En İyi Cilt Serumu Tavsiyeleri: 12 Ürünü İnceledik

Cildimizin en önemli varlıklarımızdan biri olduğunu hepimiz biliriz. Işıltılı ve güzel görünmek için cildimize düzenli bakım yapmalı ve onu beslemeliyiz. Yaşımız ilerledikçe cildimizde oluşan deformasyonlar ve çeşitli etkenlerle bozulmalar meydana gelir. Bu nedenle yaşlanmayı yavaşlatmak ve daha iyi bir cilde sahip olmak için yoğun bakım rutinleri uygulamamız gerekmektedir. Yaşlanmaya bağlı etkileri azaltmak ve genç görünümü korumak için beslenme alışkanlıklarımıza ve egzersizlere dikkat etmeliyiz. Bol su içmek ve hareket etmek de cildimizin doğal besleyicilerindendir. Ancak yaşlanma karşıtı serumlar da cildimize destek olmakta ve kırışıklıkları, çizgileri ve sarkmaları azaltmaktadır. Bu nedenle, en iyi cilt serumu seçimleri ile cildimize daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırabiliriz.

Eğer yaşlanma karşıtı serumlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve en iyi ürünleri keşfetmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

En iyi yaşlanma karşıtı serum: Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum
Yağlı ve sivilceli ciltler için en iyisi: Lancome Advanced Genifique Onarıcı Serum
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En İyi Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu

Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Nedir?

Yaşlanma karşıtı serumlar ile yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan farklı belirtileri ortadan kaldırabilirsiniz. Yüksek konsantrasyonlu bir formülasyona sahip olan serumlar cilt hücrelerini yenilemek için üretilmiştir. Kollajen üretimini ciddi manada arttırmak adına antioksidanlarla doludur. Çünkü yaşlanmaya başladıkça cildin kollajen üretimi de ne yazık ki azalma gösterir. Bu nedenle kollajen üretimini yeniden harekete geçirecek takviyelere ihtiyaç vardır. Yaşlanma karşıtı serumlar sahip oldukları yoğun içerik sayesinde kırışıklıkların oluşumuna izin vermez, azaltır ve cildin daha parlak, sıkı ve genç görünmesini sağlar. Cilt dokuları yenilenerek yaşlanma da gecikmeye başlar.

En İyi Cilt Serumu Tavsiyeleri

Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum – Advanced Night Repair Onarıcı Gece Serumu

Estee Lauder Advanced Night Repair

Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum – Advanced Night Repair Onarıcı Gece Serumu yaşlanmaya bağlı olan negatif etkiler ile kusursuz bir mücadele için üretilmiştir. Hızlı bir şekilde cildi onaran serum yaşlanmaya karşı adeta savaş açar. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan olumsuzluklara karşı güçlü bir formüle sahip olan Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum içeriğinde hyaluronik asit barındırır. Bu sayede ciltte kolajen üretimi artar ve ilk uygulamadan itibaren cilt yenilenerek canlanır. Olumlu etkilerinin ortaya çıkması için günlerce beklemeye gerek yoktur. Neme doymuş, dolgun ve genç bir cilt için üretilmiş olan gece serumu uygulama sonrası çevresel faktörlere karşı da antioksidan koruma sağlar. Uygulamadan sonra 72 saatlik zaman diliminde ise cildiniz neme doyar ve yenilenir. Cilt bariyerini güçlendiren gece serumu yağ içermez. Ciltte sıkılaştırma oluşturarak ton kaybı, kuruluk ve nemsizliği önler. Cildinizi ise ışıldatarak güzelleştirir. Uzun süreli kullanımı sonucunda inanılmaz sonuçlar ortaya çıkartan bu serum kırışıklık ve çizgileri 3 haftada azaltır. Estee Lauder Yaşlanma Karşıtı Serum kullananların tamamına yakını daha genç görünümlü bir cilde sahip olmaktadır. Bir şişesi bittiğinde fark gözler önüne serilecektir.

Tüm cilt tipleri için uygun bir kullanıma sahip olan bu serum parfüm içermez. Chronolux™ Power Signal teknolojisi sayesinde ciltte yeni hücre ve kollajenin artmasını sağlar. Gündüz kullanılması halinde olumsuz çevresel faktörlerin cildinize zarar vermesini önler. Tüm gün cildinizin genç ve sağlıklı görünmesi açısından oldukça etkilidir. Sabah, akşam temiz cilde uygulanan serum makyaj bazı olarak da tercih edilebilir. Hatta makyaj sonrasında elmacıkların biraz daha belirgin olmasını sağlamak için o bölgelere uygulanabilir. Kullanan kişiler Estee Luder kalitesinin kusursuz olduğunu ve sadece bir haftada bile gözle görülür bir değişim ortaya çıktığını söylüyor. Cildi güzelleştiren ve daha genç gösteren bu serum binlerce kişi için vazgeçilmez ama fiyat bakımından oldukça pahalıdır.

Klapp Erkek Yaşlanma Karşıtı Serum

Klapp Erkek Yaşlanma Karşıtı Yağsız Serum

Klapp Erkek Yaşlanma Karşıtı Serum, erkeklerin cilt bakımına yönelik geliştirilmiş bir üründür. Yeşil kahve özü ve enantia kloranta kabuğu içeren formülü, cildin aşırı yağlanmasını önlemeye yardımcı olur ve böylece nem dengesi sağlanır. Gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olan serum, düzenli kullanımda yaşlanmanın getirdiği kırışıklıkları azaltmaya yardımcıdır.

Matlaştırıcı etkisiyle cildin parlamasını önleyen Klapp Erkek Yaşlanma Karşıtı Yağsız Serum, günlük kullanım için uygundur. Formülünde cildi tahriş edebilecek bileşenler bulunmadığı için, temiz bir içeriğe sahiptir. Ayrıca losyon kıvamında olan bu serum, tüm cilde kolayca uygulanabilir.

MAMAAURA Concentrate Serum – Yaşlanma Karşıtı Serum

Mamaaura Concentrate Serum Yaşlanma Karşıtı Serum Urun Resmi

MAMAAURA Concentrate Serum – Yaşlanma Karşıtı Serum kırışıklıklara karşı meydan okuyan bir üründür. Peptit kompleksi ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde cilt güçlü bir elastikiyete sahip olur. Kolajen kombinasyonunu arttıran bu cilt serumu anti-oksidan aktiviteyi harekete geçirir ve ciltteki kırışıklık görünümünde fark edilir bir azalma meydana getirir. Cildi yaşlanmaya karşı koruma altına almakla kalmayan MAMAAURA Concentrate Serum 30 ml – Yaşlanma Karşıtı Serum cildi yoğun şekilde nemlendirir ve bariyer oluşturur. İçeriğinde 3 boyutlu hyaluronik asit bulunan bu cilt serumu nemi cilde hapseder ve onararak daha canlı, sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ciltteki yağ dengesini kontrol altında tutan MAMAAURA Concentrate Serum 30 ml – Yaşlanma Karşıtı Serum A,C, B3 vitaminleri ile güçlendirilmiş formüle sahiptir. Cildi yenileyen formülü ve yaşlanma lekelerine karşı etkili olması sayesinde ciltte ışıl ışıl bir görünüm ortaya çıkarır.

Lancome Advanced Genifique Milyonlarca Probiyotik Türevi İçeren Onarıcı Serum

Lancome Advanced Genifique

Zengin probiyotik içeriğine sahip olan Lancôme Advanced Genifique cildi %77 oranında daha hızlı şekilde onarır. Aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırarak yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan belirtilerin büyük oranda ortadan kalkmasına destek olur. Yüz bölgesindeki kırışıklık ve çizgilerin azalmasına yardım eder ve ciltteki ton eşitsizliklerini düzenler. Pürüzsüz bir cilt sunmayı hedefleyen Lancôme, cildi güçlendirir. 9 patente sahip mikrobiyom bilimi ile üretilmiştir. Her gün sabah, akşam temiz cilde uygulanması gereken Lancôme Advanced Genifique’dan sonra nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Fiyat olarak pahalı olan bu serumu kullananlar ise cildi aydınlatması, güzelleştirmesi ve sivilce yapmaması açısından oldukça beğeniyor.

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension

The Ordinary Vitamin C Suspension içinde su ve silikon olmayan, C vitamini açısından zengin olan bir serumdur. Cilt tonunu aydınlatma konusunda başarılı olan ürün yaşlanma belirtilerine karşı antioksidan etkiye sahiptir. Tüp şeklinde tasarlanmış şişesi sayesinde oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Ürünün içeriği, susuz şekilde % 23 L-Askorbik Asit tozu süspansiyonu olarak adlandırılır. Yani çok ince bir L-Askorbik Asit tozu süspansiyonu formatındadır. C vitamini konsantrasyonu olarak yoğun etkiye sahiptir. Bu nedenle ilk 2 hafta boyunca cilt bu ürüne karşı tolerans kazanana kadar ciltte karıncalanma hissi ortaya çıkabilir. Bu tahrişe neden olmayan ancak güçlü şekilde hissedilir bir histir. Eğer ciddi şekilde karıncalanma hissi yaşanırsa kullanılan diğer nemlendirici losyon gibi ürünlerin içine katarak kullanılabilir. Cilde uygulandıktan sonra kumlu bir etki bırakabilir. Kullanan kişilerin yorumları ise ürünün cilt üzerinde olumlu etkiler yarattığı yönünde. Ancak çoğu kişi serumun uygulama sonrası karıncalanma ve yanma hissi bırakmasından rahatsız. Fiyat olarak fazla pahalı olmayan bu serum birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

The Purest Solutions Peptit Içerikli Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Serumu

The Purest Solutions Peptide

The Purest Solutions yaşlanma karşıtı serum yaşlanma belirtileri ile ciddi şekilde savaşmak için üretilmiştir. İnce çizgi ve derin şekilde oluşan kırışıklıkların görünümünde azalma meydana getirir. Cilt temizliğinin ardından gece gündüz birkaç damla olacak şekilde cilde uygulanan bu serum cilt üzerinde pürüzsüzleştirici bir etkiye sahiptir. İnce çizgiler ve kırışıklıkların azalmasını hedefleyen serum, cildi daha dolgun ve canlı görünüme kavuşturur. İçeriğinde bulunan Hymagic-4D cildi nemlendiren ve dolgunlaştıran üç boyutlu bir ağ oluşturur. Böylece cildin farklı katmanları doğru biçimde hedeflenir. Çok boyutlu olarak nemlendirilen cilt elastikiyet kazanır. Dinamik olan kırışıklıkların oluşmasını önleyen Argilerine TM kolajen üretimini arttırır ve cildi yeniden canlandırır ve nemli tutar. Kullanan kişiler ise serumdan oldukça memnun. Cildi bebeksi ve canlı bir hale getirmesi, kırışıklıkları hafifletmesi gibi özellikleri açısından oldukça başarılı. Fiyat olarak da uygun olması tercih edilmesi konusunda etkili.

L’Oreal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serumu

Loreal Paris Revitalif Laser X3

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serum 40-60 yaş aralığına hitap eden ve kırışıklık karşıtı bir üründür. Cilt tonunu düzenleme ve sıkılaştırma konusunda başarılı olan bu serum aynı zamanda sarkmaları da toparlayarak kişinin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. İçeriğinde yer alan hyaluronik asit ile cilt tarafından hızlı şekilde emilir ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Seramid Pro, LHA sayesinde cildi tedavi eder ve gözeneklerin daha sıkı hale gelmesini sağlar. Cildin sahip olduğu doğal bileşenlerin üretimini hızlandırarak yüzün tekrardan şekillenmesine yardım eder. Kullanıcılar ise ürünün cilt üzerindeki olumlu etkilerinden yana oldukça memnun. Cildi yumuşatması, renk tonunu dengelemesi ve kırışıklıkları da düzenli kullanımda azaltması açısından faydalı bir serum olarak görülüyor. Fiyat açısından uygun olması da ürünün tercih edilmesinde etkili.

Vichy Yaşlanma Karşıtı Serum

Vichy Liftactiv Supreme Anti Age Urun Resmi

Vichy Yaşlanma Karşıtı Serum 6 hafta kullanımda kırışıklıklarda %47 oranında azalma vadeden bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. İnce çizgileri ise %60 oranında azaltan bu yaşlanma karşıtı serum göz altları ve dudak çizgisine dolgu yapar. Hipoalerjenik ve kokusuz bir kullanım sunan Vichy Yaşlanma Karşıtı Serum %1.5 saf hyaluronik asit, nöro-peptitler, C vitamini ve Vichy volkanik su ile zenginleştirilmiştir. Cildin kaybettiği hyalüronik asidi geri kazandıran bu serum sıkılık kaybını önler ve elastikiyetini destekler. Vichy Yaşlanma Karşıtı Serum cilde uygulandığı zaman yağlı bir his bırakmıyor ve ağırlık yapmıyor. Cilt tarafından kolay emilen ve rahatsızlık hissi vermeyen bu serum hoş bir kokuya da sahip. Cilde aydınlık bir görünüm veren ve gerginliği gideren Vichy Yaşlanma Karşıtı Serum ince çizgileri de ortadan kaldırarak beklentiyi karşılamayı başarıyor.

Herbaderm Superserum Saf Vitamin C

Herbaderm Superserum

Herbaderm Super serum Saf Vitamin güçlü bir antioksidandır. Cildi aydınlatarak renk tonunu dengeler ve içeriğinde %10 ascorbic asit vardır. C vitaminin en saf hali olan ascorbic asit cilt için oldukça faydalıdır. Kollajen sentezi oluşturur ve kırışıklıkları ise önler. Ayrıca bu serum %90 doğaldır. Fiyat bakımından oldukça uygun olan serum pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Kullanan kişilerin yorumları ise genelde hep olumlu yönde. Özellikle de cilt rengi üzerindeki etkisi ve ton eşitlemesi birçok kişi tarafından onaylanıyor. İnce çizgilerin yok olması ve sivilceler üzerinde de olumlu etkisi olması ürünün tercih edilme sebeplerinden.

Kiehl’s Midnight Recovery Cildi Onaran Ve Aydınlık Görünüm Veren Gece Serumu

Kiehl’s Midnight Recovery

İçeriğinde 10 botanik yağ bulunan Kiehl’s Midnight Recovery güçlü formüle sahip olan bitkisel bir konsantredir. Cildi gece besleyerek, sabaha pürüzsüz bir şekilde uyanmanızı sağlayan bu serum besleyici bir özelliktedir. Aynı zamanda yenileyici ve dengeleyici etkileri de bulunan serum antioksidan yağların birleşiminden ortaya çıkmıştır. Gece, uyku sırasında cildin doğal bariyerini yenileyen serum daha sağlıklı görünmesini sağlar. Yapısında; akşam sefası yağı, lavanta yağı ve skualan vardır. Düzenli kullanım sonrasında ciltte görülen ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir ve daha sıkı bir hale gelmesini sağlar. Birkaç damla olarak cilde uygulanan serum tampon hareketler ile cilde yedirilir. Tek başına uygulanabileceği gibi nemlendiriciler ile birlikte de uygulanabilir. Bu serumu diğerlerinden ayıran önemli özelliği ise sadece geceleri kullanılmasıdır. Yağlı cilde sahip olan kişiler ise serumu uygulamadan önce yağlanmayı dengeleyen ürünler ile ciltlerini temizlemelidir. Fiyat bakımından bir hayli pahalı olan ürünü kullanan kişiler etkilerinden oldukça memnun.

La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu

La Roche Posay Hyalu B5

La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu hafif bir dokuya sahiptir ve yeşil çay yaprakları ile zenginleştirilmiştir. Ayrıca içeriğinde yüksek miktarda ve saflaştırılmış halde Epigallocatechin Gallatyl Glucoside (EGCG) vardır. %5’ de kafein içeren formülü ile göz çevresinde bulunan şişlik ve morlukların görünümü düzelir. Yaşlanma karşıtı olan ve nemlendirme özelliği bulunan bu serumu kullanan kişiler biraz yapış yapış bir his bıraktığını söylüyor. Ancak cilt üzerindeki etkilerine bakılacak olursa kullanan kişiler oldukça memnun. Cildi yumuşatması, gençleştirmesi ve nemlendirmesi açısından oldukça başarılı olan bu serum fiyat olarak oldukça pahalı.

New Essentials Kolajen Serum

New Essentials Kolajen Serum

New Essentials Kolajen Serum oldukça uygun fiyatıyla kullanıcılarına sunulmuştur. Diğer pek çok pahalı markaya göre iyi bir alternatif olan bu serum ülkemizde binlerce kişi tarafından tercih edilir. Cildinizi birkaç yıl önceki haline geri getirmeye hedefleyen serum enerjik bir cilt için formüle edilmiştir. Çeşitli nedenlerden ötürü zamanla meydana gelen yaşlanma belirtilerinin azalması ve gerginliğin yeniden kazanılması için üretilen ürün kollajen ve protein bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Hyaluronik asit bakımından güçlü bir içeriği olan serum beta glukan ile de ciltte protein sentezinin oluşmasını sağlar ve bu nedenle eşsiz bir formüle sahiptir. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise ürünün oldukça başarılı olduğunu ve fiyatına göre çok daha yüksek bir performansa sahip olduğunu görüyoruz. Yağlı his bırakmaması, cildi gençleştirmesi, canlandırması, kırışıklıkları gidermesi ve yumuşatması bakımından başarılı olan serumu kullanan kişiler tekrar tekrar aldıklarından bahsediyor.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Yaşlanma Karşıtı Serum Nasıl Kullanılır

Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Elbette her kozmetik üründe olduğu gibi yaşlanma karşıtı serumların kullanımı konusunda da dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Bu, kullandığımız üründen daha iyi sonuçlar alabilmemiz ve cildimizin sağlığı için önemlidir. Çünkü uygulama sırasında yaptığımız hatalar belki de cildimizin daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir. Yaşlanma karşıtı serum seçimi yaparken de iyice araştırmalı ve aşağıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ederek seçimde bulunmalıyız.

Cilt Türü

Söz konusu cilt bakımı olduğu zaman herkesin aynı ürünü kullanması mümkün değildir. İnsanların cilt yapısı ya da cildinde bulunan problemler farklı olduğundan kullanması gereken ürünler de değişik olmak durumundadır. Satın almak istediğiniz bir yaşlanma karşıtı serumun içeriğinde belki de cildinize hiç iyi gelmeyecek bir bileşen bulunmaktadır. Piyasada birbirinden farklı yaşlanma karşıtı serumlar vardır. Ancak seçim yaparken dikkate almanız gereken en önemli detay şüphesiz ki cilt tipinizin nasıl olduğudur.

Sivilceli Cilt:Eğer cildiniz sivilceye meyilli ve yağlı ise o zaman retinol ağırlıklı olan ürünlerden yana olmanız gerekir. Çünkü retinol, yağlanmaya meydan okuyan bir maddedir. Sivilceleri azaltma konusunda da faydalı olan retinol, bu konudan muzdarip olan kişilerin seçeceği serumların içeriğinde mutlaka yer almalıdır. Salisilik asit de akne karşıtı olan ürünlerin içeriğinde rastlayabileceğiniz bir bileşendir. Yani doğru içeriğe sahip bir yaşlanma karşıtı serum seçerseniz hem sivilcelerinize veda eder hem de yaşlanmaya bağlı belirtileri ortadan kaldırırsınız. Bu da tam anlamıyla bir taşta iki kuş vurmak demektir!

Kuru Cilt: Kuru cilt denildiği zaman akla ilk gelen hyaluronik asit olacaktır. Bu açıdan sahip olduğunuz serumun içeriğinde hyaluronik asit bulunması halinde cildiniz en iç kısmına kadar nemlenerek sizleri taptaze bir görünüme kavuşturacaktır. Yoğun bir nemlendirme özelliği bulunan bu madde ile cildiniz kaybettiği neme yeniden kavuşacaktır. Kuruluk ile başa çıkmak adına olmazsa olmaz bir başka yardımcı da E vitaminidir. Cildin bakımlı görünmesi ve kuruluğun önlenmesine yardım eden E vitamini oldukça başarılı bir antioksidandır. Özellikle de oldukça kuru havaya sahip ve yoğun sıcak olan bölgelerde yaşayan kişilerin bu tarz bir serum seçmesi daha mantıklı olacaktır.

Mat ve Donuk Görünümlü Cilt: Eğer canlı ve ışıldayan bir cilde sahip değilseniz, solgun görünüyorsanız ihtiyacınız olan şey yeşil çay özlü olan yaşlanma karşıtı serumları tercih etmek olacaktır. Yeşil çayın genel olarak ciddi bir nemlendirme yeteceği vardır. Sadece nemlendirmez, aynı zamanda cildinizi besler ve bakım yapar. Daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasında da oldukça etkilidir.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

İçerik

Cildiniz için zararlı kimyasallardan oluşmayan serumlar temiz ve yumuşak içeriğe sahiptir. Oldukça güvenli olan bu serumlar hayvanlar üzerinde denenmemiştir. Sülfat, paraben, sentetik koku gibi cildiniz için tehlike saçan maddelerin bulunmadığı ürünlerden yana olmanızda fayda vardır. Birçok farklı şekil, boyut ve görünümde olabilen yaşlanma karşıtı serumlar retinol ve C vitamini içerebilir. Böyle bir ürün tercih edeceğiniz zaman raf ömrünün daha uzun olabilmesi adına koyu şişeye sahip bir serum seçebilirsiniz. Bazı cilt serumları damlalık ile kullanılmaktadır. Parmak uçlarınız ile uygulama yapmanızı sağlayan damlalık şeklinde olan formüller hava kirliliğine karşı çok fazla koruma sağlamaz, bu da serumunuzun hızlı bir şekilde bitmesine neden olur. Hava geçirmez pompaya sahip olan serumlar, biraz daha hassas olan içerikler için elverişlidir. Yaşlanma karşıtı serumların içeriğinde yer alan maddeler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Antioksidanlar: C ve E vitaminleri sayesinde cilt tonlarında eşitlenme ve düzelmeler meydana gelirken aynı zamanda beslenir.
 • Kolik Asit: Donuk ve kuru cilde sahip olan kişiler için serumun içeriğinde kolik asit bulunması iyi olacaktır. Melanin üretimine engel olan kolik asit ciltte var olan kahverengi lekeleri ortadan kaldırır ve yeniden oluşmalarına da engel olur.
 • Retinoidler: Cildin yaşlanmasını yavaşlatan A vitamini türevleridir. Dokuları iyileştirerek, çizgi ve kırışıklıkların azalmasını sağlar.
 • Peptitler: Amino Asit bileşeni olan peptitler ile ciltteki kollajen üretimi gelişir ve bu sayede cilt daha esnek, canlı ve gergin görünür.
 • Seramidler: İçeriğinde seramid bulunan yaşlanma karşıtı serumlar nemlendirme konusunda oldukça başarılıdır.
 • Hyaluronik asit: Ciltteki dokuları iyileştirir ve nem tutmasına yardım eder.
 • Niacinamide: B3 vitaminin niacinamide formuna sahip bir serum tercih etmek hem cildi güçlendirir hem de gözenekleri küçültür.
 • Bitki özleri: Yaşlanma karşıtı serumların çoğunda bitki özleri de bulunur. Böylece cilt nemlenir, iyileşir ve seruma hoş bir koku verir.

Bütçe

Yaşlanma karşıtı serumların içeriğinden ve cilt türlerine göre olan özelliklerinden bahsettik. Peki ya bütçe? Elbette herkesin cilt bakımı için ayırmış olduğu bütçe farklıdır. Cilt serumu konusu gündeme geldiğinde ise çok uygun fiyatlarla karşılaşmak da pek mümkün değildir. Cildi ciddi manada onaran ve çok önemli düzeltmeler sağlayan yaşlanma karşıtı serumlar konusunda kaliteden yana olmanız da yararınıza olacaktır. Bu nedenle bütçe konusunda biraz cömert olmanız gerekecektir. Çünkü yaşlanma karşıtı serumların kullanım sıklığı fazladır ve sürekli olarak da devam edilmelidir.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

Yaşlanma Karşıtı Serum Nasıl Kullanılır?

Cilt bakım uzmanlarının tavsiyelerine bakılacak olursa serumlar günde iki defa kullanılabilir. Uygulama sırasında ise tüm yüzün ve boyun kısmının serumdan nasibini alması şarttır. Serumun kullanma talimatına uyulması ve sadece belirtilen miktarda kullanılması şarttır. Hafif dokunuşlar ile cilde yedirilmesi gerekir. Özellikle kırışıklıkları belirginleşmiş olan kişiler için bu rutin her gün mutlaka uygulanmalıdır. Hem gün içinde hem de gece yatmadan önce uyguladığınız takdirde en iyi sonuçları elde etmiş olursunuz. Çok yoğun kıvamlı olan serumlar özellikleri geceleri yüze sürüldüğünde çok daha faydalı olacaktır. Ancak serumunuz hafif bir formda ise o zaman makyajınızın altında astar olarak bile tercih edebilirsiniz. Bu sayede cildinizdeki kusurları örterek fondöteninizin cildinize daha iyi tutunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca biraz nemli ve parlak bir görünüm ortaya çıkmış olur. Yaşlanma karşıtı serumunuzu serin bir yerde saklamanız oldukça önemlidir. Özellikle de havanın çok sıcak olduğu zamanlarda buzdolabında saklanması oldukça mantıklıdır. Dışarı çıkmadan önce uygulayacaksanız önce yaşlanma karşıtı serumunuzu ardından da güneş kreminizi uygulayabilirsiniz. Böylece cildiniz tam bir koruma altında olacaktır.

Yaşlanma Karşıtı Serum Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yaşlanma karşıtı serumlar sizlere evinizde gençleşme imkanı sunan kozmetik ürünlerdir. İster bitkisel formülde ister farklı bileşenlere sahip olan ürünlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Cildinizde var olan problemlere karşı ya da beklentilerinize yönelik olarak tercih edebileceğiniz onlarca kaliteli ve güvenilir marka vardır. Yaşlanma karşıtı serumlar ile tonlarca para ödemek zorunda kalacağınız estetik operasyonlara ihtiyacınız olmaz. En doğal yollar ile gençleşmeniz için bu serumlar eşsiz sonuçlar ortaya çıkartır. Bıçak altına yatmadan da genç, canlı ve güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlayan yaşlanma karşıtı serumlar ile hem maddi hem de manevi olarak daha az yıpranmanız söz konusu olacaktır. Aynı zamanda bu serumlar sadece yaşlanmaya bağlı olan olumsuz etkiler konusunda değil daha birçok noktada cildinize fayda sağlar. Yani hem cilt bakımı yapmak hem de gençleşmek isteyenler için yaşlanma karşıtı serumlar birebirdir!

Yaşlanma Karşıtı Serum Kullanmanın Avantajları Nelerdir

Sonuç

Yaşlanma karşıtı serumlar hakkında A’dan Z’ye bilgi vermek için detaylı bir araştırma yaptık. Öne çıkan ve en çok tercih edilen serumlar hakkında da fikir vermeye çalıştık. Güzellik konusunu çok önemseyen ve yaşlılık belirtileri ile arası iyi olmayan biriyseniz belki siz de cildinize uyumlu bir serum edinerek daha bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Güzellik merkezlerinin kapısını aşındırmanıza gerek kalmadan ev rahatlığında gençleşebilme fırsatı ile siz de kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Eğer bu dediklerimizi onaylıyorsanız, sizce de yaşlanma karşıtı serumlar ile tanışmanın vakti gelmedi mi?

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  2 Yorum

  1. Serum almayı düşünüyorum hepsini tek tek denemeden ön fikir sahibi olmak için çok güzel hazırlamışsınız ellenirize sağlık lyn yaşlanma karşıtı serumu öneriyorlar onun için bir yorumunuz var mı

   • Esra hanim selamlar, yaziyi begenmenize sevindim. Ben yazar arkadas ile gorustum sordugunuz soruyu. Lyn yaslanma karsiti serum biz incelemeyi yazarken cok fazla populer olmayan bir urundu, o yuzden incelemesini yapmamistik. Kullanici yorumlarina baktigimizda anti-aging ozelliginden ziyade nemlendirme ve dogal icerik ozelligi ile on plana ciktigini goruyoruz. Yalniz saniyorum Instagram uzerinden bazi “fenomenlerin” tavsiye ettigi bir urun oldugunu fark ettim. Bu tarz fenomen tavsiyeleri genelde ucretli ve reklam amacli oluyor. Tabi ki gercekten ise yarayan bizim de inceledigimiz urunler oluyor ama bu urun hakkinda pek bir bilgimiz yok. Alip kullanirsaniz bizi de bilgilendirirseniz seviniriz 🙂

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir