fiyatla karşımıza çıkan Domol Oda Kokusu Jel büyük alanlarda kullanım için uygun değil.

Artıları
 • Jel formunda sürekli koku yayma özelliği
 • Hafif ve ferahlatıcı çiçek kokulu
Eksileri
 • Sadece ufak alanlarda kullanım için uygun

Domol Oda Kokusu Jel – Çiçek Kokuları Fiyatı

Eyüp Sabri Tuncer Gizli Bahçe Yeni Nesil Oda Spreyi Okyanus Ferahlığı

Eyüp Sabri Tuncer Gizli Bahçe Yeni Nesil Oda Spreyi Okyanus Ferahlığı

Eyüp Sabri Tuncer Gizli Bahçe Yeni Nesil Oda Spreyi, okyanus kokuları ile evinizde ferah ve iç açıcı bir hava yaratır. Kullanan kişilerin beğendiği ve etkili gördüğü bu ürün evde tertemiz bir koku oluşmasını sağlıyor. Okyanus ferahlığını gerçekten hissetmenizi sağlayan Eyüp Sabri Tuncer Gizli Bahçe Yeni Nesil Oda Spreyi kalıcılık bakımından da beklentiyi karşılayan uygun fiyatlı bir ürün.

Artıları
 • Etkili ve ferahlatıcı koku
Eksileri
 • Yok

Eyüp Sabri Tuncer Gizli Bahçe Yeni Nesil Oda Spreyi Okyanus Ferahlığı Fiyatı

Homex Oda Kokusu Sprey Spring ve Silk Candy ve Bohemian 3 x 260 ml

Homex Oda Kokusu Sprey Spring Ve Silk Candy Ve Bohemian

3 farklı koku seçeneği sunan bu oda spreyi seti ile evinizde hoş bir koku atmosferi oluşturabilirsiniz. Setin içerisinde yer alan Silk candy kokusu tatlı meyve ve sakız kokuları ile zenginleştirilmiştir. Spring kokulu sprey ise; evinize baharı getiren menekşe, gül, ylang ylang, greyfurt, sandal ağacı, oris kokuları ile formüle edilmiştir. Homex oda kokusu sprey seti içerisinde bulunan bohemian ise; baharat özleri, çilek ve nar çiçeği kokuları ile evinizde sıcak ve yumuşak bir koku esintisi sunar.

Sprey cihazına takılarak kullanılan bu kokuların her biri evinize bambaşka bir dokunuş yapar. Kullanan kişiler tarafından fiyat-performans ürünü olarak değerlendirilen bu ürün farklı kokuları bir arada bulundurduğu için de beğeniliyor. Bilindik ve pahalı markalar yerine kesinlikle bu ürünün tercih edilebileceğini söyleyen kullanıcılar tarafından tavsiye edilen Homex Oda Kokusu Sprey Spring ve Silk Candy ve Bohemian kalıcılık bağlamında da başarılı. Performans ve koku çeşitliliğine göre fiyatı da ekonomik.

Artıları
 • Kalıcı ve çok güzel kokular
 • Etkisi uzun süre gidiyor
 • Ekonomik
Eksileri
 • Yok

Homex Oda Kokusu Sprey Spring ve Silk Candy ve Bohemian 3 x 260 ml Fiyatı

Madame Coco Répertoire Trigerli Oda Parfümü 500 ml Marin&Boisé (Deniz&Doğa)

Madame Coco Répertoire Trigerli Oda Parfümü 500 Ml Marin&boisé

Fransa’nın Grasse bölgesinden alınan ilhamla formüle edilen Madame Coco Répertoire Trigerli Oda Parfümü doğa ve deniz esintisini yaşam alanınıza getirir. Limon, bergamot ve rosemary notaları ile zenginleştirilmiş formülü; sardunya, marin, musk, paçuli ve kekik katkıları ile de eşsiz hale getirilmiştir.

Kullanan kişiler bu ürünün Chakra’ya muadil olduğunu söylüyor. Son derece kalıcı, huzur veren bir kokuya sahip olan Madame Coco Répertoire Trigerli Oda Parfümü evin atmosferini anında değiştiriyor ve kaliteli bir his veriyor. Ürünü kullananlar tek fısla bile uzun süre kalıcı koku deneyimi yaşadıklarını söylüyor. Fiyatı ise bu performansına göre normal.

Artıları
 • Güçlü ve kalıcı koku
 • Kaliteli
Eksileri
 • Yok

Madame Coco Répertoire Trigerli Oda Parfümü 500 ml Marin&Boisé (Deniz&Doğa) Fiyatı

Yumoş Comfort Spring Sprey

Yumoş Comfort Spring Sprey

Yumoş Comfort Spring Sprey evinize bahar ferahlığını getirmeyi vadeden bir üründür. Kalıcı ve etkili bir kokuya sahip olan bu oda spreyi özellikle kıyafetlere sıkıldığında uzun süre yumuşatıcı kokmalarını sağlar. Benim de yıllardır severek kullandığım Yumoş Comfort Spring Sprey evde daima yeni temizlik yapılmış gibi bir hava oluşturuyor. Evinizin taptaze, sıcak bir yuva gibi kokmasını isterseniz bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Deneyen kişiler tarafından da beğenilen ve sürekli kullanılan bir ürün olan Yumoş Comfort Spring Sprey gardırop içlerinde de sıklıkla kullanılıyor. Ağır olmayan bir kokuya sahip olması da beğenilen özellikleri arasında. Fiyatı ise performansına göre normal.

Artıları
 • Hoş ve kalıcı koku
Eksileri
 • Yok

Yumoş Comfort Spring Sprey Fiyatı

ILGAZ Yasemin Çiçeği Oda Kokusu

Ilgaz Yasemin Çiçeği Oda Kokusu

Bambu çubuklu bir ürün olan ILGAZ Yasemin Çiçeği Oda Kokusu etrafa huzur verici, sakinleştirici bir enerji yayar. Kokusu rahatsız etmeyen, hafif ve etkilidir. Uyku problemlerine de iyi gelen bu koku yaşam alanınıza ferah ve hoş bir hava katar.

Kullanan kişilerin çok memnun olarak kullandığı bu oda parfümü ekonomik fiyatıyla da öne çıkıyor.

Artıları
 • Hoş kokulu
 • Kalıcı
 • Ekonomik
Eksileri
 • Yok

ILGAZ Yasemin Çiçeği Oda Kokusu Fiyatı

Sakinleştirme etkili: ILGAZ Yasemin Çiçeği Oda Kokusu

ESVED Kabe Örtüsü Kokusu

Esved Kabe Örtüsü Kokusu

Evinde manevi bir atmosfer oluşturmak isteyenler için uygun bir ürün olan ESVED Kabe Örtüsü Kokusu; özellikle de seccadeleri kokulandırmak için tercih edilebilir. İbadet sırasında Kabe’nin kokusunu hissetmek isteyenler için uygun olan bu ürün; cami, Kur’an kursu ya da dini ürünler satan dükkanlarda içeri girenlere huzur vermesi için gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bu ürün Kabe’nin kokulandırılması için senelerdir kullanılan esansın etkilerini barındırır. Alkolsüz bir ürün olan ESVED Kabe Örtüsü Kokusu uygun bir fiyatla karşımıza çıkar.

Ürünü kullanan kişiler Kabe’ye gitmiş kadar olduklarından, derin bir manevi duygu hissettiklerinden bahsediyor. Evinde İslamiyet’i, ibadeti çağrıştıran koku beklentisi olanlar için ideal olan bu ürün uygulandığında uzun süre etkisini sürdürüyor.

Artıları
 • Manevi bir atmosfer oluşturma
 • Güçlü ve kalıcı Kabe kokusu
Eksileri
 • Yok

ESVED Kabe Örtüsü Kokusu Fiyatı

En iyi alkolsüz oda kokusu: ESVED Kabe Örtüsü Kokusu

Misedor Beyaz Sabun Oda ve Çamaşır Kokusu

Misedor Beyaz Sabun Oda Ve Çamaşır Kokusu

Anti-allergen ve doğal formülleri sayesinde sağlıklı bir kullanım sunan Misedor Beyaz Sabun Oda ve Çamaşır Kokusu evinizde ferah bir atmosfer oluşturur. Etrafa yoğun bir beyaz sabun kokusu yayan bu ürün; limon, elma, lavanta, sardunya, gül, portakal çiçeği, sedir ağacı, mask, çam notalarını da barındırır.

Kullanan kişiler tarafından ”mükemmel” olarak yorumlanan bu ürün kullanıldığında yoğun bir beyaz sabun kokusu deneyimi yaşatıyor. Kullanan kişiler her zaman evde yeni temizlik yapılmış gibi bir his verdiğini söylüyor. Kalıcı, ferahlatıcı bir kokuya sahip olan Misedor Beyaz Sabun Oda ve Çamaşır Kokusu ile dilediğiniz mekanda mis bir ortam oluşturabilirsiniz. Fiyatı ise performansına göre uygun.

Artıları
 • Yoğun beyaz sabun kokusu
 • Uzun süre kalıcı
Eksileri
 • Yok

Misedor Beyaz Sabun Oda ve Çamaşır Kokusu Fiyatı

English Home Beyaz Çiçekler Kokulu Çubuk

English Home Beyaz Çiçekler Kokulu Çubuk 100 Ml

Çok şık bir kare cam şişe tasarımı ile karşımıza çıkan English Home Beyaz Çiçekler Kokulu Çubuk evinize ferah bir hava getirir. Ahşap çubukların sıcak görünümü de dekorasyonda tamamlayıcı bir etki yaratabilir. Beyaz çiçek kokularını yoğun şekilde hissedebileceğiniz bu oda kokusu ile uzun süre yaşam alanınızda huzurun tadını çıkartabilirsiniz.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün çiçeksi ve hafif bir kokuya sahip olması çok beğeniliyor. Kullananların vazgeçilmezi olan bu oda kokusu geniş alana yayılıyor ve huzurlu bir atmosfer oluşturuyor. Tercihini ağır ve şekersi kokulardan ziyade hafif çiçek kokularından yana yapmak isteyenler için ideal bir ürün. Fiyatı biraz yüksek.

Artıları
 • Hafif beyaz çiçek kokusu
 • Kalıcı ve kaliteli
 • Şık şişe tasarımı
Eksileri
 • Fiyatı biraz yüksek

English Home Beyaz Çiçekler Kokulu Çubuk Fiyatı

ROYAL MUM Bahar Esintisi – Çubuklu Oda ve Ortam Kokusu

Royal Mum Bahar Esintisi Çubuklu Oda Ve Ortam Kokusu

Taze bahar çiçeklerinden ilham alınarak formüle edilmiş olan bu ürün ortama tazelik ve ferahlık getirmede başarılıdır.Çubuklu kullanım sunan bu oda kokusu şık bir kare şişede kullanıcılarına hitap eder. Kullanan kişiler tarafından çok beğenilen bu ürün hem uygun fiyatlı hem de etkili. Evde temizlik kokusu hissi ortaya çıkaran ROYAL MUM Bahar Esintisi – Çubuklu Oda ve Ortam Kokusu uzun süre kullanılabiliyor. Çubuklu kullanımından dolayı kesintisiz şekilde hoş koku yayması da ürünün beğenilen özelliklerinden biri.

Artıları
 • Hafif ve etkili bahar kokusu
 • Uzun süre kullanılabiliyor
 • Ekonomik
Eksileri
 • Yok

ROYAL MUM Bahar Esintisi – Çubuklu Oda ve Ortam Kokusu Fiyatı

Oda Kokusu 1

Her Zaman Güzel Kokan Bir Ortam Nasıl Mümkün Olur?

