En İyi Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Tavsiyeleri: 10 Ürünü İnceledik

Cildimiz, sahip olduğumuz en değerli zenginliklerden birisidir. Ne kadar bakımlı olursa o kadar ışıldar ve güzel görünür. Tıpkı bir çiçeğe su vermek gibi cildimizi de devamlı beslememiz ve canlı tutmamız gerekir. Özellikle yaşımız ilerlemeye başladığında ve bir takım deformasyonlar yüzünü gösterdiğinde daha yoğun bakım rutinlerine geçmemiz de kaçınılmaz olacaktır. Cildimiz; serbest radikallerin, stresin, azalmaya başlayan hormonların, UV ışınlarının, stres, sigara ve hareketsiz yaşam tarzının da etkisiyle birlikte bozulmaya başlar. Ancak yaşlanmaya bağlı etkileri azaltmak ve daha iyi bir cilde sahip olmak mümkündür.

Cildimizin yaşlanmasını yavaşlatmak ve genç görünmesini sağlamak için ilk dikkat etmemiz gereken şey beslenme alışkanlığımız ve egzersizdir. Bol su içmek ve hareketi ihmal etmemek de hayatımızın bir parçası haline gelmelidir. Cildin en doğal besleyeni şüphesiz ki çok su içmektir. Ancak yine de yaşlanmaya bağlı olarak cildimizde durduramadığımız kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. İşte tam da bu noktada devreye giren yaşlanma karşıtı serumlar ile cildimize, eskimesi ve yıpranması konusunda ‘’dur!’’ diyebiliriz. Peki o minik şişelerin içeriği, nasıl kullanıldığı ve faydaları hakkında neler biliyorsunuz? Jele benzeyen kıvamı ile yoğun etkiye sahip olan cilt bakım serumları yaşlanma belirtilerini azaltmak ve yavaşlatmak adına birçok kişinin hayatının bir parçası! Yaşlanma karşıtı serumlar hakkında daha fazla şey öğrenmek ve sizler için derlemiş olduğumuz ürünleri incelemek isterseniz buyrun yazımızı okumaya…

En iyi yaşlanma karşıtı serumEstee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum
Yağlı ve sivilceli ciltler için en iyisiLancome Advanced Genifique Onarıcı Serum
En iyi vegan içerikliESTHEBELLA The Renewal Oil
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Nedir

Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Nedir?

Yaşlanma karşıtı serumlar ile yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan farklı belirtileri ortadan kaldırabilirsiniz. Yüksek konsantrasyonlu bir formülasyona sahip olan serumlar cilt hücrelerini yenilemek için üretilmiştir. Kollajen üretimini ciddi manada arttırmak adına antioksidanlarla doludur. Çünkü yaşlanmaya başladıkça cildin kollajen üretimi de ne yazık ki azalma gösterir. Bu nedenle kollajen üretimini yeniden harekete geçirecek takviyelere ihtiyaç vardır. Yaşlanma karşıtı serumlar sahip oldukları yoğun içerik sayesinde kırışıklıkların oluşumuna izin vermez, azaltır ve cildin daha parlak, sıkı ve genç görünmesini sağlar. Cilt dokuları yenilenerek yaşlanma da gecikmeye başlar.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Elbette her kozmetik üründe olduğu gibi yaşlanma karşıtı serumların kullanımı konusunda da dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Bu, kullandığımız üründen daha iyi sonuçlar alabilmemiz ve cildimizin sağlığı için önemlidir. Çünkü uygulama sırasında yaptığımız hatalar belki de cildimizin daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir. Yaşlanma karşıtı serum seçimi yaparken de iyice araştırmalı ve aşağıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ederek seçimde bulunmalıyız.

Cilt Türü

Söz konusu cilt bakımı olduğu zaman herkesin aynı ürünü kullanması mümkün değildir. İnsanların cilt yapısı ya da cildinde bulunan problemler farklı olduğundan kullanması gereken ürünler de değişik olmak durumundadır. Satın almak istediğiniz bir yaşlanma karşıtı serumun içeriğinde belki de cildinize hiç iyi gelmeyecek bir bileşen bulunmaktadır. Piyasada birbirinden farklı yaşlanma karşıtı serumlar vardır. Ancak seçim yaparken dikkate almanız gereken en önemli detay şüphesiz ki cilt tipinizin nasıl olduğudur.

Sivilceli Cilt:Eğer cildiniz sivilceye meyilli ve yağlı ise o zaman retinol ağırlıklı olan ürünlerden yana olmanız gerekir. Çünkü retinol, yağlanmaya meydan okuyan bir maddedir. Sivilceleri azaltma konusunda da faydalı olan retinol, bu konudan muzdarip olan kişilerin seçeceği serumların içeriğinde mutlaka yer almalıdır. Salisilik asit de akne karşıtı olan ürünlerin içeriğinde rastlayabileceğiniz bir bileşendir. Yani doğru içeriğe sahip bir yaşlanma karşıtı serum seçerseniz hem sivilcelerinize veda eder hem de yaşlanmaya bağlı belirtileri ortadan kaldırırsınız. Bu da tam anlamıyla bir taşta iki kuş vurmak demektir!

Kuru Cilt: Kuru cilt denildiği zaman akla ilk gelen hyaluronik asit olacaktır. Bu açıdan sahip olduğunuz serumun içeriğinde hyaluronik asit bulunması halinde cildiniz en iç kısmına kadar nemlenerek sizleri taptaze bir görünüme kavuşturacaktır. Yoğun bir nemlendirme özelliği bulunan bu madde ile cildiniz kaybettiği neme yeniden kavuşacaktır. Kuruluk ile başa çıkmak adına olmazsa olmaz bir başka yardımcı da E vitaminidir. Cildin bakımlı görünmesi ve kuruluğun önlenmesine yardım eden E vitamini oldukça başarılı bir antioksidandır. Özellikle de oldukça kuru havaya sahip ve yoğun sıcak olan bölgelerde yaşayan kişilerin bu tarz bir serum seçmesi daha mantıklı olacaktır.

Mat ve Donuk Görünümlü Cilt: Eğer canlı ve ışıldayan bir cilde sahip değilseniz, solgun görünüyorsanız ihtiyacınız olan şey yeşil çay özlü olan yaşlanma karşıtı serumları tercih etmek olacaktır. Yeşil çayın genel olarak ciddi bir nemlendirme yeteceği vardır. Sadece nemlendirmez, aynı zamanda cildinizi besler ve bakım yapar. Daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasında da oldukça etkilidir.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

İçerik

Cildiniz için zararlı kimyasallardan oluşmayan serumlar temiz ve yumuşak içeriğe sahiptir. Oldukça güvenli olan bu serumlar hayvanlar üzerinde denenmemiştir. Sülfat, paraben, sentetik koku gibi cildiniz için tehlike saçan maddelerin bulunmadığı ürünlerden yana olmanızda fayda vardır. Birçok farklı şekil, boyut ve görünümde olabilen yaşlanma karşıtı serumlar retinol ve C vitamini içerebilir. Böyle bir ürün tercih edeceğiniz zaman raf ömrünün daha uzun olabilmesi adına koyu şişeye sahip bir serum seçebilirsiniz. Bazı cilt serumları damlalık ile kullanılmaktadır. Parmak uçlarınız ile uygulama yapmanızı sağlayan damlalık şeklinde olan formüller hava kirliliğine karşı çok fazla koruma sağlamaz, bu da serumunuzun hızlı bir şekilde bitmesine neden olur. Hava geçirmez pompaya sahip olan serumlar, biraz daha hassas olan içerikler için elverişlidir. Yaşlanma karşıtı serumların içeriğinde yer alan maddeler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Antioksidanlar: C ve E vitaminleri sayesinde cilt tonlarında eşitlenme ve düzelmeler meydana gelirken aynı zamanda beslenir.
 • Kolik Asit: Donuk ve kuru cilde sahip olan kişiler için serumun içeriğinde kolik asit bulunması iyi olacaktır. Melanin üretimine engel olan kolik asit ciltte var olan kahverengi lekeleri ortadan kaldırır ve yeniden oluşmalarına da engel olur.
 • Retinoidler: Cildin yaşlanmasını yavaşlatan A vitamini türevleridir. Dokuları iyileştirerek, çizgi ve kırışıklıkların azalmasını sağlar.
 • Peptitler: Amino Asit bileşeni olan peptitler ile ciltteki kollajen üretimi gelişir ve bu sayede cilt daha esnek, canlı ve gergin görünür.
 • Seramidler: İçeriğinde seramid bulunan yaşlanma karşıtı serumlar nemlendirme konusunda oldukça başarılıdır.
 • Hyaluronik asit: Ciltteki dokuları iyileştirir ve nem tutmasına yardım eder.
 • Niacinamide: B3 vitaminin niacinamide formuna sahip bir serum tercih etmek hem cildi güçlendirir hem de gözenekleri küçültür.
 • Bitki özleri: Yaşlanma karşıtı serumların çoğunda bitki özleri de bulunur. Böylece cilt nemlenir, iyileşir ve seruma hoş bir koku verir.

Bütçe

Yaşlanma karşıtı serumların içeriğinden ve cilt türlerine göre olan özelliklerinden bahsettik. Peki ya bütçe? Elbette herkesin cilt bakımı için ayırmış olduğu bütçe farklıdır. Cilt serumu konusu gündeme geldiğinde ise çok uygun fiyatlarla karşılaşmak da pek mümkün değildir. Cildi ciddi manada onaran ve çok önemli düzeltmeler sağlayan yaşlanma karşıtı serumlar konusunda kaliteden yana olmanız da yararınıza olacaktır. Bu nedenle bütçe konusunda biraz cömert olmanız gerekecektir. Çünkü yaşlanma karşıtı serumların kullanım sıklığı fazladır ve sürekli olarak da devam edilmelidir.

En İyi Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu

En İyi Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Tavsiyeleri

Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum – Advanced Night Repair Onarıcı Gece Serumu İncelemesi

Estee Lauder Advanced Night Repair

Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum – Advanced Night Repair Onarıcı Gece Serumu yaşlanmaya bağlı olan negatif etkiler ile kusursuz bir mücadele için üretilmiştir. Hızlı bir şekilde cildi onaran serum yaşlanmaya karşı adeta savaş açar. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan olumsuzluklara karşı güçlü bir formüle sahip olan Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum içeriğinde hyaluronik asit barındırır. Bu sayede ciltte kolajen üretimi artar ve ilk uygulamadan itibaren cilt yenilenerek canlanır. Olumlu etkilerinin ortaya çıkması için günlerce beklemeye gerek yoktur. Neme doymuş, dolgun ve genç bir cilt için üretilmiş olan gece serumu uygulama sonrası çevresel faktörlere karşı da antioksidan koruma sağlar. Uygulamadan sonra 72 saatlik zaman diliminde ise cildiniz neme doyar ve yenilenir. Cilt bariyerini güçlendiren gece serumu yağ içermez. Ciltte sıkılaştırma oluşturarak ton kaybı, kuruluk ve nemsizliği önler. Cildinizi ise ışıldatarak güzelleştirir. Uzun süreli kullanımı sonucunda inanılmaz sonuçlar ortaya çıkartan bu serum kırışıklık ve çizgileri 3 haftada azaltır. Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum kullananların tamamına yakını daha genç görünümlü bir cilde sahip olmaktadır. Bir şişesi bittiğinde fark gözler önüne serilecektir.

Tüm cilt tipleri için uygun bir kullanıma sahip olan bu serum parfüm içermez. Chronolux™ Power Signal teknolojisi sayesinde ciltte yeni hücre ve kollajenin artmasını sağlar. Gündüz kullanılması halinde olumsuz çevresel faktörlerin cildinize zarar vermesini önler. Tüm gün cildinizin genç ve sağlıklı görünmesi açısından oldukça etkilidir. Sabah, akşam temiz cilde uygulanan serum makyaj bazı olarak da tercih edilebilir. Hatta makyaj sonrasında elmacıkların biraz daha belirgin olmasını sağlamak için o bölgelere uygulanabilir. Kullanan kişiler Estee Luder kalitesinin kusursuz olduğunu ve sadece bir haftada bile gözle görülür bir değişim ortaya çıktığını söylüyor. Cildi güzelleştiren ve daha genç gösteren bu serum binlerce kişi için vazgeçilmez ama fiyat bakımından oldukça pahalıdır.

Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum Fiyatı

En iyi yaşlanma karşıtı serumEstee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum

Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Önce emin olamayıp küçüğünü aldım 1 ay yetti krem bile sürmeyi kestim inanılmaz parlaklık verdi cildime şimdi büyüğünü indirimde aldım memnunum


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

alnımdaki kırışıklıklar gözle görülür şekilde azaldı boyutu küçük ama 1 aydır kullanıyorum daha yarısından fazlası duruyor tavsiye ederim


Lancome Advanced Genifique Milyonlarca Probiyotik Türevi İçeren Onarıcı Serum İncelemesi

Lancome Advanced Genifique

Zengin probiyotik içeriğine sahip olan Lancôme Advanced Genifique cildi %77 oranında daha hızlı şekilde onarır. Aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırarak yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan belirtilerin büyük oranda ortadan kalkmasına destek olur. Yüz bölgesindeki kırışıklık ve çizgilerin azalmasına yardım eder ve ciltteki ton eşitsizliklerini düzenler. Pürüzsüz bir cilt sunmayı hedefleyen Lancôme, cildi güçlendirir. 9 patente sahip mikrobiyom bilimi ile üretilmiştir. Her gün sabah, akşam temiz cilde uygulanması gereken Lancôme Advanced Genifique’dan sonra nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Fiyat olarak pahalı olan bu serumu kullananlar ise cildi aydınlatması, güzelleştirmesi ve sivilce yapmaması açısından oldukça beğeniyor.

Lancome Advanced Genifique Milyonlarca Probiyotik Türevi İçeren Onarıcı Serum Fiyatı

Yağlı ve sivilceli ciltler için en iyisiLancome Advanced Genifique Onarıcı Serum

Lancome Advanced Genifique Milyonlarca Probiyotik Türevi İçeren Onarıcı Serum Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

öncelikle ilk kullanımda vaaovvv bir etki olmuyor, olursa zaten bir anormallik olduğunu düşünürüm. iki haftadır kullanıyorum cildim iyi geldiğini bıraktığı etkiden hissediyorum. oldukça hassas kuru ve bu tür ürünlerde sivilce yapabilen bir cildim olmasina rağmen dokunmadı. zamanla ürünün vaddettiklerini vereceğini düşünüyorum


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

muhteşem bir ürün iki yıldır kullanıyorum burada indirimden aldım çok memnunum alerjik bir cildim var her ürünü kullanamıyorum ama bu cildimi aydınlatıyor


The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2% İncelemesi

The Ordinary Vitamin C Suspension

The Ordinary Vitamin C Suspension içinde su ve silikon olmayan, C vitamini açısından zengin olan bir serumdur. Cilt tonunu aydınlatma konusunda başarılı olan ürün yaşlanma belirtilerine karşı antioksidan etkiye sahiptir. Tüp şeklinde tasarlanmış şişesi sayesinde oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Ürünün içeriği, susuz şekilde % 23 L-Askorbik Asit tozu süspansiyonu olarak adlandırılır. Yani çok ince bir L-Askorbik Asit tozu süspansiyonu formatındadır. C vitamini konsantrasyonu olarak yoğun etkiye sahiptir. Bu nedenle ilk 2 hafta boyunca cilt bu ürüne karşı tolerans kazanana kadar ciltte karıncalanma hissi ortaya çıkabilir. Bu tahrişe neden olmayan ancak güçlü şekilde hissedilir bir histir. Eğer ciddi şekilde karıncalanma hissi yaşanırsa kullanılan diğer nemlendirici losyon gibi ürünlerin içine katarak kullanılabilir. Cilde uygulandıktan sonra kumlu bir etki bırakabilir. Kullanan kişilerin yorumları ise ürünün cilt üzerinde olumlu etkiler yarattığı yönünde. Ancak çoğu kişi serumun uygulama sonrası karıncalanma ve yanma hissi bırakmasından rahatsız. Fiyat olarak fazla pahalı olmayan bu serum birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2% Fiyatı

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2% Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yüksek oranda c vitamini arıyorsanız kesinlikle deneyin ama sabah uygulaması zor olur hemen emilmiyor emilse bile pütürlü bir doku olusuyor ben gece kullanıyorum ve asırı memnunum bir kaç uygulamada etkisini görürsünüz


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Cildi çok hassas derisi ince kızarıklığa ve sivilcelenmeye müsait. bu ürün, Benim vazgeçilmezlerin listesine girebilir. Gergin ve parlak bir görünüm veriyor serum ile karıştırıyorum ve sadece geceleri sürüyorum bir gün ara ile sürerken bir yanma oluyor limon ama hemen geçiyor tahriş ediyor gibi bir yanma değil.bence güzel bir ürün tavsiye ederim.


The Purest Solutions Peptit Içerikli Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Serumu İncelemesi

The Purest Solutions Peptide

The Purest Solutions yaşlanma karşıtı serum yaşlanma belirtileri ile ciddi şekilde savaşmak için üretilmiştir. İnce çizgi ve derin şekilde oluşan kırışıklıkların görünümünde azalma meydana getirir. Cilt temizliğinin ardından gece gündüz birkaç damla olacak şekilde cilde uygulanan bu serum cilt üzerinde pürüzsüzleştirici bir etkiye sahiptir. İnce çizgiler ve kırışıklıkların azalmasını hedefleyen serum, cildi daha dolgun ve canlı görünüme kavuşturur. İçeriğinde bulunan Hymagic-4D cildi nemlendiren ve dolgunlaştıran üç boyutlu bir ağ oluşturur. Böylece cildin farklı katmanları doğru biçimde hedeflenir. Çok boyutlu olarak nemlendirilen cilt elastikiyet kazanır. Dinamik olan kırışıklıkların oluşmasını önleyen Argilerine TM kolajen üretimini arttırır ve cildi yeniden canlandırır ve nemli tutar. Kullanan kişiler ise serumdan oldukça memnun. Cildi bebeksi ve canlı bir hale getirmesi, kırışıklıkları hafifletmesi gibi özellikleri açısından oldukça başarılı. Fiyat olarak da uygun olması tercih edilmesi konusunda etkili.

The Purest Solutions Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Serumu Fiyatı

The Purest Solutions Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Serumu Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir haftalık kullanımda Cildimi nemlendirmesini çok başarılı buldum. Hızla emiliyor yapışık bir his bırakmıyor. Bariz bir gül kokusu var ama rahatsız etmiyor. Sabah nemli canlı bir ciltle uyanıyorum. İnce çizgiler için uzun vadede etkisini görebilirim.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel bir ürün. İlk kullanımda bile farkı görebiliyorsunuz. Nemlendirici altına sürüyorum ve gün boyu yüzüm nemli bebek gibi. Kesinlikle tavsiye ediyorum


L’Oreal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serumu İncelemesi

Loreal Paris Revitalif Laser X3

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serum 40-60 yaş aralığına hitap eden ve kırışıklık karşıtı bir üründür. Cilt tonunu düzenleme ve sıkılaştırma konusunda başarılı olan bu serum aynı zamanda sarkmaları da toparlayarak kişinin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. İçeriğinde yer alan hyaluronik asit ile cilt tarafından hızlı şekilde emilir ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Seramid Pro, LHA sayesinde cildi tedavi eder ve gözeneklerin daha sıkı hale gelmesini sağlar. Cildin sahip olduğu doğal bileşenlerin üretimini hızlandırarak yüzün tekrardan şekillenmesine yardım eder. Kullanıcılar ise ürünün cilt üzerindeki olumlu etkilerinden yana oldukça memnun. Cildi yumuşatması, renk tonunu dengelemesi ve kırışıklıkları da düzenli kullanımda azaltması açısından faydalı bir serum olarak görülüyor. Fiyat açısından uygun olması da ürünün tercih edilmesinde etkili.

L’Oreal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serumu Fiyatı

L’Oreal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serumu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kırışıklık ve yaşlanma karşıtı özelliği için pek bir şey fark etmemiş olsam da cilt lekelerime ve özellikle sivilce problemime nedense çok iyi geldi ben cildi iyileştirici özelliği olduğunu düşünüyorum. Yağlanmaya meyilli bir cildim var ona rağmen hiç bir sorun yaşamadım.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kırışıklık ve yaşlanma karşıtı özelliği için pek bir şey fark etmemiş olsam da cilt lekelerime ve özellikle sivilce problemime nedense çok iyi geldi ben cildi iyileştirici özelliği olduğunu düşünüyorum. Yağlanmaya meyilli bir cildim var ona rağmen hiç bir sorun yaşamadım.


Herbaderm Superserum Saf Vitamin C İncelemesi

Herbaderm Superserum

Herbaderm Super serum Saf Vitamin güçlü bir antioksidandır. Cildi aydınlatarak renk tonunu dengeler ve içeriğinde %10 ascorbic asit vardır. C vitaminin en saf hali olan ascorbic asit cilt için oldukça faydalıdır. Kollajen sentezi oluşturur ve kırışıklıkları ise önler. Ayrıca bu serum %90 doğaldır. Fiyat bakımından oldukça uygun olan serum pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Kullanan kişilerin yorumları ise genelde hep olumlu yönde. Özellikle de cilt rengi üzerindeki etkisi ve ton eşitlemesi birçok kişi tarafından onaylanıyor. İnce çizgilerin yok olması ve sivilceler üzerinde de olumlu etkisi olması ürünün tercih edilme sebeplerinden.

Herbaderm Superserum Saf Vitamin C Fiyatı

Herbaderm Superserum Saf Vitamin C Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Okuduğum yorumlarda ürünle ilgili çok iyi de çok kötü de değerlendirmeler gördüğüm için alırken biraz endişe etmiştim. Yorum farklılıklarını herkesin cilt yapısının aynı olmamasına bağlıyorum. Benim hassas karma bir cilt yapım var. 1 haftadır geceleri olmak üzere kullanıyorum cildimde gözle görülür bir pürüzsüzlük ve ışıltı var. İlk sürdüğünüzde çok hafif bir yağlılık hissi ve karıncalanma tarzı bir yanma oluyor. Bir yarım saat sonra tamamen normale döndüğünün söyleyebilirim. Cezbedici tarafı %90 doğal ve uygun fiyatlı olması. Kesinlikle şans verilebilir.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

C vitamini için uzun bir araştırmadan sonra uygun fiyatlı alternatif olarak aldım. İlk kez C vitamini kullanıyorum, cildim hassas, oranı yüksek olur mu, tahriş yaşar mıyım diye korkmuştum ama hiçbiri olmadı. Güneş koruyucudan önce kullandım ilk kullanımdan sonra bile cildim aydınlandı, çok ihtiyacım varmış bu tarz bir ürüne.


ESTHEBELLA The Renewal Oil İncelemesi

ESTHEBELLA The Renewal Oil
Esthebella The Renewal Oil tamamen doğal olan bir ürün olarak karşımıza çıkar. %100 USDA sertifikasına sahip olan ürün yüksek saflığa sahip, soğuk pres nopal kaktüsü yağı ve C5 concentrate ile üretilmiştir. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu serumun içeriğinde yer alan nopal kaktüsü, çöl şartlarında kendisini kusursuzca yenileyebilen bir bitkidir. İşte bu bitkinin tohumundan elde edilen cilt bakım içeriği olarak dünyada popülerdir. Esthebella The Renewal Oil cildin kendisini yenilemesini sağlar ve ilk kullanımda bile ortaya belirgin farklar çıkartır. Daha genç ve canlı bir görünüm için kullanılan bu serum yoğun bir yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir. Kırışıklıkları azaltan ve elastikiyeti arttıran serum cildi toparlar ve sarkmaları düzeltir. Antioksidan özelliğe sahip olduğundan gün içerisinde cildi çevresel olumsuz faktörlere karşı korur. Hücre döngüsünü iyileştiren bu serum kolajen, hyalüronik asit ve elastini arttırır. Ciltteki nem bariyerinin güçlenmesini sağlayan ürün tüm gün yumuşak ve bebeksi bir his kazandırır. Cilt tonunu eşitleyen serum lekeler üzerinde de etkilidir. Özellikle de akneye meyilli ve yağlı ciltleri sakinleştirerek aşırı yağ salgılanmasını önler. Cildin parlamasına ve komedin oluşmasına engel olur. Gözeneklerin daha küçük görünmesi ve göz etrafındaki morlukların iyileşmesi için de kullanışlı olan serum bu bölgede bulunan kırışıklıkları da gidermeye yardımcıdır.

The Renewal Oil vegan kişiler için nokta atışı bir serumdur ve gönül rahatlığı ile de kullanılabilir. İçeriğinde hiçbir şekilde paraben, alkol, sülfat, renklendirici ya da koku verici madde, koruyucu, su içermeden kullanıcılarına hitap eder. Hoş kokusunu ise içeriğinde yer alan portakal çiçeği yağına borçludur. Fiyat olarak oldukça pahalı olan bu serum kullanan kişiler için mükemmel olarak tarif ediliyor. Fiyatının hakkını tamamen veren ve doğal olan The Renewal Oil, cilt üzerinde mucizevi etkilere sahip.

ESTHEBELLA The Renewal Oil Fiyatı

En iyi vegan içerikliESTHEBELLA The Renewal Oil

ESTHEBELLA The Renewal Oil Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Alırken mucize yaratacak değil ya diye aldım. Ama daha 3-4 gündür kullanıyorum. Cildimdeki farkı görebiliyorum. Bittikçe alacağım.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Üçüncü defa sipariş verdim. Cildimin kalitesinin arttığını çok net gözlemliyorum. Özellikle kış aylarında cildimdeki kuruluk çok artıyordu, bu ürün sayesinde cildim çok yumuşak ve sağlıklı görünüyor.


Kiehl’s Midnight Recovery Cildi Onaran Ve Aydınlık Görünüm Veren Gece Serumu İncelemesi

Kiehl’s Midnight Recovery

İçeriğinde 10 botanik yağ bulunan Kiehl’s Midnight Recovery güçlü formüle sahip olan bitkisel bir konsantredir. Cildi gece besleyerek, sabaha pürüzsüz bir şekilde uyanmanızı sağlayan bu serum besleyici bir özelliktedir. Aynı zamanda yenileyici ve dengeleyici etkileri de bulunan serum antioksidan yağların birleşiminden ortaya çıkmıştır. Gece, uyku sırasında cildin doğal bariyerini yenileyen serum daha sağlıklı görünmesini sağlar. Yapısında; akşam sefası yağı, lavanta yağı ve skualan vardır. Düzenli kullanım sonrasında ciltte görülen ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir ve daha sıkı bir hale gelmesini sağlar. Birkaç damla olarak cilde uygulanan serum tampon hareketler ile cilde yedirilir. Tek başına uygulanabileceği gibi nemlendiriciler ile birlikte de uygulanabilir. Bu serumu diğerlerinden ayıran önemli özelliği ise sadece geceleri kullanılmasıdır. Yağlı cilde sahip olan kişiler ise serumu uygulamadan önce yağlanmayı dengeleyen ürünler ile ciltlerini temizlemelidir. Fiyat bakımından bir hayli pahalı olan ürünü kullanan kişiler etkilerinden oldukça memnun.

Kiehl’s Midnight Recovery Cildi Onaran Ve Aydınlık Görünüm Veren Gece Serumu Fiyatı

Kiehl’s Midnight Recovery Cildi Onaran Ve Aydınlık Görünüm Veren Gece Serumu Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha önce kullandığım bir üründü mis gibi lavanta kokuyor gece sürüyorsunuz mışıl mışıl uyuyorsunuz sabaha ışıl ışıl


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün önce testerını denemiştim memnun kalınca indirimde yakalayıp aldım. Gercekten harika bir ürün. Sabaha bebek gibi bir ciltle uyanıyorsunuz.


La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu İncelemesi

La Roche Posay Hyalu B5

La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu hafif bir dokuya sahiptir ve yeşil çay yaprakları ile zenginleştirilmiştir. Ayrıca içeriğinde yüksek miktarda ve saflaştırılmış halde Epigallocatechin Gallatyl Glucoside (EGCG) vardır. %5’ de kafein içeren formülü ile göz çevresinde bulunan şişlik ve morlukların görünümü düzelir. Yaşlanma karşıtı olan ve nemlendirme özelliği bulunan bu serumu kullanan kişiler biraz yapış yapış bir his bıraktığını söylüyor. Ancak cilt üzerindeki etkilerine bakılacak olursa kullanan kişiler oldukça memnun. Cildi yumuşatması, gençleştirmesi ve nemlendirmesi açısından oldukça başarılı olan bu serum fiyat olarak oldukça pahalı.

La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu Fiyatı

La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir-kac gün oldu geldiği.. cildim alerjik hassas ve kızarık.. kırışık karşıtı ürünler cildimi daha da kızartıyordu.. hep böyle bir urun arıyordum.. sürer sürmez cilt emiyor ve yumuşacik yapiyor,birkac gunde bile parlaklik dolgunluk ve cizgilerde azalma sagladi,inanilmaz bir urun


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Muhteşem bir serum, bir yıldır kullanıyorum..Temizlenmiş cildime akşamları kullanıyorum, nemlendirmesi harika ayrıca göz çevresi icin de ćok uygun..Bu markanın birćok ürününü kullandım hepsi ćok başarılı ama bu serum müthiş..54 yaşındayım gece kremi kullanmadan bu ürün tek başına yetiyor.


New Essentials Kolajen Serum İncelemesi

New Essentials Kolajen Serum

New Essentials Kolajen Serum oldukça uygun fiyatıyla kullanıcılarına sunulmuştur. Diğer pek çok pahalı markaya göre iyi bir alternatif olan bu serum ülkemizde binlerce kişi tarafından tercih edilir. Cildinizi birkaç yıl önceki haline geri getirmeye hedefleyen serum enerjik bir cilt için formüle edilmiştir. Çeşitli nedenlerden ötürü zamanla meydana gelen yaşlanma belirtilerinin azalması ve gerginliğin yeniden kazanılması için üretilen ürün kollajen ve protein bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Hyaluronik asit bakımından güçlü bir içeriği olan serum beta glukan ile de ciltte protein sentezinin oluşmasını sağlar ve bu nedenle eşsiz bir formüle sahiptir. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise ürünün oldukça başarılı olduğunu ve fiyatına göre çok daha yüksek bir performansa sahip olduğunu görüyoruz. Yağlı his bırakmaması, cildi gençleştirmesi, canlandırması, kırışıklıkları gidermesi ve yumuşatması bakımından başarılı olan serumu kullanan kişiler tekrar tekrar aldıklarından bahsediyor.

New Essentials Kolajen Serum Fiyatı

New Essentials Kolajen Serum Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gayet güzel bir ürün yaklaşık bir haftadır temizlenmis cildime uyguluyorum hem aydınlık verdi hemde koyu lekelerde de etkili memnun kaldım.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Parfüm içeren bir ürün. Beni rahatsız etmedi sivilce vs problemi yaşamadım. Yaşım küçük olduğu için haftada 1 veya 2 kere kullanıyorum. yüzümdeki aydınlanma baya fark etti. Çok memnunum


Yaşlanma Karşıtı Serum Nasıl Kullanılır

Yaşlanma Karşıtı Serum Nasıl Kullanılır?

Cilt bakım uzmanlarının tavsiyelerine bakılacak olursa serumlar günde iki defa kullanılabilir. Uygulama sırasında ise tüm yüzün ve boyun kısmının serumdan nasibini alması şarttır. Serumun kullanma talimatına uyulması ve sadece belirtilen miktarda kullanılması şarttır. Hafif dokunuşlar ile cilde yedirilmesi gerekir. Özellikle kırışıklıkları belirginleşmiş olan kişiler için bu rutin her gün mutlaka uygulanmalıdır. Hem gün içinde hem de gece yatmadan önce uyguladığınız takdirde en iyi sonuçları elde etmiş olursunuz. Çok yoğun kıvamlı olan serumlar özellikleri geceleri yüze sürüldüğünde çok daha faydalı olacaktır. Ancak serumunuz hafif bir formda ise o zaman makyajınızın altında astar olarak bile tercih edebilirsiniz. Bu sayede cildinizdeki kusurları örterek fondöteninizin cildinize daha iyi tutunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca biraz nemli ve parlak bir görünüm ortaya çıkmış olur. Yaşlanma karşıtı serumunuzu serin bir yerde saklamanız oldukça önemlidir. Özellikle de havanın çok sıcak olduğu zamanlarda buzdolabında saklanması oldukça mantıklıdır. Dışarı çıkmadan önce uygulayacaksanız önce yaşlanma karşıtı serumunuzu ardından da güneş kreminizi uygulayabilirsiniz. Böylece cildiniz tam bir koruma altında olacaktır.

Yaşlanma Karşıtı Serum Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yaşlanma karşıtı serumlar sizlere evinizde gençleşme imkanı sunan kozmetik ürünlerdir. İster bitkisel formülde ister farklı bileşenlere sahip olan ürünlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Cildinizde var olan problemlere karşı ya da beklentilerinize yönelik olarak tercih edebileceğiniz onlarca kaliteli ve güvenilir marka vardır. Yaşlanma karşıtı serumlar ile tonlarca para ödemek zorunda kalacağınız estetik operasyonlara ihtiyacınız olmaz. En doğal yollar ile gençleşmeniz için bu serumlar eşsiz sonuçlar ortaya çıkartır. Bıçak altına yatmadan da genç, canlı ve güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlayan yaşlanma karşıtı serumlar ile hem maddi hem de manevi olarak daha az yıpranmanız söz konusu olacaktır. Aynı zamanda bu serumlar sadece yaşlanmaya bağlı olan olumsuz etkiler konusunda değil daha birçok noktada cildinize fayda sağlar. Yani hem cilt bakımı yapmak hem de gençleşmek isteyenler için yaşlanma karşıtı serumlar birebirdir!

Yaşlanma Karşıtı Serum Kullanmanın Avantajları Nelerdir

Sonuç

Yaşlanma karşıtı serumlar hakkında A’dan Z’ye bilgi vermek için detaylı bir araştırma yaptık. Öne çıkan ve en çok tercih edilen serumlar hakkında da fikir vermeye çalıştık. Güzellik konusunu çok önemseyen ve yaşlılık belirtileri ile arası iyi olmayan biriyseniz belki siz de cildinize uyumlu bir serum edinerek daha bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Güzellik merkezlerinin kapısını aşındırmanıza gerek kalmadan ev rahatlığında gençleşebilme fırsatı ile siz de kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Eğer bu dediklerimizi onaylıyorsanız, sizce de yaşlanma karşıtı serumlar ile tanışmanın vakti gelmedi mi?

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar Alaca
Ben Hilal Sarıyar Alaca. Doğma, büyüme İstanbulluyum. Nişantaşı Üniversitesi Radyo Tv. Programcılığı Mezunuyum. Ufak tefek radyo ve tv kanallarında staj deneyimlerim olsa da ilk profesyonel iş deneyimim Atv'de prodüktörlük yapmak ile başladı. Ayrıca Cem Öğretir'den bizzat diksiyon eğitimi aldım. Bu nedenle telaffuz, düzgün anlatım ve hitap noktalarında hiç sıkıntı çekmiyorum. Küçüklüğümden beri, mikrofon uzatmayı, yazmayı ve sunmayı sevmişimdir. Şu sıralar ise freelance içerik yazarlığı yapıyorum. Yazdıklarımın bir başkalarının hayatına dokunması ve bilgi vermesi beni mutlu ediyor. Umarım siz de yazdıklarımı okurken keyif alırsınız:)
İnceleme: 25

2 Yorum

 1. Serum almayı düşünüyorum hepsini tek tek denemeden ön fikir sahibi olmak için çok güzel hazırlamışsınız ellenirize sağlık lyn yaşlanma karşıtı serumu öneriyorlar onun için bir yorumunuz var mı

  • Esra hanim selamlar, yaziyi begenmenize sevindim. Ben yazar arkadas ile gorustum sordugunuz soruyu. Lyn yaslanma karsiti serum biz incelemeyi yazarken cok fazla populer olmayan bir urundu, o yuzden incelemesini yapmamistik. Kullanici yorumlarina baktigimizda anti-aging ozelliginden ziyade nemlendirme ve dogal icerik ozelligi ile on plana ciktigini goruyoruz. Yalniz saniyorum Instagram uzerinden bazi “fenomenlerin” tavsiye ettigi bir urun oldugunu fark ettim. Bu tarz fenomen tavsiyeleri genelde ucretli ve reklam amacli oluyor. Tabi ki gercekten ise yarayan bizim de inceledigimiz urunler oluyor ama bu urun hakkinda pek bir bilgimiz yok. Alip kullanirsaniz bizi de bilgilendirirseniz seviniriz 🙂

Bir yorum bırakın