2022 Yılında Alabileceğiniz En İyi Huawei Telefon Hangisi?

Huawei özellikle kamera konusunda bir dönemler Android telefonlar içerisinde en iyi olarak yer alıyordu. Amerika’nın ambargosundan sonra Google hizmetlerini kullanamaz hale gelince maalesef biraz gözden düştü. Fakat gerek donanım gerek tasarım gerekse de kamera olarak hala sektörün en iyi cihazlarını sunuyor. Hızla cihazlarını geliştirmeye ve güncel teknolojiye uygun ürünler üretmeye devam ediyor. Peki en iyi Huawei telefonlar hangileri? Huawei’nin en güncel ve güçlü cihazları hangisi? Yazımızda sadece ülkemizde satılan ve perakende satıcılarda yasal yollar ile satılan ürünler esas alınmıştır. Liste ülkemizde kolaylıkla bulabileceğimiz modeller üzerinden hazırlanmıştır. Amerika’nın Huawei’ye uyguladığı yaptırımlar nedeni ile Huawei’nin bu güncel versiyonlarında Google Play servisleri bulunmamaktadır. Bu da cihazların bazı oyun ve uygulamaları çalıştırmamasına neden olmaktadır.

En iyi katlanabilir: Huawei P50 Pocket
En iyi kameraya sahip: Huawei P50 Pro
En iyi f/p ürünü: Huawei Nova 9 SE
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Huawei Telefon 5

Huawei’nin İşletim Sistemi Nedir?

Huawei telefonlarda kafa karıştıran bir diğer soru da işletim sisteminin ne olduğudur. Huawei’nin Avrupa’da satılan versiyonlarında EMUI 12 arayüzüne sahip bir Android kullanılmaktadır. Yani Avrupa’da satılan versiyonlarda Android bulunmaktadır. Fakat bu cihazlar Google Play servislerine erişim sağlayamamaktadır. Bu da Google haritalar, Youtube gibi Google uygulamalarına erişimin olmayacağı anlamına gelmektedir. Yine aynı şekilde Google Play hizmetlerine ihtiyaç duyan oyun ve uygulamalarda bu cihazda çalışmayacaktır. Huawei’nin Çin’de satılan versiyonlarında ise HarmonyOS 2.0 bulunmaktadır.

En Iyi Huawei Telefon 3

En iyi Huawei Telefon Tavsiyeleri

Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pocket

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 888
 • GPU: Adreno 660
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 4000 mAh
 • Arka Kamera: 40 MP
 • Ön Kamera: 10 MP
 • Ekran Boyutu: 6.9″
 • Ağırlık: 190g

Huawei’nin bu modelinin en büyük özelliği katlanabilir bir ekrana sahip olmasıdır. 6.9 inç büyüklüğündeki ekranı tam ortadan ikiye katlanabilmektedir. Bu da cihazın daha az yer kaplayarak taşınabilmesini sağlamaktadır. Cihazın ekranı OLED bir ekrandır. 120 Hz yenileme hızına sahiptir. Yaklaşık olarak 442 ppi yoğunluğa sahiptir. Ekran gövde oranı ise yaklaşık olarak %85,1’dir. Ekranın çözünürlüğü ise 1188 x 2790’dır. Cihazda ikinci bir ekran daha bulunmaktadır. Bu ekran 1.04 inç büyüklüğünde yine OLED bir ekrandır. Bu ekranın çözünürlüğü de 340 x 340’tır. Huawei’nin bu en güçlü ve pahalı (yaklaşık olarak ülkemizde 25 Bin TL’ye satılmakta) modelinin diğer özellikleri aşağıdaki gibidir.

Kamera Özellikleri

Cihazın kamerası en iyi yanlarından birisidir. Cihazda gayet güçlü bir kamera bulunmaktadır. Arka ana kamerası 40 MP çözünürlüğe sahip olan lazer odaklama özelliği bulunan geniş açılı bir kameradır. F 1.8 diyafram değerine sahiptir. Bu kameraya 13 MP çözünürlüğe sahip olan f2.2 diyafram açıklığı değerine sahip bir 120 derecelik ultra geniş açı kamerası eşlik eder. Son olarak ise cihazda 32 MP çözünürlüğe sahip olan f 1.8 diyafram değeri bulunan bir geniş açı kamerası bulunmaktadır. Cihaz 4K’da 60 kare video çekimi yapabilmektedir.

Cihazın ön tarafında ise 10.7 MP çözünürlüğe sahip olan f 2.2 diyafram değerine sahip bir kamera bulunmaktadır. Bu kamerada 4K da 60 kare çekim yapabilmektedir.

İşlemci ve Depolama

Cihazda Qualcomm Snapdragon 888 4G işlemci bulunmaktadır. Bu konuda 5G’nin bulunmaması rakiplerine göre büyük bir dezavantaj olmaktadır. Bu işlemci toplamda 8 çekirdeğe sahip olan bir işlemcidir. Bu çekirdeklerden birisi 2,84 GHZ hızında çalışan Kryo 680, üçü 2,42 GHZ hızında çalışan Kryo 680 ve son dört tanesi ise 1,80 GHZ hızında çalışan Kryo 680’dir. İşlemcinin içerisinde ekran bileşeni (veya daha anlaşılır olması için kaba tabir ile ekran kartı) olarak ise Adreno 660 bulunmaktadır.

Depolama tarafında ise cihazın birçok kombinasyonu bulunmaktadır. Bu kombinasyonlar aşağıdaki gibi olmaktadır;

 • 256 Gb depolama alanı ve 8 GB ram
 • 256 GB depolama alanı ve 12 GB ram
 • 512 GB depolama alnı ve 12 GB ram

Cihazın NM desteği de bulunmaktadır. Bu sayede hafızası 256 GB’a kadar artırılabilmektedir. Kart yuvasının birisi hybrid sistem dediğimiz şekilde çalışmaktadır. Burada isterseniz cihazı çift sim olarak isterseniz de tek sim artı kart takılı olarak kullanabilirsiniz.

Batarya

Cihazda 4000 mAh kapasiteli lityum polimer bir batarya bulunmaktadır. Bu batarya kablolu olarak 40 watt hızlı şarj desteklemektedir. Kablosuz olarak ise 5W ile şarj olmaktadır. Pil cihazdan çıkarılamamaktadır.

Diğer Özellikler

Cihazda NFC bulunmaktadır. Radyo yer almamaktadır. Cihazın üzerinde bulunana Type-C portu USB 2.0 standartını karşılamaktadır. Bu da telefonunuzdan bilgisayarınıza veya bilgisayarınızdan telefonunuza dosya aktarırsanız bu işlemin yavaş gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. Bunun yanında cihazda Bluetooth 5.2 desteği bulunmaktadır. Wifi tarafında da en güncel teknoloji olan Wifi 6’yı desteklemektedir.

Huawei P50 Pocket Fiyatı

En iyi katlanabilir: Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pocket Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

O bir mücevher anlatilmaz herkese de nasip olmaz🙏


Huawei Mate Xs

Huawei Mate Xs

 • Chipset: Huawei Kirin 990 5G
 • GPU: Mali-G76 MC16
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 4500 mAh
 • Arka Kamera: 40 MP
 • Ön Kamera: 40 MP
 • Ekran Boyutu: 6.6″
 • Ağırlık: 300g

Bir diğer katlanabilir Huawei modeli de Xs’dir. Bu model Samsung Galaxy Fold serisi benzeri şekilde katlanmaktadır. Açıldığında çok daha büyük bir ekranı bize sunmaktadır. Katlandığında da normal bir telefon boyutuna gelmektedir. Cihazda yer alan ekran OLED bir ekrandır. 8 inç boyutuna sahip ekranın çözünürlüğü 2200 x 2480’dir. Cihazın ekran gövde oranı yaklaşık olarak %86,9’dur. 414 ppi yoğunluğa sahiptir. Cihaz yapısından dolayı ikinci bir ekrana daha sahiptir. Bu ekran AMOLED bir ekrandır. Bu ikinci ekran 6.6 inç boyutuna sahip 1148 x 2480 piksel çözünürlüğü bulunan bir ekrandır.

Cihazın en büyük olumsuzluğu artık eskimeye başlamış olmasıdır. Cihaz 2020 yılında çıkmıştır. Artık üstünden geçen zaman dolayısı ile bazı özellikleri ve bağlantı seçenekleri eskimeye başlamıştır.

Kamera Özellikleri

Cihazın arka tarafında ana kamera olarak 40 MP bir sensöre sahip f 1.8 diyafram açıklığında bir geniş açı kamerası bulunmaktadır. Bu kameraya 8 MP telefoto eşlik etmektedir. Bu kamera 3x optic zoom yapabilmektedir. Bunun yanında 5x’de hybrid zoom yapabilmektedir. Bu kamerada optik görüntü sabitleyici de bulunmaktadır. Son olarak cihazda 16 MP bir sensöre sahip olan ultra geniş açı lensi bulunmaktadır. Cihaz 4K 30 FPS video çekimleri yapabilmektedir. Cihazın ön tarafında ise bir kamera bulunmamaktadır.

İşlemci ve Depolama

Huawei bu modelinde kendi işlemcisini kullanmaktadır. Cihazda Kirin 990 5G yer almaktadır. Bu işlemci toplam 8 çekirdekten oluşmaktadır. Bu çekirdeklerden ikisi 2,86 GHz hızında çalışan Cortex-A76’dır. İkisi 2,36 GHZ hızında çalışan Cortex-A76’dır. Son 4 çekirdek ise 1,95 GHZ hızında çalışan Cortex-A55’dir. Cihazda ekran bileşeni olarak ise Mali-G76 MP16 kullanılmaktadır.

Depolama tarafında cihaz 512 GB depolama alanı ve 8 GB ram ile satılmaktadır. Depolama konusunda farklı seçenekler sunmamaktadır. Bunun yanında depolaması UFS 2.1 standartını desteklemektedir. Bu da rakiplerine göre daha yavaş bir depolamaya sahip olduğunu göstermektedir. Cihazda Nano Memory desteği de bulunmaktadır. Bu sayede hafızası 256 GB’a kadar artırılabilmektedir.

Batarya

Cihazda 4500 mAh kapasitede lityum polimer bir pil bulunmaktadır. Bu pil 55 watt hızlı şarj desteğine sahiptir. Huawei’nin iddiasına göre 30 dakika da %85 şarjı dolmaktadır. Bunun yanında Huawei SuperCharge desteği de bulunmaktadır. Pil telefondan çıkarılamamaktadır.

Diğer Özellikler

Cihazda NFC ve Infrared bulunmaktadır. Bunun yanında radyosu yoktur. Cihazın üzerinde bulunan USB portu 3.1 standartını desteklemektedir. Bu da hızlı dosya transferi yapabilmenize olanak tanımaktadır. Cihaz artık yaşlanmaya başladığı için Bluetooth olarak 5.0 sürümü bulunmaktadır. Wifi’da da en fazla 802.11 ac desteği bulunmaktadır. Wifi 6 veya 6e desteği yoktur. Cihazda herhangi bir su geçirmemezlik sertifikası da bulunmamaktadır. Bu nedenle sudan uzak tutulmalıdır.

Huawei Mate Xs Fiyatı

Huawei Mate Xs Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Alışık olduğumuz Huawei şarj süresi yok ama haklı nedenleri var ekran işlemci kamera 10 numara şarj problemini de hızlı şarjla çözmüşler imkanı olan herkes kaçırmasın

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Telefon gercekten süper ötesi bişey, parası olan mutlaka alsın kapalıyken normal telefon inceliğinde açınca devasa ekran


Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 888
 • GPU: Adreno 660
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 4360 mAh
 • Arka Kamera: 64 MP
 • Ön Kamera: 13 MP
 • Ekran Boyutu: 6.6″
 • Ağırlık: 195g

Listemize güncel telefonlardan birisi ile devam ediyoruz. Huawei’nin amiral gemilerinden birisi olan P50 Pro 6.6 inç büyüklüğünde bir ekranla bize sunulmakta. Bu ekran 1228 x 2600 çözünürlüğe sahip. Yaklaşık olarak 450 ppi piksek yoğunluğunu bize sunuyor. Ekran gövde oranı ise çok başarılı. %91,2’lik bir ekran gövde oranını bize sunuyor. Bunun yanında ekran OLED bir panel olarak karşımıza çıkıyor. Yenileme hızı ise 120 Hz.

Kamera Özellikleri

Cihazın arka tarafında 4 adet kamera bulunmaktadır. Bu kameralardan birisi 50 MP çözünürlüğe sahip olan, geniş açı çekim yapan, optik imaj sabitleyicisi bulunan, lazer ile odaklama teknolojisi bulunan kameradır. Buna 64 MP çözünürlüğe sahip olan periscope telefoto bir lens eşlik etmektedir. Bu lens 3,5X optik zoom yapabilmektedir. Bu kamerada da optik imaj sabitleyici bulunmaktadır.

Bir diğer kamerası 40 MP çözünürlüğe sahip olan f1.6 diyafram değerine sahip kameradır. Son olarak ise 13 MP çözünürlüğe sahip olan geniş açı kamerası bulunmaktadır. Cihaz en fazla 4K 60 kare çekim yapabilmektedir. Cihazda elektronik imaj sabitleme sistemi de bulunmaktadır.

Cihazın ön tarafında ise yine 12 MP çözünürlüğe sahip bir kamera bulunmaktadır. Ön tarafında yer alan bu kamerada 4K’da 30 FPS video çekimi yapabilmektedir.

İşlemci ve Depolama Özellikleri

Cihazda işlemci olarak iki farklı seçenek bulunmakta. Bunlardan birisi Huawei’nin kendi üretimini yaptığı Kirin 9000’dir. Diğeri ise Qualcomm firmasına ait olan Snapdragon 888 4G’dir.

Cihazın Kirin 9000’li versiyonunda 8 çekirdek bulunmaktadır. Bu çekirdeklerden birisi 3,13 GHZ hızın çalışan Cortex-A77’dir. Üç çekirdek 2,54 GHZ hızında çalışan Cortex-A77’dir. Son dört çekirdek ise 2,05 GHZ hızında çalışan Cortex-A55’dir.

Qualcomm’lu versiyonda yine 8 çekirdek bulunmaktadır. Fakat Bu çekirdeklerden birisi 2,85 GHZ hızında çalışan Kryo 680’dir. Üç çekirdeği 2,42 GHZ hızında çalışan yine Kryo 680’dir. Son dört çekirdek ise 1,80 GHZ hızında çalışan Kryo 680’dir. Cihazda sunulan iki işlemci de gayet güncel ve kaliteli işlemcilerdir.

Cihazın Qualcomm olan versiyonlarında Adreno 660 yer almaktadır. Huawei’nin kendi işlemcisi olan kirin bulunan versiyonlarda ise Mali-G78 MP 24 bulunmakta. Bu iki ekran bileşeninin performansının birbirine yakın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Depolama tarafında farklı seçenekler bulunmaktadır. Cihaz farklı depolama kombinasyonları ile alınabilmektedir. Bu kombinasyonlar;

 • 128 GB depolama alanı ve 8 GB rame sahip model
 • 256 GB depolama alanı ve 8 GB rame sahip model
 • 512 GB depolama alanı ve 8 GB rame sahip model
 • 512 GB depolama alnına sahip ve 12 GB rame sahip modeldir

Batarya

Cihazın bataryası 4260 mAh’lik bir kapasiteye sahiptir. Pil lityum polimer ile üretilmiştir. Kablolu olarak bağlandığında 66 watt hızlı şarj seçeneği sunmaktadır. Bunun yanında kablosuz bağlantıda da 50 watt kablosuz hızlı şarj desteğine sahiptir. Cihazın pili cihaz sökülmeden çıkarılamamaktadır.

Diğer özellikler

Cihazda NFC ve Infrared bulunmaktadır. Radyo bulunmamaktadır. Üstünde yer alan Type-C portu 3.1 standartını desteklemektedir. Bu sayede hızlı bir şekilde dosya paylaşımına izin vermektedir. Cihaz On the go (OTG) desteği de sunmaktadır. Cihazda bunun yanında Bluetooth’un en güncel sürümü olan 5.2 kullanılmaktadır. Wifi tarafında ise Wifi 6 desteğini bize sunmaktadır.

Cihazın bir diğer özelliği ise İP 68 sertifikasıdır. Bu sayede cihaz su ve toz sıçramalarına karşı korunaklıdır. Hafif su sıçramalarından, yağmurdan korkmaya gerek olmadan cihaz kullanılabilir.

Kamera tarafında ise Huawei yıllardır olduğu gibi bu modelde de Leica ile ortaklığını sürdürmüş. Kamera konusunda Leica firmasından yardım alınmış. Bu yardım da cihazın çektiği fotoğraflarda rahatlıkla görünebilmekte.

Huawei P50 Pro Fiyatı

En iyi kameraya sahip: Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten mükemmel bir telefon. Ayrıca Huawei'nin kullanım deneyimi başka android cihazlarda bulunmamakta. Ayrıca google servislerinin yüklü gelmemesi benim en çok sevdiğim detay çünkü google servislerini kullanmıyorum ve sevmiyorum. Kullanmak isteyenler zaten kullanabiliyor. Huawei gerçekten başka bir dünya...

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ne denebilirki. Tabi ki bizim gibi standar ücretli için çok yüksek rakamlar. Telefon dünyasının geldiği noktaya bakarsak hediyesi ile bu rakam acayip iyi. Telefona gelir isek konuşmaya gerek yok her yönü ile harika. Her yönü ile en iyisi mi tabi ki hayır. Her yönü ile kullanıcıyı mutlu edecek, tepelerde hizmet edecek bir cihaz.


Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite

 • Chipset: Huawei Kirin 810
 • GPU: Mali-G52 MP6
 • Ram: 6 GB
 • Batarya: 4200 mAh
 • Arka Kamera: 48 MP
 • Ön Kamera: 16 MP
 • Ekran Boyutu: 6.4″
 • Ağırlık: 183g

Huawei’nin uygun fiyatlı amiral gemisi sınıfından biri olan P40 Lite 6.4 inç büyüklüğünde düşük bir çerçeve oranıyla bize sunuluyor. Ekran çözünürlüğü ise 1080 x 2310(FHD+) piksel bu ekran ise 398 PPI yoğunluğuna sahip. Gövde oranı 83.26 % orana sahip bu ekran teknolojisi IPS LCD panel ile birlikte gelmekte, ekran yenileme hızı standart, 60 Hz olarak devam etmektedir. Huawei’nin kaliteli panelleri sayesinde güzel bir deneyim aktarmaktadır. Bazı ekran özellikleri şunlardır: DCI-P3 renk uzayı, multi touch, çerçevesiz tasarım, ekran içinde ön kamera.

Kamera Özellikleri

Cihazın arka bölümünde 4 adet kamera bulunmaktadır. Ana kamera 48 MP çözünürlüğünde olan kamerada optik imaj sabitleme bulunmamaktadır. HDR, özelliği ile gelen ana kamerada yapay zeka ile de desteklenmektedir. F1.8 diyafram açıklığına sahip kamerada 1080p(Full HD) video çekmek mümkündür. İkinci kamera ise 8 MP çözünürlüğünde F2.4 diyaframa sahip ekstra geniş açı kamerası (120°) derece çekim alanında, bu kamera işinize yarayacaktır fakat çözünürlüğün düştüğünü unutmayın. Üçüncü kamera ise 2 MP çözünürlüğe F2.4 diyaframa (1.75μm piksel) oranına sahip makro(macro) çekim kamerası, son kamera olan dördüncü kamera ise 2 MP çözünürlüğe F2.4 diyaframa ait derinlik (bokeh) kamerası ile kullanıcılara güzel deneyim sunmaktadır. Bokeh kamerası ile portre, fotoğrafalar çekebilirsiniz. Ön tarafta ise 16 MP çözünürlüğe F2.0 diyaframa sahip ön kamera 1080p 30 fps gibi video seçenekleri sunmakta. Bazı kamera özellikleri şunlardır: Portre modu, tam manuel kontrol, yapay zeka, HDR, odak takibi, perde hızı kontrolü, panorama, otomatik odaklama, sesli komut, gülümseme yakalama, seri çekim, zamanlayıcı.

İşlemci ve Depolama Özellikleri

Cihazın işlemcisi Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 810 işemcisidir. Bu işlemci 8 çekirdek olup ana iki çekirdek 2.27 GHz hızında çalışmaktadır. Diğer altı çekirdek ise 1.88 GHz hızında çalışmaktadır. Grafik işlemcisi ise Mali-G52 MP6’dır. Bu modelde depolama seçenekleri kısıtlıdır tek versiyon 6 GB RAM 128 GB dahili depolama alanı ile gelmektedir bu depolama, hafıza kartı desteği ile 256 GB’a kadar artırılabilir. Bu işlemci ile gündelik işlerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat oyun tarafında biraz eski kalmış bir işlemciden bahsediyoruz. Orta kalite grafiklerde sizleri üzmeyecektir. Fakat yüksek çözünürlüklü oyun oynamak isteyen kullanıcılar başka modellere göz atabilir.

Batarya

Cihazın bataryası 4200 mAh’lık bir kapasiteye sahip, kablosuz şarj desteği olamadığından dolayı herhangi bir şekilde kablosuz şarj olmuyacaktır. Kablolu şarjda 40 W’a kadar destek vermekte, batarya değişikliği yapmak isteyen kullanıcılar için arka kapak açılmamaktadır cihazın sökülmesi gerekmektedir. Şarj yöntemi, artık hayatımıza giren USB Type-C’dir. Bu cihaz ile günlük işlerinizi rahat bir şekilde yapar ve günün sonunu görebilirsiniz. Fakat oynadığınız yüksek oyunlar cihazın pilinin erken bitmesini sağlayacaktır.

Diğer özellikler

Cihazda NFC özelliği bulunmakta, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, USB 2.0, OTG, 4.5G desteği gibi bazı bağlantı özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Cihazın herhangi bir suya veya toza dayanıklılığı ve radyo özelliği bulunmamakta, su sıçramalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Cihazda parmak izi okuyucusu yan tarafta bulunmakta bu yüzden kolay erişim sağlanabilmektedir. Yüz tanıma sistemi ile de güvenlik desteklenmektedir. İşletim sistemi Android 10 (Q) Arayüz ise EMUI 10 versiyonu ile gelmektedir.

Huawei P40 Lite Fiyatı

En iyi f/p kamera: Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Her alanda kesinlikle çok iyi. Özellikle hızlı şar olayı kadar güzel bir şey yok ve kamerası mükemmel. Normalde bilirsiniz gece ay fotoğrafı çektiğinizde ay çok güzel olsa bile siz çekince noktadan ibaret olur. Ama eğer kamerayı açıp ayarı PRO'ya getirirseniz ve ISO ve SS'yi en düşük hale getirirseniz mükemmel bir ay fotoğrafı çekiyor. Telefon hızı ise mükemmel. 20 tane yüksek boyutlu oyun indirdim, hepsi gayet hoş. Takılma hiç yok.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

1 yıldır kullanıyorum. Telefondan çok memnunum. Daha öncede Huawei P20 kullandım. Ancak program indirmek için Huawei app Auora store yada petal search kullanmanız gerekiyor. Huawei müşteri hizmetleri bir sorun yaşadığınızda online hizmet sunuyor. Fotoğraf çekim kalitesi çok iyi. Ama tüm bunlara rağmen yeniden telefon alsam başka bir marka alırım. Program yükleme vs. kısmı kullanıcıyı gereksiz yoruyor.


Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

 • Chipset: Huawei Kirin 990 5G
 • GPU: Mali-G76 MC16
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 4200 mAh
 • Arka Kamera: 50 MP
 • Ön Kamera: 32 MP
 • Ekran Boyutu: 6.58″
 • Ağırlık: 209g

Huawei’nin amiral gemilerinden biri olan P40 Pro 6.58 inç büyüklüğünde bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Bu ekran 1200×2640(FHD+) Piksel çözünürlüğünde sunulmakta, 441 PPI piksel yoğunluğuna sahip olmakta, ekran gövde oranı ise 90.57% gibi başarılı bir rakamla karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte ekran OLED panel teknolojisini bünyesinde bulundurmaktadır. Yenileme hızı ise 90 Hz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı ekran özellikleri şunlardır: HDR, DCI-P3 renk uzayı, multi touch, çerçevesiz tasarım, sürekli açık ekran(always-on display), eğimli ekran (3D), ekran içinde ön kamera ve flex OLED.

Kamera Özellikleri

Cihazın arka tarafında dört, ön tarafında ise iki toplam 6 kamera bulunmaktadır. Arka tarafta bulunan ilk kamera 50 MP çözünürlüğünde ana kameradır bu ana kamera, optik görüntü sabitleyicisi bulundurmakta, el hareketlerini bir nebze azaltıp daha kaliteli video ve fotoğraf çekmenize olanak sağlamaktadır. Ana kameranın diyafram açıklığı F1.9 olup gece güzel görüntüler elde etmenizi sağlayacaktır.

İkinci kamera ise 40 MP çözünürlüğünde F1.8 diyafram açıklığında ekstra geniş açı kamerasıdır.

Üçüncü kamera 12 MP çözünürlüğünde F3.4 diyafram açıklığında telephoto (zoom lens) dir. Bu kamera ile 5x optik zoom, 10x hibrit zoom, 50x dijital zoom yapılabilmektedir.

Dördüncü kamera ise TOF (Time of Flight) 3D mesafe kamerasıdır.

Ön kamerada ise yine ikincil kamera olarak, TOF (Time of Flight) 3D mesafe kamerası bizleri karşılıyor, ön ana kameranın çözünürlüğü 32 MP olup video tarafında ise kalitesi ile göz kamaştırıyor 2160p 60 fps gibi ön kamera için muhteşem özellikle geliyor. Ön kameranın diyafram açıklığı ise F2.2. Bazı ön kamera özellikleri şunlardır: Portre modu, HDR, sanal flaş, sesle komut, yapay zeka, gesture shot, zamanlayıcı, gülümseme algılama, otomatik odaklama ve yüz algılamadır.

İşlemci ve Depolama Özellikleri

Cihazda işlemci olarak Kirin 990 5G modeli kullanılmakta, 8 çekirdek ile gelen bu model GPU (Grafik İşlem Birimcisi) tarafında ise Mali-G76 MC16 ile gelmektedir. Bu işlemci ile piyasadaki güncel oyunları rahatlıkla oynayabilmekte ve günlük işlerinizi rahatlıkla yapabilmektesiniz. RAM olarak ise 8 GB’lık bir RAM bizleri karşılamakta RAM’in 8 GB olması cihazın ne kadar kapasiteli olduğunun bizlere mesajını vermekte, ilk iki çekirdek 2.86 GHz hızında, diğer 2 çekirdek ise; 2.36 GHz hızında olup diğer 4 çekirdekte ise; 1.95 GHz hızındadır. Cihazın piyasada 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama seçeneği mevcuttur.

Batarya

Cihazın bataryası 4200 mAh’lık bir kapasiteye sahiptir. Lityum polimer batarya teknolojisine sahiptir. USB Type-C ile şarj olan cihaz kablolu hızlı şarj da 40 W’a kadar destek vermektedir.

Kablosuz hızlı şarj da ise 27 W’a kadar destek vermektedir.

Diğer özellikler

Cihaz da NFC teknolojisini bünyesinde barındırmakta, radyo özelliği ise bulunmamaktadır. Alt tarafta yer alan USB 3.2 (USB 3.0) sayesinde hızlı dosya aktarımı sağlanabilmektedir. Cihazda OTG desteği ve kızıl ötesi sensörüde bünyesinde bulundurmaktadır. Wi-Fi 6 teknolojisi, 5G ve bluetooth 5.1 bağlantı özellikleri ile gelmektedir. Cihazın suya (IPX8) ve toza (IPX6) ile korunduğu belirtilmektedir. Ekran içine gömülü ulan parmak izi okuyucusu ve yüz tanıma sistemi bulundurmaktadır.

Huawei P40 Pro Fiyatı

Huawei P40 Pro Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

P30 dan sonra p40 proya geçiş yaptım iyi ki almışım dedim kullanımı gayet kolay play store u aramıyorsunuz uygulama yüklerken uygulama yüklemesi gayet rahat gri rengini böyle can alıcı bukadar güzel beklemiyordum mükemmel bi renk seçimi yapmışım. P30 a iyi derken p40 pro hız ve kamera olarak çok üst bi seviyede tavsiye ederim tek kelimeyle MÜKEMMEL.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Anlatmaya gerek yok.. Alıp onunla yaşamak lazım. Süper bir ürün. Kaliteli, kullanışlı ve hızlı.. Huawei kalitesi yine bir numara..


Huawei Nova 8i

Huawie Nova 8i

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 662
 • GPU: Adreno 610
 • Ram: 6 GB
 • Batarya: 4300 mAh
 • Arka Kamera: 64 MP
 • Ön Kamera: 16 MP
 • Ekran Boyutu: 6.67″
 • Ağırlık: 190g

Huawei’nin yeni telefonlarından biri olan Nova 8i 6.67 inç büyüklüğünde bir ekranla kullanıcıların kullanımına sunulmakta. Bu ekran 1080×2376(FHD+) Piksel çözünürlüğüne sahip olup 391 PPI piksel yoğunluğuna sahip. Ekran gövde oranı ise 88.69% gibi başarılı bir oranla karşımıza çıkıyor.

Ekranda kullanılan teknoloji IPS LCD olup 60 Hz gibi standart yenileme hızı ile kullanıcılara sunulmaktadır. Bazı ekran özellikleri şunlardır: Multi touch, çerçevesiz tasarım, ekran içinde ön kamera, 180 Hz dokunma tepki hızı.

Kamera Özellikleri

Cihazın arka bölümünde ise 4 adet kamera bulunmaktadır. Bunların ilki 64 MP çözünürlüğünde F1.9 diyaframında ana kameradır. Bu ana kameranın optik imaj sabitleme özelliği bulunmamaktadır. Video tarafında ise 1080p 30 FPS özelliği mevcuttur. İkinci kamera 8 MP çözünürlüğünde F2.4 diyaframında ekstra geniş açı kamerasıdır. Üçüncü kamera 2 MP çözünürlüğünde F2.4 diyaframında makro (macro) kamerasıdır. Dördüncü ve son olan kamera ise

2 MP çözünürlüğünde F2.4 diyaframında derinlik algısı (bokeh) kamerasıdır. Ön tarafta ise ön kamera bizleri karşılamakta. Bu kamera 16 MP çözünürlüğünde F2.0 diyaframındadır. Video tarafında ise 1080p 30 FPS seçeneği mevcuttur. Bazı kamera özellikleri şunlardır: Portre modu, PDAF, HDR, yapay zeka, perde hızı kontrolü, panorama, otomatik doldurma, sesli komut, gülümseme yakalama, color temperature sensor, zamanlayıcı.

İşlemci ve Depolama Özellikleri

Cihaz da işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 662 bulunmaktadır. 8 çekirdeğe sahip olan bu işlemcinin ana 4 çekirdeği 2.0 GHz hızında olup, diğer yardımcı 4 çekirdek ise 1.8 GHz hızındadır

bu işlemciyi grafik birimi olarak Adreno 610 desteklemektedir. Depolama olarak ise 6 GB RAM 128 GB dahli depolama ile piyasada sunulmaktadır. Bu işlemci ile gündelik işlerinizi rahatlıkla donmadan yapabilirsiniz. Oyun tarafında ise sizi üzmeyecek bir işlemcidir fakat, yüksek fps oranlarına ulaşamayabilirsiniz. 6 Gb RAM ve 128 GB hafıza standart kullanıcılar için gayet idealdir. Fakat diğer performans kullanıcıları için yeterli olmayabilir.

Batarya

Cihazın bataryası 4300 mAh’lık bir kapasiteye sahip olup, hızlı şarjı desteklemektedir. 66 W’a kadar hızlı şarj desteği sunan bu telefon kablosuz şarjı desteklememektedir. Bataryayı değiştirmek için ise cihazın içi açılması gerekmektedir USB Type-C’den şarj olan cihaz gündelik yaşamınızda işinize yarıyacaktır. Günün sonunu görmenizi sağlayacaktır. Fakat yüksek çözünürlüklü oyunlar her telefonda olduğu gibi bataryanın erken bitmesine neden olacaktır.

Diğer özellikler

Cihazda NFC özelliği bulunmaktadır. Radyo özelliği ise bulunmamaktadır. Cihaz da Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 desteklenmekte, USB versiyonu ise 2.0 ile sınırlı kalmaktadır. Suya ve toza dayanıklılığı bulunmayan cihazda sıçramalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Parmak izi yan tarafta bulunup kolayca erişilebilmektedir. Kısacası bu güncel cihaz sizleri gündelik yaşamınızda üzmeyecektir standart kullanıcılar için. Fakat çok fotoğraf çekmeyi ve kaliteli fotoğraflar çekmeyi seven biriyseniz, bu cihaz size aradığınızı tam olarak vermeyebilir. Daha yüksek modellere bakmanız gerekebilir. Huawei kullanıcılarının tabiki seveceği bir cihaz olacaktır fakat diğer android kullanıcıların bu cihazda aradıklarını pek bulamayabilirler. Nedeni ise Google hizmetlerinin devre dışı kalmasıdır tabiki APK`larla bu çözüm azda olsa giderilmiş olsada, hâla yeni Huawei cihazların piyasaya yazılım olarak tam hazır olduklarını söyleyemem.

Huawei Nova 8i Fiyatı

Huawei Nova 8i Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tek kelimeyle mükemmel bir cihaz Huawei kalitesi özellikle inanılmaz bir şarj dolum süresi var.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İşlemci tarafında biraz zayıf ama harmonyOS güncellemesi gelirse bunun pek bi önemi olmaz diye düşünüyorum. Daha önceden de Huawei kullandım fiyatına göre iyi performans verdiği için tekrar Huawei almak istedim orta segment için güzel bir cihaz


Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

 • Chipset: HiSilicon Kirin 980
 • GPU: Mali-G76 MP10
 • Ram: 6 GB
 • Batarya: 4200 mAh
 • Arka Kamera: 40 MP
 • Ön Kamera: 24 MP
 • Ekran Boyutu: 6.39″
 • Ağırlık: 189g

Huawei Mate 20 Pro 6.39 inç büyüklüğünde bir ekranla kullanıcılara sunulmakta. Bu ekran 1440×3120(QHD+) Piksel çözünürlüğe sahip olup 538 PPI piksel yoğunluğuna sahip. Ekran gövde oranı ise 86.42% gibi az bir ekran gövde oranı ile gelen cihazın OLED bir panel ile kullanıcılara sunulmakta. Ekran yenileme hızı ise standart, 60 Hz olarak bu cihazda devam etmektedir. Bazı ekran özellikleri şunlardır: HDR, çizilmeye dirençli cam, DCI-P3 renk uzayı, HDR10, multi touch, eldiven uyumlu, çerçevesiz tasarım, sürekli açık ekran, eğimli ekran.

Kamera Özellikleri

Cihazın arka tarafında 3 adet kamera bizleri karşılamaktadır. Bunlardan ilki ana kamera olan, 40 MP çözünürlüğünde F1.8 diyaframında, optik görüntü sabitleme özelliği bulunan ana kameradır. Bu ana kamera ile 2160p 30 FPS videolar çekmek mümkündür.

İkinci kamera ise 20 MP çözünürlüğünde F2.2 diyaframında ekstra geniş açı kameradır.

Üçüncü kamera 8 MP çözünürlüğünde F2.4 diyaframında telephoto optik zoom (3x) kamerasıdır.

Ön tarafta ise 24 MP çözünürlüğünde F2.0 diyaframında ön kamera bizleri karşılamakta bu kamera ile 1080p 30 fps videolar çekilebilmektedir. Bazı ön kamera özellikleri şunlardır: Portre modu, yapay zeka, HDR, gesture shot, otomatik odaklama ve yüz algılama.

Bazı arka kamera özellikleri şunlardır: Portre modu, phase detect auto focus, Leica optik, tam manuel kontrol, depth of field, yapay zeka destekli portre modu, HDR, odak takibi, lazer otomatik odaklama, panorama, RAW kayıt yapabilme, otomatik odaklama, sesli komut, contrast detection auto focus, gülümseme yakalama, perde hızı, zamanlayıcı.

İşlemci ve Depolama Özellikleri

Cihazda işlemci olarak Kirin 980 kullanılmaktadır. 8 çekirdek olan bu çekirdeklerin ana ilk 2 çekirdeği 2.6 GHz hızındadır. 1. Yardımcı çekirdek ise 2 adet olup 1.9 GHz hızındadır. Diğer 4 çekirdek ise 1.8 GHz hızındadır. Bu cihazda grafik işlemcisi olarak Mali-G76 MP10 kullanılmıştır. Cihazda 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama seçeneği mevcuttur. Ek olarak 8 GB RAM ve 256 GB gibi seçenekler de mevcuttur. Bu işlemci ile piyasadaki güncel oyunları oynayabilirsiniz fakat ekran yenileme hızı 60 Hz olduğundan yüksek FPS oranlarına ulaşamayabilirsiniz bilginize.

Batarya

Cihazın bataryası 4200 mAh’lık bir kapasiteye sahip. Bataya teknolojisi ise lityum polimerdir. Hızlı şarj desteği 40 W’a kadardır. Kablosuz şarjı destekleyen cihaz kablosuz şarjda ise 15 W’a kadar desteklemektedir. 30 dakikada p dolum gibi başarılı seçenekler kullanıcılara sunulmaktadır. Bu batarya ile gündelik işlerinizi halledebilirsiniz ve günün sonunu görebilirsiniz. Fakat oyun oynuyorsanız günün sonunu göremeyebilirsiniz bilginize.

Diğer özellikler

Cihazda NFC özelliği mevcuttur. Wi-Fi 5 ve bluetooth 5.0 barındıran cihazda, kızıl ötesi sensör de mevcuttur. USB versiyonu 3.2(3.0)`dır. Cihazın suya(IPX8) ve toza(IPX6) dayanıklılığı mevcuttur sıçramalara karşı ve su temasına karşı dayanıklıdır. Parmak izi okuyucusu ekran içinde bulunmaktadır.Corning Gorilla Glass 5 ile korunan cihaz elden düşmelerde veya cepten düşmelerde kullanıcılara dayanıklılık sağlayacaktır. 2018`de çıkan telefon çoğu güncel rakiplerini hala geçmektedir. Kısacası Mate 20 Pro piyasadaki çoğu yüksek fiyatlı rakiplerine göre alınabilecek telefonlar arasına girmelidir çoğu güncel teknolojiyi bünyesinde barındırması, kullanıcılara fazla fark hissettirmeden kullanmalarını sağlayacaktır şimdiden alacak veya kullanacak kimselere hayırlı olsun.

Huawei Mate 20 Pro Fiyatı

Huawei Mate 20 Pro Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Huawei kalitesi her zaman bir numara. Google hizmetleri olan Huawei mate 20 pro cep telefonu. Pil performansı kullanıma göre değişiyor ancak 1,5 günü rahat çıkarıyor. Kullanışlı ve hızlı bir cihaz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Telefonu 2020 yazında almıştım, uzun süredir kullanıyorum, mükemmel bir cihaz. Pil çok hızlı şarj edilebiliyor. Genel cihaz performansı oldukça iyi. Oyun, zoom gibi uygulamalarda sorunsuz.


Huawei Nova 9 SE

Huawei Nova 9 Se

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 680
 • GPU: Adreno 610
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 4000 mAh
 • Arka Kamera: 108 MP
 • Ön Kamera: 16 MP
 • Ekran Boyutu: 6.78″
 • Ağırlık: 191g

Huawei Nova 9 SE 6.7 inç büyüklüğünde bir ekranla kullanıcılara sunulmaktadır. Bu ekran 1080×2388(FHD+)Piksel çözünürlüğü sahip olup 387 PPI yoğunluğa sahiptir. Ekran gövde oranı ise 89.32% gibi iddalı bir şekilde kullanıcılara buluşmaktadır. Ekranda kullanılan teknoloji IPS LCD olup 90 Hz gibi bir yenileme hızına sahiptir. Bazı ekran özellikleri şunlardır: DCI-P3 renk uzayı, multi touch, LTPS LCD, çerçevesiz tasarım, ekran içinde ön kamera ve 270 Hz screen touch response.

Kamera Özellikleri

Cihazın arka bölümünde dört adet kamera bizleri karşılamaktadır. Bunların ilk olanı 108 MP çözünürlüğünde F1.9 diyaframında ana kameradır. Bu ana kameranın optik imaj sabitleme özelliği bulunmamaktadır. 108 MP çözünürlüğünde olan kamera da 108 MP fotoğraflar çekmek için kamera menüsünden seçmeniz gerekmektedir aksi takdirde standart çözünürlükte fotoğraflar çekecektir. Video tarafında ise 1080p 30 FPS özelliği mevcuttur. 108 MP çözünürlüğündeki bir kamerada 1080p çözünürlük bazı kullanıcılar için ideal fakat video çekmeyi seven kullanıcılar için kötü bir seçenek olup başka modellere bakmaları gerekebilir.

İkinci kamera ise 8 Mp çözünürlüğünde F2.2 diyaframında Ekstra geniş açı kamerasıdır. Bu kamerada çektiğiniz fotoğrafların kalitesinin düşük olduğunu unutmayınız. Üçüncü kamera 2 MP çözünürlüğünde F2.4 diyaframında makro (macro) çekim kamerasıdır. Dördüncü kamera 2 MP çözünürlüğünde F2.4 diyaframında derinlik algısı (bokeh) kamerasıdır. Bu kamera ile portre fotoğraflar çekilebilmektedir.

Ön tarafta ise 16 MP çözünürlüğünde F2.2 diyaframında bir ön kamera bulunmaktadır. Bu ön kameranın video çözünürlüğü ise arka taraftaki ile aynıdır 1080p 30 FPS`dir. Bazı kamera özellikleri şunlardır: Portre modu (bokeh), phase-detect auto-focus (PDAF), HDR, yapay zeka (AI) sahne algılama, panorama, otomatik odaklama, sesli komut, contrast detection auto-focus (CDAF), makro (macro) çekim (4 cm), zamanlayıcı.

İşlemci ve Depolama Özellikleri

Cihaz da işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 680 bulunmaktadır. 8 çekirdğe sahip olan bu işlemcinin ana 4 çekirdeği 2.4 GHz hızında diğer, 4 çekirdek ise 1.8 GHz hızında çalışmaktadır. Bu işlemciyi grafik birim olarak Adreno 610 desteklemektedir. Depolama olarak ise 8 GB ve 128 GB versiyonu piyasada bulunmaktadır. Bu işlemci ile gündelik işlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz söylenebilir. Fakat eğer bir performans kullanıcısıysanız ve yüksek fps değerleri almak istiyorsanız başka modellere göz atmanızı tavsiye ederim.

Batarya

Cihazın bataryası 4000 mAh’lık bir kapasiteye sahip olup, hızlı şarjı desteklemektedir. 66 W’a kadar hızlı şarj desteği sunan bu telefon kablosuz şarjı desteklememektedir. Bataryayı değiştirmek için ise cihazın sökülmesi gerekmektedir. USB Type-C’den şarj olan bu cihaz gündelik işlerinizi rahatlıkla halletmenizi ve günün sonunu görmenizi sağlayacaktır. Tabi oynadığınız yüksek oyunlar bataryanın erken bitmesine neden olacaktır.

Diğer özellikler

Cihazda NFC özelliği bulunmaktadır. Radyo özelliği ise bulunmamaktadır. Cihaz da Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 desteklemekte, USB versiyonu 2.0 ile kalmaktadır. Suya ve toza herhangi bir dayanıklılığı bulunmayan cihazda sıçramalara karşı dikkat edilmesi gerekmektedir. Parmak izi yan tarafta bulunup kolayca erişim sağlanabilmektedir. Bazı özellikler şunlardır: Gürültü önleyici 2 mikrofon, karanlık mod (dark mode), kolay arayüz (easy mode), tek elde kullanım modu ve yüz tanımlama.

Huawei Nova 9 SE Fiyatı

En iyi f/p ürünü: Huawei Nova 9 SE

Huawei Nova 9 SE Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Oncelikle Huawei uygulama ve diger tum problemlerini cozmus. Kullandigim butun banka ve devlet uygulamalarina AppGallery'den ulasabildim ve sorunsuz kullanabiliyorum. Petal Maps ile harika bir harita deneyimi sunuluyor, mutlaka denemelisiniz. Telefonu degerlendirecek olursam, dizayn, hafiflik, incelik inanilmaz iyi, premium hissinde bir cihaz. Kamera harika.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Arkadaşımda görüp beğendim ben de aldım. Telefonun fiyatı özelliklerine göre çok iyi. Kullanımı çok rahat ve her şeye sorunsuzca erişebiliyorsunuz.


En Iyi Huawei Telefon 6

Huawei Telefonlar Ucuz Mu?

İnsanlar Google servisleri olmadığı için Huawei telefonların biraz daha ucuz olup olmayacağını sormaktadır. Açıkçası Google servislerini içermediği için rakiplerine göre bir fiyat avantajının olmasını beklemek de yanlış değildir. Fakat fiyatlara bakılınca maalesef böyle bir avantajı bulunmamaktadır. Bu da Huawei telefonların en büyük dezavantajı olmaktadır. Tam bir telefon fiyatına satılırken birçok oyun ve uygulamayı kullanamamaktadır.

En Iyi Huawei Telefon 4

Sonuç – Huawei Telefon Alınır Mı?

İnsanların aklına en çok takılan sorulardan birisi Huawei alınır mı sorusu oluyor. Google servislerinin olmaması YouTube ve benzeri uygulamaların cihazda çalışmamasına neden oluyor. Bunun yanında Google Play servislerine ihtiyaç duyan oyun ve uygulamalarda cihazda çalışmıyor. Özellikle bu yazımızda bahsedeceğimiz en üst seviye cihazları kullanmak isteyen kişiler için bunlar bir problem olabilir. 20-25 Bin tl vererek aldığı cihazda YouTube’ye bile rahatça girememesi bir sorun olabilir. Fakat burada son karar tabii ki size kalacaktır. Kullandığınız uygulama ve oyunlardan kaçı Google servislerine ihtiyaç duyuyor buna bakmalısınız. Huawei’nin App Galeri’sine girip burada hangi uygulamalar var, kendi kullandığınız uygulamalar var mı bunlara bakmalısınız. Eğer kullandığınız uygulamalar Huawei tarafında da varsa bir Huawei cihazı gönül rahatlığı ile alarak kullanabilirsiniz.

Huawei cihazların Google servislerine erişememesi dışında hiçbir sorunu bulunmamaktadır. Tam aksine sektördeki en güncel teknolojileri kullanarak güçlü donanıma, kameraya sahip, yeniliklere (katlanabilir ekran gibi) açık cihazlar üretiyor. Bu nedenle bir Huawei alıp almama konusunda son karar sizde olacaktır. Kendi kullanım alışkanlıklarınız, kullandığınız uygulamalar ve bir telefondan neler beklediğiniz bu kararı vermenizi sağlayacaktır.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Tümay Kılınç

TuketiciDergisi.com'un kurucusu ve aynı zamanda içerik kalite sorumlusuyum. 2018 yılında kurduğum TuketiciDergisi.com sitesi ile tüketicilere doğru bilgiyi objektif bir şekilde, satış kaygısı yapmadan ve markalardan reklam ücreti almadan sizlerle buluşturmayı hedefliyorum. Eğer bir sorunuz ya da isteğiniz olur ise, yorum yapmaktan ya da benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.