Her zaman kapalı mekanların güzel kokmasındaki en kilit nokta aslında düzenli olarak havalandırma yapmaktır. Sabah uyandığınız zaman ilk işiniz evinizin pencerelerini açmak ve içeri temiz hava dolmasını sağlamak olmalıdır. Bu rutin gün içerisinde tekrarlanırsa evinizde rahatsız edici bir koku hakim olmaz.

Evde kötü kokuya neden olan etkenlerden biri de sigaradır. Eğer siz ya da diğer aile fertleri sigara kullanıyorsa ev içerisinde değil balkonda içmelidir. Evinize gelen misafirleri de bu şekilde yönlendirirseniz sigara kokusunun mobilyalarınıza ya da perdelerinize sinmesine engel olabilirsiniz.

Yemek kokuları ile başa çıkmak için mutlaka pişirme sırasında aspiratör kullanmalısınız. Aksi halde sadece mutfağınız değil tüm evinizde soğan ve salça kokusu alabilirsiniz. Buzdolabınızda ya da sebze sepetinizde çürümüş sebze ya da meyveler var mı? İşte bu da başta mutfak olmak üzere tüm evinizde kötü kokular oluşmasına neden olacaktır. Düzenli şekilde sebze ve meyvelerin tazeliğini kontrol ederek, bozulma riski olanları öncelikli olarak kullanabilirsiniz.

Evdeki çöp kovaları ağzına kadar dolup taşıyorsa evinizde berbat kokular meydana gelebilir. Bu nedenle çöp kovaları düzenli olarak boşaltılmalı ve içleri yıkanmalıdır.

Çamaşır sepetinizde kirli çamaşırları çok fazla biriktirmemelisiniz. Biriken terli ve kirli çamaşırlar uzun süre kalırsa etrafa hoş olmayan bir koku yayabilir.

Banyonuzda, klozete blok takarak her sifonda ortama güzel bir koku yayılmasını sağlayabilirsiniz. Doğal sabunlar ile dolu bir sepet de banyonuza güzel kokular yayma konusunda etkili olacaktır.

Bazen banyo ya da mutfak lavabolarından da tıkanmaya bağlı kötü kokular gelebilir. Düzenli olarak lavabo açıcı kullanarak lavabolarınızdaki kötü kokuların ve tıkanmaların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Evinizde kötü koku yayan problemler varsa bunlara kökten çözüm bulmalısınız. Rutubet evinizde her zaman bastırılamayan bir kötü kokuya neden olur. Hangi oda kokusunu kullanırsanız kullanın bu problemi yok etmedikçe evinizin güzel kokmasını beklemeyin.

Toz da ortamda rahatsız edici, ağır bir kokuya neden olabilir. Evinizi düzenli olarak, kirlenmesini beklemeden temizler ve tozları alırsanız hiçbir zaman toz kaynaklı kötü koku oluşmayacaktır. Son olarak evinize belirli aralıklarla oda kokuları ile dokunuş yaparak ferahlığın ve temizliğin tadını çıkartabilirsiniz.

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; bu yazımızda sizler için birbirinden farklı ve iç açıcı oda kokusu ürünleri tavsiyelerine yer verdik. Bu kokular sayesinde dilediğiniz ortamda, istediğiniz atmosferi oluşturabilir, duygularınızın harekete geçmesine şahitlik edebilirsiniz. Belki huzurlu, belki tutkulu, belki de enerjik ya da kendinden emin hissetmek istiyor olabilirsiniz! Tarafınızı seçerek size hitap eden kokuyu bulabilir, güzel kokuların sürüklediği eşsiz bir yolculuğa çıkarak hem bedeninizi hem de ruhunuzu özgür bırakabilirsiniz. 🙂

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.