13 En İyi Buharlı Pişirici Tavsiyesi ve Kullanıcı Yorumları

Yemek denilince pek çok pişirme yöntemi akla gelir. Kızartma, buğulama, haşlama, kavurma gibi işlemlerin hepsi mutfakta tercih edilen yöntemlerdir. Biz tüm bu pişirme yöntemlerinin yanında buharda pişirme konusuna değinmek istiyoruz biraz. Beslenme hayatımızın önemli bir parçasıdır ve yiyeceklerdeki maksimum faydayı almak isteriz. Buharda pişirme yöntemi ise yiyeceklerin vitamin ve minerallerini koruduğu için oldukça sağlıklıdır. Kapalı bir kap içerisinde yer alan yiyeceklerin üzerine sadece su buharı etki eder. Sıcak buhar ile pişen yiyecekler görünüm itibari ile de iştah kabartıcıdır. Buharda pişirme sonrasında yiyeceklerin tadında da herhangi bir değişiklik olmaz. Ayrıca hafif dişe gelen, diri görünümleri de yemek yemeyi daha keyifli hale getirir. Yiyeceklerin pratik şekilde buharda pişirilmesini sağlayan elektrikli makineler üretilmiştir. Mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan biri olan bu cihazlar ile birbirinden leziz öğünler hazırlayabilirsiniz. Özellikle diyet yapanlar, sporcular ve bebekler için son derece ideal olan buharlı pişiriciler sağlıklı yiyecekler hazırlamanız için icat edilmişlerdir.

Bebekler için en iyi buharlı pişirici: Philips Avent 2'si 1 arada Buharlı Pişirici Blender
Pişirme kapasitesi en yüksek olan: Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici
En güçlü motoru olan buharlı pişirici: Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici
En dayanıklı buharlı pişirici: WMF 415090011 Buharlı Pişirici Coup
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Buharli Pisirici 5

Buharlı Pişiriciler Nasıl Bir Çalışma Mantığına Sahiptir?

Birbirinden farklı özelliklere sahip buharlı pişiriciler olsa da hepsinde temel mantık aynıdır. Gıdalar suya ve yüksek ısıya doğrudan maruz kalmadan sadece buhar gücü ile pişirilir. Genel olarak bir buharlı pişiricinin çalışma mantığı ise şu şekilde işler;

 • Makinenin öncelikle su tankı kontrol edilir. Eğer pişirmeye yetecek miktarda su yoksa ilave edilir.
 • Daha sonra yiyecekler makinenin pişirme haznesine yerleştirilir ve kapak kapatılır.
 • Bazı cihazlarda her yiyecek için uygun olan farklı programlar vardır. Pişirilmek istenen besine göre uygun olan program seçilir ve cihaz çalıştırılır.
 • Makine, pişirme esnasında hazneye koyduğunuz suyu ısı ile buharlaştırır ve tüm yiyeceklerin eşit şekilde pişmesini sağlar.
 • Eğer makinenizde zamanlama özelliği bulunuyorsa istediğiniz süre kadar pişirme yapmasını da sağlayabilirsiniz.
 • Yiyecekler istediğiniz kıvamda piştiğinde size de afiyetle yemek düşer.

En iyi buharli pisirici

Buharlı Pişirici Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer yiyeceklerin tadını daha yoğun almak ve besin değerlerinden eksiksiz şekilde faydalanmak istiyorsanız bir buharlı pişirici satın alabilirsiniz. Eğer buharlı pişirici satın almaya karar verdiyseniz hangi ürünü seçeceğiniz hakkında kararsız kalmanız normal. Biz de size bu noktada rehberlik edeceğini düşündüğümüz tavsiyeler vermek istiyoruz. Buharlı pişirici satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

Pişirme Hazne Kapasitesi

Buharlı pişiricilerin her birinin pişirme kapasitesi birbirinden farklıdır. Örneğin çok kalabalık bir aile iseniz 11 L pişirme kapasitesine sahip olan bir buharlı pişirici satın alabilirsiniz. Ya da sadece 2 kişilik bir aile iseniz sizin için 1 – 2 L kapasiteli bir buharlı pişirici yeterli olacaktır.

Zamanlayıcı Özelliği

Buharlı pişirici satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de zamanlayıcı özelliğinin olup olmadığıdır. En nihayetinde bir buharlı pişirici, sağlıklı yiyecekler hazırlamanın yanı sıra pratik bir kullanım sunduğu için de tercih edilir. Eğer satın alacağınız ürünün zamanlayıcı özelliği varsa, yemeğinizin ne kadar pişmesini istiyorsanız o süreye ayarlayabilirsiniz. Böylece yemeğinizin başında nöbet tutmanız gerekmez. Yemeklerin gereğinden fazla pişmemesi adına da bu özellik oldukça önemlidir. Hatta bazı ürünler yemeğiniz piştiğinde sesli uyarı sistemi ile sizi haberdar eder. Bu da sizin için ayrı bir konfor demektir.

Sıcak Tutma Özelliği

Buharlı pişiricilerin bazılarında sıcak tutma özelliği vardır. Yemeğiniz piştikten sonra bir süre daha sıcak kalsın isterseniz bu özelliğini kullanabilirsiniz. Bu nedenle satın alacağınız makinenin sıcak tutma özelliğinin bulunup bulunmadığını ve ne kadar süre sıcak tutacağını bilmelisiniz.

Dijital Kontrol Ekranı

Söz konusu teknolojik aletler olduğunda detaylar da sınırsız olabiliyor. Pek çok mutfak aletinde olduğu gibi buharlı pişiricilerin bazılarında da dijital ekran göstergesi var. Bu sayede yemeğiniz için süre ayarlaması yapabilir, programlar arası geçişi de kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Farklı Pişirme Ayarları

Buharlı pişirici satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da makinenin farklı pişirme ayarlarının bulunup bulunmadığıdır. Çoklu pişirme fonksiyonuna sahip olan cihazlar daha konforlu bir kullanım sunar. Buhar gücü ya da süre yemeğin cinsine göre ayarlanmaktadır. Böylece her yiyeceğe özel bir yaklaşım sunulur ve istenilen sonuca da ulaşılabilir. Buharlı pişiricilerin bazıları neredeyse her şeyi pişirme konusunda ustadır. Reçelden, et yemeklerine, pilava, soslardan, sebzelere ve yoğurda kadar birçok besini rahatlıkla pişirebilirsiniz. Buz kırma özelliğine sahip buharlı pişiriciler bile vardır.

Su Göstergesi

Buharlı pişiriciler su ile çalışır. Hal böyle olunca su tankında ne kadar suyun kaldığı da en önemli noktalardan biridir. Ancak her seferinde hazneyi açıp kontrol etmek ya da “acaba ne kadar su kalmıştır?” diye düşünmek bazen yorucu olabilir. Buharlı pişiricilerin bazılarında su göstergesi de vardır. Bu sayede cihazın ne kadar suyu kaldığını buradan kontrol edebilir, ihtiyaca göre de hazneyi açıp su ekleyebilirsiniz.

Materyal

Buharlı pişirici satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenlerden biri de ürünün materyalidir. Uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanmak için bir makine arayışındaysanız malzeme kalitesine önem vermelisiniz. Buharlı pişiricilerin sepetleri genelde plastik malzemeden yapılmıştır. Ancak kullanılan plastiğin BPA içermediğinden emin olmanız gereklidir. Seramik, paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilmiş olan pişirme tepsileri ya da kapları da vardır. Cihazın dış kasa malzemesi de pişirme hazneleri kadar dayanıklı olmalıdır. Çelik, emaye gibi malzemelerden üretilmiş olan cihazlar daha kaliteli olabilir. Buharlı pişirici satın almadan önce mutlaka üretimlerinde kullanılan materyallerin çeşidine ve kalitesine dikkat etmelisiniz.

Bütçe

Buharlı pişirici satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenlerden biri de bütçedir. Piyasada yer alan buharlı pişiricilerin aslında aşağı yukarı fiyatları birbirine yakındır. Ancak uygun fiyatlı ya da pahalı olanlar da vardır. Bütçenize uygun bir buharlı pişirici seçerken de diğer özelliklerden çok fazla ödün vermemeye dikkat etmelisiniz.

Tasarım

Mutfakta kullanılan cihazların tasarımı da bir hayli önemlidir. Bu nedenle satın alacağınız buharlı pişiricinin büyüklüğü, ne kadar yer kaplayacağı da önceden araştırılması gereken bir detaydır. Ayrıca tasarım bakımından çok şık ve mutfağınızdaki dekorasyonu tamamlayacak nitelikte olan cihazlar da vardır.

Kolay Temizlenebilme

Kolaylıkla parçalarına ayrılabilen ve pratik kullanım sunan bir buharlı pişirici sizin için daha doğru bir tercih olabilir. Parçaların pratik şekilde ayrılması temizliği kolay hale getirir. Eğer makinenizin parçalarını elinizde yıkamak istemiyorsanız bulaşık makinesine girmeye elverişli parçaları olan bir buharlı pişirici tercih etmeniz gerekecektir.

Çoklu Pişirme Sepetleri

Bir buharlı pişirici satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de makinenin kaç pişirme sepetine sahip olduğudur. Bazı makinelerin sadece bir pişirme haznesi bulunurken bazılarının 2 ya da 3 tane olabilir. Bu pişirme hazneleri üst üste oturtularak kullanılır ve size aynı anda birkaç yemeği hazırlayabilme imkanı sunar.

Güvenlik

Buharlı pişiricilerin bazılarında su bittiğinde otomatik olarak durma ya da su azaldığında uyarma sistemi bulunur. Bu güvenlik bakımından son derece önemlidir. Çünkü cihazda su kalmadığında çalışmaya devam ederse tehlikeli olabilir.

En Iyi Buharli Pisirici 2

En İyi Buharlı Pişirici Tavsiyeleri

Buharlı pişirici ürünlerinin her biri farklı özellik ve tasarımları ile ön plana çıkar. Sizin için derlemiş olduğumuz buharlı pişiriciler arasından zevkinize hitap eden bir ürünü tercih edebilirsiniz. Ya da ürünler hakkında objektif olarak hazırladığımız bilgileri okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz 🙂

Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender

Philips Avent 2'si 1 Arada Buharlı Pişirici Blender Urun Resmi
Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender bebeğiniz için sağlıklı öğünler hazırlamanıza yardımcı bir makinedir. Gıdaların vitaminlerini koruyarak buharda pişirilmelerini sağlayan bu cihaz sayesinde ek gıdaya geçiş dönemlerini daha konforlu hale getirebilirsiniz. 180 ml su tankına sahip olan bu makine 750 ml yiyecek sepeti kapasitesine sahiptir. 330 W gücünde olan Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender hazne kilitleme anahtarı ile güvenli bir kullanım sunar. Beyaz ve mint rengi seçenekleri ile dikkat çeken cihaz kompakt bir tasarıma sahiptir. Kolay kullanım özelliğine sahip olan bu buharlı pişiricinin aparatları pratik şekilde ayrılır ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. 1050 ml karıştırma haznesi kapasitesi vardır. Buharlı pişirici / blender, yiyecek sepeti ve spatuladan oluşan set bebeğinize yemek hazırlarken tüm aşamalarda kolaylık sağlar. Yiyecekler pişirilirken dairesel buhar teknolojisi aşağıdan yukarıya doğru dolaşır. Böylece yiyeceklerin içinde hapsolan pişirme sıvıları ile sonradan kıvamlı bir karıştırma elde edilebilir. Yiyecekleri hem buharla pişiren hem de istenilen ayarda karıştıran, blend eden bu cihaz 1. sınıf güvenlik sistemi ile donatılmıştır. Bebeklerin yiyeceklerden maksimum fayda almasını sağlamanın yanında anneler için de oldukça pratik bir kullanım sunar.

Kullananların memnun kaldığı bu ürün özellikle kıvamlı mamalar hazırlama konusunda tam not almış. Az bulaşık çıkarması ile de avantajlı bir ürün olan Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender kısa sürede lezzetli bebek mamaları hazırlayabiliyor. Performansına göre fiyatı da normal.

Artıları
 • Kıvamlı mama hazırlama
 • Pişirici ve blender özelliğinin bir arada olması
 • Sessiz çalışma
 • Pratik kullanım
Eksileri
 • Fiyatının yüksek olması
 • Kapasitesinin az olması

Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok ama çok pratik bir ürün. Kontrol etme derdi yok. O bebeğiniz için pişirirken siz de diğer işlerinizle meşgul olabiliyorsunuz. Az bulasik da cabası.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok kullanışlı bir ürün bebeğimin ek gıdaya geçiş döneminde kullandım. Öncesinde birkaç tane cezve yakmıştım 😕 iyiki almışım


Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici

Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici Urun Resmi
Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici 1000 W güç ile çalışan bir makinedir. Siyah renk ve modern bir tasarım ile karşımıza çıkan bu buharlı pişirici dijital bir ekrana sahiptir. 15 farklı pişirme programı sayesinde istenilen ayarda kullanılabilir ve her yiyeceğe özel bir yaklaşım sunar. Led kontrol paneli ile pratik bir kullanım sunan Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici otomatik sıcak tutma özelliği sayesinde yiyeceklerin soğumasını engeller. Paslanmaz çelik yüzey avantajı taşıyan bu cihazın zamanlayıcı özelliği de mevcuttur. Buz kırabilme özelliğine de sahip olan makine ile aynı zamanda lezzetli soslar da hazırlayabilirsiniz. 5,5 L kapasitesi ile kalabalık aileler için son derece kullanışlı bir cihazdır. Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici 3 kademeli manuel parçalama özelliğine de sahiptir. Kaymaz taban özelliği sayesinde güvenli bir kullanım sunar. Ürünün içine dahil olan tarif kitabı ile birbirinden lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.

Sahip olduğu özelliklere ve çok amaçlı kullanımına göre fiyatı gayet normal olan bu cihazı kullananlar oldukça memnun. Her eve lazım bir pişirici olması ise pek çok tarifi kolaylıkla hazırlayabilme olanağı sunmasından kaynaklanıyor. Hatta Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici ile reçel yapanlar bile var. Geniş iç haznesi ile kalabalık aileler için bir konfor oluşturuyor.

Artıları
 • Çok amaçlı kullanım
 • Geniş pişirme haznesi
 • Güçlü motor
 • 15 farklı pişirme modu
 • Zamanlayıcı özelliği
 • Dijital kontrol paneli
Eksileri
 • Et pişirmede çok iyi olmaması

Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün anlatıldığı gibi, kolay kullanımı var, bakliyat denedik, çok güzel pişirdi, buhar valfini uyarılara dikkat ederek açmak gerek, alınmasını öneririm.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tek kelime ile harika. Düdüklü tencereyi tamamen anlamsız yaptı.


Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici

Arçelik Mc 6056 Urun Resmi
Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici 1100 W güç ile çalışan bir cihazdır. 10 farklı pişirme özelliği sayesinde pek çok yemeği istediğiniz lezzette hazırlamanıza imkan sunar. Zamanlama özelliğine sahip olan Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici yemeğin başında beklemenize gerek kalmadan pişirme işlemini istediğiniz sürede tamamlar. Basınçlı pişirme özelliği ile zamandan tasarruf ederek pratik yemekler hazırlamanızı sağlar. Tandır aparatına da sahip olan bu makine ile buharda pişen nefis etler hazırlayabilirsiniz. 5,5 L hazne kapasitesi kalabalık aileler için de uygun bir kullanım sunduğunun göstergesidir. Yoğurt, reçel, pilav gibi yiyecekleri de hazırlamanıza olanak sunan Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici ile lezzetli akşam yemekleri hazırlamanız mümkündür. Ön kısımda yer alan dijital kontrol paneli ile yiyeceklerinizin hangi ayarda pişirileceğini ya da süresini kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Tasarımında siyah ve gri renklerin hakim olduğu bu cihazın düğme ve kapak kısmında yer alan bakır tonlar ayrı bir zenginlik katmıştır. Basınç kontrolü ve sıcak tutma özelliklerine de sahip olan Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici içeriğinde tarif kitabı da vardır. Böylece istediğiniz zaman birbirinden enfes tarifler hazırlayabilirsiniz. Sahip olduğu özelliklere bakıldığında fiyatı da normaldir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise cihazın oldukça beğenildiğini gördük. Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici kullanmaya başladıktan sonra düdüklü tencereye ihtiyaç duymayanlar oldukça fazla. Hemen hemen her yemeği pişirebilme özelliğine sahip olan bu cihazın zamanlayıcı özelliğinin bulunması da beğenilen özelliklerinden biri.

Artıları
 • Çok amaçlı kullanım
 • Geniş pişirme haznesi
 • Güçlü motor
 • 10 farklı pişirme modu
 • Zamanlayıcı özelliği
 • Dijital kontrol paneli
Eksileri
 • Yok

Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanması basit ve güzel yemekleride lezzetli öyle tadını bozmuyor eşim ilk alacağımda ne gerek var bu alınır mı demişti fakat şimdi iyiki almışsın diyor 🙂 çünkü sabah yemeği hazırlayıp evden çıkıyoruz akşam geldiğimizde yemeğimiz pişmiş oluyor çalışan bayanlar için hayat kurtarır

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün harika fakat çok yer kaplıyor. Aslında düdüklü tencere olarak düşünürsem harika😁poşe somon her gün yapılmadığından benim için düdüklüden pek farkı yok şu an.


Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici Urun Resmi

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici 1800 w güç ile çalışır. Bu, piyasadaki pek çok cihazı güçlü motoru ile geride bırakması anlamına gelir. Siyah rengi ile ön plana çıkan ürünün pişirme tepsileri plastik malzemeden üretilmiştir. Dijital LCD ekranı sayesinde pratik bir kullanım sunan Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici 3 farklı pişirme tepsisine sahip olduğu için aynı anda hazırlık yapmanıza imkan sunar. Vitaminleri daha fazla korumanızı sağlayan hızlı pişirme işlevi sayesinde sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Cihazın otomatik sıcak tutma özelliği vardır. Programlanabilir dijital zamanlayıcı sayesinde yiyeceklerinizi dilediğiniz süre kadar pişirme imkanı elde edebilirsiniz. 3 kabın 2 tanesinde kapalı pişirme plakası detayı vardır. 60 dakikaya kadar süre ayarlanabilme özelliği bulunan makinenin dijital zamanlayıcısı süre dolunca otomatik kapanır. Toplam 10,3 L pişirme kapasitesine sahip olan Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici tutuculu 4 buhar bardağını da bünyesinde barındırır. Su seviye göstergesine sahip olan bu cihaz pratik bir kullanıma sahiptir.

Ortalama bir fiyat seviyesinde olan Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici kullananlar tarafından beğenilen bir ürün. Her türlü yiyeceği pratik şekilde hazırlamanızı sağlayan bu makinenin parçaları bulaşık makinesinde de kolaylıkla temizlenebiliyor. Güçlü motoru ile de ön planda olan Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici tercih edebileceğiniz ürünler arasında olabilir.

Artıları
 • 3 farklı pişirme tepsisi
 • Güçlü motor
 • Yüksek pişirme kapasitesi
 • Su seviye göstergesi
 • Zamanlayıcı
 • 4'lü buhar bardağı
Eksileri
 • Piyasada bulmanın zor olması

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici Yorumları


Akakce.com Kullanıcısı diyor ki:

Kompakt tasarımıyla yer kaplamıyor. Aynı anda 3 yemeği pişirebilmek mümkün. Yemekler soslu da pişirilebilir. LCD kontrol paneli gayet kullanışlı. Yemek kitabıyla gelmesi çok iyi.


Fakir Tolero Buharlı Pişirici

Fakir Tolero Buharlı Pişirici Urun Resmi
Fakir Tolero Buharlı Pişirici 3 katlı buharlı pişirme sepeti ile dikkat çeken bir üründür. Bu özelliği sayesinde eş zamanlı olarak 3 farklı yemeği pişirmeniz mümkündür. Bu sepetler size toplam 9,9 L’lik bir pişirme kapasitesi sunar. Özel olarak tasarlanmış 1,2 L’lik özel pirinç kabı ile pirinç yemekleri pişirmek mümkün hale gelir. 60 dakikaya kadar zamanlama özelliğinin bulunması her yemeğe uygun süre ayarlaması yapmanıza olanak tanır. Yemeklerinizin başında beklemenize gerek kalmadan Fakir Tolero Buharlı Pişirici kısa sürede lezzetli yemekler pişirecektir. 1,5 kg su tankı kapasitesine sahip olan cihazın buhar düzeyi devamlı sabit kalır. Devamlı su eklemenize gerek kalmadan makineniz yiyeceklerinizi pişecektir. Suyun bitmesi halinde pişirme sırasında da su eklemesi yapabilirsiniz. Su seviye göstergesi ile kalan suyu düzenli olarak kontrol edebilir ve azalmaya başladığında takviye yapabilirsiniz.

Fakir Tolero Buharlı Pişirici kolaylıkla parçalarına ayrılabilir ve pişirme işlemlerinden sonra yemek ve su haznesi pratik şekilde temizlenebilir. Paslanmaz çelik dış kasa özelliği ile uzun ömürlü bir kullanım sunan bu cihaz ısıya dayanıklı materyallerden üretilmiş pişirme kaplarına sahiptir. Uygun fiyatı ile göze çarpan bu buharlı makine lezzetli yemekler hazırlamanız için idealdir.

Kullananların yorumlarını incelediğimizde ürünün en beğenilen özelliğinin 3 katlı pişirme imkanı sunması olduğunu gördük. Özellikle diyet yapanlar ya da spor yapanlar için sağlıklı ve yağsız yemekler hazırlama konusunda başarılı olan bu cihaz yiyeceklerin tadını değiştirmiyor.

Artıları
 • 9,9 L Pişirme kapasitesi
 • 60 dakika zamanlama özelliği
 • 3 katlı pişirme sepeti
 • Su seviye göstergesi
Eksileri
 • Pişirme bölmelerinin cam olmaması

Fakir Tolero Buharlı Pişirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Hem 1000 W gücünde hem de sonradan su eklenebilir olması sebebiyle tercih ettim. Piyasadaki bir çok muadilinin gücü 900 W. Aynı anda parçalara ayrılmış tavuk, taze fasülye, havuç ve basmati pirinci 20 dk da pişirdi. Tavuk göğüs eti olmasına rağmen yumuşacık, tam pişmiş ve lezzetliydi. Havucun tadı bile daha aromalıydı. Evde kesinlikle koku olmadı.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bu ürünü kendime ve bir arkadaşıma hediye olarak aldım. FAkir markası konusunda hiçbir endişem yok, ancak diğer ürünleri de incelediğimde bir soru işareti oluştu? Acaba pişirme bölmelerinin cam olması gerekmez mi? mika olması sağlık açısından bir sorun teşkil eder mi diye endişe duyuyorum açıkçası.. Yine de güzel bir ürüne benziyor.


Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici

Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici Urun Resmi
Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici 800 W güç ile çalışan bir makinedir. Sebze ya da et çeşitlerini lezzetli şekilde pişirmenizi sağlayan bu cihaz 8,4 L kapasiteye sahiptir ve kalabalık aileler için de uygun bir kullanım sunar. 3 ayrı pişirme sepetine sahip olan cihaz size farklı yemekleri aynı zamanda pişirebilme imkanı sunar. Su seviyesi göstergesi sayesinde, ne kadar kaldığını kontrol edebilir, duruma göre su ilavesi yapabilirsiniz. Hızlı buhar üretimi sayesinde yiyeceklerin kısa sürede eşit miktarda pişmesini sağlar. 60 dakikaya kadar ayarlanabilen zamanlayıcı sayesinde cihazın başında beklemenize gerek kalmaz. Süre dolduğunda cihaz zil ile sizi bilgilendirir. Uygun fiyatlı olması ile de avantajlı olan Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici yiyecekleri istenilen şekilde pişirebilme konusunda başarılı bir ürün.

Kullananların yorumlarına baktığımızda, memnun kaldıklarını ve herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadıklarını gördük. Et dahil olmak üzere pek çok yiyeceği yumuşacık ve lezzetli şekilde pişiriyor olması beğenilen bir özelliği. İhtiyacı tam anlamıyla karşılayan Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici ortalamanın üzerine çıkmayı başaran bir ürün.

Artıları
 • 8,4 L Pişirme kapasitesi
 • 60 dakika zamanlama özelliği
 • 3 katlı pişirme sepeti
 • Su seviye göstergesi
Eksileri
 • Yıkamasının biraz zor olması

Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü 6 aylik ek gıdaya başlayan bebegin icin aldim. kullandıktan sonra yorum yapmak istedim. alirken epey araştırdım aldığım ürünün fiyatı da uygun olsun istedim. mevsim meyve sebze lerini bazı kuruyemisleri vs buharda güzel pişirip blender dan geçirip ya da çatalla ezip bebeğime veriyorum. ürünlerin besin değerini yok olmadan bebeğime veriyorum. Ben cok memnunum tavsiye ediyorum..

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Şimdiye dek sorunsuzca sebze/et/köfte/balık gibi ürünleri beraberce pişirdim. Parçaların bulaşık makinesinde yıkanabilir olması ve 3 katta 3 yemek yapma şansı vermesi güzel. Fiyatına göre oldukça verimli bir ürün


Profilo Psc1002v Buharlı Pişirici

Profilo Psc1002v Buharlı Pişirici Urun Resmi
Profilo Psc1002v Buharlı Pişirici 900 W güç ile çalışan bir cihazdır. Toplam 8,5 L’lik kapasitesi ile kalabalık aileler için de idealdir. 3 ayrı pişirme sepeti sayesinde farklı yemeklerin aynı anda pişmesi sağlanabilir. Pişirme sırasında su tankına ihtiyaç doğrultusunda su ilavesi yapılabilir. Sıcak tutma fonksiyonu ile yemeklerin ısısını koruma özelliğine sahiptir. Profilo Psc1002v Buharlı Pişirici susuz çalışmayı engelleyen bir emniyet sistemine sahiptir. Zamanlayıcı özelliği sayesinde yiyecekler pişerken makinenin başında beklemek gerekmez ve istenilen süre kadar pişirme ayarlanır. Su seviye göstergesi, ne kadar su kaldığını takip etmeniz adına kullanışlı bir özelliktir. Kolay sökülebilen parçaları bulaşık makinesinde yıkanmaya da uygundur. Beyaz ve sarı rengin hakim olduğu Profilo Psc1002v Buharlı Pişirici şık bir tasarıma sahiptir.

Uygun bir fiyat ile karşımıza çıkan Profilo Psc1002v Buharlı Pişirici kullananlar tarafından beğenilen bir ürün. Yiyecekleri çok lezzetli şekilde pişirmesi ve pratik bir kullanıma sahip olması ürünün beğenilmesinde oldukça etkili.

Artıları
 • 8,5 L Pişirme kapasitesi
 • Zamanlayıcı özelliği
 • 3 katlı pişirme sepeti
 • Su seviye göstergesi
Eksileri
 • Ürünün plastik olması

Profilo Psc1002v Buharlı Pişirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bunda pişirdiğiniz yiyeceklerin tadı, suda haşlanmış hallerinden çok daha güzel. Şimdiye kadar tavuk, mantar, ıspanak ve fileto balık pişirdiğim, hepsinde de çok güzel sonuçlar çıktı. Definasyon dönemindeki sporcular için bulunmaz nimet. Markadan yana kimsenin şüphesi olmasın, Siemens & Bosch ile aynı çatı altında üretiliyor ve en az onlar kadar kaliteli. Ürünün plastik parçaları çok dayanıklı değil, bu yüzden kullanırken biraz özen göstermek gerekiyor.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

40 dk da hem pilav hem sebze hem de tavuk pişirdim ve çok lezzetli oldular. Çorba ve makarna deneyeceğim. Sağlıklı beslenme ile ilgilenenler ve çalışan kadınlar için kurtarıcı bir ürün


Kiwi KFS-2903 Portatif Buharlı Pişirici

Kiwi Kfs 2903 Portatif Buharlı Pişirici Urun Resmi
Kiwi KFS-2903 Portatif Buharlı Pişirici 500 W güç ile çalışan bir üründür. Çok uygun fiyatıyla karşımıza çıkan bu cihaz kompakt tasarımı ile dikkat çeker. Üst üste dizayn edilmiş 2 ayrı pişirme haznesi aynı anda farklı yiyeceklerin pişirilmesini sağlar. Her biri 2,5 L’lik 2 haznesi ile toplam 5 L kapasiteye sahiptir. Dilediğiniz gıdaların buharda lezzetli şekilde pişirilmesi adına oldukça kullanışlı ve pratik bir tasarıma sahiptir. BPA içermeyen plastik yiyecek sepetleri kolaylıkla gövdeden ayrılır ve bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Kullananlar tarafından genel olarak beğenilen Kiwi KFS-2903 Portatif Buharlı Pişirici az yer kaplaması, pratik ve hafif kullanımıyla ön planda. Kalabalık aileler için uygun olmayan bu cihaz 1 ya da 2 kişi için rahatlıkla yiyecekleri pişirebiliyor. Sadece bebeği için kullanmak için bu ürünü tercih edenler de var.

Artıları
 • Uygun fiyatlı
 • Kompakt tasarıma sahip
 • 2 ayrı pişirme sepeti
Eksileri
 • Düşük malzeme kalitesi

Kiwi KFS-2903 Portatif Buharlı Pişirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha büyük boy başka markalar arasında kalmıştım ama bu işimi fazlasıyla gördü diğerleri ile aynı işlevi görüyor yarım saatte birden fazla yemek yapabiliyorum et sebze pilav hepsini denedim. Gayet lezzetli oluyor almayı düşünenlere tavsiye ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bebeğimiz için alıp kendimiz işin de kullanmaya başladık. tavuk eti de dahil bir çok besini çol güzel pişiriyor. ayrıca çok az yer kaplıyor.


Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici

Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici Urun Resmi
Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici 11 L pişirme kapasitesi ile birçok markanın ürününe meydan okuyan bir cihazdır. 3 pişirme haznesine sahip olan cihaz farklı yiyeceklerin aynı anda pişirilmesini sağlar. 7 farklı pişirme programına sahip olan cihazın dijital ekranı sayesinde pratik şekilde ayarlama yapılabilir. Haznelerin içerisinde yer alan paslanmaz çelik tepsiler uzun ömürlü bir kullanım sunmanın yanında sağlıklı olduğu için de avantajlıdır. Yiyeceklerin suyu tepside birikir ve isteğe bağlı olarak daha sonra kullanılabilir. Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici kompakt tasarımı ile de ön plandadır. Kullanmadığınız zamanlarda saklamak isterseniz hazneleri iç içe koyarak kaldırabilirsiniz. Sıcak tutma özelliği sayesinde yemeklerin ısısını koruyabilir. Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici güvenli kullanımı ile de dikkat çeker. 1,2 litrelik su haznesinin azalması halinde cihaz sizi uyarır ve tamamen bitmesi halinde otomatik olarak kapanır.

Kullanıcılar tarafından beğenilen en önemli özelliği ise pişirme kapasitesinin fazla olması ve tepsilerin paslanmaz çelik özelliği taşıması. Plastik olan pişirme sepetli ürünlere göre daha sağlıklı bir kullanım sunan Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici fiyat bakımından ortalamanın biraz üzerinde.

Artıları
 • Yüksek pişirme kapasitesi
 • 3 adet paslanmaz çelik pişirme tepsisi
 • 7 farklı pişirme programı
 • Zamanlayıcı özelliği
 • Su bittiğine otomatik kapanma
Eksileri
 • Pahalı

Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü yaklaşık 5-6 aydır kullanmaktayım. Genellikle 3 bölmesinide aynı anda kullanıyorum. Pişirme kalitesi gayet iyi. Ürün üzerinde yer alan hazır pişirme profillerinin hepsini denedim. Bazen bölmelerin içine az miktarda doğal zeytinyağı ekliyorum, böylece etler metal tabana çok yapışmıyor ve temizlemesi daha kolay oluyor. Suyu kireçli bir bölgede yaşıyor iseniz, zamanla ısıtıcı üzerinde biriken kreci, plastik kısmına gelmeyecek şekilde sirke koyup bekleterek kolayca temizleyebilirsiniz. Daha önce kullandığım buharlı pişiriciler içerisinde en iyisi diyebilirim. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Cihazla birlikte bir de küçük üstü açık bir kap geliyor, pilav vs yapılabilir. Ben dün ilk kez kullandım ve sebzeli karnabahar ve pilav yaptım. 35 dkya ayarladım. Tüm sebzeler pişmişti. Pilav da çok lapa oldu diyemem ama yağsız pilav pek benim damak zevkime uymadı. Pişirirken sebzeler o kadar güzel kokuyor ki. Sonuç olarak beğendim bugun balık işine gireceğim 🙂


WMF 415090011 Buharlı Pişirici Coup

Wmf 415090011 Buharlı Pişirici Coup Urun Resmi
WMF Vitalis Elektrikli Buharlı Pişirici 2 katlı tasarımı ile dikkat çeker. 2 ayrı yemeğin aynı anda hazırlanması için ideal bir kullanım sunan bu cihazın her biri 2,15 L kapasiteye sahip pişirme haznesi bulunur. Pişirme sonrası yiyecekleri 40 dakikaya kadar sıcak tutma özelliği vardır. Paslanmaz çelik malzemeden yapılmış olan bu cihaz 900 W güç ile çalışır. Dijital ekranı ile pratik bir kullanım sunan WMF 415090011 Buharlı Pişirici Coup su seviyesini kontrol etmenizi de sağlar. Cihazın yan tarafında yer alan su doldurma kısmı zorlanmadan kolay şekilde su doldurmanız için tasarlanmıştır.

Kullanan kişiler tarafından çok beğenilen WMF 415090011 Buharlı Pişirici Coup malzeme kalitesi ve dayanıklı görünümü ile güven vermiş. Yiyecekleri çok iyi pişirmesi ve lezzetlerini azaltmaması da ürünün beğenilen özelliklerinden. Su haznesinin pratik şekilde dolduruluyor olması da artı özellikleri arasında sayılabilir.

Artıları
 • Pratik su doldurma haznesi
 • Dijital kontrol paneli
 • Paslanmaz çelik malzeme
 • 2 ayrı pişirme haznesi
Eksileri
 • Pahalı

WMF 415090011 Buharlı Pişirici Coup Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

harika bir ürün, çok pratik ve sağlam - uzun kullanım için ideal , kapları paslanmaz çelik , o nedenle çok sağlıklı.

Gittigidiyor.com Kullanıcısı diyor ki:

suya atıp vitaminleri ve minarelleri suda kaybetmek boğmak istemeyenler için iyi bir pişirme yöntemi sayılabilir. Ama ara sıra kullanıcam diyenler almasın baya yer kaplıyor mutfakta haberiniz olsun


Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici

Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici Urun Resmi
Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici 1000 W güç ile çalışır ve 3 adet BPA içermeyen sepeti ile farklı yiyecekleri aynı anda pişirmenize olanak sunar. Toplam 10,5 L yiyecek hacimi ile kalabalık sofralar için de yeterli bir cihazdır. Ayriyeten pirinç kasesi, aroma demlik, 8 adet yumurta tutucu da ürüne dahildir. Hızlı buhar üretimi sunan turbo buhar fonksiyonu sayesinde zamandan tasarruf etmenizi sağlayan Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici kısa sürede lezzetli yemekler yapmanızı sağlar. Gövde malzemesi paslanmaz çelik olan Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici LCD ekran sayesinde kolay bir kullanım sunar. 60 dakika zamanlayıcı özelliğine sahip olan bu cihaz süre dolduğunda sinyal verir. Pişirme sepetlerinin her biri bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Çalışma esnasında suyun azalması durumunda ekleme yapılabilir. Pişirme için ayarladığınız süre dolduğunda cihaz otomatik olarak kapanır ve yiyecekler gereğinden fazla pişirilmemiş olur.

Kullanan kişiler üründen son derece memnun kaldıklarını dile getiriyor. Aroma kasesi sayesinde baharat, sarımsak gibi eklemeler yapılması yiyeceklerin daha da lezzetlenmesi anlamına geliyor. BPA içermeyen pişirme haznelerine sahip olması da kullananların beğendiği özellikler arasında. Ayrıca yüksek buhar gücüne sahip olması ile kalın et parçaları bile kısa sürede pişirilebiliyor. Yumurta için özel kısımların bulunması da beğenilen özellikleri arasında. Ayrıca pişirme haznelerinin genişliği de Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici kullananlar tarafından beğenilmiş. Bu cihazı kullananlar, başka hiçbir ürüne bakmaya gerek olmadığını tam bir fiyat – performans ürünü olduğunu söylüyor.

Artıları
 • Güçlü buhar
 • 3 tane geniş ve BPA free pişirme haznesi
 • Zamanlayıcı özelliği
 • Otomatik kapanma
 • Pirinç kasesi
 • aroma demlik
 • yumurta tutucu bulunması
Eksileri
 • İlk bir kaç kullanımda ağır plastik kokusu olabiliyor

Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici

Sinbo Sco 5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici Urun Resmi
Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici 400 W güç ile çalışan bir cihazdır. Mutfakta işleri kolaylaştırmak için üretilmiş olan bu pişirici 1 L kapasiteye sahiptir. Pratik olarak öğün hazırlarken tercih edebileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir. Işıklı açma – kapama düğmesi ile pratik bir kullanım sunan Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici paslanmaz gri rezistans içerir. Buharda pişime tepsisi sayesinde lezzetli yiyecekler hazırlamanıza olanak sunar. Kolay şekilde temizlenebilen geniş ağzı ve cam kapağı bulunur. Cihaz aşırı ısındığında ya da susuz kaldığında emniyet sistemi devreye girer. Normal bir tencere formunda olan bu ürünün tek farkı elektrikle çalışıyor olmasıdır. Yan tarafında bir kulp bulunması da taşınmasını kolaylaştıran bir detaydır. Tencerenin içerisine yeterli miktarda su koyulduktan sonra buharda pişirme haznesine sebze, pirinç, çorba, et gibi yiyecekler yerleştirilir ve alttan gelen buharın etkisi ile pişer.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu üründen memnun kaldıklarını gördük. Özellikle de öğrenciler için hayat kurtaran bir ürün olan Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici pratik şekilde yemek hazırlamak için ideal. Ergonomik tasarımı ve az yer kaplamasıyla kullanışlı görülen bu cihaz, hastanede uzun süre yatmak zorunda olanlar, tatilde, otelde kullanmak isteyenler, bekarlar ve öğrenciler için kullanışlı olarak yorumlanmış. Sadece bebeğine buharda yemek yapmak için satın alan anneler de var. Zamanlayıcı özelliği, çoklu pişirme ayarı gibi özellikleri yok. Bu da yemeğinizin pişme sürecinde başında beklemenizi gerektiriyor. Küçük olduğu için taşınması çok pratik ve dilediğiniz yerde hemen kullanmaya uygun. Kullananlar pişirme haznesi yerinden çıkmadığı için temizliğinin zor olduğunu söylüyor.

Artıları
 • Hafif ve kolay taşınabilir olma
 • Ergonomik tasarım
 • Çok amaçlı kullanım
 • Çok uygun fiyatlı
Eksileri
 • Kablo uzunluğu kısa
 • Temizliği zor
 • Zamanlayıcı yok

Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

kesinlikle çok kullanışlı,ufak boyutuyla mutfak tezgahında çok yer kaplamıyor, malzemesi kalitesiz bir malzeme değil zamandan kazandırıyor, öğrenci ve sporcular için hayat kurtarıcı olabilir. Makarna/noodle, pilav, yumurta, tavuk, balık, sebze vs pek çok çeşit yemeği buharda veya haşlama olarak pişirebilirsiniz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

kesinlikle çok kullanışlı,ufak boyutuyla mutfak tezgahında çok yer kaplamıyor, malzemesi kalitesiz bir malzeme değil zamandan kazandırıyor, öğrenci ve sporcular için hayat kurtarıcı olabilir. Makarna/noodle, pilav, yumurta, tavuk, balık, sebze vs pek çok çeşit yemeği buharda veya haşlama olarak pişirebilirsiniz.


Ariete 2904, Buharlı Pişirici Vintage Serisi

Ariete 2904, Buharlı Pişirici Vintage Serisi. Urun Resmi
Ariete 2904 Buharlı Pişirici Vintage Serisi retro tarzı benimseyenler için tercih edilebilecek bir üründür. 3 farklı pastel ton renk seçeneği ile karşımıza çıkan bu cihaz şık tasarımı ile dikkat çeker. 3,5 L pişirme kapasitesi ile yeterli bir kullanım sunar. Pişirme haznesi seramik malzemeden üretilmiş olup cihaz 700 W güç ile çalışır. Dış aksamı tamamen emaye metal malzemeden üretildiği için uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

İtalyan tasarımı olan Ariete 2904 Buharlı Pişirici Vintage Serisi eskiden ilham alınarak tasarlanmıştır. Cihazın ön kısmında vintage bir gösterge paneli bulunur. Bu yuvarlak panel içerisinde 5 farklı pişirme fonksiyonu görebilirsiniz. Pişiricinin her iki tarafında da tutmayı kolaylaştırıcı kulplar bulunur. Pişirme haznesi genişliği ile ön plandadır. Cihazın cam kapağı açıldığında kenarda bulunan boşluğa tutturulur. Böylece kapağı elinizde tutmanıza gerek kalmaz. Ayrıca pişirme kabı cihaz içinden çıkartılarak fırında da kullanılabilir.

Ariete 2904, Rice Cooker kullananlar tarafından çok beğenilen bir ürün. Özellikle de pişirme kabının seramik olması sayesinde yiyecekler asla yapışma yapmıyor. Ayrıca seramik pişirme kabı sağlıklı olduğu için de beğeniliyor. Dış kasanın emaye metal olması ve 5 farklı pişirme fonksiyonuna sahip olması da ürünün beğenilen özellikleri arasında sayılabilir. Rahatlıkla 3 – 4 kişilik bir aile için yeterli olan Ariete 2904, Rice Cooker vintage tasarım sevenlerden tam not almış. Fiyatı ise hem tasarımı hem de performansı ele aldındığında normal diyebiliriz.

Artıları
 • Seramik pişirme kabı
 • Emaye metal dış gövde
 • 5 farklı pişirme fonksiyonu
 • Pişirme kabının fırında da kullanılabiliyor olması
Eksileri
 • Yüksek fiyatı

En Iyi Buharli Pisirici 3

Neden Buharda Pişirme Yöntemi?

Sizler için derlediğimiz buharlı pişirici tavsiyelerine yer verdik. Şimdi ise biraz bu yöntemin neden gerekli olduğuna dair bilgiler vermek istiyoruz. “Yağsız, kızarmamış yemek mi olur?” dediğinizi duyar gibiyiz. Ama aslında durum hiç de öyle değil. Buharda pişirilen yiyeceklerin tadından hiçbir şey kaybetmemesi sayesinde ne yağa ne de başka şeylere pek gerek kalmıyor. Sağlığa olan faydalarını da öğrendiğinizde buharda pişirme yöntemini neden tercih etmeniz gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

Yiyeceklerin Besin Değerleri Korunur

Sebzeler buharda pişirildiği zaman vitamin değerlerinde çok az kayıp yaşanır. Ancak suyun içinde direkt haşlandıklarında ise vitamin kaybı çok fazladır. Suda haşlanarak pişirilen bir sebze, buharda pişirilene göre %50 daha fazla vitamin kaybı yaşar. Özellikle kızartma yöntemi sebzelerin içeriğinde bulunan vitaminlerin tamamen yok olmasına neden olur.

Kızartma, kavurma, haşlama gibi yöntemler enzim kaybına da neden olmaktadır. Vücut sistemini korumada görevli, direnç verici özellikleri ile ön planda olan enzimler yiyeceklerden de ekstra olarak alınır. Besinler yüksek ısıya maruz bırakılarak pişirildiğinde enzimlerin ölmesine neden olur. Vücut ihtiyaç duyduğu enzimleri sadece düşük ısıda pişirilen yiyecekler vasıtasıyla alabilir. Yiyecekler için buharda pişirme yöntemi tercih edilirse enzimlerin yapılarında bozulma olmayacak ve hücreler tarafından kullanılabilecektir.

Sebzelerde bulunan lifler vücut için son derece gereklidir. Eğer yüksek ısıda pişirilirlerse lif yapıları bozulabilir. Ancak yediğimiz besinlerin lif oranı ne kadar yüksekse sağlığımız açısından da o derece faydalı olacaktır. Buharda pişirilen yiyeceklerin lif yapısında bozulma olmadığı için bu yöntem oldukça sağlıklıdır. Böylece yetişkin bir bireyin günlük olarak ihtiyaç duyduğu 25 gr’lık lif miktarı da eksiksiz şekilde alınabilir.

Görünümleri ve Lezzetleri Daha İyidir

Buharda pişirilen yiyecekler yüksek ısıya maruz kalmayacağından dağılma, görünümlerinde bozulma gibi durumlar meydana gelmez. Buharda pişirme yöntemi ile pişirilen yiyeceklerin genellikle tatsız olacağı düşünülür. Ancak sanılanın aksine yumuşak bir ısı çeşidi olan buhar ile yiyeceklerin kendine has lezzetleri en yoğun şekilde hissedilir. Buharda pişirilen yiyeceklerin kokusu, rengi ve dokusu aynen orijinalliğini korur.

Sindirim için İyidir

Buhar yöntemi yiyeceklerin yumuşamasını sağlar. Ayrıca pişirme yönteminden kaynaklı olarak yoğun yağ da içermeyeceğinden sindirimi kolaylaştırır. Çünkü buharda pişirilmiş yiyecekler yağda kızartılanlara ya da kavrulanlara göre çok daha hafiftir ve mideyi rahatsız etmez. Ayrıca buhar sayesinde yiyecekte bulunan bakteri ve mikroplar da yok edilir.

Diyet Yapanlar ve Sporcular için İdealdir

Buharda pişirme yöntemi diyet yapanlar için en tercih edilebilir pişirme yöntemidir. Yağ ve yüksek ısı ile birleşmeyen yiyecekler besin değerlerini kaybetmediğinden enerji düşüşlerini engeller. Yiyeceklerin tadı, besin değeri tam anlamıyla alınacağından tokluk hissi de daha fazla olur. Aynı şekilde sporcular da beslenmelerine son derece dikkat etmek zorunda olduğu ve vitamin, protein, lif ağırlıklı beslendikleri için bu yöntemi tercih edebilirler. Buharda pişirilen sağlıklı yiyecekler sayesinde sporcuların verimleri de bir hayli artacaktır.

Bebekler için Daha Sağlıklıdır

Yiyeceklerin besin değerleri bebekler tarafından ne kadar fazla alınırsa o kadar sağlıklı olacakları anlamına gelir. İhtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri tam anlamıyla besinlerden almaları ise buharda pişirme yöntemiyle daha fazla mümkün olmaktadır.

En Iyi Buharli Pisirici 4

Buharlı Pişirici Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Buharlı pişirici kullanmanın pek çok avantajı vardır. Buharda pişirmenin faydalarından zaten bahsettik. Buharda pişirme yöntemi için evinizdeki herhangi bir tencereyi de kullanabilirsiniz. Ancak elektrikli buharlı pişiriciler sağlıklı besinler hazırlamalarının ve besinlerin yapısını bozmamalarının yanı sıra pratik kullanımları ile de ön plana çıkar.

 • Eğer yoğun bir çalışma temponuz varsa ve yemek yapmaya daha az vakit harcamak istiyorsanız buharlı pişiriciler sizin için biçilmiş kaftan olabilir!
 • Aynı anda birkaç farklı yemeği pişirmenizi sağlayan buharlı pişiriciler ise zamandan büyük bir tasarruf sağlamanıza neden olur.
 • Enerji konusunda da tasarruf etmenizi sağlayan bu cihazlar; fırın ve ocak kullanımını büyük oranda azaltır. Eğer yemeklerinizi sık sık buharlı pişirici ile hazırlarsanız ocağın birkaç gözünü de çalıştırmak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü buharlı pişiricinizin 2 ya da 3 katlı kullanım sunması sayesinde birkaç çeşit yemeği aynı anda pişirebilirsiniz. Aynı sürede çorba, pilav ve ana yemeği pişirebilir, o sırada kendine vakit ayırabilirsiniz.
 • Genellikle bu cihazların temizliği de son derece basittir. Çoklu sepeti bulunanlar üst üste koyularak kullanıldığı için de az yer kaplar. Buharlı pişirici kullanarak daha az bulaşık çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 • Buharlı pişiricilerin çoğu zamanlayıcı özelliğine sahiptir ve bu da yemeğinizin başında beklemenizi engeller.
 • Buharlı pişiriciler pratik bir kullanıma sahiptir. Ayrıca birçoğunda farklı pişirme seçenekleri vardır. Bu da her yemeğe göre özel bir yaklaşıma sahip oldukları anlamına gelir. Tek tuşla yemeğinizin pişmesini sağlayabilir; karıştırma, altını kısma, açma gibi işlerle de uğraşmak zorunda kalmazsınız. Sürekli yemeğinizi kontrol etmek durumunda kalmadığınız içn başka işlerinize rahatlıkla zaman ayırabilirsiniz. Yemeğiniz piştiğinde ise sevdiklerinizle enfes yiyeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; Bu yazımızda sizlere buharlı pişiricilerin neden gerekli olduğu hakkında bilgi vermek istedik. Yiyecekleri buharda mükemmel şekilde pişirmenizi sağlayacak ürünlerden öne çıkanları derledik ve takdirinize sunduk. Biliyorsunuz ki buharlı pişiricilerin on parmağında on marifet olanları da var. Dilediğiniz yemeği pişirmenizi sağlayan bir buharlı pişirici satın alırsanız belki de ocak, fırın gibi yöntemlere ihtiyacınız bile kalmaz. Besinlerden maksimum lezzet almak istemez misiniz? Diri görünümleri ve canlı renkleri ile sofrada görsel şölen oluşturan yiyecekler sağlığınız için de en doğru tercihtir 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir