15 En İyi Çay Ağacı Yağı Önerisi: Kullanıcı Yorumları ve Fiyatlar

Doğa, sunmuş olduğu nimetlerle daima bizlere şifa kaynağıdır. Asırlardır kullanılan bitkisel yöntemler birçok sağlık problemi üzerinde olumlu etkiler yaratmıştır. Özellikle bitkisel kaynaklı yağların her biri farklı özellikleri ile ön plana çıkar. Çay ağacı yağı da sayısız faydası ile her zaman insanlığın şifası olmayı başaran etkili bir ilaçtır. İlaç dememizin sebebi, elbette ki bu yağın antiseptik özelliğinin çok güçlü olması. Çay ağacı yağı; cilt yaralarından, saç kepeklenmesine, sivilcelerden, böcek sokmalarına ve mantarlara kadar pek çok sorunla mücadele eder. Doğanın sunmuş olduğu bu değerli yağı daha yakından tanımak ve faydalarını öğrenmek isterseniz buyrun:)

Sivilceler için en iyi f/p ürünü: Arifoğlu Çay Ağacı Yağı
Siyah noktalar için en iyisi: Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı
Yağlı ciltler için en iyisi: Aromatica Tea Tree Green Oil
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En iyi cay agaci yagi 4

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Anavatanı Avustralya olan çay ağacı (melaleuca alternifolia), mersingiller ailesine mensuptur. Bu bitkinin dal ve yapraklarından çıkarılan yağ birçok sağlık problemine iyi gelir. Çay ağacı yağı kendine has keskin bir kokuya sahiptir. Rengi ise hafif sarımtıraktır. Uzun yıllardır alternatif tıpta her zaman yer alan çay ağacı yağı kozmetik alanında, birçok ürünün içeriğinde bulunmaktadır. Antifungal, antiseptik ve antiviral özelliklere sahip olan bu yağ, çay ağacı bitkisinden buhar distilasyon yöntemi ile elde edilir. Avustralya’nın kuzeydoğu kıyısı ile özdeşleşmiş olan bu bitkinin yaprakları çay yapımında da kullanılır. Adının çay ağacı olması da bundan kaynaklanmaktadır. Yüzyıllardır insanlık için doğal bir şifa kaynağı olan çay ağacı yağının vücuda sayısız faydası vardır. Ağızdan tüketilmesi son derece zararlı olan bu şifalı yağ, haricen ya da buharı solunarak kullanılabilir.

Çay Ağacı Yağı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çay ağacı yağı satın alırken mutlaka dikkatli olmanız gereklidir. Çünkü piyasada ”çay ağacı yağı” adı altında sahte birçok ürün bulunmaktadır. İçeriğinde çay ağacından çok, farklı yağ ya da katkılar bulunan ürünler cildinizin ya da sağlık probleminizin daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir.

Ambalajı

Çay ağacı yağı uçucu özellikte olduğu için şişesinin sıkı şekilde kapalı olması gereklidir. Satın alacağınız çay ağacı yağının damlalıklı olması da pratik kullanım açısından oldukça önemlidir. Ayrıca cam şişede satılan ürünler her zaman daha sağlıklı ve uzun ömürlü olduğu için buna da dikkat etmelisiniz.

Doğallığı

Çay ağacı yağının makbul olanı tamamen katkısız şekilde üretilenidir. Ancak bazı ürünlerin içeriğinde farklı yağlar da bulunabilmektedir. Çay ağacı satın alırken içeriğinden mutlaka emin olmalı, SLS, SLES, paraben, yapay renklendirici ve koku içermemesine dikkat etmelisiniz.

Kalitesi

Çay ağacı yağı satın almadan önce kullanan kişilerin yorumlarını incelemek ve detaylı şekilde araştırma yapmak çok önemlidir. Bu aşamada kalitesiz ve tercih edilmeyen ürünlere değil, bilindik olanlara yönelmelisiniz.

Kokusu

Sizi temin ederiz ki gerçek bir çay ağacı yağı çok güçlü bir kokuya sahiptir. Bu koku belki biraz rahatsız edici olabilir, ancak bu şifalı yağın faydalarından nasiplenmek istiyorsanız katlanmak durumundasınız.

En Iyi Cay Agaci Yagi 3

En İyi Çay Ağacı Yağı Tavsiyeleri

Çay ağacı yağının mucizevi faydalarına ve satın alırken dikkat etmeniz gerekenlere değindik. Şimdi sizler için özenle seçmiş olduğumuz çay ağacı yağı ürünlerine göz atmak ister misiniz? Dilerseniz kullanıcı yorumlarını titizlikle dikkate alarak hazırladığımız incelemelerimizi okuyabilirsiniz. Ya da seçtiğimiz ürünler arasından istediğinizi kolayca satın alabilirsiniz:)

Arifoğlu Çay Ağacı Yağı

Arifoğlu Çay Ağacı Yağı Urun Resmi

Arifoğlu Çay Ağacı Yağı 10 ml damlalıklı şişe ile satışa sunulan bir üründür. Su buharı distilasyon yöntemi ile elde edilen bu uçucu yağ uygun fiyatı ile karşımıza çıkar. Çok güçlü bir kokuya sahip olan Arifoğlu Çay Ağacı Yağı özellikle sivilce problemi yaşayan kişilerin tercih ettiği bir ürün. Sivilce izlerini hafifletme konusunda da başarılı olan bu ürün tırnak mantarı, göz altı yağ bezeleri, egzama, uçuk, yara gibi birçok cilt probleminde de etkilidir. Arifoğlu Çay Ağacı Yağı kullanan kişiler tarafından oldukça başarılı görülüyor. Gece uygulandığında sabaha kadar sivilcelerin kuruduğunu söyleyen kullanıcılar bu ürünün mucizevi etkilerinden bahsediyor. Sadece kokusunu çok keskin bulan ve rahatsız olanlar da var.

Arifoğlu Çay Ağacı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün sivilceler üzerinde kurutucu bir etkiye sahip gerçekten. 2-3 günde etkisini gösteriyor. Ancak çok önemli sayılmayacak bir kusuru, yağın çok ince olması. İnce olduğu için cilde tutunamıyor. Ben nemlendirici kremle kullandım bana bir alerji yapmadı çok şükür ama sizin cildinizde aynı etkiyi gostermeyebilir onun için kesinlikle uygulama tavsiyesi değildir.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Böyle bişey olamaz anında sivilcemi söndürdü keşke daha önce böyle bişeyden haberim olsaymış dedim ben kremlerimin içine karıştırıp uyguluyorum yüzüme bazen direk sivilce olan bölgeye uyguluyorum yüzümde herhangi bir tahriş yaratmadı ama siz dikkatli olun öncesinde bi test yapın yüzünüz bi kısmında


The Body Shop Çay Ağacı Yağı

The Body Shop Çay Ağacı Yağı Urun Resmi

The Body Shop Çay Ağacı Yağı pürüzsüz cilt görünümü için formüle edilmiş ferahlatıcı etkileri olan bir üründür. Ciltte kuruma yapmadan kusurları gideren bu ürün antibakteriyel özellik taşımaktadır. Fiyatı bir hayli yüksek olan The Body Shop Çay Ağacı Yağı kullananlar tarafından beğeniliyor. Kızarıklığı alan ve iltihabı azaltan bu ürün sivilceleri kurutma konusunda başarılı. Keskin bir kokuya sahip olan The Body Shop Çay Ağacı Yağı sivilceler ile mücadele edenler tarafından başarılı görülen bir ürün.

The Body Shop Çay Ağacı Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. yuzumde sivilce lekeleri vardi sadece bir kac gun gece gunduz kullandim ve cok iyi geldi

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Her zaman kullandığım bir ürün sivilcelerim küçük küçük kırmızılar onlara iyi geliyor ertesi gün yatıştırıyor kokusu ağır biraz sadece ben alıştım


Aromatica Tea Tree Green Oil

Aromatica Tea Tree Green Oil Urun Resmi

Aromatica Tea Tree Green Oil cilt yapısı yağlı olan kişiler için formüle edilmiştir. Sivilceye meyilli olan ciltlerin sebum miktarını dengeleyen bu ürün hafif formülü ile göze çarpar. Aromatica Tea Tree Green Oil cildi sakinleştirir ve yatıştırır. İçeriğinde bulunan frankincense serrata yağı, centella asiatica özü sayesinde cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Ayrıca cruelty-free bir üründür.

Çok yüksek bir fiyat ile karşımıza çıkan Aromatica Tea Tree Green Oil kullanan kişiler tarafından kusursuz görülen bir üründür. Yağlanmayı dengelerken cildi asla kurutmaması ürünün kullananlar tarafından en beğenilen özelliği. Sivilceleri kurutma konusunda başarılı olan Aromatica Tea Tree Green Oil ne yazık ki aşırı pahalı olduğundan fazla kişi tarafından tercih edilmiyor.

Aromatica Tea Tree Green Oil Yorumları


Justinbeauty.net Kullanıcısı diyor ki:

Annemin aşırı yağlı cildi için almıştık, memnun kaldık, yağlilik hissi yok

Justinbeauty.net Kullanıcısı diyor ki:

Fiyat çok pahalı ama çay ağacı yağı sivilceler için etkili bir ürün


Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı

Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı Urun Resmi

Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı, Avustralya’nın eşsiz çay ağaçlarından elde edilen dal ve yaprakların damıtılmasıyla ortaya çıkmıştır. Cilde bakım yapan, canlı ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkaran Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı, cilt temizleme ürünlerinin içine eklenerek de kullanılabilir. Ciltte oluşan kusurların giderilmesi için üretilmiş bir üründür. Ürünün ön plana çıkan özelliği siyah nokta önleyici olmasıdır. Tüm cilt tipleri için uygun ve organik olan Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı fiyat olarak da uygundur. Kullananlar da bu ürünü beğendiklerini ve memnun kaldıklarını söylüyor. Hatta en fazla tercih edilen çay ağacı yağları arasında ilk sıralarda diyebiliriz.

Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Satın aldıktan sonra uçuk ve sivilcemde denedim. İkisine de çok iyi geldi, normalde ikisi de çok uzun süre iyileşmez. Minimum 10 gün sürer tamamen iyileşmeleri. Kullandığımda 3 günde tamamen sönmüşlerdi. Yani cidden çok işe yarıyor diyebilirim kesinlikle ancak öyle bir kokusu var ki evi sarıyor resmen.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sivilceler üzerine lokal olarak sürüldüğünde işe yarıyor. Fungal aknem olduğu için alıp deniyorum. Ama biraz yakıyor seyreltmekte fayda var


Mecitefendi Çay Ağacı Yağı

Mecitefendi Çay Ağacı Yağı Urun Resmi

Mecitefendi Çay Ağacı Yağı çay ağacı yapraklarından ele edilen bir üründür. Su buharı distilasyonu yoluyla elde edilen Mecitefendi Çay Ağacı Yağı uçucudur. Ciltte bulunan parazitleri etkisiz hale getirmeyi hedefleyen bu ürün birçok sorun ile mücadele etme konusunda başarılıdır. Fiyatı birazcık pahalı olan Mecitefendi Çay Ağacı Yağı kullananlar tarafından beğenilen bir üründür. Keskin kokusu ise doğallığını ortaya koyan bu ürün yara, tırnak mantarı, akne, egzama gibi birçok probleme iyi gelmektedir. Kullananlar tarafından tam bir fiyat – performans ürünü olarak değerlendirilen bu ürün kalitesi ile öne çıkıyor ve etkileri ise oldukça başarılı.

Mecitefendi Çay Ağacı Yağı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

mantarlı,nasırlı tırnaklara kesinlikle kullanılmalı.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

güzel bir doğal yağ dişler için iyi.


Life In Çay Ağacı Yağı

Life In Çay Ağacı Yağı Urun Resmi

Life In Çay Ağacı Yağı 20 ml Ciltteki sorunları gidermede etkili olmayı hedefler ve uygun fiyatlıdır. Kullanan kişiler ise ürünün içeriğinde ayçiçeği yağı bulunduğunu ve güvenilir olmadığını söylüyor. Kokusunda çay ağacı yağı hissi bulunmaması ve cilde iyi gelmemesi bakımından sınıfta kalan bir ürün diyebiliriz.

Life In Çay Ağacı Yağı Yorumları


Gratis.com Kullanıcısı diyor ki:

Üründen oldukça memnun olduğum ve negatif yorum çokluğuna inanamadığım için yazmak istedim. Daha önce body shop ve arifoğlu’nunkileri kullandığım için biliyorum, bu üründeki tek fark içinde tek başına çayağacı yağı olmaması, ayçiçek yağına katılmış olması, ki bu çok büyük bir avantaj çünkü çayağacı yağı tek başına cilde oldukça büyük zararlar verebilecek bir yağ, o yüzden yurtdışında bu şekilde ayçiçek ya da başka bir sabit yağa karıştırılmış olarak da satılıyor, kullanım kolaylığı sağlaması açısından.

Gratis.com Kullanıcısı diyor ki:

%100 saf çay ağacı yağı değil. helianthus annuus seed oil (ayçiçek yağı) ile karıştırılmış, üzerinde yazıyor. kaça kaç karışmış oranları da belli değil. uygun fiyatına kanıp almayın derim.


Yağevi %100 Saf Çay Ağacı Uçucu Yağı

Yağevi 0 Saf Çay Ağacı Uçucu Yağı Urun Resmi

Yağevi %100 Saf Çay Ağacı Uçucu Yağı buhar distilasyonu ile üretilmiş olan bir üründür. Çay ağacının yaprak ve dallarından elde edilmiş olan bu yağ güçlü bir kokuya sahiptir. Hindistan’ da üretilmiş olan Yağevi %100 Saf Çay Ağacı Uçucu Yağı; limon, nane, okaliptus ve lavanta yağları ile uyumludur. Cilt ve tırnak problemlerini önleme konusunda etkili olan bu ürün; uçuk, kaşıntı, kepek gibi sorunlar ile de mücaadele eder. Fiyat bakımından uygun olan Yağevi %100 Saf Çay Ağacı Uçucu Yağı kullananlar tarafından da başarılı görülmüş. Sivilceleri kurutması ve cilde canlılık kazandırması da kullananlar tarafından beğenilen özellikleri arasında diyebiliriz.

Yağevi %100 Saf Çay Ağacı Uçucu Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kokusu ağır ama işlevi güzel sivilcelerim için almıştım düzenli kullanımda işe yarıyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok uzun zamandır Çay ağacı yağı kullanıyorum yanaklarda çıkan sivilcelerim için tek çözüm oldu bu zamana kadar ama hiç bi marka bu kadar etkili olmadı


Balen Çay Ağacı Yağı (%100 Saf Bitkisel Uçucu Yağ)

Balen Çay Ağacı Yağı

Balen Çay Ağacı Yağı 20 ml (%100 Saf Bitkisel Uçucu Yağ) kalitesi ve yoğunluğu ile ön planda olan bir üründür. Hızlı şekilde sivilce ve siğilleri kurutan bu ürün kullananlar tarafından beğeniliyor. Tamamen doğal olması ve etkili bir ürün olmasının yanında fiyatı da uygun.

Balen Çay Ağacı Yağı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Başka markalar denedim ama hiç biri bunun kadar etkili değil. Sivilcelerimi hemen söndürüyor ve yenilerinin çıkmasını engelliyor

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir çok marka kullandım ama çay ağacı konusunda balen iyi bir markadır. Yoğunluğu çok iyi. Öneriyorum.


Monoville %100 Saf Çay Ağacı Yağı

Monoville 0 Saf Çay Ağacı Yağı Urun Resmi

Monoville çay ağacı yağı Avustralya’da üretilmiştir. Distilasyon yöntemi ile formüle edilen bu ürün tüm cilt tipleri için uygundur ve akne karşıtı özelliği ile ön plana çıkar. Damlalıklı olmaması ürünün dezavantajları arasında yer almaktadır. Keskin bir kokuya sahip olan Monoville çay ağacı yağı cilt problemleriyle başa çıkma konusunda etkili bir üründür. Fiyat bakımından pahalı olan Monoville çay ağacı yağı kalitesi ve etkili olması konusunda ise kullanıcılar tarafından beğenilmiş.

Monoville %100 Saf Çay Ağacı Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

siğillerim için almıştım iyi geliyor diyorlardı iki kere kullanmama rağmen çok işime yaradı vücudumda oluşan siğiller için kaşınma,kanama gitti diyebilirim aynı firmadan birde lavanta sipariş etmiştim o da çok iyi geldi bakalım daha güzel sonuclar için bekleyeceğiz

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

yüzüme direkt sürmek için almıştım serum gibi, ancak yanlış seçim yaptım sanırım direkt yüze sürülmüyormuş. kokusu diğer çay ağacı yağlarına göre daha keskin, bu da bana gerçekten %100 doğal olduğu hissini veriyor 🙂


Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu

Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu Urun Resmi

Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu serinletici etkiye sahiptir. Ciltte oluşan sorunların görünümünü düzeltmeyi hedefleyen bu ürün kuruma oluşmasına sebebiyet vermeden problemleri giderir. Uygun bir fiyatı olan Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu kullanan kişiler tarafından beğenilmiş durumda. Özellikle sivilceler konusunda etkili olduğunu söyleyen kullanıcılar tonik olarak da bu ürünü tercih ettiklerinden bahsediyor. Cilde genel olarak iyi gelen ve düzgün bir görünüm kazandıran Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu kullananlardan tam not almış.

Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

normalde yüzüm için çay ağacı yağı kullanıyodum.birde bunu denemek istedim. yüzümde çok sivilce çıkmıştı sivilce izleride çok vardı fondöten fayda etmeyecek kadar çok.bunu kullandım sabah aksam 1 haftada hem izleri hem sivilceleri geçirdi gözlerime inanamadım.2 hatfa olmadan bitirdim.ama değdi.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Oğlumun sivilce problemi için kullanıyorum kullandığım sürece sivilce problemi olmuyor baktım çıkıyor hemen sürüyorum ertesi gün yok.


Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler İçin

Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler İçin Urun Resmi

Bade Natural Çay Ağacı Yağı roll on başlığı ile dikkat çeken bir tasarıma sahiptir. Pratik uygulama sağlayan bu ürün içeriğinde lavanta yağı da yer alır. Akneye eğilimli olan ciltler için son derece uygun olacak şekilde formüle edilmiştir. Cildi rahatlatma etkisi ile ön plana çıkan Bade Natural Çay Ağacı Yağı gözenekleri sıkılaştırmada da etkilidir. İçeriğinde paraben, SLS, SLES, yapay renklendirici ya da koku bulunmaz.

Uygun fiyatı ile göze çarpan Bade Natural Çay Ağacı Yağı kullananlar tarafından beğeniliyor. Pahalı ürünlere çok fazla para ödemenin gereksiz olduğunu ve bu ürünün oldukça başarılı olduğunu söyleyenler var. Roll on başlığı sayesinde pratik bir kullanım sunması da ürünün beğenilen özellikleri arasında. Kısa sürede sivilceleri etkisiz hale getiren Bade Natural Çay Ağacı Yağı oldukça başarılı.

Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler İçin Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kokusu biraz ağır da olsa sivilceleri kurutuyor. Benim büyük sivilcelerime kabuk bağlatma dışında çok çok faydası olmadı ama ufak sivilcelerde işe yarıyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sivilcelere hızlı etki. 2 gün boyunca sabah akşam kullanınca kurutuyor. Ama sürekli kullanılacak bir şey değil. Günlük kullanıma yağı var onu kullanıyorum. Bu daha ani durumlar için.


Le’Sandre Organics Çay Ağacı Yağı

Le'sandre Organics Çay Ağacı Yağı Urun Resmi

Le’Sandre Organics Çay ağacı Yağı %100 doğal içeriği ile ön plana çıkan bir üründür. Güçlü kokuya sahip olan bu ürün uygun fiyatı ile dikkat çekmektedir. Pek çok kişi tarafından tercih edilmesinde etkili olan sebeplerden biri cilt tarafından emilmesi ve yağlılık hissi bırakmaması. Sivilcelerle sıkı şekilde mücadele eden Le’Sandre Organics Çay ağacı Yağı damlalıklı olmasından dolayı da pratik bir kullanıma sahip. Sivilcelere lokal olarak uygulandığında kurutan ve iyi sonuçlar ortaya çıkaran bu ürün kızarıklıklara da iyi geliyor. Ayak ve tırnak mantarına da iyi gelen Le’Sandre Organics Çay ağacı Yağının keskin kokusu bazı kişiler tarafından yoğun olarak yorumlanmış.

Le’Sandre Organics Çay Ağacı Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanım açısından kolay, oldukça da yoğun bir kokusu var . Kokuyu sevmeyenler için biraz işkence olabilir ama işe yarıyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kokusu gerçekten yoğun ama en fazla 15 dk sürüyor kokusu sonra geçiyor ve ciltte bıraktığı hissiyat da oldukça güzel asla yağlı yağlı durmuyor direk emiliyor. Beni o kadar da rahatsız etmedi kokusu sadece birazcık gözleri yaşartıyor.


Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı

Dermalife 0 Saf Çay Ağacı Yağı Urun Resmi
Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı antibakteriyel özelliğe sahip olması ile ön plana çıkar. Sivilceler, kepek ya da mantar problemi gibi durumlar için tercih edilebilen Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı 50 ml’lik boyutuna göre uygun bir fiyata sahiptir. Cilt üzerinde düzgünleştirici etkileri bulunan ve organik olması ile öne çıkan bu ürün onarıcı etkilere sahiptir.

Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Beğendim kaliteli ürün. Sıvı el sabununa bir miktar damlatıp karışmasını sağlarsanız güzel oluyor.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ben sivilce ve izler için almıştım faydasını da gördüm


Talya Çay Ağacı Yağı

Talya Çay Ağacı Yağı Urun Resmi

Talya Çay Ağacı Yağı cilt üzerinde meydana gelen sorunları gidermede etkili ve organik bir üründür. Fiyat bakımından da uygun olan Talya Çay Ağacı Yağı kullananlar tarafından da beğeniliyor. Bu markanın ürünlerini genel olarak beğendiğini söyleyen kullanıcılar çay ağacı yağı konusunda da oldukça memnun. Böcek ısırıkları, sivilceler ve birçok problemle etkili şekilde mücadele eden Talya Çay Ağacı Yağı başarılı bir ürün olarak görülmüş.

Talya Çay Ağacı Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sivilcelere çok iyi geliyor ben gülsuyu ile birleştirip uyguluyorum genelde ama daha yoğun bir uygulama için direkt pamuğa döktüp sürdüğünüzde bir güne söndürüyor neredeyse…


Misbahçe Çay Ağacı Uçucu Yağı

Misbahçe Çay Ağacı Uçucu Yağı Urun Resmi

Misbahçe Çay Ağacı Uçucu Yağı 10 ml’lik şişesi ile karşımıza çıkan bir üründür. Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler için uygun olan bu ürün akne karşıtı olma özelliğine sahiptir. İçeriğinde SDF koruması bulunmaz. %100 doğal olan Misbahçe Çay Ağacı Uçucu Yağı cildi temizleyen, yenileyen ve sebum dengesini kontrol altında tutan bir üründür. Tırnak temizliği, kepek önleme ve ağız kokusunu engelleme konusunda da başarı olan bu yağ fiyat olarak pahalı ancak performansına bakılacak olursa oldukça başarılı diyebiliriz.

Kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilen MİSBAHÇE Çay Ağacı Uçucu Yağı özellikle aktif sivilceler ile mücadele konusunda fark yaratıyor. Organik olması da kullanan kişiler tarafından beğenilen önemli özelliklerinden biri diyebiliriz.

Misbahçe Çay Ağacı Uçucu Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

sivilceye bolgesel olarak uygulandigi zaman kurutuyor bu acidan güzel ama kullanırken dikkatli kullanmak gerekir

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çıkmak üzere olan sivilceye sürdüğünüzde, küçültüyor ve kaşıntısını alıyor. Kokusu da bit ilacını benziyor


en iyi cay agaci yagi 2

Çay Ağacı Yağı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Çay ağacı yağı ışığa duyarlı olduğu için dışarı çıkmadan hemen önce uygulanmamalıdır. Cildinizin çay ağacı yağına nasıl tepki vereceğini ölçmek adına küçük bir test yaparak bunu anlayabilirsiniz. Örneğin; el bileğinizin ufak bir kısmına seyreltilmiş çay ağacı yağı damlatarak birkaç saat bekleyebilirsiniz. Böylece bu yağa alerjiniz olup olmadığını kesin şekilde anlamış olursunuz. Hamile ya da emziren anneler çay ağacı yağı kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır. Yutulduğunda toksik etkilere sahip olan çay ağacı yağı asla ağızdan alınamaz. Bu yağ da her şeyde olduğu gibi kararında kullanılmalıdır. Aşırı doz kullanımı birçok cilt ya da sağlık problemine neden olabilir.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Saklanır?

Serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmesi uygun olan çay ağacı yağının kapağı sıkıca kapatılmalıdır. Uçucu bir yağ olduğundan varlığını korumak adına bu nokta önemlidir. Çocukların uzanamayacağı bir yerde saklanmalı ve güneş ışığına da maruz kalmamalıdır.

Çay Ağacı Yağının Faydaları…

Çay ağacı yağının saymakla bitmeyen faydaları vardır. Hani bir laf vardır ya ”her eve lazım”. İşte çay ağacı yağı her evin baş köşesinde yerini alması gereken bitkisel bir mucizedir. Şimdi gelelim faydalarına…

Antibakteriyel ve Antiviral Özelliği ile Meşhurdur

Çay ağacı yağı vücut bağışıklığını koruma noktasında etkilidir. Antibakteriyel özelliği sayesinde bakterilerin vücuda girmesini engelleyen çay ağacı yağı aynı zamanda antiviral özelliği ile de ön plandadır. Ciltte meydana gelen hafif kesik ve yaraların iyileşmesi noktasında etkili olan çay ağacı yağı cildin kısa sürede toparlanmasını sağlar. Ciltte oluşan egzama, kızarıklık, kaşıntı ve çatlama gibi durumların iyileşmesinde de etkilidir. Uçuklar da pek çok kişinin muzdarip olduğu durumlardan biridir. Çay ağacı yağının antiviral özelliği sayesinde virüsten kaynaklanan uçuklar da kısa sürede iyileşmektedir. Ayrıca tüberküloz tedavisi için de çay ağacı yağı tercih edilebilir. Kulak enfeksiyonlarına iyi gelmesi de bu yağın önemli özelliklerinden biridir.

Cildi Yatıştırır

Antiseptik özelliği sayesinde cildi fazla yağdan arındırma konusunda da etkili olan çay ağacı yağı sebum dengesini düzenler ve aşırı yağlanmaya engel olur. Çay ağacı yağını tercih edilir kılan en önemli faydalarından biri ise sivilceler ile verdiği amansız mücadeledir. Yeni oluşan ya da oluşma aşamasında olan sivilceler üzerine uygulandığında kısa sürede kurutur ve iltihabı giderir. Kızarıklık, şişlik gibi durumlar söz konusu ise çay ağacı yağı ile giderilmesi mümkündür. Sivilce izlerini yok etme konusunda da başarılı olan çay ağacı yağı ile pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. En az sivilceler kadar siğillerle de mücadele eden çay ağacı yağı daha da yayılmalarını önler ve var olanları ise kurutarak cildi sağlığına kavuşturur. Kırışıklıkları önleme ve yaşlanmayı yavaşlatma etkisi ise çay ağacı yağının özellikleri arasındadır.

Böceksavardır

Çay ağacı yağı böcek ve sinek sokması gibi durumlar sonucunda oluşan şişlik, kızarıklık ve kaşıntıyı giderir. Antiparazit özelliği bulunan çay ağacı yağı ayrıca kene, sülük, pire gibi parazitler üzerinde de etkilidir. Evinizde şikayet ettiğiniz karınca, sinek ya da böcek istilalarına karşı da çay ağacı yağı ile önlem alabilirsiniz.

Tırnak Sağlığına İyi Gelir

Tırnak mantarı tedavisinde de sıklıkla tercih edilen çay ağacı yağı doğal bir şifa kaynağıdır. Antifungal etkisi ile, mantarlı tırnaklara lokal olarak uygulandıktan sonra kısa sürede iyileşmelerini sağlar. Ayrıca tırnaklarda batma sonrası iltihaplanma oluşursa çay ağacı yağı oldukça iyi gelir.

Saçlarınızı Güçlendirir ve Bakım Yapar

Saçlarınızın daha güçlü, canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız çay ağacı yağına bir şans verebilirsiniz. Saç bakımı rutininiz arasında rahatlıkla yer alabilecek ürünlerden biri çay ağacıdır. Saç derisinde meydana gelen kepeklenme, ölü deri oluşumunu giderirken saçların daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Nemi saçlara hapsederek yumuşak bir hal almalarını sağlar. Güçlü bir antiseptik olan çay ağacı yağı bitlenme durumunda da çok etkilidir ve doğal bir bitsavardır.

Stresle Savaşır

Çay ağacı yağı sadece cildi yatıştırmakla kalmaz zihin üzerinde de aynı etkileri yapar. Sakinleştirici özelliği sayesinde günün yorgunluğunu atmanıza yardımcıdır. Bir buhardanlık yardımıyla çay ağacı yağının eşsiz kokusunun evinize yayılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem bedeniniz hem de zihniniz stresten arınacaktır.

Ağız ve Diş Sağlığı Dostudur

Faydaları saymakla bitmeyen çay ağacı yağı ağız ve diş sağlığında da etkilidir. Ağızda meydana gelen yara ve iltihapları tedavi eden bu yağ dişetlerinde oluşan iltihap durumlarını da giderir. Ayrıca ağızda oluşan kötü kokuları da yok eder.

Doğal Bir Dezenfektan Görevi Görür

Çay ağacı yağı temizlik ve hijyen noktasında da etkilidir. Ev temizliğinde kullanılması mikropları öldürür. Doğal bir dezenfektan olan çay ağacı yağı sebze ve meyveleri yıkarken de kullanılabilir. Ayrıca ter ve ayakkabı kokusunu önleme konusunda etkilidir.

Çay Ağacı Yağı Kullanmanın Bir Zararı Var mıdır?

Çay ağacı yağı teneffüs edilerek ya da topikal uygulama şeklinde kullanılır. Direkt olarak cilde uygulanması asla tavsiye edilmez. Aksi halde kızarıklık, tahriş gibi durumlar ortaya çıkabilir. Kaşıntı, tahriş, pullanma, yanma ve kuruluk gibi sorunlar da çay ağacının yan etkileri arasında sayılabilir. Çay ağacı yağı mutlaka uyumlu olan farklı yağlar ya da cilt temizleme ürünleri ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Bazen seyreltildiği halde bile bu tarz sorunlarla karşılaşılabilir. Her cilt tipinde farklı reaksiyonların ortaya çıkması normaldir. Eğer çay ağacı yağı uyguladıktan sonra bu gibi durumlarla karşılaştıysanız derhal kullanmayı bırakmalısınız. Buharının solunması uzun süreli olmamalıdır. Ağızdan tüketilmesi halinde ise ciddi yan etkiler ortaya çıkabilir. Kullanımı sırasında aşırıya kaçılmamalıdır. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişiler önlem amaçlı kullanmadan önce mutlaka bir dermatoloğa danışmalıdır.

En Iyi Cay Agaci Yagi 1

Sonuç

Değerli Tüketici Dergisi okurları; çay ağacı yağı yüzyıllardır insanlığın birçok derdine deva olmuştur. Popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen çay ağacı yağı gerek acil durumlara müdahalede, gerek cilt bakımı ya da bazı sağlık sorunlarında oldukça etkilidir. Daima elinizin altında bulunması gereken bu şifalı yağ özellikle sivilcelerinden muzdarip olanlar için birebirdir! İçeriğinde zararlı birçok kimyasal bileşen yer alan ürünler yerine çay ağacı yağına şans tanıyarak doğal yollar ile cilt sorunlarınızdan arınabilirsiniz. Umarız verdiğimiz bilgiler çay ağacı yağı hakkında merak ettiklerinize yanıt olabilmiştir ve yazımızı keyifle okumuşsunuzdur. Sizler için derlemiş olduğumuz ürünler arasından bir tercih yaparak hayatınızda çay ağacı yağına yer verebilirsiniz 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir