2022 Yazının En İyi Bronzlaştırıcı Yağları ve Kremleri: Tavsiyeler ve Yorumlar

Havalar ısındığı zaman ve daha yaz aylarına girildiğinden itibaren denize, havuza gitmek deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteriz. Bunun için bazı hazırlıklar yapmaktayız. Cildi çok bronzlaşmayan ve güneşte çok duramayan kişiler için de bronzlaşma çareleri kozmetikte tükenmemektedir. Güneşi maksimum derecede kullanarak cildin altın rengine ulaşmasını sağlamak mümkün olmaktadır. Bunun için bronzlaştırıcı birçok ürün kullanılabilir. Siz değerli okuyucularımız için yazımızda bronzlaştırıcılar hakkında bilgiler derledik. En iyi bronzlaştırıcı ürünü seçmeniz için bir liste hazırladık ve kullanıcı yorumları ile de destekledik. Bronzlaştırıcı ürünlerin nasıl kullanılması gerektiği, zararlı mı zararsız mı olduğu hakkında ve daha birçok konuda bilgi sahibi olabileceksiniz. Listelerimizden kendinize en uygun bronzlaştırıcıyı seçmek ve nasıl kullanıldığını görmek büyük bir kolaylık olacaktır.

Işıltılı görünüm için en iyisi: Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Bronzlastirici 6

Bronzlaştırıcı Nedir?

Yaz aylarında denize gitmediğimiz zamanlarda bile bronzlaşabileceğimiz ürünler aramaktayız. Bronzlaşmak için ise kozmetik ürünlerine başvurarak bronzlaştırıcı losyonlar, kremler ve yağlardan faydalanmaktayız. Bronzlaştırıcıların çoğu havuza ya da denize girmeden önce ya da güneşe çıkmadan önce kullanılan ürünlerdir. Cildin daha koyu bir renk almasını sağlamaktadır. Güneşsiz bronzlaştırıcı türleri de bulunmaktadır. Bu ürünler ise güneşe ihtiyaç duyulmadan tüm vücuda uygulama yapılarak ten rengini daha koyu hale getirmeyi sağlamaktadır. Bronzlaştırıcı ürünleri her yaştan ve cinsiyetten kişi rahatlıkla kullanabilmektedir. Cildi altın rengi bronzluğuna kadar bronzlaştırmak bu şekilde kolayca mümkün olmaktadır. İçerdiği koruma faktörleri ile de güneşten koruduğu için oldukça fazla talebi bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanırken de içeriklerine ve nasıl kullanılması gerektiğine özellikle dikkat edilmelidir.

En Iyi Bronzlastirici 2

Bronzlaştırıcılar Nasıl Kullanılmalı?

Sağlıklı bir şekilde ve homojen bir şekilde görünüm elde ederek bronzlaşmak isterken ve bu ürünleri kullanırken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gerek diyoruz çünkü çok hassas ciltler ve güneşe alışkın olmayan ciltler için bazı problemlere yol açtığı bilinmektedir. Nasıl kullanıldığını bilmek tahrişlerle ya da soyulmalarla karşılaşılmasını önleyecek bir önlem olmaktadır.

 • Bronzlaştırıcıları cilde sürmeden önce cildin tamamen pürüzsüz olduğundan emin olmak gerekmektedir. Bunun için cilde peeling uygulamasını önceden yapmış olmak önemlidir. Ölü derilerin cilt tabanında bulunmaması soyulmaları önleyecektir. Deri temizlenmiş olacaktır ve cilt homojen bir şekilde bronzlaşacaktır.
 • Bronzlaştırıcı ürünleri kuru bir cilt zeminine uygulamak ürünlerin etkisini oldukça azaltmaktadır. Bunun için bronzlaştırıcılar kullanılmadan önce cilt iyice cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir.
 • Eğer tüyler yeni alındıysa (jilet, ağda, epilasyon) bronzlaştırıcı ürünler kullanılmadan 1 gün boyunca beklenmelidir. Doğrudan güneşe çıkmak cilt için pek de iyi sonuçlar üretmeyebilir.
 • Bronzlaştırıcı ürün eldiven yardımıyla sürülmelidir. Öncelikle el içine sıkılan ürün, cilde ovalanarak sürülmelidir. Her yerine eşit bir şekilde sürülmesi oldukça önemlidir. Özellikle derilerin katlandıkları bölgelere (eklemler) iyice sürülmelidir.
 • Yüz bölgesi hassas olması dolayısıyla güneş ışınlarının etkilerinden vücuda oranla çok daha fazla etkilenmektedir. Yüz bölgesinde çizgiler, lekeler ya da dalgalanmalar olmaması için peeling, nemlendirici ve bronzlaştırıcı sırasıyla cilde uygulanmalıdır.

En Iyi Bronzlastirici 3

Bronzlaştırıcı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bronzlaştırıcı ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Yanlış seçimlerden dolayı kişilerin ciltleri zarar görebilmektedir. Bunu önlemek amacıyla yazımızda bronzlaştırıcı satın alma rehberini sizler için sunuyoruz.

 • Ürünlerin hangi cilt tipine uygun olduğuna dikkat edilmelidir. Eğer hassas bir cildiniz varsa ve güneşe çok sık çıkan biri değilseniz bu tarz ürünleri alırken etiketlerine dikkat etmeniz önerilmektedir.
 • Bronzlaştırıcı ürünün içerisinde güneş koruma faktörü oranına dikkat edilmelidir. Yüksek koruma içeren bronzlaştırıcılar daha fazla tercih edilmelidir. Güneşin getirdiği zararlı ışınlardan korunmanın en doğru yolu etkili bir UVA/UVB filtresine sahip bronzlaştırıcı ürün olmaktadır.
 • Kuru cilt tipleri için nemlendirme oranı yüksek olan bronzlaştırıcıları ve özellikle yağ içeriği bulunan bronzlaştırıcı ürünleri tercih etmeleri doğru bulunmaktadır.
 • Çok yağlı ciltlere sahip kişilerin yağ içerikli bronzlaştırıcılardan uzak durarak daha çok losyon ya da sprey formundaki ürünleri tercih etmeleri doğru olmaktadır.
 • Ürünleri alırken mutlaka yorumlarına bakılmalıdır. Fiyat/performans ürünleri tercih edilmelidir. Etkileri bu şekilde deneyimleyen kişiler tarafından geri bildirim şeklinde alınmış olacaktır. Bu sayede kullanacağınız ürünü seçme hızınız artacaktır.
 • İçeriğinde boya bulunan, sülfat, paraben ve silikon bulunduran ürünlerden uzak durulmalıdır. Cilde zararları bulunmaktadır.

Bronzlaştırıcılar Cilde Zararlı Mıdır?

Bronzlaştırıcı ürünler, içerisinde çeşitli maddeler bulundurması sebebiyle ve kanserojen olma tehlikesi taşıdığı için zararlı olabilmektedir. Bu yüzden bronzlaştırıcı seçiminde içeriği, markası çok önemli olmaktadır. Bronzlaştırıcılar cilde altına güneş koruyucu sürülmeden kullanıldığı zaman da yan etki gösterebilmektedir bu nedenle cilt altına nemlendirici içerikli bir güneş koruyucu kullanılması doğru olmaktadır. Ayrıca bronzlaştırıcılar cildi havasız bırakması gibi sebepler ile cildin erken yaşlanmasına, elastikiyetini kaybetmesini hızlandırmaktadır.

En Iyi Bronzlastirici 4

En İyi Bronzlaştırıcı Tavsiyeleri

Nivea Sun Karoten Yoğun Bronzluk Güneş Losyonu

Nivea Sun Karoten Yoğun Bronzluk Güneş Losyonu

Nivea Sun Karoten Bronzlaştırıcı, cildin yoğun bir şekilde ve güzel bir bronzluğa ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Ciltteki bronzluğun süresini uzatarak cilde ışıldayan ve canlı bir görünüm kazandırır. Cilde bakım yaparken aynı zamanda ipeksi bir his bırakarak cildi yumuşacık yapar. İçeriğinde karoten özü, E vitamini ve nemlendirici yağ kompleksleri bulunmaktadır. SPF 6 güneş koruma faktörü ve UVA/UVB filtresi ile güneş yanığı oluşumlarını engelleyerek cilt tabakasının korunmasına yardımcı olur. Dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış bir üründür. Losyonun kullanım miktarını azaltmak koruma düzeyini düşürmektedir. Güneşe çıkmadan önce cilde bol miktarda uygulanmalıdır. Ürünün ciltte tamamen emilmesini beklemek daha sağlıklı olmaktadır.

Artıları
 • Kokusunun güzel olması
 • Yağlı bir his bırakmaması
 • Ürünün ciltte oluşturduğu renk
 • Cilt soyulmalarını durdurması
Eksileri
 • Yok

Nivea Sun Karoten Yoğun Bronzluk Güneş Losyonu Fiyatı

Nivea Sun Karoten Yoğun Bronzluk Güneş Losyonu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bronzlaşmak istiyorsanız ve teniniz parlasın pürüzsüz görünsün istiyorsanız harika bi ürün. Bu ürünün losyonu da var sütüde. ikisi harika losyon biraz daha koyu sarı renkli sürerken renk veriyormuş gibi görünüyor ama suya değdiğinde kıyafetiniz de kalmıyor kuruyunca da kalmıyor. Ben losyonuda sütüde kullanıyorum. Sürümü de kolay. Sprey olanları sıkmak zor oluyor çünkü eliniz yağlanıyor ve sıkamıyorsunuz ama bu üründe sürmek de kolay. 10 günlük tatilde günde 2 kere sürerseniz 2 paket almanızı tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Her yaz başı, ilk güneşe çıktığım 10 gün boyunca bu ürünü kullanıyorum. Harika bir renk veriyor... ve hiç soyulmadan, alerji olmadan yaza başlıyorum...


Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 Spf Koruma

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 Spf Koruma

Pierre Cardin bronzlaştırıcı yağ sprey, düşük seviyede bir koruma sağlayarak güneş ışınlarına karşı cildi korumaktadır. İçeriğinde bulunan Havuç yağı, vitamin e ve beta-Carotene ile cildi maksimum seviyede nemlendirerek ışıltılı bronz bir cilt görünümü kazanmaya yardımcı olur. Hafif formülü rahatsız etmemektedir ve kokusu beğenilmektedir. Güneşe çıkmadan 15 dakika önce önce ürünü çalkaladıktan sonra tüm vücuda bol miktarda yedirilmelidir. Yüze doğrudan püskürtmek doğru değildir. Öncelikle ellere püskürtülmeli daha sonra yüze sürülmelidir. Deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra kurulama işleminden hemen sonra tekrardan işlemi uygulayabilirsiniz. Ürün SPF 6 güneş koruması sağlamaktadır ve güneş yanıklarına engel olmaktadır.

Artıları
 • Güneşten koruması
 • Soyulma olmaması
 • Cilt rengini 10 günde değiştirmesi
Eksileri
 • Yok

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 Spf Koruma Fiyatı

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 Spf Koruma Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Acayip kızarttı yaktı beni ama bronzlaştırdımı evet ilk günün vermiş olduğu kızarıklık olabilir kesinlikle 50 lik güneş losyonu kullanın koruması 0 gibi☺️

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gayet güzel kokuyor,bronzlaştırma özelliğini henüz denemedim .


Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener SPF’siz Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü

Lancaster Sun Beauty Tan Deepener Spf’siz Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü

Lancaster Tan Deepener 200ml Bronzlaştırıcı, kavanozda bulunmaktadır. Ürünün tavsiye edilen kesimi güneşte rahat bir şekilde yanan ve bronzlaşan, güneşe alışkın ciltler içindir. Hafif ve yağ içermeyen formüllü vücut jeli, cilde ışıltılı bir bronzluk vermektedir. Ürün içeriğinde Buriti yağı ve D-Penthenol bulunmaktadır. Üründe bulunan nemlendirici ögeler cildin susuz kalmasını ve kurumasını engelleyerek üstün bir nemlendirme sağlamaktadır. Cildi kurumaya ve pullanmalara karşı bu şekilde korur. Erken yaşlanma belirtilerini sağlayan serbest radikalleri nötralize etmeye yarar ve kırışıklıkları geciktirir. Suya dayanıklı bir üründür. Denizde veya havuzda kullanıma uygundur. Daha uzun süreli parlak bir bronzluğu cilde sağlar. Güneşe çıkmadan önce tüm vücuda uygulanır ve ürünün ciltte emilimi beklenir.

Artıları
 • Kullananların çok başarılı bulması
 • Güzel kokması
 • Cildi yumuşatması ve parlatması
Eksileri
 • Bazı cilt tiplerinde yapış yapış his bırakması

Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener SPF’siz Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü Fiyatı

Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener SPF’siz Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Beyaz tenimi 2 günde asla acısız kapkara yaptı ben indirimde aldım ama bu fiyatıda sonuna kadar hak eder aşırı büyük asla bitmiyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aldığım ve kullandığım en en en iyi güneş kremi. Bronzlaştırıcı desem daha iyi olur. Çünkü böyle bir bronzluk yok. parıl parıl parlıyorsunuz resmen. Ayrıca duştan sonra krem sürmeseni̇z bi̇le vücudunuz yumuşacık kalıyor. Kesinlikle alın


Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, cildin doğal ve parlayan bir bronzluğa ulaşması için üretilmiştir. Ciltteki melanin üretim mekanizmasını harekete geçirerek bronzlaşma sürecini oldukça hızlandırmaktadır. Eda Taşpınar”ın özel yakıcı formülasyonuna sahip yoğun Bronzlaştırıcı Yağ ile güneş yanıkları veya erken cilt yaşlanması gibi faktörlerin kaygılarını yaşamadan güneşin tadını çıkarabilme ve bronz bir tene sahip olmayı mümkün kılar. Vücuda püskürtülerek kullanılmaktadır. Püskürtüldükten sonra hafif masaj yaparak ürünün ciltte emilmesi sağlanmalıdır. Ürün doğrudan yüze sıkılmamalıdır. Önce ellere sıkılıp daha sonra yüze uygulanmalıdır. Ürünü güneşe çıkmadan önce uygulamak doğru olmaktadır. Deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra tekrarlanmalıdır.

Artıları
 • Kısa sürede etkili bronzluk
 • Kokusunun güzel olması
Eksileri
 • Bazı kişilerde işe yaramaması
 • Cildi soyması

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ Fiyatı

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yorumlardan dolayı kullanırken korkuyordum. Geldiği gün kolumun iç kısmına sıkıp gün içerisinde herhangi bir reaksiyon gösterecek mi onu kontrol ettim(alanlara tavsiyem önce bu şekilde denemeleri).Plajda kullanırken güneşin dik geldiği zaman diliminde (12-3 arası) sıkıp güneşlenmeyin. Doğrudan yanıyorsunuz.Bronzlaştırıcı etkisi epey kuvvetli. Ben beğendim memnunum(benimle birlikte deneyen 3 kız arkadaşım da hemfikir). Alınabilir.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kesinlikle çok iyi. Yıllardır kullandığım bir ürün. Bronzlaşma konusunda denediğim en iyi ürün olabilir.


Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı

Eda Taşpınar Güneşsiz Bronzlaştırıcı, kusursuz bir bronzluğa ulaşarak tüm yazı mutlu ve parlayan bir cilt ile geçirmek için üretilmiştir. İleri seviyede bie bronzluk isteyen kişiler için oldukça uygun bir üründür. Ürünü düzenli kullanmaya devam ettikçe ürünün etkisi ve cilt tonu yerine gelecek ve değişecektir. Duş alındıktan sonra bile bronz cilt tonu kalmaya devam edecektir. Kullanım önerilerinde ileri seviyede bir bronzluk isteyen kişiler için ve buğday tenlilerin kullanması önerilmiştir. Eda Taşpınar Güneşsiz Bronzlaştırıcı, haftada 3 kere uygulandığında çok daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Ürünü kullanmadan önce ciltteki ölü deriyi kaldırmak ve temizlemek için peeling uygulaması yapmak önerilmektedir. Ürünü cilde uygularken eldiven kullanılmalı ve uygulandıktan hemen sonra eller temizlenmelidir. Eklem yerlerine az miktarda sürülmelidir.

Artıları
 • Kısa sürede etkili bronzluk
 • Nemlendirme özelliğinin olması
Eksileri
 • Kıyafetlere bulaşması

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı Fiyatı

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika bir ürün. Esmer tenli olduğum için dark tercih ettim. Ve iyiki de öyle yaptım. Deneme amaçlı ayaklarıma sürdüm dört saat sonra mükemmel. Sanki plaja gittim de güneşlendim gibi çok tatlı bir bronzlaşma sağladı. Ben çok çok sevdim. Ve gayet uygun fiyatlı. Sürekli alırım. Kokusu da oldukça güzel☺️ Hindistan cevizi kokusu var. Tavsiye ediyorum. Plajdan önce kıllanın müthiş bir şekilde plajlarda hava atın❤️Tam bir bebek💛

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet güzel. Ama beyaz giydiginiz de bulaşma yapıyor o biraz can sıkıcı. Kokusu efsane.


Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10

Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey

Hawaiian Tropic Yağ Spray, SPF 10 ile cildi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korumaktadır. İçeriğinde egzotik tropikal çiçekler ve Hindistan cevizi yağı içeren bu ürün bunların yanında aloe-vera, papaya ve mango meyvelerini de bulundurmaktadır. HindistAn cevizi yağı sayesinde daha keskin bir bronzluk sağlanmaktadır. Ürün cildin iyi derecede bir bronzluğa ve parlayan sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan uçucu yağlar ellerde yapışkanlık hissi bırakmasını engellemektedir. Hafif formüllüdür. 8 saat boyunca suya dayanıklı kalmaktadır. Daha sonrasında yenileme istemektedir. Ürün, özellikle güneşe alışkın olan ciltlerde daha rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Ürün aynı zamanda cildi nemlendirerek cildin kaybettiği suyu geri kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Artıları
 • Kremsi dokusu
 • Aşama aşama ve kızartmadan bronzluk sağlaması
 • Soyulmadan bronzlaşma sağlaması
 • Güneşe alışmış ciltler için çok daha iyi performans göstermesi
Eksileri
 • Yok

Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10 Fiyatı

Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bu ürün güneşe alışmış olan ciltleri yoğun biçimde bronzlaştırmak için çok ideal, kullanın bir günde bronzlaştığınızı göreceksiniz. marka ise zaten çok iyi.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Dokusu ve kokusu çok iyi. Aşama aşama kızartmadan bronzlaştırıyor. 3 yazdır kullanıyorum. 4 yıldız vermemin sebebi, her aldığımda fısfıs aparatının takılıyor olması. Her sene bu problemi yaşadım. Ama kreminden çok memnunum.


Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ

Dr.bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ

Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı yağ, cildin nemlenmesini sağlayan ve bronzlaştıran yüksek nem içerikli bir yağdır. İçeriğinde kantaron yağı ve kakao yağı bulunan bu bronzlaşma ürünü, güneşlenmenin tadını çıkarırken cildin yumuşak olmasını sağlayıp aynı zamanda homojen bir bronzluk sağlar ve cildi parlak tutar. İçindeki SPF 10 güneş koruma faktörü ve UVA/UVB filtresi sayesinde vücutta oluşabilecek güneş yanıkları ve ton eşitsizliklerine engel olur. Cildin altın renginde bir bronzluğa ulaşmasını sağlar. Ürün iyice çalkalandıktan sonra tekrar kullanılması uygun görülmektedir. Çok açık tenlerde yani beyaz tenlilerde kullanıma uygun bir ürün değildir. Buğday ve daha koyu tenlerin kullanması tercihen daha doğru bulunmaktadır. Güneşte uzun süre durulduğunda 2 saatte bir cilde tekrar uygulanmalıdır.

Artıları
 • Güzel kokulu olması
 • Yağlı his bırakmaması
 • İyi bronzluk sağlaması
Eksileri
 • Yok

Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ Fiyatı

Işıltılı görünüm için en iyisi: Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ

Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Pırıl pırıl oluyorsunuz beyaz tenli olduğum için tatilin sonlarına doğru kullandım. kokusu da harika

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

kokusunu çok beğendim öyle yağlı his bırakmıyor ciddi anlamda az kullanmaya rağmen beyaz tene bronzluk sağladı


Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı & Güneş Koruyucu Yağ

Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı & Güneş Koruyucu Yağ

Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı, normal derecede bir bronzluk yakalamayı sağlamaktadır. Bronzlaştırırken vücudun nem dengesinin korunmasına da yardımcı olmaktadır ve parlaklık kazandırarak parlak bir bronzluğu mümkün kılmaktadır. GKF 30 ile güneş ışınlarından kaynaklanan yanıkları ve kurumaları önlemektedir. Cilde yüksek koruma sağlamaktadır. Ürün cilde uygulanmadan önce çalkalanmalıdır ve direkt olarak yüze püskürtülmemelidir. Yüze uygulamada ellere püskürtüldükten sonra yavaş hareketler ile masaj yaparak uygulanmalıdır. Güneşe karşı tam bir koruma elde etmek için ürün bol bir şekilde kullanılmalıdır. Sıcaklığın çok yoğun olduğu saatlerde güneşten kaçınılmalıdır. Ürün sık aralıklarla uygulandığında daha fazla etki sunmaktadır. Özellikle suya girildikten sonra ve kurulandıktan sonra ürün cilde tekrar sürülmelidir.

Artıları
 • Çok iyi bronzluk sağlaması
 • Uzun süredir piyasada olması ve beğenilmesi
Eksileri
 • Çok beyaz tenliler için uygun olmaması

Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı & Güneş Koruyucu Yağ Fiyatı

Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı & Güneş Koruyucu Yağ Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Her zaman kullandığım bir ürün güzel bronzluk sağlıyor kızarmadan bronzlaşmak için gayet güzel

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yaza girerken aldım bitirdim yağlı değil de parlak ve hoş bir bronz görünüm bırakıyor


Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer bronzlaştırıcı, güneşlenmenin keyfini ve bronzlaşmanın optimum güzelliğini cildinizde hissetmeye yardımcı olmaktadır. Ciltte yağlı bir his bırakmadan içeriğindeki hafif yağlar ile fayda sağlamaktadır. İçeriğindeki SPF 30 ile güneşten cildi maksimum derecede korumaktadır ve güneş yanıkları, kurumalar, su kayıplarına karşı önlem almaktadır. Üründeki tam ışık teknolojisi ile UVA/UVB filtrelerinin ötesine geçerek kızılötesi, görünür ışığa karşı cilde tam bir koruma sağlamaktadır. Lancaster’ın Tan Aktivatör Kompleksi, güneşlenmenin ilk gününden itibaren çok daha hızlı ve kalıcı bir bronzluk sağlamaktadır. Bu ürün, koyu cilt tonuna sahip olan kişiler için özel olarak üretilmiştir. Yavaş bir şekilde bronzlaşan ve güneşe alışkın ciltler için çok ideal bir üründür. Suya dayanıklıdır ve ciltte emilimi hızlıdır.

Artıları
 • Ürünün yanma ve acı hissi oluşturmadan bronzlaştırması
 • Cildi nemlendirmesi
Eksileri
 • Yok

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30 Fiyatı

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok başarılı bir ürün bu yaz kullandım 3 gün boyunca .çok tatlı bir bronzluk verdi üstelik beyaz tenliyim. Tüm güneş ürünlerini kenara atmayı düşünüyorum gözünüz kapalı alın 👍🏻

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kızarmadan sağlıklı ve tatlı bronzluk isteyen her zaman güvenle kullandığım ürünlerden biri.


Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, içerisinde bulunan besleyici formül ve ögeleriyle cilde parlaklık verirken pürüzsüz bir görünüm ve yumuşaklık kazanmayı da sağlamaktadır. İçerisindeki orijinal parfüm ile güzel bir koku deneyimini sizlere sunmaktadır. Hindistan cevizi kokusu ile gün içinde ferah ve mutlu hissettirmektedir. Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, cildi yoğun bir şekilde beslemektedir. Hızlı emilen formülü ile tüm cilt tiplerinin kullanımına açık bir üründür. Ürünün güneşten koruma faktörü SPF 20’dir. Normal bir koruma sağlamaktadır. Ürün gün içinde sık sık tekrarlanmalıdır. Havuz ya da denizden çıktıktan sonra tekrar kullanılmalı ve bol bir şekilde ciltte emilene kadar masaj yaparak ovalanmalıdır. Ürün yağ şeklinde olduğu için kullanımı oldukça kolaydır.

Artıları
 • Uzun süredir piyasada olup başarısının onaylanması
 • Güzel bir renk vermesi
 • İyi nemlendirme sağlaması
Eksileri
 • Bazı kullananların kokusunu beğenmemesi

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ Fiyatı

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Beyaz tenli anında kavrulan ben, bir tek bu urun ile çok güzel bronzlastim. Asla yakmıyor. Ve çok iyi nemlendiriyor. Vazgecilmezim oldu

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Hem bronzlaşmak için hemde güneşten korunmak için çok güzel bir ürün. Çok kısa sürede bronzlaşanınızı sağlayabilir ayrıca güneşte istediğiniz kadar durun asla yanma ya da deri soyulması olmaz


Sephora Collection Self-tanning Body Mousse Bronzlaştırıcı Vücut Köpüğü

Sephora Collection Self Tanning Body Mousse Bronzlaştırıcı Vücut Köpüğü

Sephora collection self-tanning body mousse bronzlaştırıcı vücut köpüğünün içeriği %98 doğal içerikli bir formüle sahip olup cildin altın renginde bir bronzluk seviyesine kavuşmasını sağlamaktadır. Aloe vera ve DHA ile zengileştirilmiş olup köpük formülü sayesinde cilde çok kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Aynı zamanda çabuk kuruduğu ve emildiği için rahatsız edip cilt üzerinde yağlı bir his kalmasına engel olmaktadır. Bu şekilde hem kademeli olarak hem de homojen bir biçimde ciltte bronzluğu yakalamayı mümkün kılar. Ürün durulama gerektirmez ve vücuda hoş bir koku verir. Cilt ürün sayesinde gün boyu nemli ve canlı kalır. Yumuşaklık kazandırırken doğal içerikleriyle cildi besler. İçeriğindeki DHA cilde altın rengini veren maddedir ve doğal bir yatıştırıcı görevi gören aloe vera ile zengileştirilmiştir.

Artıları
 • Çabuk kuruması
Eksileri
 • Yok

Sephora Collection Self-tanning Body Mousse Bronzlaştırıcı Vücut Köpüğü Fiyatı

Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey

Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey

Vichy Capital soleil güneş koruyucu sprey, daha ışıltılı ve daha bronz bir cilt için SPF 50 korma faktörü ile cildi güneşin zararlı ışınlarından korurken maksimum bronzluk sağlamaktadır. Eşit bir bronzluğu mümkün kılar. Ürünün içeriğinde bulunan Vichy mineral termal suyu ve beta karoten bulunmaktadır. Ürün yüz ve tüm vücut için kullanıma uygundur. Vichy Capital soleil güneş koruyucu spreyi kullanmadan önce ürün homojen bir görünüm kazanana kadar çalkalamak önerilmektedir. Ürün çalkalandıktan sonra tüm vücuda eşit bir şekilde uygulama yapınız. Yüksek korunmanın devamı için havuz ya da denizden çıktıktan ve kurulandıktan sonra, terlemeden sonra ürünü sık sık ve yoğun bir şekilde uygulayınız.

Artıları
 • Uygulanmasının kolay olması
 • Güzel kokulu olması
 • Güneşten koruması
Eksileri
 • Yok

Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey Fiyatı

BIODERMA Photoderm Bronz Brume SPF30

Bioderma Photoderm Bronz Brume Spf30

BIODERMA Photoderm Bronz Brume bronzlaştırıcı, cilt üzerinde yüksek bir bronzluk etkisi sağlayan ve doğal bronzlaştırmayı hızlandıran transparan bir güneş koruyucudur. İçeriğinde bulunan Hücresel Bioprotection patenti ile güneşten kaynaklanan UV ışınlarının cilt üzerinde oluşturduğu kötü etkileri engellemeye yardımcı olmaktadır. Ürün cilt üzerinde ve ellerde yağlı ve yapışkan bir his bırakmaz. İçeriğinde bulunan bronzlaştırıcı kompleksler ile bronzlaşma sürecinin en hızlı şekilde ilerlemesine ve yoğun bir hal almasını sağlayarak yaz boyunca doğal bronzluk süresinin artmasını da sağlamaktır. Üründe alkol bulunmaması sebebiyle cildin kurumamasına ve nem kaybetmemesine yardımcı olur. Güneşe çıkmadan ve havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra tekrar kullanılmalıdır. Ürün bol bir şekilde ve eşit bir şekilde cilde uygulanmalıdır.

Artıları
 • Kokusunun güzel olması
 • Homojen bir bronzluk vermesi
 • Ciltte yanık oluşturmaması
Eksileri
 • Hassas ciltler için uygun olmaması

BIODERMA Photoderm Bronz Brume SPF30 Fiyatı

BIODERMA Photoderm Bronz Brume SPF30 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Geçen sene almıştım, açıldıktan sonra 1 yılı dolmadan bu sene tekrar kullandım. Beyaz tenimi bronzlaştırmaya gayet güzel destek oldu. Yalnız teniniz hassas ise benimki gibi güneş alerjisi yaşayabilirsiniz, ben iki yaz aynı şeyi yaşadım. Çok güzel bir ürün olsa da hipoalerjenik olmadığı için hassas ciltlilerin dikkat etmesini tavsiye ederim

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok severek kullandığım güneş koruyucu, ciltte rahatsız bir his bırakmıyor.


Shine of Miracle Dark Self Tanning Water

Shine Of Miracle Dark Self Tanning Water

Shine Of Miracle bronzlaştırıcı, doğal bronzluk kazanmak için etkili bir üründür. İz bırakmayan renk düzeltici etkenleriyle cildin homojen bir görünüme ulaşmasını sağlar. Ciltteki daha solgun turuncumsu renk tonlarını gidermek ve bronzlaşmayı daha hızlı arttırmak için formüle edilmiştir. Ürün içerisinde renk düzeltici aktif maddeler bulunmaktadır ve bu sayede homojen bir görünüm kazanan cilde sahip olmak mümkündür. Shine Of Miracle bronzlaştırıcı içerisinde nemli ve parlak bir bronz cilt için bronzlaştırıcı hafif yağlar ile doludur. Ürünün içerisinde paraben, sülfat, boya, renklendirici, mineral yağlar ya da flafat gibi maddeler bulunmamaktadır. Güneşsiz bir şekilde kendiliğinden bronzluk sağlamak için üretilmiştir. Dark Self-Tanning Water ile, kırmızı tonları yok ederek mükemmel bronzluğa ulaşmak mümkündür.

Artıları
 • Kullanımının kolay olması
 • Yıllardır mutlu kullanıcılarının olması
 • Nemlendirme özelliği olması
Eksileri
 • Yok

Shine of Miracle Dark Self Tanning Water Fiyatı

Shine of Miracle Dark Self Tanning Water Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tek kelime ile efsane diyebilirim yok böyle bir ürün bronzluk hastası biri olarak söylüyorum gerçekten çok iyi bu ürünün damlalık olanı da çok iyi ama bu ürün çok kullanışlı sık ve yay bitti mükemmel 💘

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

erum ve krem birleştirip kullanıyordum bu hali daha pratik aynı etki solariuma gitmeye üşenir olan bana her yıl kurtarıcı 👍🏻


En Iyi Bronzlastirici 5

Sıkça Sorulan Sorular

Bronzlaştırıcı Ürünlerden Önce Güneş Kremi Kullanılmalı Mıdır?

Evet, bronzlaştırıcı ürünleri cildimize sürmeden önce yüksek faktörlü güneş koruyucularını cildimize uygulamak oldukça faydalıdır. Cildin farklı farklı yerlerinde lekeler çıkmasına, güneş ışınlarının cilde zarar vermesine ve bronzlaştırıcı ürün etkisini arttırmasına yardımcı olmaktadır. Temiz ve pürüzsüz cilde bu tarz ürünleri uygulamak çok daha doğru olmaktadır. Çeşitli deri hassasiyeti olan kişiler için özellikle güneşe çok çıkmayan ciltler için bronzlaştırıcı altına koruyucu güneş kremi uygulamak önemlidir.

Bronzlaştırıcı Ürünler Nereye Sürülür?

Bu ürünler yüz bölgesine, eklemlere, vücudun tüm alanlarına sürülebilir. Kullanırken özellikle eklem bölgelerine ve kırışması mümkün yerlere bolca sürmek önemlidir. Ürün az sürülürse ya da tüm vücuda homojen şekilde sürülmezse ciltte lekelenmeler oluşturabilir. Yüze uygulama yaparken ürünü direkt olarak cilde uygulamak yerine önce ellere sürülmesi önemlidir.

Bronzlaştırıcı Ürünler Bozulabilir mi?

Bronzlaştırıcılar eğer açılmamışsa ya da uygun şekilde saklanmışsa yıl 1 kadar bozulmadan tekrar kullanılabilir. Bu tarz ürünleri 1 yıl içinde kullanmak daha iyi olacaktır. Süresini uzatmak cilde zarar verebilir ya da deforme edebilir.

Bronzlaştırıcı Ürünler Solaryumda Kullanılabilir mi?

Solaryuma girilirken ciltte herhangi bir besleyici ya da bronzlaştırıcı ekstra bir ürün bulunmamalıdır. Makyaj gibi kozmetik ürünlerinin de yüzde bulunmaması doğru olmaktadır. Solaryum direkt tene temas etmelidir.

Bronzlaştırıcı Türleri Nelerdir

Bronzlaştırıcı ürünler birçok formda bulunmaktadırlar. Yağ şeklinde, krem halinde, sprey ya da losyon ve köpük gibi formları bulunmaktadır. Bu ürünlerin birçok türünün olmasının sebebi kişilerin cilt tiplerine ya da kullanım tercihlerine göre değişiklik göstermektedir.

Bronzlaştırıcı Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Bronzlaştırıcı ürünler genellikle yaz aylarında kullanılmaktadırlar. Kullanımından önce cilt temizliği yapılmalı, güneş koruyucuları kullanılmalıdır ve daha sonra bronzlaştırıcı ürün sürülmelidir. Ürün sürüldükten 10-15 dakika beklenmeli ve cildin ürünü emmesi sağlanmalıdır. Ürün eğer güneşin çok dik geldiği ve güneş ışınlarının çok yoğun olduğu saatlerde kullanılırsa vücutta ve yüzde kötü etkiler (lekeler, çizgiler, dalgalanmalar) bırakabilir. Bu nedenle daha geç saatlerde kullanılması tercih edilmelidir.

En Iyi Bronzlastirici 1

Sonuç

Güneşin en güzel zamanları olan yaz aylarını bronzlaşmadan geçirmek olmaz. Eğer güneşlenemiyorsanız bile bunun için güneşsiz bronzlaştırıcı ürünleri deneyebilirsiniz. Sizler için yazımızda her cilt tipine uygun, tüm bütçelere uygun ve kaliteli tercihi çok olan ürünleri derledik. Bronzlaştırıcılar hakkında fikir sahibi olmak ve kullanım şekillerini öğrenmeyi mümkün kıldık. Bu ürünlerin cilde zararlarını ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgiler sunduk. H

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image

Edanur ERMAN

Bartın Üniversitesinde Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde çift anadal yapmaktadır. Ayrıca akademik yazarlık ve site yazarlığı ile uğraşmaktadır. Güzellik, sağlık ve bakım konuları ile de ilgilenmekte içerikler sunmaktadır.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir