En İyi Dudak Nemlendiricisi Hangisidir (2022): Yorumlar, Fiyatlar ve İncelemeler İle

Yumuşacık, pürüzsüz ve nemli dudaklara sahip olmak çoğu kişinin hayalidir. Ancak bazen dudaklarımız çeşitli nedenlerden dolayı kurur ve gerginleşir. Hatta bu durum daha da ilerlerse çatlaklar ve derin yarıklar oluşabilir. Beraberinde kanama, yanma ve ağrı bile meydana gelebilir. Kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkileyebilecek dudak çatlakları için mutlaka önem alınmalıdır. Nasıl ki ellerimizi, saçlarımızı, yüzümüzü nemlendiriyor ve bakım yapıyorsak aynı hassasiyeti dudaklarımız için de göstermeliyiz.

Farklı formlarda üretilen birçok dudak nemlendiricisi bu noktada imdadımıza koşan ürünlerdir. Dudaklarımızın kurumasına müsade etmeyen ve çatlakları iyileştirme gücüne sahip olan bu ürünler cilt bakım rutinlerimiz arasında yerini almalıdır. Dudak nemlendiricilerini kullanmak için elbette dudaklarımızın kuru ya da hasarlı bir görünümde olmasına gerek yoktur. Günlük olarak dudakları nemlendirmek, sağlıklı ve daha canlı görünmeleri adına önemli bir detaydır.Bu yazımızda sizler için en revaçta olan dudak nemlendirici ürünleri paylaşacağız. Ama öncesinde, dudak kurumasının nedenleri üzerinde durmak ve en iyi dudak nemlendiricileri hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz:)

En iyi dudak nemlendiricisi: Carmex Lip Balm Dudak Kremi
En iyi renklendirme etkili: Nivea Lip Care Çilek
Temiz içerikli en iyi dudak nemlendiricisi: Burt's Bees 2li lip balm set - Beeswax + Vanilya
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Dudak Nemlendiricisi 3

Dudaklarımız Neden Kurur?

Dudak kuruluğunun ortaya çıkmasında pek çok etken bulunmaktadır. Tıp dünyasının “keylitis” olarak adlandırdığı bu durum kabuklanma, çatlama, soyulma gibi durumları da kapsar. Dudakların kurumasında etkili olan durumları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Soğuk, kuru ve rüzgarlı hava dudakların kuruyarak çatlamasına neden olabilir.
 • Bazı ağız ve diş bakım ürünleri de dudakların kurumasına neden olabilir. Özellikle kadınlarda sadece diş macunları değil dudaklara temas eden başka kozmetik ürünler de dudak kuruluğuna sebebiyet verebilmektedir.
 • Uzun süre boyunca güneşe maruz kalma durumu halinde de dudaklarda kuruma ve çatlaklar meydana gelebilir.
 • Egzama ve sedef gibi bazı cilt hastalıkları dudakları da etkileyerek kuruyup çatlamalarına neden olabilir.
 • Cildimizin nemini kaybetmesinin nedenlerinden biri de dehidrasyondur. Eğer yeterli miktarda su tüketilmezse dehidrasyon oluşur ve cilt kurumaya başlar.
 • Ağızdan nefes alma durumu da dudak kuruluğu oluşmasında etkili bir durumdur. soğuk algınlığı, saman nezlesi gibi rahatsızlıklar sırasında kişi genelde ağzından nefes alır. Bu da kuruma ve çatlamalara neden olur. Burnunda kronik rahatsızlığı olan kişilerin de en fazla muzdarip olduğu şeylerden biri dudak kuruluğudur.
 • Dudak kuruluğunun ortaya çıkma nedenlerinden biri de vitamin ve mineral eksikliği olarak açıklanabilir. Özellikle de A, B2, B3 ve B6 gibi vitaminler ile çinko ve demir eksikliği durumunda dudaklarda çatlamalar oluşabilir.
 • Bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen hastalıklar da dudak kuruluğuna neden olabilir.
 • Sürekli olarak dudaklarını yalayan, emen ve ısıran kişilerin dudak kuruluğu problemi yaşaması kaçınılmazdır. Kısır bir döngü haline gelen bu olayı engellemek için dudaklar nemli tutulmalı ve ısırılmamalıdır.
 • Kişinin kullandığı bazı ilaçlar da dudak kuruluğuna sebebiyet verebilir. Özellikle akne tedavisi sürecinde çoğu kişi şiddetli cilt kuruluğu ile savaşır. Dudaklar da bu durumdan çok fazla etkilenir. Ayrıca depresyon, yüksek kolesterol ya da saman nezlesi gibi rahatsızlıkları olan kişilerin kullandığı ilaçlar da dudak kuruluğuna neden olan durumlardandır.

En Iyi Dudak Nemlendiricisi 5

Dudak Nemlendiricisi Ne İşe Yarar?

Dudak nemlendiricisi, mutlaka çantanızda olması gereken minik hayat kurtarıcınızdır. Daha sağlıklı, bebeksi ve çatlamayan dudaklar için günlük olarak dudak nemlendiricisi kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Piyasada kavanoz ve stick formunda olan dudak nemlendiricileri görmek mümkündür. Stick formunda olan dudak nemlendiriciler, ruj tarzı bir görünüme ve kullanıma sahiptir ve pratiktir. Kavanoz formunda olan nemlendiriciler ise ufak ve kapaklı bir kutunun içinde yer alır. Stick olanlara göre farkı ise, parmak ile alınarak dudaklara uygulanmasıdır.
Dudak nemlendiricilerin genel olarak faydalarından bahsedecek olursak;

Isı Değişimlerine Karşı Koruyucudur

Diyelim ki; aniden soğuk havadan, sıcak bir ortama giriş yaptınız. Böylesi bir durumda dudaklarınız bu ani hava değişiminden olumsuz şekilde etkilenebilir. Nemlendirici kullanmanız halinde dudaklarınız yumuşacık ve parlak görünüme kavuşabilir ve ısı değişimlerden etkilenmez. Ya da çok soğuk ve rüzgarlı bir havada dışarıda fazla vakit geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Böylesi durumlar için de dudak nemlendiriciler bariyer görevi görür ve dudaklarınızı koruma altına alır.

Nem İhtiyacını Karşılar

Dudak nemlendiricilerinin temel amacı; adından da anlaşılacağı üzere dudakları nemli tutmak ve kurumalarına fırsat vermemektir. Dudak derisi, vücudumuzun diğer bölgelerinden farklı olarak ince bir deriye sahiptir. Bu nedenle hassas bir yapıdadır. Devamlı olarak bakıma ve neme ihtiyaç duyar.

Güneşe Karşı Korur

Ayrıca dudak derisi melanin içermez. Melanin cildimizi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruyan bir maddedir. Dudaklarımızı UV ışınlarına karşı koruyabilecek kapasiteye sahip olan dudak nemlendiricileri mevcuttur.

Renklendirir

Dudak nemlendiricilerinin bazıları hem nemlendirir hem de renklendirir. Bir taşta iki kuş vurmanızı sağlayan bu minik mucizeler ruj kullanmadan canlı ve parıltılı bir görünüme kavuşmanıza olanak sunar.

Canlı ve Taze Bir Görünüm Kazandırır

Dilediğiniz meyve aroması lezzetinde, renginde ve kokusunda dudak nemlendiricisi bulmanız mümkündür. Dudaklarınıza tazelik ve dolgunluk kazandırma özelliğine de sahip olan bu ürünler aslında sadece bi nemlendiriciden ibaret değillerdir. Dudaklarınızda bırakmış oldukları ferahlık hissi ise bu ürünlerin faydaları arasında sayılabilir.

Dudak Nemlendiricisi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Dudak nemlendirici satın almaya karar verdiniz ve size en uygun olan ürüne nasıl karar vereceğiniz hakkında biraz kafanız karışık. Bu çok normal! Dudak nemlendiricisi olarak satılan ürünlerin hepsi de birbirinden farklı özellikleri ile öne çıkar. Bu nedenle dudak nemlendiricisi satın almadan önce mutlaka ürünlerin içeriği, yapısı, etkileri ve özellikleri iyice araştırılmalıdır.

Etkisi: Bazı dudak nemlendirici ürünler onarma konusunda daha başarılı iken bazılarının renklendirme özelliği daha ön plandadır. Ya da sadece gece uygulanan ve maske formunda olan dudak nemlendirici ürünler de vardır. Hassas cilt tipine sahip olan kişiler de dudak nemlendiricisi seçimi yaparken hassas dudaklar için üretilmiş olan ürünlere yönelmelidir. Ciddi derecede dudak çatlaklarından şikayetçi olanlar için özel olarak formüle edilmiş dudak nemlendirici ürünler de mevcuttur. Bazı ürünler dudakları daha dolgun ve canlı göstermede oldukça başarılır. Ürünlerin bu özellikleri sizlere beklentinizin karşılanması konusunda yol gösterecektir.

Aroması: “Hem dudaklarım nemlensin hem de hoş bir tat bıraksın” diyenlerdenseniz sizin için üretilmiş, aromalı dudak nemlendiricileri de vardır. Bu tarz ürünlerin içeriğinde genelde yapay tatlandırıcılar bulunabilir. Bu noktaya dikkat ederek sağlıklı ve doğal şekilde tatlandırılmış olan dudak nemlendirici ürünlere ulaşabilirsiniz.

Doğallığı: Bir cilt bakım ürünü ne kadar temiz ve doğal bir içeriğe sahipse elbette o derece sağlıklıdır. Bu nedenle dudak bakımı konusunda da doğal ve zararlı katkı madde bulundurmayan ürünlere yönelebilirsiniz. Bitkisel özlerle zenginleştirilmiş ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş olan birçok dudak nemlendirici ürün piyasada yerini almaktadır.

Alerjenler: Dudak nemlendirici ürünler çoğu kozmetik ürünlere göre çok daha masumdur ve genelde alerjen içermez. Ayrıca çok hassas cilt yapısına sahip olan kişiler için hipoalerjenik olan dudak nemlendirici ürünler de üretilmektedir. Ama yine de dudaklarınıza uygulamadan önce cildinizin ufak bir bölümünde ürünü deneyerek alerjiye neden olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Vegan olması: Hayat tarzı ya da inançları gereği vegan bir yaşamı benimseyen birçok insan vardır. Kozmetik dünyası vegan kullanıcılar için de birçok ürün üretir ve piyasaya sürer. Dudak nemlendiricisi konusunda da vegan yani hayvansal hiçbir katkı içermeyen ürünler bulmak mümkündür. Bu dudak nemlendiricileri genellikle kuvvetli bitkisel yağlar ile formüle edilmiştir.

En Iyi Dudak Nemlendiricisi 1

En İyi Dudak Nemlendiricisi Tavsiyeleri

Şimdi geldik sabırsızlıkla beklediğiniz kısıma! 🙂 Sizler için özenle derlemiş olduğumuz dudak nemlendirici ürünleri aşağıda sıraladık. İçlerinde mutlaka sizin de beklentilerinize cevap verebilecek bir ürün olduğundan eminiz. İsterseniz objektif şekilde yazmış olduğumuz ürün incelemelerimize göz atabilirsiniz. Ya da ürünlere tıklayarak kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Blistex Kuruyan ve Çatlayan Dudaklara Yoğun Bakım Gkf 15 Medplus Stick

Blistex Medplus Stick Urun Resmi

 • Etki: Onarma

Blistex Kuruyan Ve Çatlayan Dudaklara Yoğun Bakım Gkf 15 Medplus Stick, hasarlı ve çatlamış olan dudakların onarılması için formüle edilmiştir. Dudakları nemlendirme konusundaki başarısı ile öne çıkan bu ürünün içeriğinde mentol, okaliptus, kafur bulunur. Çatlamaktan dolayı dudaklarda oluşan ağrı ve sızlamayı iyileştirme özelliğine sahip olan Blistex Kuruyan ve Çatlayan Dudaklara Yoğun Bakım Gkf 15 Medplus Stick ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Dudakların normal nem dengesine kavuşmasında etkili bir rolü olan bu nemlendirici özel bir koruyucu bariyer oluşturma özelliğindedir.

Stick formunda ve antialerjik özellikte olan Blistex Kuruyan ve Çatlayan Dudaklara Yoğun Bakım Gkf 15 Medplus Stick kullananlar tarafından tam not alıyor. Ürünü yıllardır kullananlar ve vazgeçilmez olarak görenler bir hayli fazla. Özellikle sürdükten sonra dudakta bırakmış olduğu mentol hissi ise nemlendiricinin öne çıkan ve beğenilen özellikleri arasında. Dudaklardaki yara, çatlak ve sızlamaları iyi şekilde tedavi eden ve etkili bir yumuşatma görevi gören Blistex Kuruyan ve Çatlayan Dudaklara Yoğun Bakım Gkf 15 Medplus Stick performansına göre uygun bir fiyata sahip.

Blistex Kuruyan ve Çatlayan Dudaklara Yoğun Bakım Gkf 15 Medplus Stick Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullandığım en iyi dudak nemlendiricisi kesinlikle, ilk kullanımda bile rahatlıyor dudaklarınız.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Her zaman kullandığım ürün. Ultra kuru dudaklarımı bu kadar iyi nemlendiren başka bir ürün yok.


Clarins Hydra Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm

Clarins clr Hydra Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm Urun Resmi

 • Etki: Yenileme ve nemlendirme

Clarins Hydra Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm daha güzel dudaklara kavuşmak isteyenler için formüle edilmiş bir üründür. Balm formunda olan bu dudak nemlendiricisi besleyici özelliği sayesinde kadifemsi dudaklara kavuşmanızı sağlar. Yoğun yenileme özelliği sayesinde dudakların pürüzsüz görünmesinde etkilidir. Clarins Hydra Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm fiyat konusunda ise bir hayli pahalı.

Clarins Hydra Essentiel Moisture Replenishing Lip Balm Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Piyasadaki bütün ürünleri denediğimi söyleyebilirim dudaklardaki kuruma ve soyulmaya iyi gelen tek ürün bu oldu


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kuru dudakları, özellikle kış döneminde, hızlı bir şekilde nemlendiren ve onlara parlaklık veren harika bir ürün. Tavsiye ederim!


Laneige Lip Sleeping Mask Berry Gece Dudak Maskesi

Laneige lip Sleeping Mask Berry Gece Dudak Maskesi Urun Resmi

 • Etki: Gece onarma

Laneige Lip Sleeping Mask Berry Gece Dudak Maskesi, normal dudak nemlendiricilerinden farklı olarak sadece geceleri uygulanan bir üründür. Dudak maskesi olarak formüle edilmiş olan bu ürün uyku boyunca, dudaklarınızı onararak ölü derilerin uzaklaşmasını sağlar. Dudaklarınızı derinlemesine nemlendirirken aynı zamanda bakım yapar. İçeriğinde yer alan yaban mersini, ahududu, çilek ve kızılcık sayesinde cilt üzerinde pürüzsüzlük sağlar. Balmumu bir yapıya sahip olması ise dudaklarda nem bariyeri oluşması konusunda etkilidir. Daha esnek ve taze dudaklar için üretilmiş olan Laneige Lip Sleeping Mask Berry Gece Dudak Maskesi ayrıca hyalüronik asit içerir. Böylece dudaklar yoğun nemden nasibini alır. İçeriği güçlü antioksidan özelliği taşıdığı için kuruyan dudakların yeniden canlanması için etkilidir. Mineralli yapısı sayesinde yumuşak ve esnek dudaklara kavuşmak mümkündür. Tüm cilt tipleri için uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Fiyatı biraz fazla olsa da kullanıcıların yorumlarına baktığımızda ürünün oldukça başarılı olduğunu gördük. Sadece çok küçük olduğundan yana olumsuz yorumlara rastladık. Ancak bu dudak maskesi performans bakımından kullananlardan tam not almış bir ürün. Dudaklara bakım yaparken aynı zamanda hafif bir renklendirme yapması da ürünün beğenilen özellikleri arasında. Kokusu da kullananlar tarafından çok beğenilmiş.

Laneige Lip Sleeping Mask Berry Gece Dudak Maskesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü baya süre denedim bu ürünün üzerine başka bir lip balm tanımıyorum o kadar güzel ki nemlendirmesi ilk başta normal nemlendiriyor gibi geliyor ama diğer balmları da deneyince farkı anlıyorsunuz yumuşatıyor bakım onarım yapıyor ne ararsanız var kesinlikle sürekli bunu kullanırım artık


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Parlak dolgun ve sağlıklı gösteriyor çok beğendim rengi yok sayılır dudaklarım her zamankinden yumuşak oldu ruj sürdüğümde daha da güzel duruyor


La Mer The Lip Balm

La Mer the Lip Balm Urun Resmi

 • Etki: Pürüzsüz ve dolgun gösterme

La Mer The Lip Balm çok kuru dudaklar için formüle edilmiş bir üründür. Dudakların onarılarak yatışmasını sağlar ve patentli lipit komplekse sahiptir. Yoğun nemlendirme özelliği sayesinde daha sonra oluşabilecek hasarların da önüne geçer. Dolgun görünümlü ve pürüzsüz dudaklara kavuşmak isteyenlerin tercihi olan La Mer The Lip Balm çok yüksek bir fiyata sahip.

Bepanthol Dudak Bakım Kremi

Bepanthol dudak Bakım Kremi Urun Resmi

 • Etki: Onarma ve bakım

Bepanthol Dudak Bakım Kremi pürüzsüz dudaklar ortaya çıkaran nemlendirici etkili bir üründür. Dudakların uzun saatler boyunca nemli ve yumuşak kalmasını sağlarken aynı zamanda onarır. İçeriğinde yer alan ve cildin en temel ihtiyaçlarından olan provitamin B5 sayesinde dudaklar üzerinde bariyer etkisi yaratır ve korur. Parfüm, renklendirici ve paraben içermemesi ise ürünün öne çıkan önemli özelliklerinden biridir. Bepanthol Dudak Bakım Kremi kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilen bir ürün ve oldukça da etkili. Özellikle gece yatmadan önce kulanıldığında sabah yumuşacık dudaklarla uyanmanızı sağlayan bu krem hem dudakları besliyor hem de yara, çatlak ve kuruma gibi durumları iyileştiriyor. İçeriğinin temiz olması da özellikle hassas cilt yapısına sahip kişiler için uygun olduğunun bir göstergesi. Fiyatı ise performansına göre gayet normal diyebiliriz.

Bepanthol Dudak Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu üründen çok memnunum dudakları uzun süre nemli tutuyor ve besliyor. Önceleri bu fiyata bu kadar küçük bir ürün geldiği için şaşırdım ama düzenli kullanmama rağmen 2 aydan fazla gitti.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Boyutu gerçekten küçük. Ama etkisi büyük. Gece sürüp yatarsanız sabaha daha iyi etkisini görüyorsunuz.


Ruby Kisses Pot O’miracle Dudak Nemlendiricisi

Ruby Kisses pot O'miracle Dudak Nemlendiricisi Urun Resmi

 • Etki: Onarma, nemlendirme

Ruby Kisses Pot O’miracle Dudak Nemlendiricisi, nane özleriyle zenginleştirilmiş bir formüle sahiptir. Kuruyan ve çatlayan dudakların nemlendirilmesi için kullanılır. Hassas olan dudakların yeniden güçlü ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Uçuklara karşı da koruma özelliği bulunan Ruby Kisses Pot O’miracle Dudak Nemlendiricisi yoğun bakım yapan bir üründür. Çevresel etkenlere karşı bariyer görevi üstlenerek dudakları koruma altına alır. Nem kazandırarak kurumalarını ve çatlamalarını önler. Dudaklara ipeksi bir görünüm verir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün kusursuz bir kaliteye sahip olduğunu gördük. Dudakları yumuşacık yapan ve kuruluktan eser bırakmayan bu nemlendirici hafif mentollü etkisi ile de dudaklarda ferahlama hissi yaratıyor. Sürüldüğü zaman biraz karıncalanma yapsa da kısa sürüyor. Ayrıca dudakları dolgunlaştırma özelliğine de sahip. Hem pürüzsüz hem de yumuşacık dudaklara kavuşmanızı sağlayan Ruby Kisses Pot O’miracle Dudak Nemlendiricisi performansına bakılacak olursa uygun bir fiyata sahip diyebiliriz.

Ruby Kisses Pot O’miracle Dudak Nemlendiricisi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün aslında dudak nemlendiricisi olarak kullanılıyor ancak az bilinen bir özelliği de muhteşem bir uçuk giderici


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kokusu ağır değil güzel hissi ve nemlendirme oranı da güzel ama kapağı asla açılmıyor. Emanet şekilde bırakıyorum üstüne, tamamen kapatınca asla açamıyorum 10 dakika falan uğraşıyorum.


Nivea Lip Care Çilek

Nivea Lip Care Cilek Urun Resmi

 • Etki: Renklendirme ve Nemlendirme

Nivea Lip Care Çilek, stick formunda bir üründür. İçeriğinde meyve özlerini barındıran bu dudak nemlendiricisi hoş bir çilek kokusuna sahiptir. Dudakları uzun süre yumuşak tutmayı ve nemlendirmeyi amaçlayan Nivea Lip Care Çilek aynı zamanda hafif bir renk ve ışıltı da verir. Ruj sürmenize bile gerek kalmadan hoş ve yumuşak dudaklara sahip olmanızı sağlar. GKF 10 içerir ve UV ışınlarına karşı koruyucu etkiye de sahiptir.

Fiyat olarak uygun olan Nivea Nivea Lip Care Çilek kullananlar tarafından ortalama bir nemlendirici olarak görülmüş. Renklendirme özelliği ile daha fazla ön planda olması ise gözümüze çarpan özelliklerinden biri. Çok kuru ve çatlak dudakları nemlendirmede fazla başarılı olamasa da normal dudakların günlük nem ihtiyacını karşılama noktasında ideal bir ürün.

Nivea Lip Care Çilek Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Günlük makyajımda bile dudak renklendirme ihtiyacımı karşılıyor kesinlikle çok güzel.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten çok güzel bir dudak nemlendiricisi.Hafif bir renk veriyor.Çok yoğun bir nem vermiyor ama çantaya atıp çıkmalık.


Flormar Hindistan Cevizli Dudak Nemlendiricisi – Lip Balm 004 Coconut

Flormar Hindistan Cevizli Dudak Nemlendiricisi Urun Resmi

 • Etki: Renklendirme ve Nemlendirme

Flormar Hindistan Cevizli Dudak Nemlendiricisi dudaklara bakım yaparken renklendiren bir ürün olarak karşımıza çıkar. Shea yağı ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde dudakları nemlendirir ve kurumalarının önüne geçer. Güneşin zararlı ışınlarına karşı da koruma etkisi bulunan Flormar Hindistan Cevizli Dudak Nemlendiricisi dudakların pürüzsüz ve bakımlı görünmesini sağlar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün beğenildiğini gördük. Ancak çok kuru dudaklarda fazla işe yaramıyor. Günlük kullanımda hem dudaklarınızı nude tonunda renklendiren hem de yumuşatan Flormar Hindistan Cevizli Dudak Nemlendiricisi pratik kullanımı ve ruja benzeyen şık tasarımı ile ön plana çıkıyor. Stick formunda olan bu ürün fiyat bakımından ele alacak olursak normal düzeyde deiyebiliriz.

Flormar Hindistan Cevizli Dudak Nemlendiricisi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

gerçekten çok güzel nemlendiriyor ve yumuşak bir yapı bırakıyor. üst üste sürünce saçma bı renk veriyor ama kıvamında sürülünce çok güzel .


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Güzel nemlendiriyor, kokusu biraz güneş kremi gibi ve sürünce hafif renk veriyor 😍


Le Petit Marseillais Shea Yağı & Aloe & Balmumu Içerikli Onarıcı Dudak Bakımı

Le Petit Marseillais onarıcı Dudak Bakımı Urun Resmi

 • Etki: Nemlendirme

Le Petit Marseillais Shea Yağı & Aloe & Balmumu Içerikli Onarıcı Dudak Bakımı kuruyan ve çatlayan dudaklar için formüle edilmiştir. Dudaklara bakım yapmayı hedefleyen bu nemlendirici, koruyucu tabaka oluşturarak nem kaybını önler. Dudaklardaki gergin hissi ortadan kaldırarak yumuşak ve pürüzsüz görünmelerini sağlar. Dudakları besleyerek onarır ve güzelleştirir. İçeriğinde bulunan shea butter, aloe vera ve balmumu sayesinde dudaklara ihtiyacı olan nemi ve yumuşaklığı geri kazandırır. Uygun bir fiyat ile kullanıcılarının karşısına çıkan Le Petit Marseillais Shea Yağı & Aloe & Balmumu Içerikli Onarıcı Dudak Bakımı performans bakımından birçok bilindik markayı sollayacak cinsten. Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde bu dudak nemlendiricisinin oldukça başarılı olduğunu gördük. Özellikle dudaklarda yağlı ve parlak bir his bırakmaması, buna rağmen çok iyi nemlendirmesi, kuruluğu ve çatlakları gidermesi açısından beğenilmiş bir ürün. Hatta aşırı dudak kuruluğu yaşayan ve birçok markanın nemlendiricisini kullanan kişiler bu ürünün kuruluğu gerçekten giderdiğini söylemiş.

Le Petit Marseillais Shea Yağı & Aloe & Balmumu Içerikli Onarıcı Dudak Bakımı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dudağım çatlayıp acıdığı için aldım birkaç günde işe yaradı. Gece yatmadan sürmek daha iyi oluyor gündüz yerken içerken kalmıyor fazla. Kokusu da güzelmiş. Erkekler kullanabilir rengi yok parlaklığı da az pek belli olmuyor 👍


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Hemen hemen bütün markaların dudak nemlendiricisini kullandım ama en çok bu üründen memnun kaldım. El kremini de kullanıyorum gerçekten çok güzel bir kokusu var. Akşam yatmadan sürüyorum sabah hala dudaklarimda nemlendiriciyi hissediyorum.


Vaseline Dudak Nemlendirici Aloe Vera

Vaseline Dudak Nemlendirici Aloe Vera Urun Resmi

 • Etki: Yumuşatma

Vaseline Dudak Nemlendirici Aloe Vera dudaklara nem terapisi yapan ve rahatlatmayı hedefleyen bir üründür. İçeriğinde bulunan aloe vera sayesinde kuruyan ve çatlayan dudakların düzelerek yumuşacık olmasını sağlar. Dudaklara vermiş olduğu ferahlık hissi de ürünün öne çıkan özelliklerindendir. Yuvarlak kutusu ile dikkat çeken Vaseline Dudak Nemlendirici Aloe Vera parmak ile alınarak dudaklara uygulanır.

Dudaklara ağırlık hissi vermeden yumuşatan bu ürün kullananlar tarafından oldukça beğeniliyor. Özellikle akşamdan sürüldüğünde sabah pürüzsüz dudaklarla karşılaşmak mümkün. Kokusu da kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş. Fiyatı ise performansına göre normal.

Vaseline Dudak Nemlendirici Aloe Vera Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Lipstick tarzında almıştım önceden verim alamadım. Ama bu krem çok güzel. 2 gün içinde hem yumuşacık oldu hemde kuruma tamamen gitti. Yoğun bir yapısı olduğu için çok az bile alsanız parmağınıza nemlendirmeye yetiyor.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sık sık tekrar gerektiriyor ancak baya bereketli ama normal vazelinin küçük hali sürüldüğü zaman su vb içmek mümkün değil. Çok sürerseniz topaklanma yapıyor


Burt’s Bees 2li lip balm set – Beeswax + Vanilya

Burt's Bees 2li Lip Balm Set Beeswax + Vanilya Urun Resmi

 • Etki: Nemlendirme

Burt’s Bees 2li lip balm set – Beeswax + Vanilya dudaklarınızı nemlendirici, besleyici ve yumuşatıcı etkileri ile öner çıkar. Beeswax lip balm içeriğinde yer alan balmumu cildi besleyici özellik taşır. E vitamini ise nemlendirir. Nane ferahlığına da sahip olan bu ürün dudakları pürüzsüz göstermek için formüle edilmiştir. Setin diğer ürünü olan vanilya balm ise shea yağı ve E vitamini ile zenginleştirilmiş formüle sahiptir. Balmumu, hindistan cevizi yağı ve ayçiçeği yağları sayesinde yumuşacık ve pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.

Fiyat bakımından ortalamanın bir tık üzerinde olan Burt’s Bees 2li lip balm set – Beeswax + Vanilya kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Daha önce birçok lip balm kullanıp faydasını göremeyenler ve bu ürünün dudakları gerçekten nemlendirdiğini söyleyenler de var. Bazı kişiler ise blistex, vazelin gibi markalardan farklı olmadığını söylüyor. Dudakta ağır bir his bırakmayan, nemlendiren ve yumuşatan Burt’s Bees 2li lip balm set – Beeswax + Vanilya genel olarak oldukça başarılı bir ürün.

Burt’s Bees 2li lip balm set – Beeswax + Vanilya Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Mevsim farketmeksizin dudakları kuruyup çatlayan biri olarak kullanmadığım lip balm kalmadı. En memnun kaldığım marka kesinlikle Burts Bees! Yaz kış sever kullanıyorum çantalarıma birer tane atıyorum.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Vanilyalı olanı hemen bitirdim harika. Fakat beeswax naneli dudakları yakıyor ve vanilyalı kadar yumuşak sürümlü değil. Narlı olandan şaşmamak lazım. Markaya ve kalitesine diyecek yok


Neutrogena Norveç Formülü 15 Koruma Faktörlü Dudak Nemlendiricisi

Neutrogena norveç Formülü 15 Koruma Faktörlü Dudak Nemlendiricisi Urun Resmi

 • Etki: Onarma, Yumuşatma

Neutrogena Norveç Formülü 15 Koruma Faktörlü Dudak Nemlendiricisi kuruyan ve çatlayan dudakların düzelmesinde etkili bir üründür. Gergin, sızlama hissi yaşatan ve soyulan dudakların iyileşmesi için formüle edilmiştir. Ayrıca güneş koruyucu etkiye sahiptir ve SDF 20 içerir. kullanan kişiler tarafından oldukça etkili ve kaliteli olarak yorumlanmış. Kuruyan ve çatlayan dudakları onaran ve biraz da parlaklık veren bu ürün dudakları yumuşacık yapıyor.

Uzun yıllar bu nemlendiriciyi kullanan ve vazgeçilmezi olarak görenler de bir hayli fazla. Fiyatının uygun olması da öne çıkan özlelikleri arasında. Renksiz bir nemlendirici olan Neutrogena Norveç Formülü 15 Koruma Faktörlü Dudak Nemlendiricisi rahatsız etmeyen fresh bir kokuya sahip.

Neutrogena Norveç Formülü 15 Koruma Faktörlü Dudak Nemlendiricisi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Diğer dudak nemlendiricilerine oranla kesinlikle daha koruyucu. Memnun kaldım.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Rouccatoune cular(ya da cildi aşırı kuru olanlar için diyim) için ideal ürün. Sürekli sürersiniz hiç kurumadan 6 ayı çıkartırsınız 😉


ZOZU Nemlendirici Dudak Bakım Kremi Çilekli

Zozu Nemlendirici Dudak Bakım Kremi Çilekli

 • Etki: Nemlendirme

ZOZU Nemlendirici Dudak Bakım Kremi Çilekli dudakların kurumasını önleyen, pürüzsüz ve sağlıklı görünmelerini sağlayan bir üründür. Shea yağı, çilek özü, E vitamini ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde dudakları nemlendirerek yumuşamalarını sağlar. Dudaklarda çilek kokusu ve tadı bırakan bu bakım kremi ile hafif kırmızımsı, doğal parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. ZOZU Nemlendirici Dudak Bakım Kremi Çilekli kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu üründen gayet memnun kaldıklarını gözlemledik. Dudaklarda yağlı bir görünüme yol açmayan bu bakım kremi çatlaklarla ve kuruluk problemiyle savaşmada etkili bir ürün. Dudaklarda uzun süreli nemlilik sağlayan ZOZU Nemlendirici Dudak Bakım Kremi Çilekli ağırlık yapmadan yumuşaklık sağlıyor. Fiyatı da uygun.

ZOZU Nemlendirici Dudak Bakım Kremi Çilekli Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dudakları çok iyi nemlendiriyor ve pürüzsüz düzgün bir dudak oluşmasını sağlıyor. Memnun kaldım iyi ki almışım.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yıllardır sürekli çatlayan dudaklarımı pamuk gibi yaptı çok hızlı bitti yeniden alıcam


Missha Süt ve Bal Özlü Nemlendirici Dudak Bakım Yağı

Missha Süt Ve Bal Özlü Nemlendirici Dudak Bakım Yağı

 • Etki: Onarma, Yumuşatma

Missha Süt ve Bal Özlü Nemlendirici Dudak Bakım Yağı dudaklara nemi hapseden, yumuşacık ve pürüzsüz görünmesini sağlayan bir üründür. Kuru dudaklara bakım yaparak hoş bir görünüm kazanmalarını sağlayan bu bakım yağı yapışkanlık hissi bırakmaz ve bal aroması sayesinde keyifli bir kullanım sunar. Süt proteini, bal ve E vitamini ile zenginleştirilmiş formüle sahip olan bu dudak yağı ile kuru ve çatlak dudaklarda rahatlanma sağlanabilir. Harika kokusu ve tadı ile kullananların bayıldığı bu ürün dudakları besliyor ve ağırlık hissi vermeden yumuşatıyor. Fiyatı ise yüksek.

Missha Süt ve Bal Özlü Nemlendirici Dudak Bakım Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Mükemmel bir ürün. Besleyip yumuşacık yapıyor. Bittikçe alıyorum. Biraz yoğun ve yapışkan, saçlarınız topluyken kullanmanızı tavsiye ederim.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

dudaklarımı sabaha yumuşacık yapıyor. Çok çok az sürüyorum uzuuunca bir süre kullanırım gibi görünüyor. Bazı yorumlarda belirtildiği gibi yapış yapış oluyor ama gece kullandığım için ben sorun etmiyorum, alacaklara tavsiye ederim.


Carmex Lip Balm Dudak Kremi

Carmex lip Balm Dudak Kremi Urun Resmi

 • Etki: Onarma

Carmex Lip Balm Dudak Kremi çatlamış dudakların yeniden sağlığını kazanması ve düzgün bir görünüme kavuşması için formüle edilmiştir. Nemlendirme özelliği bulunan bu ürün hava değişimine bağlı dudak kurulukları ile savaşmanızda etkilidir. Dudaklarda meydana gelen yara tahriş durumlarını ortadan kaldırmayı hedefler. İçeriğinde yer alan SDF15 sayesinde güneşin zararlı etkilerine karşı dudaklar korunur. İyileştirici ve antiseptik özelliği ile öne çıkan Carmex Lip Balm Dudak Kremi dudaklarda mikrop oluşumunu önler. Uçuklar üzerinde de etkili olan bu nemlendirici, hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Carmex Lip Balm Dudak Kremi kullananların yorumlarına baktığımızda başarılı olduğunu gördük. Nemlendirme özelliğini yerine getiren ürün aslında daha çok iyileştime konusundaki etkisi ile ön plana çıkıyor. Kabuklanmaları tedavi ederek tekrarlanmasının önüne geçiyor. Dudakları yumuşatan ve ağırlık hissi vermeyen Carmex Lip Balm Dudak Kremi fiyat olarak biraz ortalamanın üzerinde kalıyor.

Carmex Lip Balm Dudak Kremi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Açık ara dünyada ki en iyi lip balm. Hollywood starlarının dahi kullandığı bir ürün. Bunu kullandıktan sonra hiç bir ürünün bunun kadar etkili olmadığını anlayacaksınız. Parasına değer mi değer. Yurt dışında daha uygun elbette hatta marketlerde bile satıyorlar. Ama bizde maalesef ithal ürün oldugu icin bu şekilde sanırım.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bütün dudak kremlerini denedim ve galiba en iyisini buldum bittikçe alacağım bir ürün hemen nemlendiriyor ve yumuşacık yapıyor fiyatini hak eden bi ürün.


Bioderma Atoderm Lip Stick

Bioderma atoderm Lip Stick Urun Resmi

 • Etki: Nemlendirme

Bioderma Atoderm Lip Stick özellikle hassas yapıya sahip dudaklar için formüle edilmiştir. Kurumaları önleyerek nemlendiren bu ürün dudaklara bakım yaparak onarır. Dudakları yatıştırarak daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmelerini sağlar. Her yaşta kullanıma uygun olan Bioderma Atoderm Lip Stick hassas ve kuru dudakların kurtarıcısıdır. Hipoalerjenik olan bu nemlendirici dudakta beyaz bir kalıntı bırakmaz ve şeffaftır. Koruyucu madde içermeyen Bioderma Atoderm Lip Stick kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda başarılı olduğunu gördük. Özellikle akne tedavisi sürecinde olan ve aşırı dudak kuruması ve çatlaması yaşayan kişiler için oldukça faydası olmuş bir ürün.

Dudakları yoğun şekilde nemlendiren ve çatlak görünümü yok eden Bioderma Atoderm Lip Stick fiyat bakımından biraz ortalamanın üzerinde kalıyor.

Bioderma Atoderm Lip Stick Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

gelmiş geçmiş en başarılı dudak kremi,hele roacuttane kullananların mutlaka edinmesi gerekli


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu tür ürünlerde beklenti çok önemli. Ben dudaklarımdaki kuruluk problemini bu ürün ile çözdüm. Sürülen yer parladığı için dışarı çıkmadan bir süre önce sürerek benim için sorun olan bu durumu ortadan kaldırdım.


Maybelline New York Baby Cherry

Maybelline New York Baby Cherry Urun Resmi

 • Etki: Nemlendirme, renklendirme

Maybelline New York – Baby Cherry kuruyan dudakların yeniden nemli ve canlı görünmesini sağlar. Dudakları hafif pembe tonlarında renklendiren Maybelline New York – Baby Cherry kullananlar tarafından oldukça beğeni toplayan bir ürün. Renklendirme özelliği, nemlendirme etkisine göre daha baskın olan bu ürün dudaklarda yapış yapış bir hisse neden olmuyor. Birkaç saat boyunca dudakların yumuşak ve parlak görünmesini sağlaması ise öne çıkan özellikleri arasında. Fiyatı ise performansına göre normal.

Maybelline New York Baby Cherry Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

hafif ve tatlı bir renk veriyor, nemlendirmesi gayet iyi


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

biraz fazla yağlı gibi ama gayet güzel nemlemdiriyo kokusuda çok hoş


Avene Onarıma Yardımcı Dudak Bakım Kremi

Avene onarıma Yardımcı Dudak Bakım Kremi

 • Etki: Onarma, Nemlendirme

Avene Çok Kuru Dudaklar Için Onarıma Yardımcı Dudak Bakım Kremi renksiz, kokusuz ve stick formu ile karşımıza çıkar. Çok kuruyan ve kabuklanan dudakların iyileşmesinde etkili olan bu nemlendirici, uzun süre yumuşaklığın korunmasında etkilidir.

Vazelin kıvamında bir yoğunluğa sahip olan Avene Çok Kuru Dudaklar Için Onarıma Yardımcı Dudak Bakım Kremi kullanıcılar tarafından oldukça övülmüş. Özellikle akne tedavisi sürecinde olanların dudaklarını yoğun şekilde nemlendirebiliyor. Farklı markaları deneyen ve bu ürün kadar hiçbir dudak nemlendiricisinin başarılı olamadığını söyleyenler de çok fazla. Kullandıktan sonra dudaklarda biraz beyazlık bırakması bazı kişiler için rahatsız edici görülmüş. Fiyatı da performansına gayet normal diyebiliriz. Avene kalitesine güvenenler dudak bakımı konusunda da ona şans verebilir.

Avene Onarıma Yardımcı Dudak Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

İlk kez bu markanın dudak nemlendiricisini aldım ve memnun kaldım. Güzel nemlendiriyor evet hafif beyazımsı bir renk veriyor dudağa


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

oldukça memnun kaldım kış ayları için çok uygun ve iyi nemlendiriyor. dudaginizdan kayboldugunda bile nemlilik devam ediyor. tek olumsuz tarafı vazelinimsi bir kıvamı olduğu için dudağı biraz beyazlastiriyor. üstüne hafif bir ruj geçersiniz harika duruyor.


Himalaya Besleyici Dudak Kremi

Himalaya Besleyici Dudak Kremi Urun Resmi

 • Etki: Nemlendirme

Himalaya Besleyici Dudak Kremi günlük dudak bakımı için üretilmiştir. Dudaklara nemi hapsederek yumuşak ve esnek olmalarını sağlar. İçeriğinde bulunan doğal bileşenler sayesinde dudaklar pürüzsüzleşir ve canlanır. Antioksidan içeriği ile hasarlar iyileştirir ve onarır. Çevresel etkenlere karşı dudakları koruyarak bariyer görevi gören Himalaya Besleyici Dudak Kremi fiyat olarak da normal.

En Iyi Dudak Nemlendiricisi 2

Doğal Yollar ile Dudakları Nemli Tutmaya Dair İpuçları!

Dudaklarınızın daima sağlıklı ve nemli görünmesini istiyorsanız sadece dudak nemlendirici ürünleri kullanmanız yeterli olmayacaktır. Çünkü cilt; dış etkenlerden ve genel sağlık durumundan kolaylıkla etkilenen bir yapıya sahiptir. Dudaklarınızı nemlendirmeniz için en doğru zaman, sabahları diş fırçaladıktan sonra ve gece yatmadan öncedir.

Sağlıklı beslenme de dudak kuruluğu konusunda oldukça önemli bir detaydır. Gün içinde en az 2 litre su içmek, taze meyve ve sebzeleri bol miktarda tüketmek cildin daha sağlıklı ve nemli kalmasına yardım eder.

Uzun süre güneşe maruz kalmamak ve dikkatli olmak da dudak kuruluğunu önleme konusunda yardımcıdır.

Badem yağı, hindistan cevizi yağı ve karite yağı gibi doğal ürünler de dudakları en sağlıklı şekilde nemlendirmek için idealdir. Günde 2-3 kez dudaklara parmağınız yardımı ile bu yağları uygulayabilirsiniz.

Dudaklarınıza dilimlemiş olduğunuz salatalıkları yereleştirip bir süre bekleterek de nemlendirebilirsiniz. Gün boyu dudaklarınızın ferah ve yumuşak kalmasını sağlayacak olan bu yöntem odukça işe yarardır.

Mat ruj kullanmak da dudakları kurutabileceği için nemlendirici etkili rujlardan yana tercihte bulunabilirsiniz.

Burundan nefes almaya özen göstererek ve soğuk havalarda atkı kullanarak dudakları koruma altına almak nemli kalmaları ve kurumamaları adına önemlidir.

Evde Uygulayabileceğiniz Pratik Bir Tarif

Evde dudaklarınız için tamamen doğal bir nemlendirici hazırlamak istiyorsanız kakao yağı, bal ve zeytinyağı ile mükemmel bir karışım elde edebilirsiniz. Malzemeleri karıştırarak homojen hale getirdikten sonra hazırlamış olduğunuz macun kıvamındaki bu karışımı her gece yatmadan önce dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

En Iyi Dudak Nemlendiricisi 4

Dudak Nemlendiricisi Kullanmanın Zararı var mıdır?

Hani bir söz vardır ya “her şeyin fazlası zarar”. İşte söz konusu dudak nemlendiricileri olduğunda da bu gerçek değişmez. Öncelikle tercih edeceğiniz dudak nemlendiricisinin içeriği sağlığa zararlı maddelerden oluşmamalıdır. Kaliteli ve doğal içeriğe sahip bir dudak nemlendiricisi kullanırken de aşırıya kaçmamanız gereklidir. Sadece gerekli olduğu zamanlarda uygulamanız daha sağlıklı bir davranıştır.

Nemlendiriciler dudaklarınıza kısa vadede çok iyi geliyormuş gibi bir izlenim yaratır. Dudak nemlendiricisi kullanımını abartmamak ve bağımlılık haline getirmemek oldukça önemlidir. Aksi halde dudakların yeni hücreler üretmesine devamlı engel olursunuz. Böylece sürekli nemlendirici ihtiyacı duyar ve kendi kendine yenilenme özelliğini kaybeder. Dudaklarınızı nemlendirmeye çalışırken daha da kurutabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu sebeple devamlı olarak dudaklarınıza nemlendirici sürmemelisiniz.

Uzmanlar, kullandıktan sonra dudaklarda yanma hissi oluşturan dudak nemlendiricilerinden uzak durulması gerektiğini söylemektedir. Ayrıca dudaklara nemlendirici uygulanması durumunda fark edilmeden yutma durumları da gerçekleşebilir. Eğer kişinin bünyesi ürünün içeriğinde yer alan maddelere karşı hassas ise alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; bu makalemizde sizler için dudak nemlendiricisi konusunu ele aldık. Özellikleri, faydaları ve olası zararlarından bahsettik. Ayrıca öne çıkan dudak nemlendirici ürünleri sıralayarak sizlerin takdirine bıraktık. Dudaklarınızın her zaman yumuşak, canlı ve pürüzsüz görünmesini istemeniz çok doğal. Ancak hassas bir deri yapısına sahip olan dudaklarınız için en iyi dudak nemlendiricisini seçme konusunda dikkatli olmanızda fayda var.

Dudaklarınıza ihtiyaç duyması halinde dudak nemlendiricisi uygulamaktan çekinmeyin. Ancak kuruluk ve çatlama gibi durumlar söz konusu değilse günde sadece 2 kere uygulamanız yeterlidir. Ne yaparsanız yapın geçmeyen ve sürekli devam eden dudak kuruluğu şikayetiniz varsa bir dermatoloğun kapısını çalmanızda fayda olacaktır. Sağlıklı yaşama dair rutinleri uygulamak ve dudaklarınızı dış etkenlere karşı korumak da elbette ki en büyük yardımcınız. Umarız sizlere vermiş olduğumuz tavsiye ve bilgiler doğrultusunda, doğru dudak bakımı rutinine hemen başlarsınız. 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir