2023 Yazının En İyi Bronzlaştırıcı Yağ ve Krem Tavsiyeler

Havalar ısındığı zaman ve daha yaz aylarına girildiğinden itibaren denize, havuza gitmek deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteriz. Bunun için bazı hazırlıklar yapmaktayız. Cildi çok bronzlaşmayan ve güneşte çok duramayan kişiler için de bronzlaşma çareleri kozmetikte tükenmemektedir. Güneşi maksimum derecede kullanarak cildin altın rengine ulaşmasını sağlamak mümkün olmaktadır. Bunun için bronzlaştırıcı birçok ürün kullanılabilir. Siz değerli okuyucularımız için yazımızda bronzlaştırıcılar hakkında bilgiler derledik. En iyi bronzlaştırıcı ürünü seçmeniz için bir liste hazırladık ve kullanıcı yorumları ile de destekledik. Bronzlaştırıcı ürünlerin nasıl kullanılması gerektiği, zararlı mı zararsız mı olduğu hakkında ve daha birçok konuda bilgi sahibi olabileceksiniz. Listelerimizden kendinize en uygun bronzlaştırıcıyı seçmek ve nasıl kullanıldığını görmek büyük bir kolaylık olacaktır.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Bronzlastirici 6

Bronzlaştırıcı Nedir?

Yaz aylarında denize gitmediğimiz zamanlarda bile bronzlaşabileceğimiz ürünler aramaktayız. Bronzlaşmak için ise kozmetik ürünlerine başvurarak bronzlaştırıcı losyonlar, kremler ve yağlardan faydalanmaktayız. Bronzlaştırıcıların çoğu havuza ya da denize girmeden önce ya da güneşe çıkmadan önce kullanılan ürünlerdir. Cildin daha koyu bir renk almasını sağlamaktadır. Güneşsiz bronzlaştırıcı türleri de bulunmaktadır. Bu ürünler ise güneşe ihtiyaç duyulmadan tüm vücuda uygulama yapılarak ten rengini daha koyu hale getirmeyi sağlamaktadır. Bronzlaştırıcı ürünleri her yaştan ve cinsiyetten kişi rahatlıkla kullanabilmektedir. Cildi altın rengi bronzluğuna kadar bronzlaştırmak bu şekilde kolayca mümkün olmaktadır. İçerdiği koruma faktörleri ile de güneşten koruduğu için oldukça fazla talebi bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanırken de içeriklerine ve nasıl kullanılması gerektiğine özellikle dikkat edilmelidir.

En Iyi Bronzlastirici 2

Bronzlaştırıcılar Nasıl Kullanılmalı?

Sağlıklı bir şekilde ve homojen bir şekilde görünüm elde ederek bronzlaşmak isterken ve bu ürünleri kullanırken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gerek diyoruz çünkü çok hassas ciltler ve güneşe alışkın olmayan ciltler için bazı problemlere yol açtığı bilinmektedir. Nasıl kullanıldığını bilmek tahrişlerle ya da soyulmalarla karşılaşılmasını önleyecek bir önlem olmaktadır.

 • Bronzlaştırıcıları cilde sürmeden önce cildin tamamen pürüzsüz olduğundan emin olmak gerekmektedir. Bunun için cilde peeling uygulamasını önceden yapmış olmak önemlidir. Ölü derilerin cilt tabanında bulunmaması soyulmaları önleyecektir. Deri temizlenmiş olacaktır ve cilt homojen bir şekilde bronzlaşacaktır.
 • Bronzlaştırıcı ürünleri kuru bir cilt zeminine uygulamak ürünlerin etkisini oldukça azaltmaktadır. Bunun için bronzlaştırıcılar kullanılmadan önce cilt iyice cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir.
 • Eğer tüyler yeni alındıysa (jilet, ağda, epilasyon) bronzlaştırıcı ürünler kullanılmadan 1 gün boyunca beklenmelidir. Doğrudan güneşe çıkmak cilt için pek de iyi sonuçlar üretmeyebilir.
 • Bronzlaştırıcı ürün eldiven yardımıyla sürülmelidir. Öncelikle el içine sıkılan ürün, cilde ovalanarak sürülmelidir. Her yerine eşit bir şekilde sürülmesi oldukça önemlidir. Özellikle derilerin katlandıkları bölgelere (eklemler) iyice sürülmelidir.
 • Yüz bölgesi hassas olması dolayısıyla güneş ışınlarının etkilerinden vücuda oranla çok daha fazla etkilenmektedir. Yüz bölgesinde çizgiler, lekeler ya da dalgalanmalar olmaması için peeling, nemlendirici ve bronzlaştırıcı sırasıyla cilde uygulanmalıdır.

En Iyi Bronzlastirici 3

Bronzlaştırıcı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bronzlaştırıcı ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Yanlış seçimlerden dolayı kişilerin ciltleri zarar görebilmektedir. Bunu önlemek amacıyla yazımızda bronzlaştırıcı satın alma rehberini sizler için sunuyoruz.

 • Ürünlerin hangi cilt tipine uygun olduğuna dikkat edilmelidir. Eğer hassas bir cildiniz varsa ve güneşe çok sık çıkan biri değilseniz bu tarz ürünleri alırken etiketlerine dikkat etmeniz önerilmektedir.
 • Bronzlaştırıcı ürünün içerisinde güneş koruma faktörü oranına dikkat edilmelidir. Yüksek koruma içeren bronzlaştırıcılar daha fazla tercih edilmelidir. Güneşin getirdiği zararlı ışınlardan korunmanın en doğru yolu etkili bir UVA/UVB filtresine sahip bronzlaştırıcı ürün olmaktadır.
 • Kuru cilt tipleri için nemlendirme oranı yüksek olan bronzlaştırıcıları ve özellikle yağ içeriği bulunan bronzlaştırıcı ürünleri tercih etmeleri doğru bulunmaktadır.
 • Çok yağlı ciltlere sahip kişilerin yağ içerikli bronzlaştırıcılardan uzak durarak daha çok losyon ya da sprey formundaki ürünleri tercih etmeleri doğru olmaktadır.
 • Ürünleri alırken mutlaka yorumlarına bakılmalıdır. Fiyat/performans ürünleri tercih edilmelidir. Etkileri bu şekilde deneyimleyen kişiler tarafından geri bildirim şeklinde alınmış olacaktır. Bu sayede kullanacağınız ürünü seçme hızınız artacaktır.
 • İçeriğinde boya bulunan, sülfat, paraben ve silikon bulunduran ürünlerden uzak durulmalıdır. Cilde zararları bulunmaktadır.

Bronzlaştırıcılar Cilde Zararlı Mıdır?

Bronzlaştırıcı ürünler, içerisinde çeşitli maddeler bulundurması sebebiyle ve kanserojen olma tehlikesi taşıdığı için zararlı olabilmektedir. Bu yüzden bronzlaştırıcı seçiminde içeriği, markası çok önemli olmaktadır. Bronzlaştırıcılar cilde altına güneş koruyucu sürülmeden kullanıldığı zaman da yan etki gösterebilmektedir bu nedenle cilt altına nemlendirici içerikli bir güneş koruyucu kullanılması doğru olmaktadır. Ayrıca bronzlaştırıcılar cildi havasız bırakması gibi sebepler ile cildin erken yaşlanmasına, elastikiyetini kaybetmesini hızlandırmaktadır.

Sağlıklı Bronzlaşmak Nasıl Olur?

Bu konu hakkında Op. Dr. Bora Özel’in hazırladığı videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. Sağlıklı bronzlaşma hakkında değerli bilgiler verirken SPF değerlerinin ne anlama geldiğini de çok güzel bir şekilde açıklamaktadır.

En Iyi Bronzlastirici 4

En İyi Bronzlaştırıcı Tavsiyeleri

Son 1 yıl içerisindeki kullanıcı yorumlarından ve kendi deneyimlerimizden elde ettiğimiz en iyi bronzlaştırıcı tavsiyelerini sizlerle paylaşıyoruz. Eğer sizlerin de bir yorumu veya önerisi varsa içeriğin sonunda yorum yazmaktan çekinmeyin.

NIVEA Sun SPF 6 Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağ Sprey

Nivea Sun Karoten Yoğun Bronzluk Güneş Losyonu

Artıları
 • Kokusunun güzel olması
 • Yağlı bir his bırakmaması
 • Ürünün ciltte oluşturduğu renk
 • Cilt soyulmalarını durdurması
Eksileri
 • Yok

Nivea Sun Karoten Bronzlaştırıcı, cildin yoğun bir şekilde ve güzel bir bronzluğa ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Ciltteki bronzluğun süresini uzatarak cilde ışıldayan ve canlı bir görünüm kazandırır. Cilde bakım yaparken aynı zamanda ipeksi bir his bırakarak cildi yumuşacık yapar. İçeriğinde karoten özü, E vitamini ve nemlendirici yağ kompleksleri bulunmaktadır. SPF 6 güneş koruma faktörü ve UVA/UVB filtresi ile güneş yanığı oluşumlarını engelleyerek cilt tabakasının korunmasına yardımcı olur. Dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış bir üründür. Yağın kullanım miktarını azaltmak koruma düzeyini düşürmektedir. Güneşe çıkmadan önce cilde bol miktarda uygulanmalıdır. Ürünün ciltte tamamen emilmesini beklemek daha sağlıklı olmaktadır.

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 SPF Koruma

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 Spf Koruma

Artıları
 • Güneşten koruması
 • Soyulma olmaması
 • Cilt rengini 10 günde değiştirmesi
Eksileri
 • Yok

Pierre Cardin bronzlaştırıcı yağ sprey, düşük seviyede bir koruma sağlayarak güneş ışınlarına karşı cildi korumaktadır. İçeriğinde bulunan Havuç yağı, vitamin e ve beta-Carotene ile cildi maksimum seviyede nemlendirerek ışıltılı bronz bir cilt görünümü kazanmaya yardımcı olur. Hafif formülü rahatsız etmemektedir ve kokusu beğenilmektedir. Güneşe çıkmadan 15 dakika önce önce ürünü çalkaladıktan sonra tüm vücuda bol miktarda yedirilmelidir. Yüze doğrudan püskürtmek doğru değildir. Öncelikle ellere püskürtülmeli daha sonra yüze sürülmelidir. Deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra kurulama işleminden hemen sonra tekrardan işlemi uygulayabilirsiniz. Ürün SPF 6 güneş koruması sağlamaktadır ve güneş yanıklarına engel olmaktadır.

Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener SPF’siz Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü

Lancaster Sun Beauty Tan Deepener Spf’siz Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü

Artıları
 • Kullananların çok başarılı bulması
 • Güzel kokması
 • Cildi yumuşatması ve parlatması
Eksileri
 • Bazı cilt tiplerinde yapış yapış his bırakması

Lancaster Tan Deepener 200ml Bronzlaştırıcı, kavanozda bulunmaktadır. Ürünün tavsiye edilen kesimi güneşte rahat bir şekilde yanan ve bronzlaşan, güneşe alışkın ciltler içindir. Hafif ve yağ içermeyen formüllü vücut jeli, cilde ışıltılı bir bronzluk vermektedir. Ürün içeriğinde Buriti yağı ve D-Penthenol bulunmaktadır. Üründe bulunan nemlendirici ögeler cildin susuz kalmasını ve kurumasını engelleyerek üstün bir nemlendirme sağlamaktadır. Cildi kurumaya ve pullanmalara karşı bu şekilde korur. Erken yaşlanma belirtilerini sağlayan serbest radikalleri nötralize etmeye yarar ve kırışıklıkları geciktirir. Suya dayanıklı bir üründür. Denizde veya havuzda kullanıma uygundur. Daha uzun süreli parlak bir bronzluğu cilde sağlar. Güneşe çıkmadan önce tüm vücuda uygulanır ve ürünün ciltte emilimi beklenir.

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Artıları
 • Kısa sürede etkili bronzluk
 • Kokusunun güzel olması
Eksileri
 • Bazı kişilerde işe yaramaması
 • Cildi soyması

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, cildin doğal ve parlayan bir bronzluğa ulaşması için üretilmiştir. Ciltteki melanin üretim mekanizmasını harekete geçirerek bronzlaşma sürecini oldukça hızlandırmaktadır. Eda Taşpınar”ın özel yakıcı formülasyonuna sahip yoğun Bronzlaştırıcı Yağ ile güneş yanıkları veya erken cilt yaşlanması gibi faktörlerin kaygılarını yaşamadan güneşin tadını çıkarabilme ve bronz bir tene sahip olmayı mümkün kılar. Vücuda püskürtülerek kullanılmaktadır. Püskürtüldükten sonra hafif masaj yaparak ürünün ciltte emilmesi sağlanmalıdır. Ürün doğrudan yüze sıkılmamalıdır. Önce ellere sıkılıp daha sonra yüze uygulanmalıdır. Ürünü güneşe çıkmadan önce uygulamak doğru olmaktadır. Deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra tekrarlanmalıdır.

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı

Artıları
 • Kısa sürede etkili bronzluk
 • Nemlendirme özelliğinin olması
Eksileri
 • Kıyafetlere bulaşması

Eda Taşpınar Güneşsiz Bronzlaştırıcı, kusursuz bir bronzluğa ulaşarak tüm yazı mutlu ve parlayan bir cilt ile geçirmek için üretilmiştir. İleri seviyede bie bronzluk isteyen kişiler için oldukça uygun bir üründür. Ürünü düzenli kullanmaya devam ettikçe ürünün etkisi ve cilt tonu yerine gelecek ve değişecektir. Duş alındıktan sonra bile bronz cilt tonu kalmaya devam edecektir. Kullanım önerilerinde ileri seviyede bir bronzluk isteyen kişiler için ve buğday tenlilerin kullanması önerilmiştir. Eda Taşpınar Güneşsiz Bronzlaştırıcı, haftada 3 kere uygulandığında çok daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Ürünü kullanmadan önce ciltteki ölü deriyi kaldırmak ve temizlemek için peeling uygulaması yapmak önerilmektedir. Ürünü cilde uygularken eldiven kullanılmalı ve uygulandıktan hemen sonra eller temizlenmelidir. Eklem yerlerine az miktarda sürülmelidir.

Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10

Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10

Artıları
 • Kremsi dokusu
 • Aşama aşama ve kızartmadan bronzluk sağlaması
 • Soyulmadan bronzlaşma sağlaması
 • Güneşe alışmış ciltler için çok daha iyi performans göstermesi
Eksileri
 • Yok

Hawaiian Tropic Yağ Spray, SPF 10 ile cildi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korumaktadır. İçeriğinde egzotik tropikal çiçekler ve Hindistan cevizi yağı içeren bu ürün bunların yanında aloe-vera, papaya ve mango meyvelerini de bulundurmaktadır. Hindistan cevizi yağı sayesinde daha keskin bir bronzluk sağlanmaktadır. Ürün cildin iyi derecede bir bronzluğa ve parlayan sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan uçucu yağlar ellerde yapışkanlık hissi bırakmasını engellemektedir. Hafif formüllüdür. 8 saat boyunca suya dayanıklı kalmaktadır. Daha sonrasında yenileme istemektedir. Ürün, özellikle güneşe alışkın olan ciltlerde daha rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Ürün aynı zamanda cildi nemlendirerek cildin kaybettiği suyu geri kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ

Dr.bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ

Artıları
 • Güzel kokulu olması
 • Yağlı his bırakmaması
 • İyi bronzluk sağlaması
Eksileri
 • Yok

Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı yağ, cildin nemlenmesini sağlayan ve bronzlaştıran yüksek nem içerikli bir yağdır. İçeriğinde kantaron yağı ve kakao yağı bulunan bu bronzlaşma ürünü, güneşlenmenin tadını çıkarırken cildin yumuşak olmasını sağlayıp aynı zamanda homojen bir bronzluk sağlar ve cildi parlak tutar. İçindeki SPF 10 güneş koruma faktörü ve UVA/UVB filtresi sayesinde vücutta oluşabilecek güneş yanıkları ve ton eşitsizliklerine engel olur. Cildin altın renginde bir bronzluğa ulaşmasını sağlar. Ürün iyice çalkalandıktan sonra tekrar kullanılması uygun görülmektedir. Çok açık tenlerde yani beyaz tenlilerde kullanıma uygun bir ürün değildir. Buğday ve daha koyu tenlerin kullanması tercihen daha doğru bulunmaktadır. Güneşte uzun süre durulduğunda 2 saatte bir cilde tekrar uygulanmalıdır.

Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&Vücut Yağı SPF10

Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&vücut Yağı Spf10

Artıları
 • Hızlı emilmesi
 • Güzel kokması
 • Leke yapmaması
Eksileri
 • Yok

Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&Vücut Yağı SPF10, UVA ve UVB filtreleri ile cildinizi ideal bir şekilde koruyan geniş spektruma sahiptir. Su Sümbülü, Pirinç, Biberiye ve Pancar özleri sayesinde cildinizin güzelliğini koruyarak bronzlaşmasını destekler. Ayrıca Macadamia, Shea ve Ayçiçek Yağları sayesinde cildinizin bronz görüntüsünü idealleştirir. Ürün, hoş kokusu ve yağlı his bırakmayan kuru formülü ile keyifli bir yaz geçirmenizi sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur ve %72,7 doğal içeriklerden oluşur. Paraben, silikon, alkol, mineral yağ içermez.

Kullanıcılar, ürünün hızlı emilimi, hoş kokusu ve bronzlaştırma etkisi ile memnuniyetlerini belirtmişlerdir. Ayrıca, ciltte leke yapmadan bronzlaştırması ve nemlendirici özelliği beğenilen diğer özellikler arasındadır.

Cire Aseptine Kakaolu SPF 2 Güneş Yağı

Cire Aseptine Kakaolu Spf 2 Güneş Yağı

Artıları
 • Güzel kokması
 • İyi nemlendirmesi
 • Beyaz tenliler için etkili olması
Eksileri
 • Koruma faktörünün düşük olması

Cire Aseptine Kakaolu Güneş Yağı SPF 2, cildin nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olmak için E vitamini ile zenginleştirilmiş bir formül içerir. İçeriğindeki karoten ve güneş koruma faktörü, düzgün bir bronzlaşmayı destekler ve paraben içermez. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Kullanıcılar, ürünün kokusunun muhteşem olduğunu ve cilt nemlendirme için kullanışlı olduğunu belirtiyorlar. Bazı kullanıcılar, beyaz tenli olduklarını ve ürünü kullanarak bronzlaşmayı başardıklarını söylüyorlar. Ancak, bazı kullanıcılar ürünün güneş koruma faktörünün düşük olduğunu ve tek başına güneşten koruma sağlamadığını belirtiyorlar.

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30

Artıları
 • Ürünün yanma ve acı hissi oluşturmadan bronzlaştırması
 • Cildi nemlendirmesi
Eksileri
 • Yok

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer bronzlaştırıcı, güneşlenmenin keyfini ve bronzlaşmanın optimum güzelliğini cildinizde hissetmeye yardımcı olmaktadır. Ciltte yağlı bir his bırakmadan içeriğindeki hafif yağlar ile fayda sağlamaktadır. İçeriğindeki SPF 30 ile güneşten cildi maksimum derecede korumaktadır ve güneş yanıkları, kurumalar, su kayıplarına karşı önlem almaktadır. Üründeki tam ışık teknolojisi ile UVA/UVB filtrelerinin ötesine geçerek kızılötesi, görünür ışığa karşı cilde tam bir koruma sağlamaktadır. Lancaster’ın Tan Aktivatör Kompleksi, güneşlenmenin ilk gününden itibaren çok daha hızlı ve kalıcı bir bronzluk sağlamaktadır. Bu ürün, koyu cilt tonuna sahip olan kişiler için özel olarak üretilmiştir. Yavaş bir şekilde bronzlaşan ve güneşe alışkın ciltler için çok ideal bir üründür. Suya dayanıklıdır ve ciltte emilimi hızlıdır.

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Artıları
 • Uzun süredir piyasada olup başarısının onaylanması
 • Güzel bir renk vermesi
 • İyi nemlendirme sağlaması
Eksileri
 • Bazı kullananların kokusunu beğenmemesi

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, içerisinde bulunan besleyici formül ve ögeleriyle cilde parlaklık verirken pürüzsüz bir görünüm ve yumuşaklık kazanmayı da sağlamaktadır. İçerisindeki orijinal parfüm ile güzel bir koku deneyimini sizlere sunmaktadır. Hindistan cevizi kokusu ile gün içinde ferah ve mutlu hissettirmektedir. Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, cildi yoğun bir şekilde beslemektedir. Hızlı emilen formülü ile tüm cilt tiplerinin kullanımına açık bir üründür. Ürünün güneşten koruma faktörü SPF 20’dir. Normal bir koruma sağlamaktadır. Ürün gün içinde sık sık tekrarlanmalıdır. Havuz ya da denizden çıktıktan sonra tekrar kullanılmalı ve bol bir şekilde ciltte emilene kadar masaj yaparak ovalanmalıdır. Ürün yağ şeklinde olduğu için kullanımı oldukça kolaydır.

NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı ve Bronzluk Vücut Losyonu

Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Ve Bronzluk Vücut Losyonu

Artıları
 • Güneşlenmeden bronzluk vermesi
 • güzel kokması
 • Boya içermemesi
 • Güzel kokması
Eksileri
 • Güneş koruması yok
 • Nemlendirmesi çok yeterli değil

NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı ve Bronzluk Vücut Losyonu, açık ve buğday tenli ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğindeki Q10 ile zenginleştirilmiş formülü, düzenli kullanımda 10 günde cildinizi sıkılaştırır ve esnekliğini artırır. Aynı zamanda, içerdiği boya içermeyen bronzlaştırıcılar sayesinde güneşe çıkmanıza gerek kalmadan cildinizi kademeli olarak bronzlaştırır. Ürünün çiçeksi kokusu sizi sararken, derinlemesine nemlendirme özelliği ile cildinizi nemlendirir.

Ürünün kullanıcıları, düzenli kullanım sonucunda kalıcı bronzluğa sahip olduklarını belirtirken, bazıları nemlendirme etkisinin biraz daha iyi olabileceğini söylemiştir. Ürünün gözlerle temasından kaçınılması gerektiği ve güneş yanığına karşı koruma sağlamadığı konusunda sizleri uyaralım.

Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey

Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey

Artıları
 • Uygulanmasının kolay olması
 • Güzel kokulu olması
 • Güneşten koruması
Eksileri
 • Yok

Vichy Capital soleil güneş koruyucu sprey, daha ışıltılı ve daha bronz bir cilt için SPF 50 korma faktörü ile cildi güneşin zararlı ışınlarından korurken maksimum bronzluk sağlamaktadır. Eşit bir bronzluğu mümkün kılar. Ürünün içeriğinde bulunan Vichy mineral termal suyu ve beta karoten bulunmaktadır. Ürün yüz ve tüm vücut için kullanıma uygundur. Vichy Capital soleil güneş koruyucu spreyi kullanmadan önce ürün homojen bir görünüm kazanana kadar çalkalamak önerilmektedir. Ürün çalkalandıktan sonra tüm vücuda eşit bir şekilde uygulama yapınız. Yüksek korunmanın devamı için havuz ya da denizden çıktıktan ve kurulandıktan sonra, terlemeden sonra ürünü sık sık ve yoğun bir şekilde uygulayınız.

BIODERMA Photoderm Bronz Brume SPF30

Bioderma Photoderm Bronz Brume Spf30

Artıları
 • Kokusunun güzel olması
 • Homojen bir bronzluk vermesi
 • Ciltte yanık oluşturmaması
Eksileri
 • Hassas ciltler için uygun olmaması

BIODERMA Photoderm Bronz Brume bronzlaştırıcı, cilt üzerinde yüksek bir bronzluk etkisi sağlayan ve doğal bronzlaştırmayı hızlandıran transparan bir güneş koruyucudur. İçeriğinde bulunan Hücresel Bioprotection patenti ile güneşten kaynaklanan UV ışınlarının cilt üzerinde oluşturduğu kötü etkileri engellemeye yardımcı olmaktadır. Ürün cilt üzerinde ve ellerde yağlı ve yapışkan bir his bırakmaz. İçeriğinde bulunan bronzlaştırıcı kompleksler ile bronzlaşma sürecinin en hızlı şekilde ilerlemesine ve yoğun bir hal almasını sağlayarak yaz boyunca doğal bronzluk süresinin artmasını da sağlamaktır. Üründe alkol bulunmaması sebebiyle cildin kurumamasına ve nem kaybetmemesine yardımcı olur. Güneşe çıkmadan ve havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra tekrar kullanılmalıdır. Ürün bol bir şekilde ve eşit bir şekilde cilde uygulanmalıdır.

Bebak Havuç Özlü Bronzlaştırıcı Güneş Kremi

Bebak Havuç Özlü Spf 2 Bronzlaştırıcı Güneş Kremi

Artıları
 • Uygun fiyatlı olması
 • Güzel kokması
 • Etkili bronzlaştırma sağlaması
Eksileri
 • Güneş koruması yok

Bebak Havuç Özlü Bronzlaştırıcı Güneş Kremi, havuç yağı, E vitamini ve beta karoten özlerini içerir ve cildinizi nemlendirirken yapışkan bir his bırakmaz. Koyu tenli kuru ciltler için ideal olan bu krem, bronzlaşmanın dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur. Ancak, bir güneş koruma ürünü değildir – SPF bulunmaz. Güneşe çıkmadan önce temiz ve kuru cildinize yeterli miktarda ürünü eşit şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Kullanıcı deneyimleri, ürünün etkili bir bronzlaştırıcı olduğunu ve güzel bir kokusu olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca, bazı kullanıcılar ürünün hafif yapısı nedeniyle kumlu ortamlarda kullanmanın zor olduğunu söylüyorlar. Ancak, çoğu kullanıcı ürünün fiyatının uygun olduğunu ve nemlendirici özelliklerinin harika olduğunu belirtiyor.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Bronzlastirici 5

Sıkça Sorulan Sorular

Bronzlaştırıcı Ürünlerden Önce Güneş Kremi Kullanılmalı Mıdır?

Evet, bronzlaştırıcı ürünleri cildimize sürmeden önce yüksek faktörlü güneş koruyucularını cildimize uygulamak oldukça faydalıdır. Cildin farklı farklı yerlerinde lekeler çıkmasına, güneş ışınlarının cilde zarar vermesine ve bronzlaştırıcı ürün etkisini arttırmasına yardımcı olmaktadır. Temiz ve pürüzsüz cilde bu tarz ürünleri uygulamak çok daha doğru olmaktadır. Çeşitli deri hassasiyeti olan kişiler için özellikle güneşe çok çıkmayan ciltler için bronzlaştırıcı altına koruyucu güneş kremi uygulamak önemlidir.

Bronzlaştırıcı Ürünler Nereye Sürülür?

Bu ürünler yüz bölgesine, eklemlere, vücudun tüm alanlarına sürülebilir. Kullanırken özellikle eklem bölgelerine ve kırışması mümkün yerlere bolca sürmek önemlidir. Ürün az sürülürse ya da tüm vücuda homojen şekilde sürülmezse ciltte lekelenmeler oluşturabilir. Yüze uygulama yaparken ürünü direkt olarak cilde uygulamak yerine önce ellere sürülmesi önemlidir.

Bronzlaştırıcı Ürünler Bozulabilir mi?

Bronzlaştırıcılar eğer açılmamışsa ya da uygun şekilde saklanmışsa yıl 1 kadar bozulmadan tekrar kullanılabilir. Bu tarz ürünleri 1 yıl içinde kullanmak daha iyi olacaktır. Süresini uzatmak cilde zarar verebilir ya da deforme edebilir.

Bronzlaştırıcı Ürünler Solaryumda Kullanılabilir mi?

Solaryuma girilirken ciltte herhangi bir besleyici ya da bronzlaştırıcı ekstra bir ürün bulunmamalıdır. Makyaj gibi kozmetik ürünlerinin de yüzde bulunmaması doğru olmaktadır. Solaryum direkt tene temas etmelidir.

Bronzlaştırıcı Türleri Nelerdir

Bronzlaştırıcı ürünler birçok formda bulunmaktadırlar. Yağ şeklinde, krem halinde, sprey ya da losyon ve köpük gibi formları bulunmaktadır. Bu ürünlerin birçok türünün olmasının sebebi kişilerin cilt tiplerine ya da kullanım tercihlerine göre değişiklik göstermektedir.

Bronzlaştırıcı Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Bronzlaştırıcı ürünler genellikle yaz aylarında kullanılmaktadırlar. Kullanımından önce cilt temizliği yapılmalı, güneş koruyucuları kullanılmalıdır ve daha sonra bronzlaştırıcı ürün sürülmelidir. Ürün sürüldükten 10-15 dakika beklenmeli ve cildin ürünü emmesi sağlanmalıdır. Ürün eğer güneşin çok dik geldiği ve güneş ışınlarının çok yoğun olduğu saatlerde kullanılırsa vücutta ve yüzde kötü etkiler (lekeler, çizgiler, dalgalanmalar) bırakabilir. Bu nedenle daha geç saatlerde kullanılması tercih edilmelidir.

En Iyi Bronzlastirici 1

Sonuç

Güneşin en güzel zamanları olan yaz aylarını bronzlaşmadan geçirmek olmaz. Eğer güneşlenemiyorsanız bile bunun için güneşsiz bronzlaştırıcı ürünleri deneyebilirsiniz. Sizler için yazımızda her cilt tipine uygun, tüm bütçelere uygun ve kaliteli tercihi çok olan ürünleri derledik. Bronzlaştırıcılar hakkında fikir sahibi olmak ve kullanım şekillerini öğrenmeyi mümkün kıldık. Bu ürünlerin cilde zararlarını ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgiler sunduk. Sizler de yorumlarınızı aşağıda yazabilir bizler ile paylaşabilirsiniz.

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

Danışılan / Alıntı Yapılan

 • Op. Dr. Bora Özel
  Plastik Cerrahi Uzmanı

  2007 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Bora Özel, ilk görev yeri olan Gazi Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde 2013’e kadar Plastik Cerrahi Uzmanı olarak hizmet vermiştir. Sonrasında askerlik dönemi boyunca 3 yıl süreyle GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği ve Yanık Merkezi’nde Teğmen Tabip olarak görev yapan Özel, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde de zorunlu hizmetini tamamlamıştır. Ardından Memorial Şişli Hastanesi / Wellness Zorlu Center’da hasta kabul eden Op. Dr. Bora Özel, 2019 yılı itibarı ile Nişantaşı’nda kendi adıyla açtığı kliniğinde hizmet vermektedir. İngilizce bilen Op. Dr. Bora Özel, aynı zamanda Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir